Skocz do zawartości
funfel

Kto jest za wejsciem do UE a kto nie

UNIA TAK/NIE  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. UNIA TAK/NIE

    • TAK
      167
    • NIE
      56


Rekomendowane odpowiedzi

do optymizmu mi daaallleko ale nie powiesz mi że do angli przyjmą cię bez niczego teraz a co jak nie wejdziemy do uni ??? co powiesz mi twedy za 5 lat ?? unia nie daje nam gwarancji lecz możliwości a pracę będzie łatwiej znaleźć napewno powiesz że u niemca czy hiszpana cóż tak jest a z drugiej strony wolałbyś brak pracy w polsce rozumiem ?? a że podatki wzrosną mogą one być dla mnie wysokie ale żebym miał za co je płacić !!! zresztą polska co teraz oferuje ?? ztego co czytam nawet na tym forum i słyszę wszycy chcą uciec z polski dlaczego ?? nasz podatki są wysokie ale życie nadal jeszcze jest tańsze niż w reszcie europy dzięki uni fakt faktem będzie troche więcej porządku w polsce a że trawa zieleńsza jest niestety na zachodzie jeśli do uni nie wejdziemy to powiedz mi co nam pozostaje ??? ciekawi mnie co mamy zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefanito - pracuj nad tymi argumentami. Czekam  :twisted:

Daj spokój, przeciez widac na pierwszy rzut oka, ze nie ma zadnych. Co najwyzej moze ponudzic o "funduszach strukturalnych"... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janus: ale wlasnie o to mi chodzi :!: :idea:

Ja NIE WIEM jakie beda korzysci :!: Prosze przedstaw mi je - moze mnie przekonaja 8O

Do tej pory slysze jedynie agitacje, magiczne zaklecia bez sensownego uzasadnienia - trudno zebym byl ZA.

 

Co do "tych co lubia byc na nie" - mi sie wydaje, ze wiekszosc "tych co sa na tak" wlasciwie nie wie dlaczego dokladnie jest na tak. Jest na tak bo na tak sa Kwasniewski, Miller, Geremek, Michnik, TVP* czy inne "autorytety" :lol:

 

*niepotrzebne skreslic

 

graham: :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefanito - pracuj nad tymi argumentami. Czekam  :twisted:

Daj spokój, przeciez widac na pierwszy rzut oka, ze nie ma zadnych. Co najwyzej moze ponudzic o "funduszach strukturalnych"... :)

Dzięki za uznanie... :x

sorry wszystkich, ale własnie pracuje nad tymi

ponudzic o "funduszach strukturalnych"... :)

żeby wogóle coś z nich wyszło!!! :evil: :evil:

 

naprawde nie mam teraz czasu zajmować się tym wątkiem.

Poza tym, skupię się chyba tylko na tych nudnych funduszach, żeby być jak najbardziej kompetentnym w wypisywaniu postów.

 

jak macie jakieś pytania do samych funduszy, to zapodajcie, a ja w końcu :oops: odpowiem...

 

pzdr wszystkich cierpliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry wszystkich, ale własnie pracuje nad tymi

No dobrze. Podaj chociaż jeden. Ja naprawdę nie wierzę, że masz choć tyle. Miało być rzeczowo, a sypiesz ogólnikami.

Problem tkwi w informacji. Np. w szkołach uczą o UE (struktura, władze itp..), ale jest to zwykła pamięciówka. A nikt nie potrafi powiedzieć co dadzą nam np. Twoje nieszczęsne fundusze.

 

jak macie jakieś pytania do samych funduszy, to zapodajcie, a ja w końcu  :oops: odpowiem...

Ok, podstawowe pytanie: co ja i adrian będziemy z tego mieli?

Bo to, że jakieś instytucje, kilku przedsiębiorców, rolników dostanie pieniądze niestety nie obchodzi mnie nic, a nic.

