Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja właśnie taką płytę posiadam. moje zdanie na temat tej płyty:

ZALETY:

-naprawdę bezproblemowa praca (poza AUDIO)

-niska cena za markową płytę

-Gigabit LAN

-wysoka wydajność IDE

-dużo opcji w BIOS`ie do konfiguracji pamięci, procesora itd.

-niby bez problemu sie podkręca, ale czytaj niżej

WADY:

-brak zablokowanego mnożnika PCI/AGP (na dtym bardzo boleję, bo na własne ryzyko ustawiałem FSB na 275 i wstawał system, ale przez takie zabawy to można dysk szybko uśmiercić i port AGP)

-[ciach!]iany kodek Audio (pomogło dopiero zainstalowanie sterowników od Win98, bo te od XP się dość dziwnie zachowywały - trzaski były)

-Scoket754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile podkręciłeś ?

9x244 (czyli około a64 3200+) chodziło bardzo stabilnie i myślę, że za bardzo się dysk nie psuje... mimo, że taktowanie PCI jest dość wysokie - na tym taktowaniu przechodził SuperPI 16M i dość długie testy Torture w Prime95

 

sama płyta wstawała na ponad 270 (zmniejszałem mnożnik trochę, ale jakbym miał lepsze chłodzenie to bym zostawił 9x), ale pojawiały się arty - za duże taktowanie AGP

 

w sumie dla bezpieczeństwa danych na dysku lepiej ustawiać FSB do około 230, wtedy nie powinno nic się stać... (wydajność coś między 3000+, a 3200+, ale podsystem pamięci dużo wydajniejszy, bo większe taktowanie DDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam tą płytę od grudnia. Nie podzielę się wrażeniami z OC, gdyż chwilowo wydało mi się to zbędne (przesiadka z Durona 700 ;) ). Pracuje stabilnie, brak problemów, z wyjątkiem długo uruchamiającego się systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest stabilna i jestem z niej zadowolony. Jednak próby OC jak na razie nie przynoszą specjalnych efektów. W zasadzie to wciąż nie wiem jak się do niej dobrać i co przyniosło by najlepszy efekt.

Pozdrawiam…

 

AMD 64 3200+ ,2000 Mghz,(10x203) ,ClawHammer Socket 754,Cache L2 1024kbs,2xTWINX Corsair CMX 256A 3200C2PT ,Kingston HyperX 512MB C2,Asus K8V Delux,VIA Apollo K8T800, Saphire ATI X800Pro VIVO (16potoków 500/500),Maxtor 160GB Ultra ATA 133,NeoTec 420V,Creative Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum.

 

Bez podkręcania

 

Aqua Mark 03 64720

3D Mark 03 12400

3D Mark 05 6400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to wciąż nie wiem jak się do niej dobrać i co przyniosło by najlepszy efekt

ustaw FSB w granicach 230... mimo, że taktowanie PCI/AGP będzie wyższe nie powinno się nic stać - Asus proponuje takie ustawienie przy ustawieniu opcji Turbo w BIOS`ie (tyle, że wtedy zmniejsza mnożnik dla proca)...

masz Clawhammera, który jest wydajniejszy od Newcastle i Winchestera, bo ma więcej pamięci podręcznej... pamięci HyperX powinny wytrzymać wszelkie próby podkręcania...

 

 

PS. wygląda na to panowie, że wszyscy dokonaliśmy niezbyt przemyślanego zakupu jeżeli chodzi o możliwości OC, bo jak ktoś nie podkręca to jest to dobra i tania płyta, idealna wprost...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą opcją Turbo jest dziwna sprawa... w instrukcji do płyty jest, a u mnie pomimo najnowszego biosu brakuje tej funkcji.

zapewne włączyłeś funckję Cool&Quiet - wyłącz to, a pokaże się wówczas funkcja TURBO. pamiętaj, że po włączeniu Turbo system może byc niestabilny (gdy masz kiepskie pamięci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 512 MB DDR to malizna i dlatego dokupiłem jeszcze jedną kostkę Kingston Hyper X 512MB PC 3200 CL2 do mojego ostatniego wolnego slotu na płycie.Teraz jest łącznie 1024 MB. Udało mi się kupic Kinstona za 330 zł i akurat więcej nie byłem w stanie wydac na tą chwilę i nie sądzę, że można kupic w tej cenie jakieś lepsze od tych markowe kostki.

Natomiast pozostałych dwóch kostek Corsair XMS 3200 C2PT czyli inaczej XTREME MEMORY SPEED EDITION nigdy nie zamieniłbym na OCZ extream voltige edition.Kostki Corsair kupiłem w Angli zostały wyprodukowane specjalnie do gier.i nie sądzę ,że można je kupic w Polsce no może na Alegro ale będą prawdopodobnie bardzo drogie problem w tym ,że dopiero się uczę i niejestem dobry w podkręcaniu pamięci nie potrafię wykorzystac drzemiącej w nich mocy.Jeśli jednak ktoś myśli ,że OCZ EVE jest lepsze od Corsair XMS gotowy jestem poeksperymentowac.

