Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku jest trochę śmiesznie, bo np. speedfan i reszta programów pokazuje jako temp. cpu temp. mosfetów (PWM) i ja byłem święcie przekonany, że na boxie mam kosmicznie wysokie temperatury... Także temp. na boxie nie znam... :lol2:

 

Na fryzjerku mam przy kontroli obrotów w idlu ok. 40-41C @ 3.6GHz

na max. obrotach ok. 35C, a w stresie nie przekracza 47C, przy 90% obrotach wiatraka (powyżej 2000rpm robi się strasznie głośny)

 

Pasta to Arctic Ceramique, nie robiłem niestety testów na preaplikowanej. Ale z doświadczenia wiem, że na dobrej paście jest te kilka stopni mniej... ;)

 

Też nigdy niczego nie szlifowałem... lepiej, żeby były te "rysy", niż miałbym krzywo wyszlifować i efekt byłby odwrotny do zamierzonego... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Myślałem że przyjdadę ze szkoły i pasta będzie już na mnie czekać - wezmę przesmaruję i będzie ŚS (święty spokój)... a tu [gluteus maximus]... niby _AAB wczoraj do mnie wysłali a jeszcze nie ma... ale to wina poczty <_< jak to zwykle bywa paczka priorytetowa idzie "1" dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Wiem że _AAB to dobra firma - od dłuższego czasu zaopartuję się u nich w akcesoria do kompa (do chłodzenia), i wiem że problemów nie ma. Z pocztą jest wręcz odwrotnie - problemy z przesyłkami "priorytowymi" są prawie zawsze ;)

 

Dobra ja idę za jakiśtam czas do szkoły - jak wrócę to pasta powinna (czyt. musi) już na mnie czekać ;)

 

Aha, temeraturki nie zmienią się za bardzo tak szybko - trzeba kilka dni poczekać aż pasta nabierze właściwości z tego co mi wiadomo, miałem tak na socket A z AS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wituchna!

Wpadł mi w ręce Freezer64 (ten z dwoma hitpajpami) i tak o se go na chwilkie na procka założyłem (bo docelowo leci na chipset, jak zrobie to sie pochwale) i nie wiem czy on jest sprawny... :(

Po trzech godzinkach prime temperatura na procku 44 st. celsjusza, czy to nie za dużo?

Pozdrawiam

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wituchna!

Wpadł mi w ręce Freezer64 (ten z dwoma hitpajpami) i tak o se go na chwilkie na procka założyłem (bo docelowo leci na chipset, jak zrobie to sie pochwale) i nie wiem czy on jest sprawny... :(

Po trzech godzinkach prime temperatura na procku 44 st. celsjusza, czy to nie za dużo?

Pozdrawiam

U mnie temperatura w stresie wynosi max. 45 *C (użyłem pasty AS5), podczas gdy na boxowym chłodzeniu było max. 50 *C. W idle tempery wynoszą ok. 36*C (na boxowym wiatraku było ok. 40 *C). Prawde mówiąc spodziewałem się lepszych wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura w stresie wynosi max. 45 *C (użyłem pasty AS5), podczas gdy na boxowym chłodzeniu było max. 50 *C. W idle tempery wynoszą ok. 36*C (na boxowym wiatraku było ok. 40 *C). Prawde mówiąc spodziewałem się lepszych wyników.

No i właśnie widze, że te freezerki to nie taki hicior wcale... Cooler Arctic Alpine 64 w tym samym układzie osiągał max 42 stopnie celsjusza. A to zwykły kawałek aluminium. Ejj, poczekam aż sie pasta wygrzeje i zobacze jak nie to wróce na czas oczekiwania do tego Alpine a fryzjer poleci na cipset (zapinke od bloku wodnego już przerobiłem tylko bedę musiał troche żeberka prypiłować :))

Nara!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer napewno lepszy od BOX'a i tego Alpine... a temp... zależy jaką paste zastosowałeś, czy dobrze ją nałożyłeś... niektóre pasty dojżewają dopiero po pewnym czasie... początkowo troszkę słabiej przewodzą ciepło... ale się rozkręcają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz badman paste nałożyłem dobrze, bo jestem jakiś taki siekniety i jak czegoś se w tygodniu przy kompie nie namieszam to dostaje wysypki. Jednym słowem, nie może być błędu w montażu... Predzej sztuka jaka mi wpadła w ręce jest jakaś niepełnowartościowa... Ale nic to bo do schłodzenia cipsetu styknie, w sobote wywalam go z procka i jak założe toto na cipset to sie podziele wrażeniami, o ile kogoś to zainteresuje.

Pozdrowionka

 

edit:

no i pasta to AS5 ofkoz... tyle, że nie wygrzana jeszcze... ale osiągnięcie pełnej przewodności przez paste daje jakieś max 2 stopnie MAX!!

