Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem w czym tkwi problem ale po zmianie z boxowego coolera na Celeronie D 2,4 na Arctic Cooling Freezer 4 temperatura się nie zmieniła!! Czyli 55-58 w spoczynku i 67-68 w stresie. Dodam że założyłem go na oryginalnej paście mam w domu jeszcze pastę Arctic Creamiqe - może to coś zmieni. Krótko mówiąc jestem rozczarowany :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem Freezera 64 na Athlona XP  Thorton 2000+, przy procu na 2400MHz (10x240)  1,8V    przy prime95  jest max 51 stopni, wentyl chodzi na ok. 2100 obr, pasta dołączona do wentyla MX-1 (plastelina).

 

Wcześniej miałem CoolerMaster Aero 7 Light i na  ustawieniach  proca 2250MHz  1,65V  było ok. 54 stopnie,  przy 2350MHz  1,75V  temperatura przekraczała 60 stopni, wentylator chodził na 2800 obr , powyżej bardzo nieprzyjemnie świszczał, pasta „srebrny” titan.

1443550[/snapback]

jak ty wciepałes tego arctic freezerana s A? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem w czym tkwi problem ale po zmianie z boxowego coolera na Celeronie D 2,4 na Arctic Cooling Freezer 4 temperatura się nie zmieniła!! Czyli 55-58 w spoczynku i 67-68 w stresie. Dodam że założyłem go na oryginalnej paście mam w domu jeszcze pastę Arctic Creamiqe - może to coś zmieni. Krótko mówiąc jestem rozczarowany :-(

1448092[/snapback]

ja w tej chwili na fsb 215, 3ghz mam 34-36 stopni w idle na arctic mx-1, radze go założyć, był dołączony z freezerem ;) Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ty wciepałes tego arctic freezerana s A?  :D

1448297[/snapback]

Narazie jest zalozona blaszka mocujaca od CoolerMaster Aero 7 Lite, akurat ladnie pasuje, bo CM ma gruba podstawe, ale kombinuje juz nad innym mocowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ta pasta jest hmm jakby to napisać, jak plastelina? Arctic Silver 5 zdecydowanie bardziej mi pasuje. Zamontowałem Freezera na P4 2,4GHz. Temperatura spadła o 5-6 stopni. Podstawa coolera nie jest zbyt gładka i zastanawiam się czy jakby go wyszlifować to chłodzenie się poprawi. Próbował ktoś? Bo gdzieś czytałem, że podstawa jest dość cienka i można przeszlifować na wylot. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brucek

Co do szlifowania, to też gdiześ czytałem że łatwo można przegiąć... Chyba szlifownko można sobie śmiało darować, ludzie i bez tego mają na tym super coolerku rewelacyjne wyniki.

 

Co do nakładania pasty na A64 to polecam metodę "ziarna ryżu", kapka na środek, a resztę robi sam równomierny docisk procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

czy ktos mocowal to na k7?? jak tak to w jaki sposob, bo cooler fajny i cena tez ;]

1451186[/snapback]

wystarczy odczepić oryginalną zapinkę i dorobić taką na Socket A (no chyba że masz jakąś starą- tak jak ja :D i przyczepić

oczywiście shim nie zaszkodzi bo Freezer jest dość wysoki i ma tendencję do chwiania się, a co za tym idzie może nam pocharatać rdzeń :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapinke mam, ale niestety tylko jednopunktowa. mocowales to na socA?? jakie wyniki najlepiej porownanie do czegos popularniejszego, bo jest ciekawy i tani choc po glowie chodzi mi sonic tower lub silent tower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle go założyłeś, masz trefnego Freezera albo trefnego proca, albo wskaźniki temperatury się mocno mylą

1448215[/snapback]

Zmieniłem pastę tym razem na arctic creamique i nadal temp się nie zmieniła czyli 56-57 stopni i 67 w stresie, złe założenie raczej wykluczam (3 razy zmieniałem coolera i temp za każdym razem jest taka sama), co do trefnego freezera raczej też wykluczam poniewż na intelowskim coolerze było identycznie, więc problem mógłby być w czujniku temperatury ale to też bym wykluczył bo po dłuższej pracy (ok 2 godziny w stresie) cooler faktycznie jest dosyć ciepły.

