Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

wenyl wieje w strone radiatora. jeszcze nie widziałem, żeby jakiś cooler zasysal powietrze z radiatora.

 

wracajac do tematu montowania freezerka:

przeczytalem instrukcje instalacji z oficjalnej strony i tam pisza, ze cooler ma miec hp ustawione... pionowo!!! i wiać w tyl budy.

 

Align the Freezer in a standard ATX case in such a

way that the fan blows the hot air to the back. Use

there a case fan to remove the hot air. In case you

are using our Silentium PC Case, the Freezer 64 Pro

should blow the hot air to the front since the cool air is

drawn in from the back.

Depending on your mainboard, you have to rotate the

clip by 90°. To do so, release the screw at the lever.

Remove lever and the two steel plates and install

everything according to the picture in the new position

again.

na rysunku jest narysowany freezer pro wiejący w strone tylu budy z pionowo ustawionymi HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przegladalem troche budowe innych Coolerow w tym najwydajniejszych (NINJA)

i zastanawialem sie co moge poprawic aby jeszcze zwiekszyc wydajnosc mojego Freezera Pro .. :D

 

Naturalnie na poczatek sama Polerka na lustro - ktora daje ok 2 stopnie - (trzeba przyznac ze orginalnie freezer jest b.kiepsko wypolerowany o ile wogole byl)

 

Ale wracjac do rzeczy - zauwazylem ze w NINJI - za wyjatkiem Finow i i Cieplowodow, cooler posada RADIATOR zamontowany bezposrednio po drugiej stronie blaszki ktora styka sie z procesorem ;-)

 

To dalo mi do myslenia ;-)

I wzielem sie do pracy ...

 

Na poczatku sciagnelem zapinke i plastikowa oslonke z Freezera - i wypolerowalem na lustro Druga strone blaszki miedzianej (trzeba przyznac ze byla to chyba najciezsza czesc zadania - poniewaz pomimo braku zapinki b.ciezko sie tam dostac)

I w ten sposob otrzymalem Lustro - bezposrednio przy styku z prockiem jak i po drugiej stronie plytki ...

 

Kolejnym Elementem bylo zmierzenie powierzchni plytki na ktorej Zostanie zamontowany RADIATOR :D (jak w NINJA) - oczywiscie biorac pod uwage przychodzaca na koncu zapinke.

1,4 dlugosc - 3,5 cm szerokosc , 2 cm Wysokosc ... (moglem wyzszy ale stwierdzilem ze nie ma sensu)

 

Wycielem Radiator (wczesniej podstawka wypolerowana na lustro)(wybralem taki o NAJGESTSZYM uzebrowaniu) o wlansie takich Wymiarach - nastepnie zamiescilem na spodzie tasme termoprzewodzaca i przykleilem do Blaszki na Freezerze ;D (jak w NINJA) :D

Pozniej oczywiscie przyszla Zapinka - i Cooler GOTOWY :D

 

Z testow jakich przeprowadzilem Wynikalo ze nie bylo mowy o pomylce !! i pomysl byl b.trafny - Dodatkowy Radiator NAGRZEWAL sie bardzo okazale :D (co swiadczylo o jego uzytecznosci)

 

Zabieg Dal mi ten 2 stopnie !!

(czyli reasumujac Lustro + dodatkowy radiator razem ok 4 stopni !!)

 

W dalszym ciagu myslalem co by jeszcze mozna bylo ULEPSZYC ... :-P

ale jakos nic nie przychodzilo mi do glowy ... (na poczatku mialem koncepcje by zastosowac dodatkowy cooler bezposrednio po drugiej stronie radiatora - tak zeby byl lepszy przeplyw powietrza - jednak doszedlem do wniosku ze nie ma to wiekszego Sensu bo i tak z tylu jest ustawiona 120 x co wyciaga powietrze z coolera)

 

I przez PRZYPADEK - (badajac wydajnosc cieplowodow i finow) zauwazylem bardzo dziwna a moze i naturalna rzecz ... Mianowicie - (przynajmiej u mnie) najbardziej NAGRZEWAJA sie pierwsze i ostatnie Fin Radiatora :blink:

na poczatku bylem zawiedzony i nie mogem zrozumiec takiego dzialania (myslaem ze wszystkie finy powinny sie rownie mocno nagrzewac) - pozniej jak sie okazalo wyczytalem na necie ze rzeczywscie w Coolerach z Pipa :D takie zjawisko czesto wystepuje ...

 

Dalo mi to Znowu do myslenia :D i postanowilem ze JESZCZE BARDZIEJ zwieksze Wydajnosc :D

-Wypolerowalem ostatni Gorny FIN na lustoro .. po czym zamontowalem na nim rownie wypolerowany na lustro RADIATOR - ktory da dodatkowa powierzchnie oddawania ciepla...

-Rzeczywiscie w czasie TESTOW radiator nagrzewal sie -co prawda nie tak jak te dodatkowe na samym dole - ale uwazam ze jest to spowodowane i tak b.niska temp - i jego efektywnosc bedzie wieksza im wiecej V na procku

 

Ponizej kilka zdjec

Dołączona grafika

 

next

Dołączona grafika

last

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wenyl wieje w strone radiatora. jeszcze nie widziałem, żeby jakiś cooler zasysal powietrze z radiatora.

