Skocz do zawartości
wojwar

Po Zmianie Karty Graficznej 9550 > 6600 Bolą Oczy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Znalazl ktos rozwiaznie tego problemu ?

1439603[/snapback]

Tak ... przynajmniej ja znalazłem

 

Zmieniłem kartę na Radeona i problem zniknął jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki.

 

Podobnie pomaga zmiana na GeForce 4Titanium MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 6600 pci-e gigabyte silent pipe, mnie jak i moją siostrę którą nie bolą oczy od patrzenia w monitorek 60hz przez dobrych pare godzin na tym 6600 w 1024x768@100hz bolą gały już po pół godziny... :( :( :( czy ból oczu pojawia się wam na kartach 6600GT??? szczególnie chodzi mi o gigabyte. no i mowa o kartach na pcie

edit: panowie - spróbujcie zmienićsobie poziom sygnału wejściowego w monitorze z 0,7v na 1v - nie jestem do konca pewien ale moze to być pomocne w rozwiązaniu problemu z bolącymi gałami, albo mi sięwydaje... sprawdźcie i ajcie znać

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś był test kart 6800 i X800Pro i rzeczywiście ten radeon mial lepszą ostrość obrazu. I właśnie dlatego bede kupował X800XL, bo wydajnosc to nie wszystko.. nie samymi grami człowiek żyje a jak sie chce posiedzieć dłużej to lepiej mieć zdrowe oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czytajac ten topic jest sie nad czym zastanawiac. W sumie nie ja mialem kupic GF 6660GT, ale kolega. Problem bolacych oczu juz przerabialem - mialem wtedy monitor samtron (na szczescie sie jego pozbylem) i wiem jakie to meczoce i zniechecajace do poracy na kompie. Po bolacych oczach zaczela mnie bolec glowa wogole koszmar. Tak czy inaczej wole miec gorsza karte i zdrowsze oczy. Tak BTW wiadomo juz czego co powoduje ze te galy tak bola - jakas wada konstukcyjna karty czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie cholera nie, ja ustawiałem sobie za radą kumpla ten sygnał na 1v i nic to nie daje pozatym ze obraz jest dużo ciemniejszy i jakby za mgłą i może minimalnie mniej oczy bolą...

zastanawiam się nad wymainą na 6600gt... i chciałbym wiedzieć czy jej ten problem też dotyczy bo jak tak to nie wiem co robić... nie widzi mi siębrać x700pro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wale drugiego posta pod sobą bo jest powód mi sięwydaje, a nawet dwa powody:

1)tam w ustawieniach rozdzielczości i odświeżania w sterownikach jest takie coś :ustawienia zaawansowane" i tam jest pełno jakiś różnych dziwnych ustawień - które nie wiedziałęm jak ustawic, ale skoro pojawiają się głosy ze na jednych sterach jest dobrze, na innych źle to moze tu jest pies pogrzebany - ktoś kto się zna na monitorach mógłby tam pogrzeac i sprawdzić czy zmienianie tych ustawień coś daje

 

2)ściągnijcie sobie tego manuala: http://tw.giga-byte.com/VGA/FileList/Icon/icon_download.gif to jest manual sdo gigabyte 6600 pci-e silent pipe takiego jakiego ja miałem, jeszcze mając kartę w domciu zwróciłem uwage na jedną rzecz - mianowicie na końcu instrukcji jest tabelka - i tam są "supported" odświerzania i rozdzielczości - przy obsługiwanych są ptaszki, a przy nieobsługiwanych są ixiki:) i zauważcie ze np przy 1024x768 32bity jest X, tak samo przy 1152x864 32bit *ja takich używałem) również jest X, więc za przeproszeniem k.u.r.w.a co jest?

 

3)jak narazie zdecydowałem się na wymiankę na 6600gt leadtek extreme, exec'a i jeszcze paru innych oczka nie bolą na nim to moze bedzie dobrze, nie chę się zawieść cholera, a brac x700pro to trochę kicha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam chodzi o maks odsiwerzania i przy 1024x768x32 240Hz dopiero nie ustawisz. Po prostu w glowie mi sie ie miesci, ze monitor mimo ze pokazuje 100Hz nie wyswietla 100Hz. Karta musi spelniac pewne wymogi zawarte w specyfikacji i jak podaje sygnal o wartosci 100Hz to monitor to rozpoznaje i wyswietla 100Hz. Jakby podala mimo wszystko 85, 60 czy 40Hz to monitor rozpoznalby odswiezanie odpowidnio 85, 60 czy 40. Nie moze byc tak, ze w sterowniku napisanie jest 100, karta podaje nizsze, a monitor wierzy karcie, ze to 100 mimo, ze sam wyswietla mniej. Nie wiem ale ciekawi mnie jaka jest wartosc odswiezania HS (bo mino ze VS bedzie 100Hz to HS moze miec zanizona wartosc). Powinno byc gdzies z 60-70kHz. Zobacz co podaje osd w monitorze. Sprawdz tez na jakiejs dystrybucji linuksa chociazby bootowalnej z plyty (choc lepjej zainstalowany linux - wieksze pole do manewru z ustawiniami video, bo nie wiem jak bootowalny poradzi sobie z 6600 i danym monitorem - mozna nie przestawic odswiezania takiego jak sie chce).