 

A mógłyś mi wytłumaczyć jeszcze czemu:

- przy argumentach na TAK za + podałeś "handel UE na wschód przez nasz kraj", a w przypadku głosowania na NIE uważałeś za - "brak pieniędzy na wzmocnienie granicy z Białorusią"? To UE chce handlować z zagranicą czy nie?

- jeżeli nie będą z nami handlować w przypadku nie wstąpienia, to czemu mają handlować ze wschodem po naszym wstępieniu?

Coś mi się tu nie zgadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, podstawowe pytanie: co ja i adrian będziemy z tego mieli?

Bo to, że jakieś instytucje, kilku przedsiębiorców, rolników dostanie pieniądze niestety nie obchodzi mnie nic, a nic.

 

A mógłyś mi wytłumaczyć jeszcze czemu:

- przy argumentach na TAK za + podałeś "handel UE na wschód przez nasz kraj", a w przypadku głosowania na NIE uważałeś za - "brak pieniędzy na wzmocnienie granicy z Białorusią"? To UE chce handlować z zagranicą czy nie?

- jeżeli nie będą z nami handlować w przypadku nie wstąpienia, to czemu mają handlować ze wschodem po naszym wstępieniu?

Coś mi się tu nie zgadza...

Widzisz, wzmocnienie granicy z białorusią i ukrainą jest po to, żeby powstrzymać nielegalnych imigrantów. sam wiesz, ze jest ich coraz więcej. gdy wstąpimy do unii, to będziemy jednymi z "tych" - tam gdzie sie ucieka. gdy nie wstąpimy, nie będziemy "nimi", ale i tak będziemy postrzegani jako kraj z tego drugiego układu, bo wstąpimy i tak. może póxniej, ale na pewno. i właśnie wtedy, bez nie będąc granica UE, ale będąc niejako tym "innym lepszym światem" będziemy celem pielgrzymek.

 

a handel? widzisz, nie ma on nic wspólnego ze szczelnościa granicy. chodzi o to, że to co będzie szło na exp. na E, musi być tanie i byc blisko granicy E... jest więc szansa na pozyskanie inwestycji ukierunkowanych na wymianę z b. CCCP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz moja zaległa odpowiedź:

stefanito - ale posluchaj swojej argumentacji: najpierw mowisz cos w tym stylu: "Bedzie super! Dostaniemy 11mld!", a potem "No niby niekoniecznie 11, moze 8, a moze jeszcze mniej, ale sam rozumiesz - obiektywne trudnosci...". itp 

Mnie to nie przekonuje.

No widzisz, Fundusze Strukturalne mają to do siebie, że to nie kabonka na konto, ale kapucha, za zrealizowanie czegoś. To znaczy:

masz pomysł. piszesz projekt. obiecują zapłacić. realizujesz projekt. płacą.

twoje koszty to:

przygotowanie wszystkiego, 25-65% kosztów projektu, koszty operacyjne (finansowanie bieżące).

te 25-65% to twój udział. firmy dają przeważnie 50-65%, a samorządy i inne organizacje non-profit przeważnie 25%.

efektywnie więc, np. oczyszczalnia ścieków za 10mln Euro, kosztuej cię ok. 3,3 mnl zamieas 10mln... (przy finansowaniu UE na poziomie 75%, twój całkowity wkład brutto wynosi ok. 33%).

więc zysk dla ciebie (gmina, powiat, województwo, związek gmin, fundacja, gddkia, parp, arimr, rolnicy itp) to w tym przypadku, inwestycja warta 10 mln, za ok. 3,3 mln.

 

a kwestia tego, czy napiszemy dobre projekty w dużej ilości, to tylko sprawa inwencji władz lokalnych (głównie)!!!

 

tak więc te 11 mld na nas czeka. a problem tylko wtym, czy wyciągniemy rękę!!