Próbowałem również różnych metod nakładania pasty więc ten problem również odpada - czy w takim razie wina może być "trefnym procku"? a i dodam że po podkręceniu go na boxowym coolerze na 2,85GHz temp wogule się nie zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może go rozbierz (tzn. zrób mu Naked-Core)? Podobno to daje lepsze wyniki przy podkręcaniu A64 (niższe tempy), może u Ciebie jest jakoś źle nałożona pasta między metalem a rdzeniem... ale wszystko na własną odpowiedzialność

 

proca może przetestuj u kogo innego, ewentualnie po prostu oddaj go na gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie posty w tym topiku i cadal mam dylematy.

 

Po pierwsze pasta MX-1 a Silver 5. Bardzo duży mówi, że MX-1 bardzo dobrze działa i są niskie temperaturki, a z drugiej strony jest też sporo ludzi co rezygnuje z powodu nakładania tej pasty, ktoś tu nawet rzekł w tm topiku, że sucha na wiór jest MX-1. A co do drugiej, to słyszałem że jest bardzo dobra, ale gdy za dużo się zbyt jej nałoży, to mogą być kłopoty z prockiem. Kilka już opini słyszałem o zjaraniu procka przez Silver 5.

 

a tu dane od producenta:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mimo iż jeszcze nei walczyłem z nakładaniem MX-1 to jestem chyba za tą pastą.

 

Druga sprawa, to nałożenie tej pasty na AMD64 z wentylem Artic Cooling Freezer 64.

Wiem że na te procki nakłąda się małe ziarno pasty a potem pod dociskiem pasta sama się rozprowadza. I tak nawet jest na stronie producenta past ArticSilver, sami tazkże tak zalecają :D

A znowu na ulotce od tego wentyla, firmy ArticCooling, jest rozrysowane by posmarować całą wierzchnią blachę procka :mur:

Więc zastosować się do której metody?? :mur: Myślę, że do ziarenka, ale co Wy o tym sądzicie??

 

Trzecia sprawa, w zestawie z tym coolerem jest jakiś kwadratowy klocek, czy trzeba go wkładać gdziekolwiek, czy to tylko takie zabezpieczenie by miedź w pudełku nie obijala się o inne elementy i nie rysyowała??

 

Czwarta sprawa, to cała podstawka. Mam właśnie płytę DFI Lan Party Ultr-D i tam podstawka jest identyko jak ta dołączona z owym coolereme Articiem Freezerem 64. Na oko wyglądają tak samo, tylko ta od płyty jest ładniejsza i lepiej się komponuje :D Postawnowiłem nie zmieniać podstawki. Czy dobrze zrobiłem, czy trzeba jednak wstawić tą podstawkę która jest z coolerem??

 

Piąta sprawa, to sprawa wycinania tej nadstawki nad prockiem żyletką. Czy jest to prosta sprawa, czy trzeba się namęczyć by to odciąć i ogołocić procka?? Czy czasami nie jest łatwo uszkodzić procka, przypadkiem?? :blink:

 

To chyba na tyle :D :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kwadratowy klocek jest tylko do zabezpieczenia podczas transportu w pudelu.

Ramki w plycie nie musisz wymieniac jesli pasuje.

Z MX-1 chyba numer z ziarenkiem na srodku nie przejdzie, bo ona sie rowno nie rozprowadzi, bo jest za gesta i krucha :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem jak z tą pastą MX-1, jedni ją ganią, inni bardzo chwalą... :(

1455527[/snapback]

Chwalą dlatego, że jest to bardzo dobra pasta o bardzo dobrych właściwościach.

Ganią dlatego, że przez konsystencję, jest bardzo trudna do rozprowadzenia (krucha plastelina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.behardware.com/art/imprimer/568/ - nowy test wentylatorów m.in. z Freezer'em 7-ką. Za dobrze nie wypadł - 2 stopnie Celsjusza lepszy od Intel'owskiego BOX-a a głośniejszy

 

The worst of all in terms of performances! Despite average performances in 12V and a moderate noise level, it is incapable of dealing with the load imposed by the Pentium 4 in full load if the voltage is reduced. In Overclocking, we were unable to obtain a result because the system crashes too fast. It is also the only one that makes the system completely unstable.