 

edit. pisze specjalnie o linuksie bo w nim mozna ustawic sobie oprocz odsiwezania VS takze HS.

 

A moze karta poprostu walnieta... nie wiem juz czy sprawdzale na innym monitorze i na innym komputerze...

Edytowane przez Zybeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie równieżwydaje sięto dziwne zeby monitor "dał się w bambuko robić" w ten sposób

teraz mam małe pole do manewru bo juz nie mam tego 6600, teraz z niepokojem czekam na 6600gt lub na coś innego bo jeszcze mogę zmienićw ostatniej chwili...

pamiętam ze monit mi pokazywał HS, ale nie pamiętam wartości, jakbym miał strzelać to mi coś tam świta ze 75kHz ale nie powiem na bank, i nie wiem czyt to dobrze czy źle...?

a co myślisz o tym o czym pisałem w pkt 1)?

co do manuala jeszcze to niby na to by wychodziło, ale to wtedy nie ma większego sensu ta tableka, bo kto z domowych użytkowników używa odświerzania choćby powyżej 100hz - niewielu, a co tu dopiero mówić o 240hz... dziwne...

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga wartosc wyraza sie w kHz, ale jakby bylo tam 75kHz to jest niezle, a w zasadzie tyle ile powinno chyba byc (ale tego nie wiem). Choc moze akurat tak konfiguracja 100Hz - 75kHz moze powodowac jakies niepozadane efekty. A teaz jak masz inna karte obraz Ci sie na monitorze rozregulowal? Pytam sie bo jak np obraz w stosunku do 6600 musiales regulowac to znak ze teraz masz inne HS niz przy przy NV. Jesli nic sie nie zmienilo to znaczy ze to nie to.

Co do punktu 1. to tabelka tabelka tak jak z obsadzeniem 4GB pamieci - ciezko dostac 1GB moduly, ale mozliwosc jest. Tabelka reprezentuje mkasymalne mozliwosci w odswiezaniu tej karty i tyle. 240Hz w trybie 1024x768x32 nie wyswietli ale sadze ze 200 czy 170 to napewno. Notabene moj radek9600pro tez od GB ma podobnie 240Hz nie wyswietli ale 200Hz juz tak... Tabelka sie nie przejmuj. 100HZ w takiej rozdzialce to rivy bez problemu odswiezaly.

Edytowane przez Zybeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz siedze na wogóle innym kompie,

ale pamiętam takie coś ze zmieniałem sprzet z nf7 i r9500pro na dfi nf4 i właśnie to 6600 i jak ustawiłem 1152x864 i 100hz na monitorze na tym 6600 to sie ucieszyłem bo już nic nie trzeba było ustawiać na monitorze - był tak ładnie wyregulowany jak wcześniej na ati

co do tabelki to by wynikało ze masz racje

gadamy gadamy ale rozwiązania jakoś nie widać, a dylemat co do wyboru pozostaje

przynajmniej eliminujemy pewne zagadnienia jako przyczyny, moze powoli coś sięwyklaruje...,

dziwi mnie to ze na innych forach jakoś tego nie widać zeby ludzie nażekali, w żadnej recenzji nie napisali jakoby którykolwiek z 6600 sprawiał ból oczu, pozatym ja sie rozwalam po całm forum z tym czerwonym pytaniem w sigu i wielkiego odzewu nie ma...

moze się wydawać ze broblem dotyczy małej ilości kart, moze jakiejś serii, moze tylko kilku producentów...

podtrzymuje mnie przy nadziei ze nie słyszałem jeszcze złego słowa w tej materii o tym 6600gt extreme leadtek'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Ty uncle to lepiej do lekarza idź. Nie zastanowiłeś się że jednak to z oczami masz problem ?!! W końcu siedzenie przed kompem 10h normalne nie jest.

