Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Kto mi zaplaci za prawa autorskie do sciaganai blachy ;p

 

Kto nastepny ?

 

~den

Ty masz widze NewCastle, wzroslo cos OC ?

Lancer tez sciagal z s754 blache ale to nic nie dalo za to sciagnol chyba wczoraj z 939 i tez temp ładnie spadly :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba robimy tutaj OT :D

 

Oc wzrosło minimalnie (na razie testuje tylko na standardowym napieciu - max co sie udalo, to 9x287), ale mnie cieszy spadek temperatury. No i ta satysfakcja, ze TO zrobilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Freezera mam jeszcze takie pytanie :

Mam zamiar kupić nowy zasilacz , koszyczek na płycie mam tak ustawiony ze mój freezer 4 będzie wiał na zasilacz . Wiec jaka konstrukcje zasilacza kupić , z jednym wiatrakiem wywiewajacym powietrze z tyłu(cos jak każdy no noname) , z jednym wiatrakiem 120 wyciągającym powietrze z pod freezera (cos jak CHIEFTEC HPC-410-212) , czy tez zasilacz z dwoma wiatrakami ? I czy to ma jakiekolwiek znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo jak masz wentyl wyciągający 120mm z tyłu to zapodaj w jego stronę Freezera, dlatego że: mamy dwie możliwości, jeśli puścimy to przez 120mm to zaraz wyjdzie poza obudowę, ale jeśli puścimy przez 120mm od zasilacza to przejdzie przez zasilacz, a to ma go chłodzić? Będziemy go chłodzić ciepłym powietrzem z procesora podczas gdy wiatrak 120mm nie ma co robić? Niepolecane, bo po pierwsze wiatrak sie marnuje a po drugie zasilacz przyspieszy obroty swojego wiatraka i bedzie glosniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo jak masz wentyl wyciągający 120mm z tyłu to zapodaj w jego stronę Freezera, dlatego że: mamy dwie możliwości, jeśli puścimy to przez 120mm to zaraz wyjdzie poza obudowę, ale jeśli puścimy przez 120mm od zasilacza to przejdzie przez zasilacz, a to ma go chłodzić? Będziemy go chłodzić ciepłym powietrzem z procesora podczas gdy wiatrak 120mm nie ma co robić? Niepolecane, bo po pierwsze wiatrak sie marnuje a po drugie zasilacz przyspieszy obroty swojego wiatraka i bedzie glosniej...

1390812[/snapback]

Ale koszyczka na mobo nie przestawie. Chodziło mi o fakt iz najlepszy bedzie zasilacz z wentylem 120mm w tej sytuacji. A wentyl wyciagajacy (pod zasilka) spelnia berdzo dobrze swoja funkcje. Jako ze mam wyciagniete zaślepki od CD-romow, to robi w budzie niezly przeciag owiewajac przy okazji procesor i RAMy.

 

Troche niewyrazne, ale wiadomo o co chodzi.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się troche boje że się rozkreci wiatrak w zasilaczu . A zapinaka na freezerze nie pozwala na dowolne ustawienie coolera . Dlatego rozwiazanie z dwoma wentylami w zasiłce wydaje mi sie leprze (ciepłe powietrze jeszcze dodatkowo było by wydmuchiwane ) . Moge sie mylić wiec sie pytam :>

 

dem: jak jest z decybelami w takim układzie ?

Edytowane przez kmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem: jak jest z decybelami w takim układzie ?

1390891[/snapback]

Wszystkie wentyle sa puszczone na minimum, wiec jest cicho.

 

@PITer

 

Na Twojej plycie koszyczek jest zamontowany inaczej niz na mojej (przesuniety o 90 stopni), wiec nawet gdybys chcial, to dalbys rady zamontowac go tak jak mam ja.

 

Wszystko zalezy od tego jak ma plyta zamontowany koszyczek. Albo wentylator bedzie wial w kierunku zasilacza (jak w moim przypadku), albo w kierunku tyłu obudowy (jak u PITer'a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładalem dzis Freezera 4 na Northwood 2,8 HT i musze przyznac ze jestem bardzo milo zaskoczony.

 

Na boxowy colerku temperatury :

idle - 36C

stress - 53C

 

Freezer 4 :

idle - 28C

stress - 36C

Edytowane przez Svd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PITer

co masz na NB, szukam czegoś zamiast tego "odrzutowca" DFI. Widze tylko, że coś niebieskiego... Podaj linka lub nazwę, no i czy weszło gładko, bez moda - fotka z zoomem mile widziana.