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra doszła pasta i nałożyłem. Temperature w idle jak była 31-30 lub ok 32 przy lekkim używaniu to teraz się wacha pomiędzy 26 a 28 ;) (na 2400 Mhz) Z tego co wiem pasta musi nabrać właściwości, jutro rano pokautję kompa chociaż 30-40 min superPI itp., zobaczę od razu jak sobie w stresie radzi..

 

A co do samej zmiany - freezer odszedł bardzo łatwo, to co zobacyzłem nie było ciekawe - MX-1 była taka jakaś... wyschnięta... i jakoś było jej mniej niż przy montowaniu freezera pierwszy raz. Dobrze że brałem na allegro to AS5 ;) nałożyłem trochę na procesor i roztarłem połamaną linijką (prowizorka jest najlepsza :D), potem dałem jeszcze troszeczkę na radiator i założyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne temperaturki... Te w idlu to przy maks. obrotach wentyla, czy z kontrolą obrotów? Ciekawi mnie jak wyglądają tempy przy maks. obrotach wiatraka B-)

Btw. o ile spadają temp. po założeniu na fryzjerka jakiegoś wiatraka 12cm? (o ile wogóle spadają)... Ktoś testował? Nie wiem czy to warte zachodu... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zawsze mam na maksa bo nie mam regulatora :P

 

Dziś sprawdzałem w stresie (ok 40 min SPI 16M oraz S&M razem) - maks było 38 stopni a po pewnym czasie spadła do 37 i juz tak stała, pasta potrzebuje jeszcze trochę takiego rozgrzewania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i czytam ten temat ale pare rzeczy nie rozumiem :sad: Zamierzam kupić Feezer 64 Pro Do Athlon 3500+ lub X2 3800+ AM2. Mam pytanie jak bym kupił ten wiatrak przez neta to coś musze dokupić?? Może to jest głupie pytanie ale o wiatrakach się nie znam a dotychczas używam boxowych wiatraków ale w nowych kompie chce aby było ciszej no i wydaajniej przy długo włączonym kompie. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie ma za co, ja chyba tez zmienię wentyl. W ogóle to przydałoby mi się ok. 100zł na chłodzenie - 2 zalmany na płytę do tego 2 wentylki i fander na CPU...

 

Może ktoś mnie wspomóc (raczej finansowo) ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra doszła pasta i nałożyłem. Temperature w idle jak była 31-30 lub ok 32 przy lekkim używaniu to teraz się wacha pomiędzy 26 a 28 ;) (na 2400 Mhz) Z tego co wiem pasta musi nabrać właściwości, jutro rano pokautję kompa chociaż 30-40 min superPI itp., zobaczę od razu jak sobie w stresie radzi..

Skad masz takie tempy ? 26stopni to chyba przy c'n'q a ty piszesz tu o 2,4ghz. To ile ty masz w pokoju ? Komp trzyma temperature pokojawa, wydajnosc chlodzenia 100%.

 

Wczoraj zalozylem freezera 64pro z AS5 (najpierw ziarno ryzu- temp porazka, a dzisiaj 2 opcja z rana karta i jechana), roznic kolosalnych nie zauwazylem.

 

 

Odczyty z everesta (z tylu wyciaga jeden AC FAN TC PRO na max obrotach- powietrze ktore ciagnie jest tylko lekko cieple)

 

Freezer max (2450rpm)

Idle 1,07ghz przy 1,175v - Proc 35 , dioda (core) 36

Prime 2,4ghz przy 1,375 - Proc 45, dioda (core) 48

 

Freezer min (1308rpm)

Idle 1,07ghz przy 1,175v- Proc 36, dioda (core) 37 (cos nie tak bo tylko stopien wyzsze od max obrotow ?)

Prime 2,4ghz przy 1,375 - Proc 49, dioda (core) 51

 

 

Jak widac roznice miedzy dioda a czujnikiem niewielkie czyli czapka prosta.

Nasuwa sie pytanie dlaczego takie male roznice miedzy min a max obrotami freezera ?

 

EDIT: Otworzylem bude,

fryzjer na max stress: proc 41, dioda 42

fryzjer na min stress: proc 47, dioda 49

takze rewelacji niema, chyba buda tu nie winna raczej

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj założyłem ACF 64 pro na mego ATHLONA 64 2800+ 939(nie kręcony) i mam jakieś strasznie wysokie temp. 44 w ide i do 55 w stresie przy otwartej budzie :/

 

w obudowie niemam wentylarorów a pasta jakiej urzyłem to Revoltec od zestawu Graphic Freezer Pro.

 

Mam pytanie czy tak wysokie temperaturu mogą być spowodowane tą pastą??

 

I jeszcze jedno pytanie. Heatpipy na końcach nie są praktycznie ciepłe tak samo jak cały wentylator. Czy to normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz
Skad masz takie tempy ? 26stopni to chyba przy c'n'q a ty piszesz tu o 2,4ghz. To ile ty masz w pokoju ? Komp trzyma temperature pokojawa, wydajnosc chlodzenia 100%.

