Skocz do zawartości
Chaos

Wszystko O Hydor L20

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dla wszystkich przyszlych nabywcow Pompki Hydor L20 II

 

Ostatnio nabyłem sobie ta pompke w cenie 95zl + 6 zl za wysyłkę priorytetową ze sklepu Zebra z Warszawy !!!

 

Bardzo polecam Ten sklep... Wszystko sie zgadza, gwarancja itp. Kontakt super... cena Chyba narazie najlepsza jaką widziałem :)

Zamówiłem w czwartek... Była w Piątek :)

 

A do tego dostałem ja "na krechę"... pompke już mam a pieniedzy jeszcze nie wpłacilem :)... sam sprzedawca zaproponowal mi ze po wyplacie zaplace :).

 

POPROSTU LUX :) (ps. wirnik akurat mam prosty :P, a tak wogole to pierwsze wrazenia pozytywne :P)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Na wstepie chcialbym zaznaczyc, ze przeszukalem cale forum i jakos nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania, wiec bede wdzieczny, jak nie bedziecei odslylasc mnie do szukajki, tylko pomozecei ;]

 

A mianowicie mam kilka pytanek dot. pompki Hydor L30.

 

1. Czy jest glosna? Po prostu, czy slychac ja z odl 1-2m?

 

2. Czy czesto wystepuje 'pierdzenie'? Jak sobie z tym radzic, czy nawet wyelimnowac?

 

3. Czy ktos sprawdzal rzeczywista wydajnosc pompki?

 

4. Czy siedzi moze u kogos na A64@2,8GHz (Venice), BIPII i F2S? Jesli tak jakie sa temp idle/stres?

 

5. Czy moze jest cos lepszego w tym przedziale cenowym?

 

6. Czy toprawda, ze zalozmy 1200l/h hydorka jest gorsze od 600, czy 700 eheimki?

 

Dzieki wielkie z gory za odpowiedzi!

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wspomnianym temacie pisze przecież ze jest o L20 i rodzinie .. ;)

 

 

Napisze o mojej pompce która pracuje zatopiona bo jest wtedy znacznie znośniejsza niż in-line:

 

1. Jest głośna i słychać ją z 1-2 m

2. Problemu z pierdzeniem nie mam

3. Nie sprawdzałem

4. U mnie siedzi w kompie razem z Cube, Nysa, Orbital O3, micro Orbital i daje rade przy 9x330@1,6V

5. Nie

6. Zależy jak rozpatrujesz to, jesli chodzi o głośnośc to wiadomo ze np E1048 jest lepszy bo cichszy, jeśli chodzi o wydajność to ta zależność odnosi sie raczej do wydajnosci pompki niż do samego producenta, po prostu przy zapewnieniu przepływu na pewnym poziomie ładowanie coraz mocniejszych i wydajniejszych pomp nie daje efektu w postacji spadku temperatury ( pomijam skrajne przypadki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest głośna i słychać ją z 1-2 m

Jak bardzo glosna?

 

-----------------------------------

Niech ktos jeszcze sie wypowie na temat tej pompki...

Edytowane przez SarmaX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na akwariówkę jest całkiem cichy... ale jeśłi porównać do np. Coolrivera od Samhaina.... to uszy więdną - Coolrivera poprostu nie słychać (no może trochę)

 

jak bym miał dawać oceny w skali 5

 

Laing 700B 5/5

Coolriver 4/5

Hydorek L20 2/5

Atman 1/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tak niskiej oceny atmana to sie nie zgadzam. Nie wiem, może mam farta i trafiłem na dobry egzemplarz, ale u mnie go nie słychać; przerobiony na in-line jest cichutki. Trzeba go dotknąć by sprawdzić, że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miazga82 > widocznie masz farta z tym atmanem , mój już tydzień grzechocze , pierdzi i chrobocze tak że w 2 pokoju go słychac nawt jak sie drzwi zamknie ( może dla tego ze go "za bardzo na in-line przerobiłem") , pierwsze 2 dni były cięzkie bo myślalem za szału dostane hehe ale sie wsumie przyzwyczaiłem

koniec ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pipanol-pl, a jak sie sprawuja pompka?

 

Jest glosna, perdzi, jakies problemy, czy wszystko ok?

1677362[/snapback]

nie jest pipanol-pl ale jestem posiadaczem owej pompki od roku. Niestety ale niecały miesiac temu zaczyła lekko terkotać. Wirnik sie kończy :( Będzie trzeba kupić nowy :(

 

Ogólnie przed terkotaniem pompka bardzo cichutka i bardzo wydajna, u mnie tak to wygladało, że jak miałem 20cm przed nią trójnik z odpowietrzaczem to układ nie był w stanie do końca odpowietrzyć bo bombelki sunely z nurtem wody i nie były w stanie unieść się do góry i ulecieć tylko płynęły dalej do pompki... (obecnie mam rezerwuar)

 

Druga sprawa ma się tak, że nie polecam uzywania tej pompki w obudowach z cienkiej blachy a tymbardziej takich wypatroszonych jak moja (Tracer) Pompka bardzo drga. Spód da się ładnie odizolować, ale drgania idą po wężu, na płytę główną i dalej na obudowę, która lekko buczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki.