 

 

 

--------------------

 

Procesor: AMD64 3000+

Płyta główna: DFI LanParty UT NF4 SLI-D

RAM: GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-500 CL2.5

Karta Graficzna: GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256

Karta Dźwiękowa: Creative Audigy 2

Głośniki: Creative MegaWorks 5.1 THX 550

Dysk twardy: WD Caviar SE 120 GB WD1200JB 8MB cache

Nagrywarka DVD: NEC ND-3540

Zasilacz: Tagan 420W TG420-U02 - PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej człowieku, skoro masz coś do mnie to nie wiem, są inne drogi skontaktowanai sięze mną i wyjaśnienia tego co cię gryzie, nie musisz więc w każdym topicu gadać takich bzdur, bo sie jeszcze osmieszasz

h2o sam se idź do okulisty, albo się zabawiaj pomidorami

co powiesz na motyw ze na wcześniejszej karcie 10h 1024x768@100hz czy 1152x864@100hz i nawet 10h i zero bólu, tereaz wszystko to samo tylko 6600 i 0,5h ->ból oczu i głowy

zresztą co ja ci bede tłumaczył,

 

jeśli ktoś chce i wie jak pomóc to proszę o wypowiedzi, w innym wypadku moze sięumówić z dwoma przedmówcami na pomidory or smth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się gościu ośmieszasz. Całe forum się z ciebie śmieje. Wymień sobie oczy albo lepiej głowe stary. A tak w ogóle to ty chyba masz z 10 lat bo takie bzdury wypisujesz. Co ma grafa do bólu oczu ja się pytam ?!! Pomyśl choć przez chwilę zanim coś napiszesz ! :lol:

 

 

--------------------

 

Procesor: AMD64 3000+

Płyta główna: DFI LanParty UT NF4 SLI-D

RAM: GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-500 CL2.5

Karta Graficzna: GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256

Karta Dźwiękowa: Creative Audigy 2

Głośniki: Creative MegaWorks 5.1 THX 550

Dysk twardy: WD Caviar SE 120 GB WD1200JB 8MB cache

Nagrywarka DVD: NEC ND-3540

Zasilacz: Tagan 420W TG420-U02 - PFC

Edytowane przez Wujo Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się gościu ośmieszasz. Całe forum się z ciebie śmieje. Wymień sobie oczy albo lepiej głowe stary. A tak w ogóle to ty chyba masz z 10 lat bo takie bzdury wypisujesz. Co ma grafa do bólu oczu ja się pytam ?!! Pomyśl choć przez chwilę zanim coś napiszesz ! :lol:

--------------------

 

Procesor: AMD64 3000+

Płyta główna: DFI LanParty UT NF4 SLI-D

RAM: GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-500 CL2.5

Karta Graficzna: GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256

Karta Dźwiękowa: Creative Audigy 2

Głośniki: Creative MegaWorks 5.1 THX 550

Dysk twardy: WD Caviar SE 120 GB WD1200JB 8MB cache

Nagrywarka DVD: NEC ND-3540

Zasilacz: Tagan 420W TG420-U02 - PFC

1516823[/snapback]

raczej z ciebie buraku który nawet nie umie zrobic podpisu.... wez wpierw poczytaj a potem pisz bo coraz wiecej takich baranów na forum którzy nic nie wiedzą a pyskują

 

 

 

co do tematu, to tez mialem taki problem przez 20minut jak zmieniłem nadpisywanie odswierzania przez sterowniki a nie przez riva tunera... ustaw w RT na sztywno 100hz moze pomoże ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Co ma grafa do bólu oczu ja się pytam ?!! (...)

1516823[/snapback]

Średnio inteligentna lama wie ze na kartach graficznych są przetworniki cyfrowo-analogowe, filtry i inne dziadostwa odpowiedzialne za jakość sygnału na analogowym wyjściu D-SUB, i tylko od ich jakości zależy jaki obraz wyświetla karta. Jak obraz nie jest najwyższej jakości moze powodować podczas pracy zmęczenie, bóle głowy, oczu itp.

Edytowane przez jg5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się gościu ośmieszasz. Całe forum się z ciebie śmieje. Wymień sobie oczy albo lepiej głowe stary. A tak w ogóle to ty chyba masz z 10 lat bo takie bzdury wypisujesz. Co ma grafa do bólu oczu ja się pytam ?!! Pomyśl choć przez chwilę zanim coś napiszesz ! :lol:

Ty pomyśl zanim coś napiszesz. Co?? Nie masz czym błysnąć to błyskasz po oczach?? :lol: :lol: głupotą.... A może jednak się pochwalisz swoją wiedzą i pomozesz wszystkim w rozwiązaniu problemu?? Nowy forumowicz i już problemy stwarza... że zawsze musi sie paru takich znalesc.

