Skocz do zawartości
wojwar

Po Zmianie Karty Graficznej 9550 > 6600 Bolą Oczy!

Rekomendowane odpowiedzi

Hah a ja okularkow nie nosze, ale ostatnio w budzie badali wzrok....wtf połowa literek za mgłą...musiałem strzelać, i strzeliłem :D Wypadało by Lcdka qpić, ale nie mam przekonania, szczególnie jeśli chodzi o giercowanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah a ja okularkow nie nosze, ale ostatnio w budzie badali wzrok....wtf połowa literek za mgłą...musiałem strzelać, i strzeliłem :D Wypadało by Lcdka qpić, ale nie mam przekonania, szczególnie jeśli chodzi o giercowanie :(

1378177[/snapback]

No ja z akurat tego powodu bym się tak nie cieszył....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah a ja okularkow nie nosze, ale ostatnio w budzie badali wzrok....wtf połowa literek za mgłą...musiałem strzelać, i strzeliłem :D Wypadało by Lcdka qpić, ale nie mam przekonania, szczególnie jeśli chodzi o giercowanie :(

1378177[/snapback]

Też w szkole średniej z pamięci czytałem tamte małe literki na badaniu i co?

Później i tak się zgłosiłem do okulisty, bo jak poszedłem na kurs prawa jazdy, to znaki za późno rozpoznawałem. Teraz okulary wkładam tylko przy kierowaniu samochodem i na wykładach, gdy siedzę dalej od tablicy i nic więcej już wzrok się nie pogorszył w ciągu tych pięciu lat.

 

Sorry za offtopic

Edytowane przez Waldek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat i wtrącę swoich kilka groszy;

otóz padł mi radek9500 i zmuszony byłem wstawic swojego starego GF 2 MX400; efekt piekące oczy, myślałem że juz mi wzrok siada od tego siedzenia przed kompem ale trafiłem na tem topic. Musiałem wygrzebać swoje okulary z filtrami do pracy przy komputerze których nie używałem od 2lat i muszę przyznać że pomogło, juz nie pieką i nie łzawią.

Miałem zamiar kupić GF6600gt ale jednak zostanę przy ATI; do wszystkich posiadaczy GF dobra rada - ZAINWESTUJCI W OKULARY Z FILTREM. Na razie.

Rotfl, też taki byłem. Jednak ATI mnie zawiodło, r9600se był [ciach!]o warty, zwiechy po paru minutach gry (nawet na medium). Zmienilem na gf6200. Zwiech nie ma. Jesli chodzi o męczenie oczu itd. to lepiej wg. mnie prezentuje sie 6200. Przykro mi to mowic, bo jestem zwolennikiem ATI, ale tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja z akurat tego powodu bym się tak nie cieszył....

1378194[/snapback]

Ciesze sie bo sobie przypominam tamtą sytuaacje, Ci podpowiadający qmple hah :D Ale ogolnie ze wzrokiem ok ;] mialem jakies chwilowe mgiełki.

EEE ja mysle ze to kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emilooos

no że z Twoimi oczami coś nie tak to widać po avatarze ;-)

u mnie też się okazało w szkółce że nie widze

beeka była dwa razy testowałem lepsze oko

teraz od 8 latokularki na nosie, wyglądam na mądrzejszego niż jestem ;-)

sorki z O/T

 

co nie zmienia faktu że oczka należy oszczędzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem gf 6600 Gigabyte i wszystko było spoko z oczami jak jechałem na sterach, co były przy karcie ale jak wgrałem nowe 71.89 to przy takim samym odświeżaniu oczy mi z czachy wypadają i głowa boli :? (pracuje 800x600 100Hz). Jak wracam do starych to wszystko spoko. To ci dopiero zagatka co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic karte GIGABYTE GV-NX66128DP (GFX6600)

i mam powazny dylemat po przeczytaniu tego tematu. Posiadam jednak monitor LCD z wejsciem DVI , moze nie bedzie tego problemu. Zdrowie jest jendak dla mnie najwazniejsze, wiec moze lepiej kupic jakiegos radeona???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic karte GIGABYTE GV-NX66128DP (GFX6600)

i mam powazny dylemat po przeczytaniu tego tematu. Posiadam jednak monitor LCD z wejsciem DVI , moze nie bedzie tego problemu. Zdrowie jest jendak dla mnie najwazniejsze, wiec moze lepiej kupic jakiegos radeona???

1425234[/snapback]

kup 6600, podłącz LCD przez DVI i daj znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup 6600, podłącz LCD przez DVI i daj znać

1427657[/snapback]

innymi słowy zostań naszym beta-testerem

może warto się zastanowić nad jakąś inną kartą

tylko jaką :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

innymi słowy zostań naszym beta-testerem

może warto się zastanowić nad jakąś inną kartą

tylko jaką :?