Jakie najmniejsze węże można założyć na Hydora L20 II ? Oczywiście pomagając sobie wszystkimi możliwymi sposobami np.gorąca woda.

10/8 :plum: suszarka i 15 minut cierpliwości :plum: na szczęście zmądrzałem i zmieniłem na szybkozłączki skręcane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie spytam bo chce zrobic  2 układy równolgłe na hydora l20.Czy on da radę uciagnać 2 równolegle połączone bloki ? (CPU i GPU )

1707324[/snapback]

Mysle ze spokojnie pociagnie Pompka ma 3-4 razy wiekszy przeplyw niz pompka CoolRiver 12v, wiec spokojnie pojdzie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydora poprostu trzeba umieć obsłużyć...

ja go mam na spodzie budy (podpartego od strony blachy którą zamyka się budę) i jest niesłyszalny :)

a tyle było z nim kłopotu... ;)

 

wystarczy pokombinować :)

 

a jak się go utopi (próbowałem poza kompem) to już wogóle...

 

tylko zastanawiam się nadal czy jak go utopię to nie podniesie mi on temp. układu <mmmmmmmmmmmmmmmmmmm...> <?>

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze spokojnie pociagnie Pompka ma 3-4 razy wiekszy przeplyw niz pompka CoolRiver 12v, wiec spokojnie pojdzie !!!

Owszem,pociągnąć pociągnęła,ale jestem niezbyt zadowolony z wydajności tzn.chyba za wolno pompuje w takim układzie,bo temperatury to:

- przy normalnej pracy(internet,GG,Tlen 41 st.proc i 32 st. chipset

- po 3 godzinnym stres-Prime95 52 st. proc. i 39-40 st. chipset

Nagrzana ciecz(deminerala+borygo)za wolno opuszcza bloki(na CPU(Kyniek) i GPU(Misiu15go)) i chyba stąd te dość wysokie temp.A proc się zdrowo grzeje,bo to AthlonMobil 2500 skręcony na 2.54 GHz.Grafika Ati 9550 Gigabyte - nie kręcona.Reszta to chłodnica od Sama + 2 x Akasa 120. Co Wy na to ? Prosiłbym o opinie,bo jeśli moje podejrzenia się potwierdzą, to zmieniam na bardziej tradycyjny układ węży.

 

Aha,obalam mit,że jakoby pompka była głośna - nieprawda ! Jest niesłyszalna,lekkie buczenie słychać jedynie z odległości ok.10 cm,ale jak to ktoś powiedział "kto siedzi z łepetyną w budzie ?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładac nowego tematu więc dopiszę sie tutaj. Posiadam Hydorka L30 i 2 dni temu wlączyło mu się terkotanie. Podejrzewam że wirnik padł bo wszystkie moje zabiegi nie pomogły. Aczkolwiek przyglądalem się wirnikowi to gołym okiem jakiś anomali nie zauważyłem. Waszym zdaniem wymiana wirnika coś da, wiem że nikt nie jest wróżką ale mozże miał podobną sytuację. Bo defakto w tej pompie nie ma co sie spier...ć :).

 

BTW: jakie są bezpieczne pozycje dla tej pompki np. ustawienie jej w pionie odczuwalnie zmniejszy jej żywot? Macie doświadczenia na tym punkcie bo chętnie bym ją tak zamocował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładac nowego tematu więc dopiszę sie tutaj. Posiadam Hydorka L30 i 2 dni temu wlączyło mu się terkotanie. Podejrzewam że wirnik padł bo wszystkie moje zabiegi nie pomogły. Aczkolwiek przyglądalem się wirnikowi to gołym okiem jakiś anomali nie zauważyłem. Waszym zdaniem wymiana wirnika coś da, wiem że nikt nie jest wróżką ale mozże miał podobną sytuację. Bo defakto w tej pompie nie ma co sie spier...ć :).