 

Pozdrawiam..

 

AMD 64 3200+ ,2000 Mghz,(10x200) ,ClawHammer Socket 754,Cache L2 1024kbs,TWINX Corsair CMX 256A 3200C2PT ,Asus K8V Delux,VIA Apollo K8T800, Saphire ATI X800Pro VIVO (16potoków 500/500),NeoTec V4202 Led series,Maxtor 160GB Ultra ATA 133,Creative Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum.Bez podkręcania

 

bez podkręcania (na Turbo w Biosie wydajnoś zdecydowanie wzrasta)

Aqua Mark 03 64720

3D Mark 03 12400

3D Mark 05 6400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Armagedo66: nie dziw się, że Turbo podnosi się wydajność, bo właśnie wtedy pamięci chodzą na 460 (DDR) zamiast na 400... wusmie to szkoda, że twoje pamięci się marnują...

spróbuj ustawić w Biosie szynę FSB na 230... zamiast Turbo ustaw na Normal... oprócz tego ustaw taktowanie pamięci na Manual i następujące prametry pracy pamięci:

CAS Latency: 2 lub 2,5 (zobacz na ilu będzie się odpalał, bo na 2 może się nie dopalić)

TRC: Auto

TRCD: 2 lub 3 (im mniej tym lepiej)

TWR: 2 lub 3 (tu i wyżej musisz zobaczyć czy działa - ustaw najniżej jak się da)

TWRT: jak najmniej

TRAS: 5 lub 8 (jak możesz to daj 5)

reszta na Auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saneone po pierwsze to dziękuję ci za pomoc również w sekcji o Ramie. :wink:

Dzisiaj wieczorem ustawię pamięci tak jak mi poleciłeś zobaczymy co będzie. FSB w biosie niestety mam od 200 do max 215 co jeden. Saneone mam jeszcze jedno pytanko co z napięciami bo tu mam w biosie dość spore możliwości i co sądzisz o HTT jak u siebie to ustawiłeś.

Pozdrawiam…

 

AMD 64 3200+ ,2000 Mghz,(10x200) ,ClawHammer Socket 754,Cache L2 1024kbs,2xTWINX Corsair CMX 256A 3200C2PT ,Kingston HyperX 512MB C2,Asus K8V Delux,VIA Apollo K8T800, Saphire ATI X800Pro VIVO (16potoków 500/500),NeoTec V4202 Led series,Maxtor 160GB Ultra ATA 133,Creative Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum.

Edytowane przez Armagedon66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie o dzielnikach możecie powalczyć o wyższe fsb agp/pci wraca do standardowych ustawień przy fsb 233 i 266 zresztą wszystko jest napisane na mobo przy porcie agp. mi nigdy nie udało się postawić wyżej niż 240 jest to chyba ograniczenie mobo które nie wyciąga takiego fsb powalczcie może się mylę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saneone mam jeszcze jedno pytanko co z napięciami bo tu mam w biosie dość spore możliwości i co sądzisz o HTT jak u siebie to ustawiłeś.

z napięciami to jest tak, że najlepiej nic nie ruszać... przy twoich pamięciach i możliwościach płyty napięć na pamięci nie ruszaj... co do napięcia procesora - jeżeli zauważasz przy podkręcaniu utratę stabilności możesz zacząć stopniowo zwiększać napięcia (o powiedzmy 0,05 V), ale pamiętaj, że to ostateczność i musisz cały czas monitorować temperaturę procesora... w zasadzie przy Athlonach 64 temperatury powyżej około 55 st . C są niepożądane...

 

@cyganos_king

mi nigdy nie udało się postawić wyżej niż 240 jest to chyba ograniczenie mobo które nie wyciąga takiego fsb powalczcie może się mylę icon_biggrin3.gif

mi udało sie puścić samą płytę na ponad 270 (tyle, że akurat zmniejszałem mnożnik)... a czy jesteś pewien co do tego taktowania PCI/AGP przy 233/266????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saneone <-------- witam , wlasnie przygotowuje sie do zakupu plyty pod s754 i sie zastanawiam nad asuskami :-P zmartwilo mnie to ze na Asus K8V-X taktowanie agp/pci jest odblokowane :mur: a wiesz jak jest z Asus K8N :?: na stronie asusa pisze ze ma "Zablokowane częstotliwości AGP/PCI" tylko ze to tyczy sie wersji deluxe :blink:

 