 

Sorry za OT

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego 10*C bo Asus zaniża temperature.

1370244[/snapback]

A według mnie to o zaniżaniu temp to jest mitem i teraz juz takiego czegos nie ma. Jak u mnie w ASUS Probe (programik monitorujący temp i napięcia od ASUS'a) jest na CPU 38 stopni to jak dotknę blaszki lub heatpipy od Freezerka to one są zimne - rąk nie miałem wtedy gorących lub coś takiego czyli miały temp 36.6 (temp ciała ;)), i wtedy heatpipy były dotykowo zimniejsze od mojej ręki. Z tego wynika że cooler miał mniej niż 36.6. Wiadomo że cooler ma zawsze trochę mniej stopni od procka to temp. proca może faktycznie być 38 stopni. W stresie mi pokazuje 47 stopni i wtedy jak dotknę Freezerea to jest ciepły ale ma napewno mniej niż 50 stopni. Z tego wynika że ASUS nie zaniża temp i że to jest MIT !! Jak dostanę cyfrowy termometr to zmierzę nim temperatury i się upewnię w 100%.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie to o zaniżaniu temp to jest mitem i teraz juz takiego czegos nie ma. Jak u mnie w ASUS Probe (programik monitorujący temp i napięcia od ASUS'a) jest na CPU 38 stopni to jak dotknę blaszki lub heatpipy od Freezerka to one są zimne - rąk nie miałem wtedy gorących lub coś takiego czyli miały temp 36.6 (temp ciała ;)), i wtedy heatpipy były dotykowo zimniejsze od mojej ręki. Z tego wynika że cooler miał mniej niż 36.6. Wiadomo że cooler ma zawsze trochę mniej stopni od procka to temp. proca może faktycznie być 38 stopni. W stresie mi pokazuje 47 stopni i wtedy jak dotknę Freezerea to jest ciepły ale ma napewno mniej niż 50 stopni. Z tego wynika że ASUS nie zaniża temp i że to jest MIT !! Jak dostanę cyfrowy termometr to zmierzę nim temperatury i się upewnię w 100%.

Pozdro

1394257[/snapback]

Powodzenia! Chciałbym, żebyś miał rację :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Chciałbym, żebyś miał rację :wink:

1394408[/snapback]

Musze Cie zmartwic i to mocno.

Niestety ale freezer jest tak wydajny i to sa realne temp, wiem to po sobie, A64 3000+ 2.7Ghz 1.5v 38stopni(stres) tyle co inny na wydajnych wodnych chłodzeniach.

 

IC7 tez niby zawyzalo o 10 stopni i w to nei wierze, prescott 3.0@3.75 mialem 54 stopnie w stresie. a nie wierze w to ze procek mial 44 poniewaz radiator byl naprawde cieply.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne czy nie dziwne, ja do AS5 mam maly dystans, ostatnio po zmianie boxowej pasty na zachwalana przez wszystkich AS5 temp zamiast spasc podniosla mi sie o pare stopni, obie pasty byly nakladane tak samo, ale mniejsza o to bo robie OT ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy zajmują się modowaniem/tuningowaniem kompa ( Najbardziej mówie o tych co pracują w gazetach typu "Chip") i czytają tego posta. Weźcie kupcie jakies 3 Frezery i próbujecie ich przerobić na Socket A !!!!!

 

Wasza gazeta będzie miała 10000 razy lepsza pokupność niż jak napiszecie jakiego Antywirusa wgrać :mur: Lub jak zainstalowac jakis program.

 

 

Sorki a OT ale może kogos to zmobilizuje do próby przeróbki. Ja napewno bym próbował ale nie mam $$$ :mur:

 

Prosze MOŻE KTOŚ WIDZIAŁ FREZERA 4 NA SOCKET A???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Freezer 7 zmieści sie na płycie Asusa oraz w standartowej obudowie.

Oraz czy jest on głośny/cichy.

1399862[/snapback]

Powinno wejść. U mnie siedzie bezproblemu a też mam ASUS'a :wink: A co do głośności to na MAX orbotach (2200RPM) jest niesłyszalny. Wcześnej miałem Freezona Q80AlCu który RZEKOMO wydziela tylko 27db, jeśli to prawda to Freezera wydziela poniżej 18db ponieważ go niesłychać na FULL, a jak go skręcę do 1700RPM to już wogóle zapominam o wentylu na CPU :lol:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...