Skocz do zawartości
KOSA19

ecs K7S5A problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plyte ECS K7S5A z A 1700XP 256 dimm , GF4mx440 i SBLive.

WIn 98 i Xp i wszysko piknie ladnie gdzyby nie to ze po 7-10 min gry ( w kazej grze , 3dmark) gra sie wiesza ( obraz zamarza , dziwiek sie zapetla).

bIOS jest z 6/6/2002

Probowalem juz prawi wsztstkiego procz wymiany plyty.

IRQ sie nie wspodizela , probowalem wyl. agpx4 , uruchamiac z karta dzwiek. na plycie. zminiac mu magistrale na 100/133 , stery tez probowalem , ale nie tylko 2 rozne rodzje . z plyty i troche starsze.

w czym moze byc problem? Ponoc trzeba by sporwowac z DDR`ami??

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys obilo mi sie o uszy że niektóre revision'y (niestety nie pamiętam które dokładnie) tej plyty w połączeniu z sdr'ami nie dzialają poprawnie w aplikacjach 3D. Spróbuj zamiast sdr włożyć ddry. Sam kiedys mialem taką plyte i z sdrami działało bez problemow, mialem chyba wersje 3.1 , albo 1.3 , dokładnie dnie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj otwożyć obudowę, i zamontować jakiś coolerek na chipset płyty głównej.

Czasami oryginalny radiaror jest źle przyklejony(są przyklejane na taśmie 2stronnej) i należy to poprawić.

Aaa i podczas pracy kompa sprawdź (palcem) pamięci czy sie nie grzeje i k. graficzną: pamięć i procesor(po drugiej stronie karty).

A jak nie to goń do sklepu żeby Ci to zrobili (wymienili płytę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy bios to 26.06.2002 :) Ale pewnie niewiele pomoże (przeczuwam, że masz właśnie ten). Problem najprawdopodobniej sprawia pamięć. Rozwiązania są w sumie 3:

1) zamienić na DDR

2) zamienić na firmowe eg. KINGSTON

3) wymienić płytę (recommended) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem pokarany ta plyta , u mnie bylo podobnie i zmienilem ustawienia pamieci na sdandard , bo mialem na fast , zainstalowalem nowy biosik cheepomana czy jak mu tam ;) i nawet jeszcze troche podciaglem procka przy okazji ;) , Na tym przerobionym biosie zmienilem wartosc PCI latency timer ze standardowego 64 na 128 ,zainstalowalem sis agp 1.11 , oraz wylaczylem port drukarki bo jej nie mam oraz wylaczylem cale USB bo tez nie mam zadnych uzadzen i problem u mnie zniknal :) i mam nadzieje ze nie ma zamiaru wrocic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i zapomnialem dodac , te stery sis agp 1.11 zanstalowalem na win98 , pod XP nie instalowalem ZADNYCH sterow z CD od plyty , mialem raz XP i mialem te stery to np quake mi sie sypal po drugiej/trzeciej mapie , pozniej wyczytalem na OCworkbench forum ze do tej plyty dla win XP najlepiej nie instalowac zadnych sterow , wiec przeinstawalem na czysto win XP i chodzi od 4 m-cy jak burza i przecinak

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte ECS K7S5A z A 1700XP 256 dimm , GF4mx440 i SBLive.

WIn 98 i Xp i wszysko piknie ladnie gdzyby nie to ze po 7-10 min gry ( w kazej grze , 3dmark) gra sie wiesza ( obraz zamarza , dziwiek sie zapetla).

bIOS jest z 6/6/2002

Probowalem juz prawi wsztstkiego procz wymiany plyty.

IRQ sie nie wspodizela , probowalem wyl. agpx4 , uruchamiac z karta dzwiek.  na plycie. zminiac mu magistrale na 100/133 , stery tez probowalem , ale nie tylko 2 rozne rodzje . z plyty i troche starsze.

w czym moze byc problem? Ponoc trzeba by sporwowac z DDR`ami??

Pozdrawiam!

mialem dokladnie ten sam problem. U mnie problemem bylo to ze ktorys z elementow plyty sie przegrzewal i nie byl to chipset. A doszedlem do tego w bardzo prosty sposob zawsze buda byla zamknieta a gdy sciagnelem lewa scianke moglem grac jakies 30min wiecej osobiscie mialem szczescie bo bylo to w tydzien jak kupilem sprzet wiec pojechalem do sklepu gdzie dokonalem zakupu i wymienilem ECSa na ASUSa ktorego mam teraz. Mozesz sprobowac wymienic SDRy na DDRy ale to nie zawsze pomaga mozesz tez wrzucic coolerek na chipset moze co pomoze

pozdrav

LAgier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj otwożyć obudowę, i zamontować jakiś coolerek na chipset płyty głównej. 

Czasami oryginalny radiaror jest źle przyklejony(są przyklejane na taśmie 2stronnej) i należy to poprawić.

Aaa i podczas pracy kompa sprawdź (palcem) pamięci czy sie nie grzeje i k. graficzną: pamięć i procesor(po drugiej stronie karty).

A jak nie to goń do sklepu żeby Ci to zrobili (wymienili płytę)

Swiete slowa.

A jakie fajne rzeczy sie dzieja jak chipsetowi jest za goraco.

Jak byl by potrzebny dobry aktor do filmu

z Archiwum-X , to zdejmjemy radiator z chipsetu i komp

gotowy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn też ma tą płytę i miałte same problemy, zawieźliśmy jego kompa do serwisu i wymienili sdramy na ddr i teraz chodzi ok

 

Ja też jestem posiadaczem tej płyty i chodzi na sdram jak burza ale za to mam inny dziwny problem który opisuję tutaj: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=11764

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte ECS K7S5A z A 1700XP 256 dimm , GF4mx440 i SBLive.

WIn 98 i Xp i wszysko piknie ladnie gdzyby nie to ze po 7-10 min gry ( w kazej grze , 3dmark) gra sie wiesza ( obraz zamarza , dziwiek sie zapetla).

bIOS jest z 6/6/2002

Probowalem juz prawi wsztstkiego procz wymiany plyty.

IRQ sie nie wspodizela , probowalem wyl. agpx4 , uruchamiac z karta dzwiek.  na plycie. zminiac mu magistrale na 100/133 , stery tez probowalem , ale nie tylko 2 rozne rodzje . z plyty i troche starsze.

w czym moze byc problem? Ponoc trzeba by sporwowac z DDR`ami??

Pozdrawiam!

Mialem ten sam problem i wymienilem plyte i wszystko hula :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najłatwiej to zmienić na Asusa. Można też pokąbinować i nie narobić sobie kosztów. Jaki masz zasilacz może nie wydala albo masz za krótkie czasy na pamiątkach co daje opisany przez ciebie efekt. Sprawdziłem to na sobie. I uważam że to raczej nie wina płyty ale z drugiej strony DDR do XP1700+ to by siadły :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...