Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo ze wersja pro jest lepsza..chodzi to tylko o kierunek w jakim bedzie slzo powietrze..wersja pro na dfi bedzie wiala w kierunku zasilacza...zasilacz bedzie wyciagal cieple powietrze..wersja nonpro bedzie wiala w tyl obudowy wiec trzeba meic wentyl ktory bedzie wyciagal..osobiscie polecalbym na dfi wersje pro..zasilaczowi napewno nie zaszkodzi jak bedzie wciagal troszke cieplejsze powietrze niz zwykle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko szybkosci ? kreci mi 1500 rpm a temp mam ok 39 C jak procesor pracuje na 100 % natomiast normalnie mam ok 22 C :) mysle ze temp sa dobre tylko martwi mnie czemu wiatrak nie pracuje z predkoscia 2000 tak jak w opisie? wczesniej instalowalem "Cool 'n' Quiet" pod windowsem ale zrobilem dzis w nocy formata i juz tego nie instalowalem ponownie ale dalej sa takie predkosci :( czy to normalne :?: a moze sam wentylator ustawia rpm do temp ? pomozcie bo jestem w tym noobem :(

Edytowane przez mikolajlala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale pomyśl o tym, że zasilacz przez to się nagrzewa... IMO lepiej jednak żeby wiał do tyłu.

1729101[/snapback]

Mojemu Neotecowi to nie szkodzi wogole ;]

i zreszta az tak cieple powietrze to nie jest...poza tym nawet jakby freeezer wial w strone tylu obudowy to i tak zasilacz zagarnia cieple powietrze znad procesora..zawsze tak bylo, jest i bedzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No dobra ale pomyśl o tym, że zasilacz przez to się nagrzewa... IMO lepiej jednak żeby wiał do tyłu.

1729101[/snapback]

ta- ja też tak uważam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zamontowac u siebie Arctic Cooling Freezer 4. Niestety, gdzieś w tym temacie czytałem, że musi być jakaś odległość od zasiłki, ale niestety nie podane było ile. Dlatego wrzucam fotki, żeby ktoś mi napisał czy moge bezproblemowo montować.

Jeśli da sie go zamontowac to cz bedzie dymac mi na zasiłke właśnie, czy poza bude, gdzie czekaja na zamontowanie 2 wentyle.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam pytanie czy ten cooler ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO po założeniu na płytę GIGABYTE K8NS (rev 2.0)

http://www.gral.pl/foto.php?id=5209 bedzie http://www.gral.pl/foto.php?id=5209

bedzie wydmuchiwal powietrze z tylu na obudowe czy na zasilacz? bo z tylu mam wiatrak 120mm i wolalbym,zeby cooler ten wial na niego cieple powietrze.

 

 

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zamontowac u siebie Arctic Cooling Freezer 4. Niestety, gdzieś w tym temacie czytałem, że musi być jakaś odległość od zasiłki, ale niestety nie podane było ile. Dlatego wrzucam fotki, żeby ktoś mi napisał czy moge bezproblemowo montować.

Jeśli da sie go zamontowac to cz bedzie dymac mi na zasiłke właśnie, czy poza bude, gdzie czekaja na zamontowanie 2 wentyle.

 

1732720[/snapback]

Miałem identyczne seryjnie montowane chłodzenie i w bardzo podobnej odległości od zasilacza. U mnie dało się go zainstalować tylko w pozycji, gdzie wieje do góry na zasilacz, bo na takie montowania pozwolił koszyczek (czy jak to sie tam nazywa). Odległość od tylnej ścianki radiatora do zasilacza wynosi około 0,5 - 1 cm

Nie mam żadnych problemów z tym związanych, powietrze nie jest na tyle ciepłe żeby w jakikolwiek sposób uszkodzić zasilacz.

 

pozdrowiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można odkręcić fabryczny wiatrak i z boku przymocować inny, tak żeby wiało na tył obudowy. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, no i nie wiem czy to nie będzie problemem, że powietrze będzie dmuchało bardziej na heat-pipe`a który będzie bliżej, a na drugiego słabiej...

 

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RepsOn

Nie wieje ciepłe ponieważ nie masz "poważnych" temperatur... Ja u siebie mam, że wieje w tył obudowy gdzie od razu przechwytywane jest przez Arctic Fan'a 3... No i to wydaję się najlepsze rozwiązanie.

 

@Kulasek

Allegro, Proline...

