Skocz do zawartości
wojwar

Po Zmianie Karty Graficznej 9550 > 6600 Bolą Oczy!

Rekomendowane odpowiedzi

unckle dobrze mowi.

problem nie tkwi w ostrosci obrazu, jest ona przyzwoita.

problem tkwi prawdopodobnie w odswiezaniu,przeplocie i tym podobnym.

byc moze cala konstrukcja 6600 jest delikatnie mowiac zwalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wina nvidii, bardzo się śpieszyli i wypuścili sprzęt bez odpowiednich sterów, bo błąd tkwi w nich że nie dają prawidłowego odświeżania. Ja bym skontrował powerstripem to odświeżanie albo poprostu nacisnął magiczny przycisk na monitorze: menu i już mam prawdziwe odświeżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale jak to możliwe że 99% ludzi nie ma problemów z tymi kartami a 1% ma? Na pewno wada chipu odpada. Albo niektóre serie kart są zwalone albo sam nie wiem co. Ja z moją nie mam żadnych problemów, mimo że działam na ponad 3-letnim monitorze CRT. Odświeżanie mam 100Hz wymuszone przez dxdiag lub w configu gry, a wiem kiedy mam inne od 100Hz bo wtedy geometria ekranu mi się rozjeżdża (ten typ tak ma).

Znaleźliście może podobne tematy na zagranicznych forach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kartach graficznych sa zainstalowane rozne filty juz to pisalem sami zobaczcie na swojej karcie a potem jakies na fotkach ze stron

kazda firma stosuje inna konfiguracje filtrow

chcecie miec dobry wedlug referencji nvidi obraz to kupujcie asusa 6600gt asus zawsze czyma sie norm

kolega ma gigabyte 6600gt niedosc ze obraz ma tragiczny na swojej karcie to jeszcze ma duzo gorszy niz u mnie obraz na TV tez przez te zle dobrane filtry

co do kolegi Zebius on ma racje niema zadnych problemow z odswiezaniem

ja mam monitor crt sony g200 by miec 100hz musze zainstalowac stery od monitora

mialem wczesniej 9800pro moj monitor pamieta ustawienia jak przelozylem 9800 na 6600 to te ustawienia byly zachowane a monitor sam z siebie pokazuje po wcisnieciu menu ile mam hz

wiec problemy z odswiezaniem to jakies bzdury

sory za pisownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja przerobiłem z tą kartą 6600 to:

1)odświeżania raczej nie mają nic do rzeczy - ustawienia monitora, sterowników, dx, progsy tupy powerstrip/refresh lock - ustawiam na 100hz, parametry horizontal i vertical teżsą ok - tak jak wcześniej na ati, mój monit też pamiętał ustawienia i po wymianec jakby nic siędla niego nie zmieniło - tj - nie trzebabyło regulowac geometrii - czyli wygląda na to żę odświeżanie nie jest tu problemem, kolejny dowód na to to moja siostrzyczka kochana która spokojnie sobie siedzi przy monitorku 1024x768@60Hz i nic jej nie jest, natomiast na 6600 i duużo lepszym monicie oczka jej siadały

2)ostrość - taka sama na ati jak na nv - nie ma znaczenia

3)ustawienia kolorów - kombinowałem dobrych parę godzin i nic nie dało (zgodnie z przewidywaniami)

4)różne wersje sterowników - żadnego skutku

5)kombinacje parametrami jasność/kontrast/poziom sygnału wejściowego nie dały nic poza pogorszeniem jakości obrazu...

6)teoria z pewno serią kart odpada - bo problem dotyczy kart wielu producentów i to zarówno 6600 jak i 6600gt, mało prawdopodobne zeby kilka firm jednocześnie puściło wadliwe serie, niby pcb są referecyjne ale występują małe różnice w budowie akrt poszczególnych producentów, więc imo to nie to

7)wyjście czy to zwykłe vga czy dvi - nie ma róznicy więc to też odpada

8)różne monitory - odpada - problem dot zaróno crt jak i lcd!

9)ja sobie myślałem ze moze to być na tej zasadzie ze pojawia sięten ból u osób które np wcześniej jechały na ati w 100hz a potem wzięli 6600 - ta teoria też odpada - z wywaidu jaki zrobiłęm po necie wynika ze problem pojaiwa siętak u tych jak i u takich którzy wcześniej jechali na nv i 85Hz!

10)domniemane motywy z mobo odpadają - problems występuje na róznych modelach tak na agp jak i na pci-e

11)nie wiem czy czegośnie pominąłem, jak dla mnie to jest bardzo dziwna sprawa - tym bardziej ze na żadnym z serwisów czy w recenzjach nie ma o tym żadnej wzmianki - czyżby nv coś kombinowało ;) ? (tylko moje wolne przemyślenia)

12)nie chciałem takiego rozwiązania ale okazało się ono najprostrzym - wymiana na inną kartę - w moim przypadku nv gf6600 --> ati x700pro

 

podsumowując - ja przychulałbym się częściowo do teorii umbrella - czyli filtry i elementy na karcie odpowiadające za sterowaniem monitorem i wyświetleniem obrazu na ekranie - a jest ich trochę - więc krąg podejrzanych sięrozszeża... co do ostrości to już było mówione ze to nie to

 

a to ze problem nie występuje u wszystkich to jest konsekwencjątego ze nie każy jest taki sam i niekażdy widzi różnicę dosłownie i w przenośni... ja sobie myślałem ze może sięprzyzwyczaję - przez 10dni nie dało rady więc odesłałem karti i finał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unckle

 

mowie jeszcze raz sa zle filtry nvidia nie bierze odpowiedzialnosci za knstrukcje karty tak jak ati

jak bys zrobil tak jak napisalem to obraz bylby wyrazny i oczka by nie szczypaly tylko sie nikomu niechce tego zrobic

przyklad jak wchodzilem na stronke nvidia.com to w wyborze download driver jak sie tak popatrzylem czciaka byla rozmazana po zamalowaniu filtrow nagle wszystko stalo sie bardzo wyrazne efekt oczka nie bola

tak wiec pojecie ostrosc mija sie z celem

Edytowane przez Umbrella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamalowalem lakierem ELECTON 40 AC bo taki mialem

a olowkiem to niewiem

glownym elemetem pogarszajacym ostrosc sa te trzy elemety na zdjeciu i wystarczy tylko te elemety zamalowac

1525316[/snapback]

Na lakierach się nie znam:P

Czy może być pierwszy lepszy, przezroczysty lakier do paznokci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...