Skocz do zawartości
maly86

Call Of Duty 2

Rekomendowane odpowiedzi

do wszystkich ktorzy twierdza ze na 9600 giera chodzi im plynnie w 1024 na dx 9.0 - prosta sprawa. 9600 nie obsluguje dx 9.0c (shader model 3.0) i stad roznica :D

 

na 1700+ XP@2,5 GHz, 1 GB ramu, i 6800 GPU 430 mhz, mem 1 GHz, w 1024 z AAx2 nierzadko spada ponizej 35 fps :(

 

a to za sprawą owego ps 2.0++

 

niestety

 

szkoda ze nie da sie wylaczyc 9.0 c - wolalbym pograc na dx 9.0 (ps 2.0 i vs 2.0) plynniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich ktorzy twierdza ze na 9600 giera chodzi im plynnie w 1024 na dx 9.0 - prosta sprawa. 9600 nie obsluguje dx 9.0c (shader model 3.0) i stad roznica :D

 

Czlowieku Ty masz cos z oczami chyba radek 9600 w 1024 :/ milo mi jestem Lepper sam mam 9550 a podkrecony grubo ponad 9600 i gram w 800 aax2 afx2 tekstury max a bump maping i to trzecie na "niskie" i gra ciagnie ledwo ponad 35 klateczek. A 9600 obsluguje 9.0c to samo 9500 9550

 

PoZDrO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO

 

jakby mial ktos jakis pomysl jak moge wymusic PS 2.0 na 6800 - to niech sie pochwali :D

 

Miło by było :D pograc sobie 50 fps nawet w 1024 (min. 50 fps :]) na dx 9.0

 

Praktycznie dx 9.0 a 9.0 c - zadna różnica. Prawie wszystko co "dodali" w 9.0 c da sie napisac również w 9.0. Istatną zmianą jest wprowadzenie bodaże 1024 instrukcji shadera - w 9.0 bylo to coś chyba 64 :D

 

ale gdyby dalo sie wymusic PS 2.0 - gra na kartach 6800/600 powinna zaczac dzialac zauwazalnie szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w riva tunerze, ale jak ja dalem wymuszanie 2.0 to zamiast obrazu mialem bialo-zielona szachownice :|

 

btw te screeny nic nie pokazuja, pokaz jakas akcje i wlacz fps w grze (cg_drawfps 1), a nie fraps

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto screeny:

 

Ogólnie chodzi dobrze. Potrafi zwolnić tylko przy dużej ilosci efektów cząsteczkowych czyli dymy itd. bo mam tylko 4 potoki.

I nie gram na detalach HIGH tylko w miare wysokich.

jak to jest dx 9.0 to ja jestem ksiadz..wez obejrzyj sobie grafike dx 9.0

 

tak jak ktos mowil..widocznie te gorsze karty obcinaja sobie detale, ps itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest dx 9.0 to ja jestem ksiadz..wez obejrzyj sobie grafike dx 9.0

 

tak jak ktos mowil..widocznie te gorsze karty obcinaja sobie detale, ps itp

 

Mnie to rybka. Gra chodzi dobrze i w miare ładnie wygląda jak na taką karte. Wiadomo ze nie mozna sie na karcie sprzed paru lat spodziewać wodotrysków a nowych grach ale jest dobrze jak jest.

 

Powerslave dzięki za tą komendę :rolleyes: !

 

 

Tylko jeszcze mi powiedz jak ją uruchomić... ;-)

Edytowane przez adi_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o LOL ale znalazlem

:blink:

 

Plagiat

 

http://www.pcgry.pl/forum.php?id=440⊂=post

 

Plagiatorstwo i złodziejstwo się szerzy w internecie!

Przykłady:

 

PCGry: "Tak, więc możemy zacząć jako żołnierz, jedynie szeregowy Vassilij (Zajcefff) Ivanovich Kosolov armii sowieckiej. Grając tą postacią, walczymy podczas inwazji Niemiec na Rosję. W dalszej części gry przyjdzie znaleźć się również na ulicach Moskwy i nie dopuścić do podboju ZSSR."

 

> XXX.: "Tak, więc możemy zacząć jako żołnierz (szeregowy Vassili Ivanovich Kosolov) armii sowieckiej, walczący podczas inwazji Niemiec na Rosję, aby później znaleźć się na ulicach Moskwy i nie dopuścić do podboju ZSSR, przepędzając blitzkierg."

 

nawet maleńki błąd ten sam

ZSSR

PCGry: "Ostatnim frontem, na którym przyjdzie graczowi zmierzyć się z siłami osi, będzie ten, który powstał w późnych latach II wojny światowej i stał się symbolem wielkiego poświęcenia i odwagi dzięki kluczowej dla jego utworzenia operacji inwazji na plaże w Normandii (Północna Francja)."

 

> XXXX "... zostaniemy uraczeni ostatnim frontem, na którym po raz kolejny przyjdzie zmierzyć się z siłami wroga. Teren walk powstał w późnych latach drugiej wojny światowej, stając się symbolem wielkiego poświęcenia i odwagi. O czym mowa? Oczywiście o inwazji na plaże w Normandii (to chyba najlepszy etap w grze)."

 

Co Bandit z Fraza znowu sobie teksty pożyczył? Normalka :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioorek

Tekstury na screenach wygladają całkiem dobrze.

A to, że w pewnej odległości tekstury zozmydlają się, a jak się podchodzi to się wyostrzają, jest normalną sprawą. Tak jest zbudowany engine i nad tym pracuje akcelerator 3D.