 

tak jest z funduszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore z Twoich argumentow wydaja mi sie wymyslone, nie wierze w to, co piszesz: 

- "wyrównywanie (w górę) różnic w rozwoju" - hmmm dlaczego? to bez UE sie nie bedziemy rozwijac? Z tego co slyszalem w mediach UE ma jeden z nizszych wskaznikow wzrostu gospodarczego, gdzies tak kolo zera.

Pewnie że koło zera lub może 1%.

Chiny maja koło 10-15% albo więcej.

to znaczy, ze w UE było np. 700 samochodów na 1k mieszkańców a rok później 707 na 1k mieszkańców.

a w chinach było 100 aut na 1k luda, a jest 110 lub 115...

 

widzisz, % są %... 10% od 1000 to 100,

ale 1000% od 10 też 100...

 

co nie zmienia faktu, ze ue rozwija się wolniej, niżby należało... usa rozwija sie tak ze 2 razy szybciej, bo może ze 2% rocznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- "podniesienie jakości produktów poprzez konieczność dostosowania gosp. do norm UE" - ja natomiast sadze, ze jakosc produktow najszybciej rosnie w wyniku dzialania wolnego rynku, a nie wymyslonych przez ludzi norm i regulacji.

o, to, to, to...

a czym będzie otwarcie polskiego rynku na towary i usługi z UE???

 

teraz mamy protekcjonizm...

 

- "napływ technologii" - to znaczy?

mniej więcej to, że jak producent z ue otworzy u nas fabryke młotków i siekier, to ze stali hartowanej i na styliskach z włókien szklanych ;-) a nie z blachy czołgowej i na drewnianych stylach ;-)

 

- "wpłaty do kasy unijnej (duże... ale wpłaty<<<wpływy" - z tym juz dyskutowalem

więc bez dyskusji będzie. a kwintesencją tych wpłat jest to, że będzie płacił ten albo inny "zbój Kołodko", a kabonka z Funduszy będzie szła głównie bezpośrednio w teren - na realizacje programów a w ich ramach projektów. czaisz tę delikatną róznicę w podmiocie redystrybucji dochodów??? wójt zamiast ministra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, podstawowe pytanie: co ja i adrian będziemy z tego mieli?

Bo to, że jakieś instytucje, kilku przedsiębiorców, rolników dostanie pieniądze niestety nie obchodzi mnie nic, a nic.

to do jakiej grupy ty się będziesz zaliczał jak skończysz szkołę (szkoła to tez instytucja i też może korzystać)?

nie rolnicy. nie przedsiebiorcy. nie instytucje. to gdzie ty będziesz pracował chłopie? księdzem zostaniesz? ale oni też moga za pieniądze z UE zabytkowe kościoły remontować...

 

znajdź sobie za wczasu jakieś miejsce w społeczństwie, bo ulegniesz wykluczeniu społecznemu i wtedy już na pweno wpadniesz w szpony pieniędzy z ue w ramach pomocy, szkoleń i przeciwdziałaniu zjawisku wykluczenia społecznemgo bezborotnych...

ps.

musze wracać do pracy :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do jakiej grupy ty się będziesz zaliczał jak skończysz szkołę (szkoła to tez instytucja i też może korzystać)?

Szkoły już w zasadzie pokończyłem. Pracuję w wolnym zawodzie. Wykonuję oprogramowanie, które jest sprzedawane rownież do Niemiec, więc argument o otwarciu granic do mnie nie przemawia.

W tym co piszesz o funduszach pomijasz zasadniczy problem - te pieniądze muszą się tam jakoś znaleźć. Skąd? Wiadomo... Do tego dochodzi koszt obsługi. Obawiam się, że niestety większość pieniędzy z moich podatków pójdzie na biurokrację, przeciwdziałaniu społecznemu wykluczeniu bezrobotnych i remont zabytkowych kościołów.

Wierzę ponadto, że sam potrafię się zatroszczyć moimi pieniędzmi, a gospodarką najlepiej kieruję rynek, bez jakiegolwiek sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

tak jest z funduszami.