 

Oto screen z everesta (+ cpuz):

 

2327959[/snapback]

Witam.

Wczoraj założyłem ACF 64 pro na mego ATHLONA 64 2800+ 939(nie kręcony) i mam jakieś strasznie wysokie temp. 44 w ide i do 55 w stresie przy otwartej budzie :/

 

w obudowie niemam wentylarorów a pasta jakiej urzyłem to Revoltec od zestawu Graphic Freezer Pro.

 

Mam pytanie czy tak wysokie temperaturu mogą być spowodowane tą pastą??

 

I jeszcze jedno pytanie. Heatpipy na końcach nie są praktycznie ciepłe tak samo jak cały wentylator. Czy to normalne??

 

To bynajmniej nie są normalne temperatury - na bank jest źle założone chłodzenie, no chyba że na boxie też takie miałeś i wiesz że na 100% założyłeś chłodzenie dobrze - wtedy możliwe jest że masz krzywo założoną "czapkę" na procku ale wątpię bo nawet wtedy nie ma takich temperatur.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Pozostaje jeszcze kwestia błędu pomiarowego czujek :) Nikt nie daje nam gwarancji, że są sprawne czy podają prawdę.

Chyba tak bo radiator nawet letni nie jest (co najwyżej trochę ciapła jest ta miedziana płytka przy procku).

 

EDIT:

Myślę nad chłodzeniem pasywnym - nawet kosztem tych 10 Mhz z HTT niżej.... tylko wentyl odpiąc... sprawdze jakie bedą temperatury. Chyba jutro rano to zrobię - bedę miał czas aby zapuścić mu 16 lub 32M SuperPI - wtedy zobaczę jak z temperaturami.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukasAMD: cos u ciebie nie tak, z diody zawsze jest wyzszy odczyt, bo we wnetrzu procka jest cieplej niz na zewnatrz !!!

Sprawdz jeszcze tempy w speedfanie, a w rmclock jak najedziesz na ta zebatke w trayu to tez pokazuje temp jadra

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zrobiłem to co radzicie i myślę że czujnik jest walnięty :

 

Dołączona grafika

 

Temp. pokojowa ok 20 stopni C.

Fakt że przy 960Mhz (RMClock) ale to i tak trochę nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na diodzie procka zawsze jest wyższa temperatura, w szczególności w sresie.

Jakie masz tempy w idle i stresie ? bo mam podobnie procka ustawionego tylko na 1,375

Obecnie freezer na 1722rpm i chyba tak zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz tempy w idle i stresie ? bo mam podobnie procka ustawionego tylko na 1,375

Obecnie freezer na 1722rpm i chyba tak zostanie

Z włączonym Cool'n'Quiet w idlu 28-31, a ze zgaszonym w idlu 30-33 a w stresie max 44*C. Wiatrak na full niestety. Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze tak sie bawicie z tym Fryzjerem a to dokupujecie paste po 20zł a to Fandera za 40zl czyli w sumie za tą kase chyba lepiej kupić Scythe Mine

za 130zł i zero kombinowania. Miałem zamiar kupić tego Freezera ale widze że to nie ma chyba sensu a na kombinacje alpejskie mnie nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zwykły fryzjer jest bardzo dobry... my go tylko "udoskonalamy". A jak kupujesz fryzjera + as5 + fandea razem to i to i to masz taniej niż scythe (bardzo niewiele ale jednak zawsze ;) ).

 

Jeżeli jednak decydujesz się na coś mocniejszego to polecam to:

 

http://www.allegro.pl/item127675272_aeroco...ng_pl_w_wa.html

 

dopłacasz nieco ale z tego co słyszałem jest naprawdę świetny (lepszy niż scythe).

 

Jeżeli nie potzrebujesz niewiadomo czego to bierz fryzjera i zostaw go tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły fryzjer jest bardzo dobry... my go tylko "udoskonalamy". A jak kupujesz fryzjera + as5 + fandea razem to i to i to masz taniej niż scythe (bardzo niewiele ale jednak zawsze ;) ).

 

Jeżeli jednak decydujesz się na coś mocniejszego to polecam to:

 

http://www.allegro.pl/item127675272_aeroco...ng_pl_w_wa.html

 

dopłacasz nieco ale z tego co słyszałem jest naprawdę świetny (lepszy niż scythe).

 

Jeżeli nie potzrebujesz niewiadomo czego to bierz fryzjera i zostaw go tak jak jest.

Za cenę tego Aerocoola można dostać Scythe Infinity, które go zjada na śniadanie. Ale to tak swoją drogą :wink:

Z mojej strony mogę polecić to:

http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=TR+XP-120

Cena za tego XP-120 roXX :)

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...