Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

poczytalem wasze opinie i sie zdecydowalem na zakup, w poniedzialek powinienem go dostac. Teraz mam Glacialtech 7200 light, temp przy 2600Mhz 1.42v 55stopnie stress pasta Ceramique. Na AS5 52stopnie. Wczesniej mialem XP120 z coolermasterem 40cfm, temp w stresie 48-50 stopn dlatego go sprzedalem.i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zainstalowalem Freezera 4 (na to co w podpisie).

Bez porownania co do intelowskiego coolerka jesli chodzi o glosnosc. Podlaczylem go przez fanmate2, na minimalnych obrotach jest praktycznie nieslyszalny. W koncu jedyne co slysze to praca dyskow :)

 

Instalacja niby bezproblemowa ale jedna zapinka miala opory i sie meczylem z 15 minut zanim zaskoczyla - efekt wspomagal trodny dostep do miejsca instalacji - mala obudowa.

 

Jak chlodzi - dobrze chlodzi, temp nizsze niz intelowski coolerek, zalozylem freezera na AS5, jeszcze sie dociera, ale jestem zadowolony. Gdy gram w dooma3, temp cpu jest max 54C, przy prine95 bylo 60C na minimalnych obrotach. Reszte testow jeszcze bede robil, wiec dopisze.

 

POLECAM to super chlodzonko za super cene - 79 PLN, allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies 2 tygodnie temu zlozylem sobie zestawik jak w podpisie, fajny procek 0450 i do tego Freezer zeby miec cisze i fajna temperaturke...

 

Niestety od samego poczatku temperatury nie byly najlepsze, w idle okolo 40 a w stress 50... No nic mysle, system stabilny to zostawie jak jest...

 

Dzis zrobilo sie troche cieplej, patrze a tu w idle 45 :shock: wlaczam prime i temp wzrosla do 58 przy 2.4GHz 1.4V, dalem teraz wiatrak na 100% ( wczesniej plyta sama ustawiala 40% ) i otworzylem obudowe i temperatura wynosi 54 stopnie, to i tak za duzo jak na tego procka i chlodzenie... Pasta to AS5 rozprowadzona rownomiernie po calym procku, grubosc zaraz przed faza przezroczystosci ;) Mysle ze Freezer dolega idealnie bo jak go zakladalem to myslalem ze procka zgniote ;) ze wszystkich stron jak patrze jest rowny docisk i zadnej szparki miedzy radiatorem a CPU...

 

Co dziwne wlozylem wlasnie lape do srodka obudowy i jestem w szoku, podstawa radiatora nie jest wogule ciepla, ma zwykla pokojowa temperature, to samo heatpipe, poprostu letnie, powietrze ktore przelatuje przez zeberka wentylatora jest rowniez letnie, nawet zimne :shock:

 

I teraz kompletnie nie mam pomyslu o co chodzi, dlaczego tak sie dzieje i czemu sa takie wysokie temperatury :( Obudowa dobrze wentylowana, 2x80mm przod, 2x80mm tyl, 1x92mm z boku na grafe. Slyszalem cos o problemach z heatpipe na Si97 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, 10 minut temu wylaczylem wiatrak we Freezerku i temp w idle przy 2.4GHz wynosi moze 44 stopnie, X-Files...

1366151[/snapback]

 

Mam dokladnie taki sam problem z temperaturami jak ty, na XP120 dochodzial nawet do 55-60 stopni. Zakladalem WC i dalej temp do 50 stopni dochodzily.

Przesunolem blok, procek dotykal 2/3 swojej czesci bloku i trzymalem palec na procku, temp wg programów 50 stopni a samo cpu zimne, mysle ze albo to wina czujnika lub cos z pasta na jadrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem coraz bardziej napalony na tego freezera. Jeżeli jest tak jak mówicie to on powinien mieć wydajność prawie taką samą jak XP120. Jak to jest?