Kolego, ja to rozumiem. Jesli nawet nie zdawalem sobie sprawy z mechanizmu to Ty juz (co najmniej) raz to tlumaczyles. Mi chodzi o to, ze uzywacie (Wy-zwolennicy) argumentu p.t. "Wielka Kasa Z Unii" co jest fikcja, prawda? Szanse na nia sa przyzerowe - NIKT JESZCZE NIGDY NIE DOSTAL 100% TYCH FUNDUSZY - sam to przyznales. Dlaczego oszukujecie ludzi? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- "podniesienie jakości produktów poprzez konieczność dostosowania gosp. do norm UE" - ja natomiast sadze, ze jakosc produktow najszybciej rosnie w wyniku dzialania wolnego rynku, a nie wymyslonych przez ludzi norm i regulacji.

o, to, to, to...

a czym będzie otwarcie polskiego rynku na towary i usługi z UE???

 

teraz mamy protekcjonizm...

 

Otwarcie na UE, a zamkniecie na wszystko poza nia. A w UE mamy urzedy, ktore normuja wszystko, co sie im nawinie pod pioro :lol:

 

- "napływ technologii" - to znaczy?

mniej więcej to, że jak producent z ue otworzy u nas fabryke młotków i siekier, to ze stali hartowanej i na styliskach z włókien szklanych ;-) a nie z blachy czołgowej i na drewnianych stylach ;-)

 

Chcesz powiedziec, ze z jakichs powodow (embargo???) nie wolno firmom z UE otworzyc poza jej granicami fabryk produkujacych w zaawansowanych technologiach? Nie wiedzialem :oops:

 

- "wpłaty do kasy unijnej (duże... ale wpłaty<<<wpływy" - z tym juz dyskutowalem

więc bez dyskusji będzie. a kwintesencją tych wpłat jest to, że będzie płacił ten albo inny "zbój Kołodko", a kabonka z Funduszy będzie szła głównie bezpośrednio w teren - na realizacje programów a w ich ramach projektów. czaisz tę delikatną róznicę w podmiocie redystrybucji dochodów??? wójt zamiast ministra!
Czlowieku, zanim kasa, ktora Kolodko zabierze z Twojej i mojej kieszeni doplynie do Brukseli [musi sie z niej wyzywic Kolodko], tam urzedas brukselski stwierdzi, ze moze (pod jakims warunkiem) da ja komus w Polsce [wiec czesc tej kasy pojdzie rowniez na dokarmianie urzedasa w Brukseli] a nie np w Grecji - to minie troche czasu i sama kaska stopnieje. Ja twierdze, ze powinnismy zorganizowac wydawanie tej kasy taniej.

Co do "wojt zamiast ministra" - IMHO najlepiej wydalby ta kase jej wlasciciel, zamiast wyzej wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

widzisz, % są %... 10% od 1000 to 100,

ale 1000% od 10 też 100...

co nie zmienia faktu, ze ue rozwija się wolniej, niżby należało... usa rozwija sie tak ze 2 razy szybciej, bo może ze 2% rocznie...

Rozumiem, ze chcesz powiedziec, ze UE to ma juz taki poziom, ze ho,ho i trudno oczekiwac zeby sie jeszcze bardziej rozwijala? I jej 1% (nawet niecaly) to tak, jak w innych krajach 10%? Mysle, ze przesadzasz. Z tego, co slyszalem to dochod na glowe w USA jest wyzszy niz w UE - przy nizszym wzroscie gospodarczym UE ten dystans bedzie sie chyba powiekszal, prawda?

 

Popraw mnie jesli zle mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, jusz nie mam siły adrian...

 

ja swoje, a ty swoje... problem nie w sile arumentów, a w argumentach siły ;)

Ty nie przkonasz mnie, a ja Ciebie. Nawet nie zamierzałem Cie przekonywać, po prostu piszę, jak sie sprawy mają...