 

Performances went down rapidly when the voltage was slightly reduced. Temperatures reached were very high and the rotation speed was dramatically reduced. The low diameter fan and the lack of skirt don’t help at all and they don’t force the air through the blades. This design must be left out, even if it is silent under 9V…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@springer

 

Takie zmienianie past nie wyjdzie Ci na dobre na pewno. Pamietaj ze kazdy material, nawet jak jest gladki jak lutro (a coldplate oslaniajacy procki intela na pewno taki nie jest!!) ma mikropory. Pasta w nie wchodzi. Przy kazdej zmianie pasty trzeba radiator i procesor dokladnie wyczyscic np acetonem. Poza tym mowisz ze radiator jest naprawde cieply. Jesli ma 67C to powinien byc juz goracy :) Radze sprawdzic jakims niezaleznym termometrem ile procesor ma naprawde stopni. Od kiedy posiadalem abita nf7-s wiem ze czujniki na mobo potrafia przeklamywac i to nawet o 10-15C!

 

Test wydajnosci przeprowadzony przez AC jaki wkleil Lemik mi nie wyjasnia praktycznie nic. Czemu nie ma tam as5 a jest tylko as2 i 3? Sam mam Arctic Silera 5 i mx-1 i uzywam tego pierwszego z przekonania do niego ;)

 

Pozdrawiam

 

PS. Sama jakosc wykonania wszystkich freezerow jest zaskakujaco niska jak na AC ale tu liczy sie wydajnosc, cisza i cena. Mysle ze biorac pod uwage wszystkie 3 z tych czynnikow to na rynku nie znajdziemy nic lepszego!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test wydajnosci przeprowadzony przez AC jaki wkleil Lemik mi nie wyjasnia praktycznie nic. Czemu nie ma tam as5 a jest tylko as2 i 3?

A wiesz, że nawet mnie to nie zastanowiło na początku. Ale wydaje mi się, że w teście ujęte sąś pasty o podomnej gęstości, a AS5 jest o wiele żadsze :)

 

W sumie to ja nadal nie wiem, czy te MX-1 samo się rozejdzie po dociśnięciu do procka coolerem. To jest dla mnie bardzo zastanawiające :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weźcie kawałek do ręki (cienki kawałek, około 1-2mm) i rozetrzyjcie. Zauważycie, że wasze oba palce którymi rozcieraliście są zaszarzałe, natomiast pasta całkowicie się po nich rozprowadzi. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że wypełni zagłębienia poniżej linii papilarnych. Zróbcie to samo z plasteliną - może wasze palce będą miały trochę jej koloru, ale nie rozetrzecie jej na palcach. Wniosek: MX-1 tym się właśnie różni od plasteliny i można się spodziewać, że rozprowadzi się ładnie, wypełniając wszelkie zagłębienia i tym podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

mam tego arctica na winchesterku 3.0+ Z pasty dodanej do niego zrezygnowałem bo miałem jakąś dziwną geila ( złotawą ) napoczetą :) dostałem wraz z pamięciami Geila od pana z allegro mozna ją kupić za 5 zł chyba :) co do temp z Q&Q mam w iddle 25 stopni w strecie nawet nieraz 38 stopni ( 5h prime 95 plus w między czasie ogladałem filmy )

Metoda jaką nakładałem jest prosta . Zarypałem cały procesor pastą w miarę równomiernie potem założyłem wentylek nie zapinając go do końca zaczołem poprostu go przesuwać ( jeździć) po procku oczywiście delikatnie :) Następnie zapiołem arctica

Postał sobie 1 h na prime 95 Potem znowu zdarłem wentyl wyczyściłem proca zostawiając pastę na podstawce radiatora potem założyłem spowrotem i tak już zostało do dziś :) temp są miodne jestem bardzo zadowolony a już miałem kupować jakiś syf gigabyte ( 3d cooler ) za 120 zł Arctica 64 kupiłem za 63 zł na allegro i uważam go za jeden z najlepszych zakupów jakie w życiu zrobiłem :) Jak wentylatorek mi padnie to walnę jakiegoś 92 mm i nie bedzie problemuMam budę chiefteca 2 wentylki 92 mm i jeden 120 mm plus zasiłka chieftec 420 Wentylek nie jest piekny ale za to skuteczny. Dodam tylko że pracuje u mnie na 1700obr/min ( przy 2200 są jakieś delikatne wibracje radiatorka ) i jest cichutki teraz najbardziej dokucza mi wentylek na chipsecie ale już niedługo będę go amputował Odnośnie samych past drogich tanich to jestem do tego jakoś sceptycznie nastawiony .Panowie wszystko z umiarem nie popadać w skrajności i nie kupować pasty za 50 zł bo to nic nie da Przedewszystkim trzeba mieć przyzwoitą wentylację w budzie zrobioną z głową a nie na ilość czy szybkoś wentyli. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...