A ten sprzet w podpisie to dla szpanu dales czy co?? Jesli taki jest naprawde jaki piszesz to szkoda ze sie marnuje do hodowli pomidorow :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio inteligentna lama wie ze na kartach graficznych  są przetworniki cyfrowo-analogowe, filtry i inne dziadostwa odpowiedzialne za jakość sygnału na analogowym wyjściu D-SUB,  i tylko od ich jakości zależy jaki obraz wyświetla karta. Jak obraz nie jest najwyższej jakości moze powodować podczas pracy zmęczenie, bóle głowy, oczu itp.

1516891[/snapback]

krotka pilka

.

 

co do HS/HV - w opcjach mojego monitora przy rozdzielczosci: 1152x864@32bity

pokazuje nastepujace wartosci: 92.0kHz/100Hz

 

w sumie bolu oczu nie notowalem jeszcze od czasu zakupu karty, a zdazylo mi sie juz pare razy siedziec i 12h.

 

poza tym mam jeszcze pare innych rzeczy do poustawiania, m.in. jakis Czas OSD, Zbieznosc (mam ustawione na H:50) no i oczywiscie eliminacje efektow Moire'a (przepraszam, ze tak pisze, ale naprawde nie znam sie na tym :))

 

moze powinienes pobawic sie opcjami na monitorach, typu kontrast, gamma itp. wkoncu to jest inna karta niz r9550.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem na 6600GT leadteka, wczesniej na gigabyte. Na kazdej karcie sytuacja bez zmian. Obraz jest niby ostry ale meczacy. Mam wrazenie ze pies pogrzebany jest w ustawieniach - digital vibrance itp. Kazda zmiana tymi suwakami powoduje spore zmiany obrazu. Moze to subiektywne odczycie sam nie wiem :)

Na czas zabawy z grafika (sklad dtp i patrzenie wielogodzinne w ekran) wkladam x300SE i problem znika. Dobry kabel DVI i belinea 107041.

 

Wiec wiemy juz ze:

1. LCD czy CRT to bez znaczenia

2. DVI czy DSUB tez...

3. Kilka roznych kart i roznych producentow - bez znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to kwestia przyzwyczajenia ...

mam monitor 8 letni Likom 19 cali i po zmianie na nowiutka Beline 19 plaska tez oczy bola a wiadomo ze belinea lepsza... btw: ja nic nie zauwazylem po zmianie karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcecie ladniejszy ostrzejszy obraz na waszych kartach bez utraty gwarancji

operacjia polega na zamalowaniu lakierem przewodzacym tych elemetow na zdjeciu dla crt i jak kto chce dla dvi satysfakcja gwarantowana

http://img246.echo.cx/img246/7053/ltgf6600gtdt014bc.jpg

szczegulnie dla posiadaczy kart wlasnie z takim ukladem jak na zdjeciu

czyli 3 elemety biale i 3 elemety biale z paseczkiem czrnym wtedy efekt po zamalowaniu bedzie naprawde piekny ostry obraz

no i oczywiscie dla tych co maja obraz rozmazany

wszystkie karty leadtek od wersji D1 maja gorszy obraz z takim ukladem jak na zdjeciu

sam zaryzykowalem i jestem bardzo zadowolony

sorka za pisownie

aha prosze sie nie sugerowac tym jak to kiedys bylo rozwiazane czyli filtry typu c byly mostkowane z masa jak widac w naszych kartach filtrow typu c niema

wiec nie trzeba nic wylutowywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamalowalem lakierem ELECTON 40 AC bo taki mialem

a olowkiem to niewiem

glownym elemetem pogarszajacym ostrosc sa te trzy elemety na zdjeciu i wystarczy tylko te elemety zamalowac

http://img97.imageshack.us/img97/4522/beztytuu7er.jpg

a jak ktos ma taki uklad powinien miec obraz ostry

http://img161.imageshack.us/img161/6996/beztytuu4qm.jpg

Edytowane przez Umbrella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i stało się to czego w swumie nie chceiałem, ale cóż, nie jest źle, a nawet jest bardzo dobrze:D - zmieniłem tego giagbyte 6600 na ATI X700PRO 128mb ASUSA ->efekt widoczny odrazu - oczka nie bolą wcale:D i zero syczenia:) osiągi dobre, a że łyknąłem go tanio to sie ciesze

to tyle, tak z ciekawości mógłby ktoś jeszcze powiedzieć jak tam opcja z zamalowywaniem lakierem tych elementów - ale mnie sięwydaje ze to nie pomoże - owszem ostrość moze byćlepsza, to sie robiło już na starych kartach w tym celu, ale tak jak pisał założyciel tematu - tu nie chodzi o ostrość... cóż, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...