Skocz do zawartości
KxL

Sieć Osiedlowa + Switch I 2 Kompy

Rekomendowane odpowiedzi

//////////////////////////////////////////////////////////////////// {net rozprowadzony skrętką //////////////////////////////////////////////////////////////////////////

{DSL} /////////////////////////////////////////////////////////// do 9 userów w tym mnie}///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

~~~~>server na Linuxsie ---> Switch Planeta--------------------------------------->Switch 8-portowy ---- mój komp1

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// | ////////////////////////////////////////////////////////////

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// /// |////////////////////////////////////////////////////////////

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// mój komp2 ////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Wyobraźcie sobie że tych slashy nie ma. (pełnią role spacji ;D)

 

OK, tak mniej więcej wygląda schemat sieci.

Komp1 podłączony bezpośrednio skrętką od mojej sieci osiedlowej jak i po dołączeniu do switcha działa dobrze.

Z kolei komp2 w żaden sposób nie chce netu załapać ;/

 

komp1:

Cel800MHz + 256 MB RAM + sieciówka zintegrowana Intel PRO/100 VM (http://global.aopen.com.tw/Products/mb/MX3S.htm ) na Win98SE i działa OK

 

komp2:

Cel500MHz + 64MB RAM + sieciówka na chipie Realteka: http://www.jaht.com/products/nic/jn110r.htm też na Win98SE

 

SWITCH wygląda w ten sposób: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43200454

Na kompie2 konfiguruje standardowo Kreatorem połączeń internetowych i ustawaim odpowiednio na LAN i nic.

 

Czy wystarczy podpiąć do SWITCHA

moją gałązkę skrętki z netem osiedlowym

i skrętki do kompa1 i 2

??

 

Czy trzeba jeszcze coś dodatkowo konfigurować?

 

THX z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę namotałeś tymi rysunkami i opisem, albo może i nie :)

 

Zrób tak:

 

1. Na moment podłącz kabel (od dostawcy/sieci osiedlowej) do jednego kompa i odczytaj i zapisz adres IP, maski, bramy i serwerów DNS.

 

2. Podepnij kabel od dostawcy do switcha i oba kompy również.

 

3. Na obu komapch powpisuj te IP jakie sobie zapisałeś przy czym ADRES IP 1 kompa musi się różnić od 2 tylnią częścią, reszte poprzepisuj jak zapisałeś.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, okazało się, że to nie wina sieciówki, switcha, płyty główne czy też kabla, ale po prostu poroniony system jakim jest Windows 98 :mad:

 

Wrzuciłem na starego kompa bootowalną płytkę z Linuxem Knoppixem 3.7 i wszystko śmiga idealnie.

Nawet nie kiwnąłem palcem żeby konfigurować sprzęt, wszystko od ręki zadziałało samo.

Bez problemu dopiął się do sieci wykrywając bezbłędnie DHCP i jest git :D

 

Tylko mam kolejny problem z instalacją tego Linuxa na hdd, ale to już nie ten dział... :]

 

Dzięki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...