 

wiem, ze masz dużo racji. UE to nie remedium na wszystkie nasze bolączki, sam bym wolał nie płacić tak wysokich podatków, sam się ubezpieczać zdrowotnie itp...

ale zrozum, że w naszej sytuacji, kiedy nie ma ani kawałka woli politycznej do zmian takich, jakie by nam w 100% odpowidały, to co nam może dać Unia, to o niebo lepszy układ od tego, co nam dadza politycy w stylu millera, leppera, pola, giedrycha (czy jak mu tam), i tym podobnych...

 

poza wszystkimi innymi przesłankami, unia (choć to rzeczywiście biurokracja), daje polityczną stabilność systemu. tzn. masz pewność, że żaden łukaszenka nie okaże się rano Twoim prezydantem.

Czaisz? Mężów stanu nie mieliśmy od dawna, a o debili naprawdę łatwo...

ps. a że socjalizm... no cusz, czeba go wykorzystać ile się da, a potem roz_p_i_erd_olić i przebudować po naszemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. a że socjalizm... no cusz, czeba go wykorzystać ile się da, a potem roz_p_i_erd_olić i przebudować po naszemu ;)

A no to teraz rozumiem o co chodzi... :)

Jeszcze Lepper na premiera i rozwalimy nie tylko Polskę ale i UE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, jusz nie mam siły adrian...

:twisted:

(...)

poza wszystkimi innymi przesłankami, unia (choć to rzeczywiście biurokracja), daje polityczną stabilność systemu. tzn. masz pewność, że żaden łukaszenka nie okaże się rano Twoim prezydantem.  

Czaisz? Mężów stanu nie mieliśmy od dawna, a o debili naprawdę łatwo...  

ps. a że socjalizm... no cusz, czeba go wykorzystać ile się da, a potem roz_p_i_erd_olić i przebudować po naszemu ;)

Chyba nie do końca - jak UE przeszkodzi w objeciu fotela premiera, czy prezydenta przez A. Leppera? Jezeli demokratyczny "lud" go wybierze?

Poza tym (IMO) taki Miller, Geremek, czy inni tzw "powazni politycy" - mile widziani na UEuropejskich "dworach" niewiele sie od Leppera roznia z mojego punktu widzenia. Tez socjalisci, tez kradna moja kase.

 

Ogolnie: trace nadzieje, ze uslysze jakis rzeczywisty i istotny argument "za".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za nie. Mieszkam na wiosce na której jest więcej pijaków niż osob które pracuja. Całą swoją kase ładują w alkohol i co im dadzą te dopłaty? Chociaż żeby na to spojżeć ze strony mieszczucha to jest fajno bo bedziemy mieli ceny sprzętu tk same jak w pozostałych krajach 15-stki... Nie mogę sie zdecydować... Zostawie sobie mą opinie dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x przy tak :)

 

mam nadzieje ze wejscie zmieni cokolwiek w pl, moze byc tylko lepiej :D

nie chce mi sie rozpisywac ze zmieni sie prawo, granice i standardy, etc :wink:

 

jak slysze ze jakas partia przekonuje za nie tylko z powodu, ze cala reszta jest na tak... no to .... ech szkoda gadac, to samo sie tyczy jednostek.

 

co do kasy z unii - jak najbardziej ! kto jest z katowic lub okolic to wie co sie buduje na miejscu ronda. tego sami bysmy nigdy nie wybudowali :evil: o polskich autostradach :twisted: to nawet nie wspomne...

 

hehehe, moze 4max zejdzie na ziemie z cena xasera :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soki ale nie przeczytałm całych 12 stron :( pewnie było tam wiele ciekawych rzeczy ale za dużo czasu na czytaie nie mam.

 

To jest wlasnie kur... Polska kazdy zawsze tylko mysli o wlasnej <font color="#FF0000">[ciach!]</font>.