 

Chętnie zobaczyłbym jakiś teścik Freezer'a Vs Freezer'a Pro na Prescot'cie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja bym zobaczył taki test :D

 

64PRO będą ponoć w pl 20tego dopiero,, cena - 15zł netto powyżej normlanego, do pl ma ponoć przyjechać tylko 200szt 64pro,, normalne wywiało :)

 

mam pytanie - jest gdzieś jakie kolwiek porównanie non pro vs. pro ?

gdzie można obecenie kupić 64 ? nigdzie nie widze ich na stanie..

 

edit: włącze sie w kanon pytań o kierunek wiania :-) -> w którą stronę powieje pro i nonpro na DFI NF4x s.754

w sumie wszystko jedno,, na górze neotec, z boku crystal 120mm ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pomysł... otóz jeśli ktoś chce zmieniać chłodzenie z fryzjera na coś lepszego to właśnie teraz, bo jak kupi sobie już coś lepszego, to, zakładając, że freezerów 64 nigdzie nie da się dostać, opchnie go wysoko na allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie ten temat i tak rozkmimiłem z tym Socjet A.

 

Wykonałem wspaniały szkic tego, co mam na myśli (proszę wybaczyć prostotę Paint ;) )

 

Obrazek przedstawia zapinki, które można wykonać z kątownika albo innego metalu wytrzymałego na zginanie. Nie odkryłem Ameryki, ale podsuwam pomysł. Można to wszystko zamontować na śrubach z podkładkami i sprężynkami. Weźcie to skomentujcie czy jest to dobry pomysł, bo już sam nie wiem czy dobrze myślę.

 

http://img493.imageshack.us/full.php?image=cao6ez.jpg

 

 

Kształt może być dowolny :wink: chciałem przekazac co mam na myśli.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie ten temat i tak rozkmimiłem z tym Socjet A.

 

Wykonałem wspaniały szkic tego, co mam na myśli (proszę wybaczyć prostotę Paint ;) )

 

Obrazek przedstawia zapinki, które można wykonać z kątownika albo innego metalu wytrzymałego na zginanie. Nie odkryłem Ameryki, ale podsuwam pomysł. Można to wszystko zamontować na śrubach z podkładkami i sprężynkami. Weźcie to skomentujcie czy jest to dobry pomysł, bo już sam nie wiem czy dobrze myślę.

 

http://img493.imageshack.us/full.php?image=cao6ez.jpg

Ja miałem zwykłą miedzianą blache w kształcie prostokąta z 4 dziurami tak jak na twoim 3 rysunku, jako podkładki podeszwa z buta.

Teraz mam zwykłą zapinke z radiatora na socket A. (według mnie robienie tej blachy było stratą czasu, już nie mówiec o twoim widziwianym kształcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

planuje zakup fryzjerka 64 i sie zastanwaiam czy pro czy zwyklego (nie rozkminiam tego ktory gdzie bedzie dmuchał)

moje mobo to GB K8NS

Dołączona grafika

swoja droga teraz mam 27*C na procku na boxie 2800RPM, ciekawe ile bede mial z fryzjerem 64 (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zakup fryzjerka 64 i sie zastanwaiam czy pro czy zwyklego (nie rozkminiam tego ktory gdzie bedzie dmuchał)

moje mobo to GB K8NS

Non-pro będzie dmuchał w górę w stronę zasilacza albo w dół, w stronę karty graficznej - zależy jak ustawisz.

Pro powinien dmuchać w tył, przynajmniej wg zdjęć które widziałem.

swoja droga teraz mam 27*C na procku na boxie 2800RPM, ciekawe ile bede mial z fryzjerem 64 (:

Mi po zmianie na Freezera temperatury spadły może o 2-3 stopnie, ale za to przy o wiele mniejszym hałasie - w lecie, przy zamkniętej budzie Box potrafił się rozkręcić nawet do 4500 RPM i wył niemiłosiernie. Arctic jest praktycznie niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos może wie czy mozna zainstalowac tego freezera na boku na asusie a8n-e? Mam całego kompa w obudowie i nie chce mi sie wszystkiego rozkręcać.

Dzieki za odpowiedź.

Edytowane przez HUD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie :D

A tak swoja droga to ja tez jestem posiadaczem tego freezera64. Oczywiscie wypolerowalem mu spodzik na lusterko i tera swieci sie jak psu............ Ale na testy musze poczekac do czasu jak dfi do mnie przyjedzie :sad: No i ciekawe czy ten freezerek bedzie w stanie odprowadzic ciepelko z peltiera 89W

w jaki sposób wypolerować spód tego freezera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób wypolerować spód tego freezera??

 

Polerka miedzi - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...&hl=POLEROWANIE

 

Szlifowanie - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...&hl=POLEROWANIE

 

Nakładanie pasty - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=95897

 

 

 

Szukajka prawdę Ci powie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za infpormację coś mi nie działało dlatego napisalem posta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...