Jak masz dostęp do Quake (pierwsza część) to zobacz jak tam to było rozwiązane - w czasach kiedy akceleratory zaczynały pojawiać się na rynku (VooDoo, Riva TNT). To było dopiero rozmydlanie!

Jak dlamnie to kolega ma wyłączona AF albo ustawione na niski poziom. A tym właśnie zajmuje się af że wyostrza textury w oddali tak że niewidać efektu rozmycia i są ładne i ostre nawet te oddalone od gracza. Trzyliniowe tak daleko nie wyosrza a punktowe to wyostrza za bardzo he he. Albo ma włączone jakieś "optymalizacje filtrowanie textur".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

AF 4x styknie...?

A macie tak, ze gdy gracie w CoD'a i biegniecie w strone jakiegos obiektu, to jego kanty tak dziwnie wygladaja, takie poszatkowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF 4x styknie...?

A macie tak, ze gdy gracie w CoD'a i biegniecie w strone jakiegos obiektu, to jego kanty tak dziwnie wygladaja, takie poszatkowane?

Umnie to wygląda tak z af włączonym niewiem jaki poziom i w rivatuner wyłączonymi optymalizacjami dla filtrowania textur. 800x600 AAx4

http://img388.imageshack.us/img388/7796/co...182714891aw.jpg

http://img388.imageshack.us/img388/3421/co...182745900gt.jpg

http://img388.imageshack.us/img388/6254/co...182915210ph.jpg

http://img388.imageshack.us/img388/3558/co...182803684jb.jpg

Edytowane przez madster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie gram we wszystko z AFx16, bez AA bo w dymie pomimo duzego fps sa dziwne opoznienia spowodowane wlasnie AA

Ja i bez aa mam opuźnienia w dymie. To ma pewnie każdy. :D Dymek raczej liczy procek.

Edytowane przez madster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na moim 9600pro @540/720 gram na directx7, da sie grać na directx9 ale podczas zaadymek spadnie poniżej 10 klatek , ale tych zadymek w cod 2 jest pełno i to nieumozliwia granie komfortowo na tej karcie. Natomiast na directx7 w 1024&768 i w miare wysokich ustawieniach gra sie płynnie. (ja gram nawet z AA 2x i pełen looz :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wlasnie mnie to dziwi (te strzepy) bo na 9550 ich nie mialem (gralem bez AA) oO

W ogole z AA spada mi FPS,a zalezy mi na frame rate a nie na grafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mnie to dziwi (te strzepy) bo na 9550 ich nie mialem (gralem bez AA) oO

W ogole z AA spada mi FPS,a zalezy mi na frame rate a nie na grafie.

No to chłopie w końcu się zdecyduj!

Anti Aliasing to wypełnianie pośrednimi pikselami przestrzeni pomiedzy dwoma kontrastującymi liniami. Jeśli karta graficzna nie ma procesora odpowiedzialnego za AA no to wiadomo, że framerate spadnie i to sporo.

U siebie mam tylko AAx4 sprzętowe, a w grze mam na 0 i gra prezentuje się wybornie. Chociaż powiem szczerze, jak się gra poto, żeby sobie pograć, to AA anie AF nie pomoże w celnym strzelaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

A kto powiedzial ze AA mi potrzebne jest do celnego strzelania? :lol:

 

Poprostu wkurzaly mnie migajace tekstury, co w tym takiego? ;s

 

OK juz jest git thx wszystkim.

 

Monitor - crt

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial ze AA mi potrzebne jest do celnego strzelania? :lol:

 

Poprostu wkurzaly mnie migajace tekstury, co w tym takiego? ;s

 

OK juz jest git thx wszystkim.

W koncu... Przegladajac ostatnie strony mialem wrazenie, ze niedlugo zaczniesz widziec kosmitow na swoich screen'ach. Cale szczescie, ze juz wszystko ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do Was jako fachowców ponieważ mam następujący problem przy odpalaniu gierki

 

couldn't exec language.cfg

========= autoconfigure

configure.csv: using CPU configuration 0 GHz 256 MB

execing configure.cfg

configure.csv: using GPU configuration "*"

Measured CPU speed is 1.60 GHz

System memory is 496 MB (capped at 1 GB)

Video card is "Intel® 82852/82855 GM/GME Graphics Controller"

Streaming SIMD Extensions (SSE) supported

 

----- Client Initialization -----

----- Initializing Renderer ----

-------------------------------

----- Client Initialization Complete -----

----- R_Init -----

Getting Direct3D 9 interface...

Pixel shader version is 0.0

Vertex shader version is 0.0

Video card or driver doesn't support alpha blending.

Error during initialization:

Video card or driver doesn't support alpha blending.

 

 

 

 

Takie cudo wyskakuje przy starcie a XP wywala mi, że

Video card or driver doesn't support alpha blending

co z tym fantem zrobić. Mam Acer-a o paramterach 1,6 GHz 512 RAM grafika

Intel® 82852/82855 GM/GME Graphics Controller 64 MB

 

Czy to jest wina kiepskiej karty graficznej czy moze czegoś innego (braku jakiś sterownkiów czy kodeków - nie wiem czy to może mieć coś wspólnego).

Z góry dzięuję za odpowiedzi.

Edytowane przez yoyi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

"Pixel shader version is 0.0

Vertex shader version is 0.0

Video card or driver doesn't support alpha blending.

Error during initialization:

Video card or driver doesn't support alpha blending.

 

Mysle ze grafa za slaba, kup radka 9550 to bedzie ci smigac

Sprobuj najwnosze stery zainstalowac.(do karty graf.)

A dirext nowy zainstalowany...

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...