 

wracajac do tematu montowania freezerka:

przeczytalem instrukcje instalacji z oficjalnej strony i tam pisza, ze cooler ma miec hp ustawione... pionowo!!! i wiać w tyl budy.

na rysunku jest narysowany freezer pro wiejący w strone tylu budy z pionowo ustawionymi HP.

a tu ze ma byc w poziomie wiec ???

post-123067-1133215238_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, jesli chodzi o mody tego freezera to mozna by zmienic wiatrak na powiedzmy thermaltake silentcat, wydajny i cichy, albo cos takich wymiarow, mozna by jeszcze obudowac go po bokach robiac tunel powietrzny z niego :]

 

a co do winuhux'a to:

scytche jakis tam model zasysa z radiatora powietrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu ze ma byc w poziomie wiec ???

Na chłopski rozum przy obudowie typu Tower HP zawsze będą w poziomie ("horizontally"). Ja załączoną informację odczytałem tak, że Freezer nie może stać, a więc nie nadaje się na obudowy typu "desktop".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$ ma podobnie na abicie AN8, też powinien wiać do tyłu, odległość od slotów ramu ma nawet lekko mniejszą (tego pierwszego). V1rU$ nie ma problemu ze frezer pro zasłania ci słot pamięci ?

 

Raczej nie chciałbym pakować pamięci w A2 i B2 bo bywa problematyczny Dual, tak sobie Asus wymyślił że lepiej w niebieskie A1 i B1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Jakies to dziwne. Niech ktoras z osob posiadajacych ten cooler sprawdzi czy nagrzewaja sie jej identycznie dolne i gorne heatpipe. (cooler w pozycji pionowej - wentylator wieje w kierunku tylu obudowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Jakies to dziwne. Niech ktoras z osob posiadajacych ten cooler sprawdzi czy nagrzewaja sie jej identycznie dolne i gorne heatpipe. (cooler w pozycji pionowej - wentylator wieje w kierunku tylu obudowy).

Pisalem juz qfa ze sprawdzalem tak i tak i temp Sa takie same ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$ ma podobnie na abicie AN8, też powinien wiać do tyłu, odległość od slotów ramu ma nawet lekko mniejszą (tego pierwszego). V1rU$ nie ma problemu ze frezer pro zasłania ci słot pamięci ?

 

Raczej nie chciałbym pakować pamięci w A2 i B2 bo bywa problematyczny Dual, tak sobie Asus wymyślił że lepiej w niebieskie A1 i B1

jak mam ustawiony ze ciepłe powietrze leci do zasiłki i rurki hot pipe za w poziomie to nic z niczym nie koliduje z ramem itp choć do ramu jest blisko bo może z 3 mm ale nic sie o nic nie opiera :), jak miałem ustawiony ze wywalał ciepełko na tył budy i rurki w pionie miałem 52 st w streesie :( a jak dąłem na poziom i dmuacha w zasilacz mam max 38 st w ciepłym pokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko, ze ten twoj tagan zasysa powietrze przez wiatrak na dole, a np. u mnie jak w zasilce sa 2 wiatraki naprzeciwko to chyba lepiej gdyby wial w bok. nie jestem najlepszy w tym nakladaniu pasty wiec wole skorzystac z tej preaplikowanej, znaczy wole raz zalozyc i zapomniec ;p czyli w koncu jak lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic, więc trzeba zmienić tego pentaszita 100cu+ na tego freezerka 64 pro bo szlag może człowieka trafić, 35st bez o/c na venice3000+ w stresie 48, z C&Q niewiele lepiej 1st w porywach 2st. Temp. pomieszczenia standard 25st. Co całkowicie wyklucza jakiekolwiek podkręcanie bo jak wiadomo venicek nie przepada za ciepełkiem więcej jak 50st a do takich niemal mi dochodzi na default :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art15400-9.html

 

20 sek. w googlach...

 

--edit--

przyslali mi freezerka, przed chwila go zamontowalem (wieje do tylu). za kilka dni dam relacje jak dziala ;p

 

zarzuć jakiś zdięcia jak tego freezona zamontowałeś :>

bo interesuje mnie własnie to bo masz Gigabyte K8NS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiędzy zalmanem na karcie a freezerem jest ok. 0.5cm ;] wentylek o pamieci nie zahacza - jest nad nimi (jesli obudowa lezy). zdjecia zrobie jutro bo dzisiaj mi sie nie chce ;p. jutro jeszcze sie pobawie i zamontuje zwykly wiatrak 80x80x25 na zalmana ;]

 

--edit--

ale ten freezer buczy, tylko troche mniej niz BOX!!! wczesniej sluchalem muzy w winampie to go nie slyszalem. czego to moze byc powodem? kabelek od wiatraka wisi luźno. on ma jakies 2200-2300 RPM czyli niewiele mniej niz boxowy ;/ nudzilo mi sie: http://www.slammer.neostrada.pl/fz/fz.html wam freezer tez tak buczy? jak mu skrece obroty jakim pentagramem costam to bedzie git czy drastycznie spadnie wydajność?

Edytowane przez winuhux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...