Zeby tylko nasza firma miala lepiej, a poza tym moze byc u nas Bialorus i ch.. nas to obchodzi.

I dobrze (nie chodzi o tą Białoruś) tak myśłi każdy w całej Europie, Niemiec, Francuz, Włoch czy Polak, każdy wpierwszej kolejności myśli o sobie, ważne aby przy tym nie deptać innch, pozatym jak każdy będze myślał o sobie i mał dobrze to przełaoży sie to na całe społeczeństwo i państwo będze rozwijać się prawidłowo. Oczywiście nie mówię tu o prywacie i złodziejstwie bo to niszczy wszystko ale o sytuacji jak ktoś dba o rozwój swojej firmy i dzięki temu może np. zatrudnić więcej osób a to wpływa na ogólny rozwój gospodarki. To małe firmy mają byś motorem gospodarki więc chyba dobrze by było by miały dobrze :P .

fanfel - twoi rodzice tylko mogą zyskać na wejścu Polski do Uni, jeśli tylko będą dobrze i aktywnie prowadzić swój interes.

 

Wejście do Uni to jest interes, trzeba trochę stracić by póżniej dużo zyskać, ja się Uni nie boję i w referendum głosuję na TAK

 

Jeśłi głosy w referendum ułożą się tak jak w naszej ankiecie nie mamy się czym martwić :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kasy z unii - jak najbardziej ! kto jest z katowic lub okolic to wie co sie buduje na miejscu ronda. tego sami bysmy nigdy nie wybudowali :evil: o polskich autostradach :twisted: to nawet nie wspomne...

ze tak spytan, co sie buduje na miejscu ronda ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze tak spytan, co sie buduje na miejscu ronda ? :]

poczekaj 3 lata to zobaczysz :D

ale zdradze ci teraz :wink: DOOPNE SKRZYZOWANIE :P

estakada z dts (prawie jest), tunel pod rondem (no, jeszcze troche zostalo :wink: ), nowe rondo (jeszcze brak :D ). takie tam :P zobacz tu. nie jest to glowna strona projektu, na szybko wyguglane :wink:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

& afair beda zmieniac pkp i rynek :D

 

update : chyba glowna strona projektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie Unia to co?

To samodzielnie wykonywana zmiana zasad dzialania naszego Panstwa na sensowne - szybkie redukowanie jego wydatkow i dochodow, zmniejszanie kompetencji jego urzednikow, wchodzenie w uklady o wolnym handlu z mozliwie najwieksza iloscia innych panstw (UE, NAFTA, Rosja i inne), upraszczanie pokomplikowanego prawa, wprowadzenie RZECZYWISTEJ rownosci obywateli wobec prawa - likwidacja wszelkiego rodzaju przywilejow.

 

Dlaczego chcecie wepchnac kraj w lapy bandy biurokratow, placic ciezkie pieniadze (i co gorsza chcecie, zebym i ja je placil) za wejscie do staczajacej sie organizacji dajacej w zamian troche drobnych i pare nieistotnych przywilejow? Cala Polska ma placic za to ze niektorzy studenci sobie bez paszportu pojezdza po Europie?! Za to, ze niektore cwoki beda mogli latwiej uciec do roboty za granice, bo tam latwiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha :]. O tym to słyszałem :] bueheh. Tylko mowiles ze cos sie buduje. A slyszales ze rawa ma byc oczyszczona (sic!!) maja odsłonic ja na "rynku" i ma plynac sobie przez sam srodek? :] i wiele, wiele innych ciekawostek :]. Jak nasze wnuki doczekaja tego co tam pokazujesz :]. To bedzie dobrze. Tak czy siak, jestem ZA. Daltego ze łatwiej mi bedzie uciec z tego burdelu zwanego POLSKa. BO chocby nie wiem co unia robila, władza w tym panstwie i tak wszystko rozkradnie i s<span style="color:red;">[ciach!]</span>li co za roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...