1427662[/snapback]

R9800/9800 pro (byle nie medion) z 256 bit pamięcią, lub x700 AGP

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ludki narzekają "byle nie Mediony" - podobno to jest jakiś tam Microstar ? Kumpel kupił, pisałem mu, aby nie Mediona (bo tu tak pisało hehe), ale mówi, że jest zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ludki narzekają "byle nie Mediony" - podobno to jest jakiś tam Microstar ? Kumpel kupił, pisałem mu, aby nie Mediona (bo tu tak pisało hehe), ale mówi, że jest zadowolony :)

1427869[/snapback]

1. Te karty faktycznie są robione przez MSI... jednak są trochę "poobcinane" (tańsze elementy, oszczędność na układach zasilania, brak DVI, gorsze parametry pracy itd)

 

2. podobno padają częściej niż inne karty (tego akurat organoleptycznie nie sprawdzałem)

 

w sumie był nawet gdzieś temat o medionach... no i w temacie o R9800 można też zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar LOL !!

no co ty stary - nie ma takiego cuda :)

1427898[/snapback]

Shit... faktycznie źle napisałem. Te 256 bit oczywiście miało się odnieść tylko i wyłącznie do R9800, a nie x700 - już poprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mozna kupic do 550 zl zamiast tego geforce'a 6600 na pci-e? Jakos nic mi nie przychodzi do głowy, bo radeon x600 jest chyba duzo slabszy a x700 sporo drozszy.

1428895[/snapback]

No i tu jest ten problem nic podobnego nie ma tzn o podobnej wydajnosci za ta kase

Jesli chodzi o bycie beta testerem to musicie jeszcze troche poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm w sumie to dziwne z tymi oczyma ;p mnie sie na poczatku wydawalo ze cos jest na rzeczy ( moze to dla tego ze przeczytalem ten topic ;P ) no ale teraz po 2 tyg. stwierdzam ze wszystko jest ok ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mozna kupic do 550 zl zamiast tego geforce'a 6600 na pci-e? (...)

1428895[/snapback]

(...)Czy karty w wersji GT tez sa tym dotkniete?

1429367[/snapback]

Z tego co mi wiadomo problem dotyczy tylko wersji na AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,, szukalem takiego wlasnie tematu...

Mialem wczesnej 9550 potem 9800pro od saphire.. zmienilem na s939 no i kupilem 6660 od POV. Powiem tak. Patrze w monitor 5 godzin na tej karcie i bola mnie oczy i glowa. Podlaczone przez dvi do monitora belinea 101741.

 

Bawilem sie ustawienami koloru i wydaje mi sie ze tam jest pies pogrzebany. Czyzby ati mialo jakies "zdrowsze domyslne ustawienia"? Nie wiem ale stale badam ten temat.

 

Aktualnie zamenilbym sie od reki na x300SE jakies bo nie gram w gry na pececie..... Ktos zna jakies rozwiazanie problemu?

 

ps. 3 dni uzywalem agi charger na pci 4mb i nie bylo tego problemu...

Obraz jest niby ostry ale meczy bardzo wzrok.

 

edytowane troche pozniej: Nie da sie uzywac komputera....... teraz juz naprawde bola mnie oczy i glowa. Cos jest nie tak z tymi kartami.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,, szukalem takiego wlasnie tematu...

Mialem wczesnej 9550 potem 9800pro od saphire.. zmienilem na s939 no i kupilem 6660 od POV. Powiem tak. Patrze w monitor 5 godzin na tej karcie i bola mnie oczy i glowa. Podlaczone przez dvi do monitora belinea 101741.

 

Bawilem sie ustawienami koloru i wydaje mi sie ze tam jest pies pogrzebany. Czyzby ati mialo jakies "zdrowsze domyslne ustawienia"? Nie wiem ale stale badam ten temat.

 

Aktualnie zamenilbym sie od reki na x300SE jakies bo nie gram w gry na pececie..... Ktos zna jakies rozwiazanie problemu?

 

ps. 3 dni uzywalem agi charger na pci 4mb i nie bylo tego problemu...

Obraz jest niby ostry ale meczy bardzo wzrok.

 

edytowane troche pozniej: Nie da sie uzywac komputera....... teraz juz naprawde bola mnie oczy i glowa. Cos jest nie tak z tymi kartami.

1430362[/snapback]

a probowales sterownikow roznych z serii 6x.xx i 7x.xx ?

No i jesli nie grasz to sprzedaj 6600 kup x300se i bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najnowsze i troche starsze sprawdzalem. - to samo Obraz paskudnie meczacy oczy. Mam pierwszy raz dosc patrzenia w ekran i sie klade spac :) (nie czulem sie tak zmeczony od czasu 8 bit i starch telewizorow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten sam problem.. wczesniej mialem radeona 9800pro i bylo wszystko ok po przesiadce na nowa platforme musialem zmienic karte i kupilem gf6600gt na Pcie i dziwnie meczy oczy... jak nie znajde rozwiazania to wracam do ATI

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ciekawa sprawa, bo mnie oczy nawalaja od 2 lat jak zmienilem z voodoo3 na geforcea 3 ti 200. Oczy za przeproszeniem tak napierdalaja, ze idzie oszalec nawet na 100Hz. Czasem nawet jak jade samochodem to mam takie - zwiechy ze wzrokiem :D. A teraz cos co jeszcze nie braliscie pod uwage. Moze poprostu po zmianie kart, po pewnym czasie nie chce nazywac tego uzaleznieniem, przywiazaliscie sie do kompa i wiecej czasu przy nim spedzacie? To dla mnie nawet bylo niezauwazalne a jadnak po przemysleniu doszedlem do wniosku ze kiedys tyle nie siedzialem.

 

BTW: to nie brac 6600??? lepiej radka x600 albo x300?

 

(monitorek SAMSUNG SyncMaster 765MB)

Edytowane przez Kokoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokoon: radek x600 i x300 to karty duzo slabsze od 6600.

1434565[/snapback]

Idz spac pozniej oczy Cie bola :D.

No chcialem sparkle geforcea 6600. Chyba niema nic lepszego do 500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...