1361090[/snapback]

W ostatnim Chip'ie kwietniowym jest opisany freezer i XP-120. Różnica jest 3 stopnie max. A w cenie 140 zł :]

 

Kupuje Freezer'a 4 na mój socket 478

------------

Abit IC7-G; P4-2,8A; 2x256"Good RAM"; Gainward 5900XT; 120GB SATA SeaGate; 160GB IDE Samsung; DVD LG GSA; Buda: Foxconn model "Mercedes" :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale jeśli chcesz mieć poziom głośności 21 dBA to musisz:

- na Freezerze skręcić go do 7V, co daje 20 dBA;

- na XP120 dać wentyl 20 dBA = ok. 35 CFM;

a wtedy różnica temperatur to około 7 stopni mimo wszystko... więc jak ktoś chce mieć kompletnie cicho to jednak dla niego XP-120 to inny rząd wielkości... inna sprawa że jak komuś nie do końca zależy na głośności to puści Freezera na 12V (33 dBA, czyli ok. 16 razy głośniej niż na 7V) i będzie miał świetne chłodzenie. Dane z www.SilentPCReview.com.

 

A głównym atutem Freezera pozostaje wciąż jego stosunek ceny do wydajności, bo kto to widział wydawać 250 zł na AC proca :D. peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie powiedzieć czy będzie PASOWAŁO NA SOCKET A???

Chciałbym tez sobie zakupić tak wydajne chłodzenie ale jak widze nikt tu się nie interesuje.

Czyżby Artic nie wydało na Socket A NORMALNIE CHAMS...

Jak nie zobacze tego chodzenia na SOCKET A w przeciągu miecha to biore DRESÓW+Kijki Drewniane(żeby ich pogłaskać) i jade do siedziby Artica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozylem freezerka i sytuacja przedstawia sie tak, że bez pasty (jakieś resztki tam zostały) w idlu mam temperaturke 38.5 oC

 

plytka ASUS P4P800 SE

procek p4 3.2 prescot

 

wiec chyba jest zajebiście ;d

1370219[/snapback]

Dodaj do tego 10*C bo Asus zaniża temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował ale jak dorobić taka zapinka?? Ma ktos pomysł może ktoś to wyprubował?? Jak to zrobić

THX

1370178[/snapback]

Kup Spire WRIV i uzyj zapinki od tego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Spire WRIV i uzyj zapinki od tego coolera.

1370358[/snapback]

Czy moglby ktos jeszcze potwierdzic, ze takie rozwiazenie bedzie dobre? Mam tera wlasnie WRIV i moglbym takiego myka zrobic. Powiedzicie mi sjeszcze tylko czy na SocketA kupic lepiej 4,7 czy 64 i pozniej oczywiscie ktorys z nich przerobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie to takie proste. Najwiekszy problem z jakim sie zetkniesz, to przymocowanie zapinki do coolera - sa w nim dwie srobki, ale za szeokie na zapinke od WRIV. Mozesz tez sprobowac bez mocowania zapinki do coolera, ale obawiam sie, ze to nie zda egzaminu. Bedziesz musial troche pokombinowac. Polecam wersje 64 pod socket A, wydaje mi sie ze bedzie ją najlatwiej dostosowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis dotarl do mnie freezer 4, a zamawial go tutaj: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47678462, duzo osob kupilo wentyl, teraz wstawili nowa oferte i mysle ze cena jest bardzo dobra:) paczka szla 1 dzien :D ogolnie, jeszcze go nie zalozylem, ale moje pierwsze spostrzezenia, to takie, ze jest troszke duzy, ale nie przeszkadza to. no i myslalem ze da sie go zamontowac na s478 tak zeby dmuchal na tylna scianke obudowy gdzie mam wentyl ac wyciagajacy, a tu mozna tylko ustawic go zeby dmuchal na zasilke, gdzie nie mam wentyla od spodu!!! bedzie to jakos przeszkadzac?? :) chyba nie mozna go ustawic tak zeby dmuchal na tylna scainke? mam plyte abit is7-e i koszyk jest tak a nie inaczej ustawiony! :) ogolnie, z przodu i tak na wysokosci kieszeni 5.25 cala mam wentyl ktory bedzie na niego dmuchal zimnym powietrzem i jeszcze z boku w sciance, ciekawe jakie beda temp, ofkorz wrzuce tu, mialem porzednio pentagrama 80cu, ktorego juz na szczescie spylilem :)

 

pzdr.

Edytowane przez kabel_kablowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie dotarł i już go zamontowałem... Chłodzi rewelacyjnie!! Temperatura spadła mi o ok 8-10*C... Jest cichy, ale chyba nie najcichszy... Znam wentyle AC, które są mniej słyszalne, ale nie dają takich efektów B)

 

Mam jeszcze pytanko, bo jakoś nie mogę znaleźć, odnośnie zmiany napięcia na 7V... Czy ktoś wie jak, albo gdzie szukać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...