 

na glownej stronie Asusa pisze : Fixed AGP/PCI frequencies czyli zablokowane :D to juz wiem jaka kupic :rolleyes:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K8N ma zablokowane PCI/AGP bo jest na chipsecie nVidii. jeżeli chcesz podkręcać to kup DFI na nforec3 i socket 754.

a tak w ogóle to K8V ma PCI=33/AGP=66 przy FSB=200/233/266

przy FSB=300 takrowanie PCI wynosi 37.5 MHz. Ta wiadomość jest bardzo dobra i oznacza, że podkręcanie na tej płycie nie jest aż tak niebezpieczne jak wcześniej sądziłem. Także możesz też kupić K8V (ale lepiej K8N - zwłaszcza, że podobna cena). Sprawdź topic o K8N, bo ja nie wiem zbt dużo o możliwościach oc tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem sie dowiedzieć może ktoś miał taki problem, mianowicie po włączeniu kompa startują wszystkie urządzenia następnie pojawia się informacje biosa i przed startem systemu komp zamiera i słychać jak dysk od nowa się uruchamia dopiero potem startuje system, troszkę to jest wkurzające szukałem w biosie jakiejś takiej opcji która mogła by coś takiego robić ale się nie doszukałem czy ktoś ma może na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem sie dowiedzieć może ktoś miał taki problem, mianowicie po włączeniu kompa startują wszystkie urządzenia następnie pojawia się informacje biosa i przed startem systemu komp zamiera i słychać jak dysk od nowa się uruchamia dopiero potem startuje system, troszkę to jest wkurzające szukałem w biosie jakiejś takiej opcji która mogła by coś takiego robić ale się nie doszukałem czy ktoś ma może na to jakiś sposób?

1344018[/snapback]

też tak mam, ale to nic złego... wiesz nawet na to nie zwracam uwagi bo to trwa tak krótko... (w ogóle ładowanie systemu trwa kilka sekund)... po prostu się przyzwyczaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie jakieśś 30min temu kupiłem sobie tą płytę. Włożyłem do niego wszystko co potrzebne i power. wszystko zaczyna sie kręcić a monitor sie nie dźwiga. Co może być przyczyną. Kartę graficzną mam narazie nvidię 32M. Help my!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko, czy ktoś próbował ze skutkiem Fsb 300? 266 jest u mnie stabilne na 1,525V, temp. na boxowym coolerku 50 max. Nie wiem, czy jest sens walczyć dalej...

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko, czy ktoś próbował ze skutkiem Fsb 300? 266 jest u mnie stabilne na 1,525V, temp. na boxowym coolerku 50 max.  Nie wiem, czy jest sens walczyć dalej...

1372064[/snapback]

u mnie 266 tez stabilne..., ale jade na 233 aktualnie... przy 300 taktowanie PC=37.5...

najwyzej co probowalem i sie odpalalo to 277...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co jest nie tak, dlaczego na moim konfig. nie mozna wiecej jej podkrecic. Ustawilem w Biosie FSB na 200 i podnosilem stopniowo o 5 az doszlem do 214 bo gdy ustawlem 215 w czasie ladowania systemu pojawil sie niebieski ekran z jakimis cyferkami, ale za kazdym razem gdy wlaczyl sie Windows pokazywalo komunikat(przepisze go bo nie wiem jak dodac screen): "Jeden z plików zawierajacycn dane rejestru systemu musial zostac odzyskany na podstawie dziennika lub kopii alternatywnej. Odzyskiwanie zakonczylo sie pomyslnie". Dlaczego to sie pojawia?? Probowalem zwiekszyc napiecie ale te nie chcialo wskoczyc 215 na FSB. Temperature proca mam dobra bo 41*. Czy przy kreceniu proca cos jeszcze trzeba ustawiac oprocz FSB? jak mam krecic pamieci?? i co sie robi z HyperTransport, mam tam ustwione:

HT Tristate na ENABLED

CRC Flood enable na DISABLED

HT Frequency 800MHz

HT Data Width(Upstream) 16 BIT

----------------(Downstream) 16 BIT

...czy cos musze zmienic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej dysk już jest za wysoko taktowany. Spróbuj zmienić HT na 600 MHz, zmniejsz częstotliwośc pamięci i bez zmiany napięcia na procku (powinno chodzić) ustaw Fsb na 233. Powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że może nie do końca na temat ale do kręcenia to coś na nf3 wyłącznie-takie msi to wydatek ok 300zl a bije gb na głowe... A takie dfi za 380zl to już w ogole inna bajka...

Giguski to dobre płyty(nie wiem czemu wielu uzytkowników tak na nie psioczy) ale do wększego o/c to wlaściwie żadna z ich płyt sie nie nadaje...

Masz mało kaski i nie kręcisz procka/mało go kręcisz to wtedy jest to dobry wybór..inaczej radze poszukać czegoś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...