 

BTW: jakie są bezpieczne pozycje dla tej pompki np. ustawienie jej w pionie odczuwalnie zmniejszy jej żywot? Macie doświadczenia na tym punkcie bo chętnie bym ją tak zamocował :)

Popraw osadzenie wirnika w kapturkach i wstrzyknij sobie odrobinę cierpliwości. Czasem włącza się hydziowi krótki okres pierdzenia.. siachoś chłopak musi się "odpowietrzyć" ;)

Co do ułożenia to widziałem na boczku i brykał. Ale wtedy wirnik nadal był w poziomie? A w pozycji pionowej samo łożyskowanie silniczka IMHO dostanie w dupsko, zatem odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z pierdzeniem zawsze sobie radziłem. Wystarczało włączyć pompkę raz jeszcze i było git. A przez dwa dni 3 razy układ napełniałem, kombinowałem a ona dalej swoje. Możliwe że np. nagrzewnica się zapowietrzyła na amen, nie wiem to nie jest moje ostatnie słowo w tej sprawie. Możliwe że jednak wymienię wirnik tak dla świętego spokoju :)

 

A jeżeli te zabiegi nie pomogą to zawsze można jeszcze ścierwo utopić ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

Czy ktos z was badał wydajność hydzia L20 w układzie? Jestem ciekaw jak reaguje na opory hydrauliczne i jak bardzo spada wydajność, podczas wcześniejszych testów podejmowano się jedynie "jałowego" (wężyk -wiadro) zbadania jego możliwości . Zastanawiam się nad włączeniem do układu rotametru rurkowego, czy ktoś wytestował te kwestie w podobny sposób i z jakim sprzętem ( ile bloków, jakie, jaki wyminnik, może jakieś fotki)?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

Czy ktos z was badał wydajność hydzia L20 w układzie? Jestem ciekaw jak reaguje na opory hydrauliczne i jak bardzo spada wydajność, podczas wcześniejszych testów podejmowano się jedynie "jałowego" (wężyk -wiadro) zbadania jego możliwości . Zastanawiam się nad włączeniem do układu rotametru rurkowego, czy ktoś wytestował te kwestie w podobny sposób i z jakim sprzętem ( ile bloków, jakie, jaki wyminnik, może jakieś fotki)?

 

pozdrawiam

TEST na Jet-PC. Nie uważasz, że rotametr może dawać większe opory niż np. zwykły wodomierz i stoper ;) ? też kiedyś o tym myslałem, ale raczej jako wskaźnik, że woda płynie. Nie udało mi się jednak znaleźć takiego małego rotametru, a poza tym trochę zmiechęciło mnie fakt, iż rotametr jest przepływomierzem działającym na zasadzie róznicy ciśnień i na pewno powoduje pewne ograniczenie ciśnienia.. ja nie chce, żeby cokolwiek dodatkowo ograniczało mojego hydorka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za teścik, o to mi chodziło :rolleyes: .W sumie masz racje, opory będą znacznie większe, a sam rotametr ciężko dobrać i znaleźć taki mały.Wyniki testu jednak pomogą mi bardzo gdyż mam dostęp do laboratorium ciepłownictwa na Politechnice, doktoranci chcieli abym określił rzeczywistą wydajność pompki przy moim obciążeniu by dobrać rotametr z odpowiednim zakresem. A potrzebne mi to wszystko do pracy magisterskiej, mianowicie, chciałbym na podstawie tego obliczyć rzeczywistą moc wydzielaną przez procesor, no a po tym wydajność układu itd.Wyniki muszą być więc bardzo dokładne. Potrzebowałem zatem informacji jakiego mniej wiecej szukać rotametru-z jakim zakresem, a przy okazji przekonamy sie jak mocna jest nasza pompka :D

pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem uzywana pompke L20 i niestety ale zestaw otrzymalem niekompletny! Brakuje pokrywki, tej zielonej. Czyli za tym uszczelniajacym elementem, polaczonym z wirnikiem, nie mam tego czyms sie to "dokreca". Mam "kruciec" do krecenia w ten element, ale to bedzie cieklo przeciez strasznie bez docisku... Czy ktos moze mi powiedziec skad moge wziac pokrywke i czy nie brakuje mi jeszcze jakiegos elementu? (na 1str. nie widze "krucca" tylko jakies zielone cosik... Help me.

 

P.S

To moje pierwsze konakty z WC, wiec sorry za bledy...

 

EDIT: Aha, brakuje mi jeszcze tego pokretla, uzywanego przy pracy jako zatapialna. - czy bez tego pompka moze pracowac jako zatapialna, do chwili kiedy uda mi sie kupic pokrywe?

Edytowane przez mcfoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za zamine tematu:

 

wielu userow forum pyta czy musi kozystac z przesciowek jesli kupuje hydora a stosuje eweze 8/10 czy 10/12... odpowiedz prosta... w styczniu do oferty wprowadze krocce wkrecane do hydorka:

 

Dołączona grafika

 

 

wyglada ladnie a co wazne eliminuje przejsciowki i zapewnia pewniejsze laczenie :)

 

pare osob juz uzywa i chwali ;)

 

(sorki jesli to juz bylo)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki hydorek tez mi sie podoba. Ważne że estetycznie wygląda i bez przejśCiówek zajmuje mniej miejsca.

A jaki gwint potrzebny do takiej pompeczki?

hmm fajne :> Może wypadało by przejśc na mniejsze węże, tylko jak ja to zrobie z proximą :E

Rozwiązanie ..... wywalisz proxime ;) Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...