Skocz do zawartości
pbuda

12cm Na 12v

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce sie bawic w rozne cuda, a potrzebuje 12cm wiatrak, ktory bedzie chodzil na 12V. Co jest ciche przy takim napieciu? Myslalem o Glacialtechu (ponoc 950rpm) albo Akasie lub Y.S. Tech, ale jako ze nie mam gdzie sprawdzic, to chcialem sie was zapytac :) ktory z nich jest najcichszy. Noiseblocker nie wchodzi w gre, bo za ta kase to wole kupic dwa wentylatory i od razu na gorze obudowy walnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze tak nie ma cichego wentyla na 12V ( przynajmniej w moim odczuciu), z 80x80 super ciche mialy byc Ytechy ultra silent, wiec kuoilem. I co?? glosne jak niemoge, juz tansze 2x coolmastery z sensorem optycznym byly cichsze :mur: . Jezlei chcesz miec cichy wentyl to musisz go puscic na 7-9V ( takie moje prywatne odczucie ).

Tak samo trudno jest powiedziec o co co jest cichy wentylatro, dla jednych glosny to taki w ktorym slychac prace mozysk, a dla drugich ped powietrza, ja np mam 12cm, w ktorym nie slychac silnika na 12V, ale za to slychac szuma ( bardzo duzy ) powietrza.

Glosnosc pracy to rzecz wzgledna, dla mnie rozwiazania,ktore dla innych sa ciche, sa glośne, musisz sam sprawdzic jak beda chodzic wentylatory, ktore zamierzasz kupic.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze tak nie ma cichego wentyla na 12V ( przynajmniej w moim odczuciu), z 80x80 super ciche mialy byc Ytechy ultra silent, wiec kuoilem. I co?? glosne jak niemoge, juz tansze 2x coolmastery z sensorem optycznym byly cichsze :mur: . Jezlei chcesz miec cichy wentyl to musisz go puscic na 7-9V ( takie moje prywatne odczucie ).

Tak samo trudno jest powiedziec o co co jest cichy wentylatro, dla jednych glosny to taki w ktorym slychac prace mozysk, a dla drugich ped powietrza, ja np mam 12cm, w ktorym nie slychac silnika na 12V, ale za to slychac szuma ( bardzo duzy ) powietrza.

Glosnosc pracy to rzecz wzgledna, dla mnie rozwiazania,ktore dla innych sa ciche, sa glośne, musisz sam sprawdzic jak beda chodzic wentylatory, ktore zamierzasz kupic.

pozdro

1344101[/snapback]

przepraszam z OT ale sensor optyczny ? nie spotkalem sie z czyms takim. mozesz wyjasnic ? czy chodzi o sensor termiczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam z OT ale sensor optyczny ? nie spotkalem sie z czyms takim. mozesz wyjasnic ? czy chodzi o sensor termiczny ?

1344555[/snapback]

lol moj blad, piszac myslalem o termicznym a napisalem optycznym :mur:

Przyznaje sie bez bicia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak sa ciche wentylatory 12cm, czego przykladem jest wlasnie Nexus... Wydajnosc, no coz, lepsza niz 8cm, ale i tak za malo. Przymierzam sie jednak do zmiany zasilki na Tagana a tego Nexusa puszcze jako nawiew boczny lub jako wyciagajacy na gorze. W ogole to sie zamierzam wreszcie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za WC, nie bedzie wtedy problemow z wiatrakami :D (Nexus na chlodnice wystarczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...