Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

a rzeczywiście cichy jest ??

bo uważałem że tak, ale jak zobaczyłem że 1 sone to 40dBA to zwątpiłem troche :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy sie opłaca wymienić Pentagrama 80Cu na tego Arctica? Bo z tego co czytam to mi się ten coolerek coraz bardziej podoba. Jednym słowem: Czy będzie on wydajniejszy od tego pentka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Jak sądzicie czy sie opłaca wymienić Pentagrama 80Cu na tego Arctica? Bo z tego co czytam to mi się ten coolerek coraz bardziej podoba. Jednym słowem: Czy będzie on wydajniejszy od tego pentka?

1330325[/snapback]

wydajniejszy na pewno będzie i to znacznie, ale moze być ciut głośniejszy- chociaz z tego co koledzy piszą to niekoniecznie musi być głosniejszy, szczególnie jak zmniejszysz napięcie zasilajace wentyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiedcie ktory z tych wentylator jest bardziej wydajny , lepszy :

 

- Arctic Cooling Freezer 4

- Zalman CNPS 7000B-Cu

 

Tylko nie sugerujcie sie cena - chodzi mi ktory z nich wydajniej bedzie chlodzil ?

1335334[/snapback]

Freezer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie związane z wersją na athlona64, mianowicie czy na każdej płycie można zamontować go tak, aby wiatraczek wiał na tył obudowy tzn. na tylną ścianke ? Bo w testach widziałem, że zazwyczaj był skierowany tak, że wiał do góry ? Pozdrawiam

Edytowane przez Toudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie związane z wersją na athlona64, mianowicie czy na każdej płycie można zamontować go tak, aby wiatraczek wiał na tył obudowy tzn. na tylną ścianke ? Bo w testach widziałem, że zazwyczaj był skierowany tak, że wiał do góry ? Pozdrawiam

1338475[/snapback]

Zalezy jak "posadzony" jest socket na mobo. Albo bedzie wial w kierunku zasilacza, albo w kierunku tylnej sciany obudowy.

Napisz jaką masz plyte to Ci napisze jak to bedzie w Twoim wypadku.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak "posadzony" jest socket na mobo. Albo bedzie wial w kierunku zasilacza, albo w kierunku tylnej sciany obudowy.

Napisz jaką masz plyte to Ci napisze jak to bedzie w Twoim wypadku.

Pozdr.

1338486[/snapback]

 

Zamierzam kupić DFI LANParty UT nF3 250Gb. Pozdrawiam, dzięki za szybką odpowiedź.

Edytowane przez Toudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić DFI LANParty UT nF3 250Gb. Pozdrawiam, dzięki za szybką odpowiedź.

1338495[/snapback]

Mam własnie takie mobo.

Bedzie wiało w kierunku zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam własnie takie mobo.

Bedzie wiało w kierunku zasilacza.

1338500[/snapback]

To trochę głupio według mnie, bo mam chiefteca 360W z jednym wentylem, więc nie będzie wiatraka który by bezpośrednio wyciągał ciepłe powietrze z radiatora ... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę głupio według mnie, bo mam chiefteca 360W z jednym wentylem, więc nie będzie wiatraka który by bezpośrednio wyciągał ciepłe powietrze z radiatora ... Pozdrawiam

1338507[/snapback]

No tak ale skoro zasiłka ma wiatrak wyciągający powietrze to czy się nie ugotuje , a żeby się schłodzić przyspieszy wiatraki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale skoro zasiłka ma wiatrak wyciągający powietrze to czy się nie ugotuje?

1341997[/snapback]

Bez przesady. Tak czy owak zasilka bedzie wciagala cieple powietrze znad procka, a to czy bedzie ono dodatkowo wialo w strone zasilacza nie ma najmniejszego znaczenia. A swoja drogą, to temperatura na Freezerze nie powinna przekraczac 50 stopni, przy ostro wykreconych prockach, wiec bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska co się stało że nic nie piszecie ?? Nie ma już więcej użytkowników Freezerów :? Właśnie zamierzam wymienić mojego Freezona Q80AlCu na To cacko którym jest Freezer 4 :D I teraz moje pytanie ile według was spadnie mi temp ?? To takie pytanie teoretyczne. Na tym chłodzeniu co mam teraz mam takie temp:

44 - IDLE

58-59 - STRES

Jak myślicie ile mi spadnie temp. Zamierzam do tego dokupić jeszcze 2 wentyle AC :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Udało sie komus zaadoptować ten cooler do socket A? Jak myslicie da sie to zrobic wogole..?

Pozdrawiam!!!

1346805[/snapback]

będe próbował najdalej za miesiąc :D

gulises mówił że zakładał i spoko jest- tylk trzeba uważać na rdzeń

shim by sie przydał

 

marcin18- polerka na pewno by się przydała

 

a ten kierunek wiania na pewno jest nie za bardzo ale myślę że inżynierzy AC wiedzieli co robią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec z tego co tu przeczytalem widze, ze jednak da sie zrobic go za SocketA. Tylko jak ? Wystarczy zmienic zapinke na jakas z SocektA , czy jszcze cos trzeba zrobic? Pytam, bo nie wiem jak on wyglada, widzialem tylko na zdjeciach. Tera mam WRIV i myslicie , ze wystarczy wyjac z niego zapinke i dac do tego Freezera ? Aha, ktorego mam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 4, 7 na Athlon XP :) ?

pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zlozylem sobie zestawik na A64 no i do tego Freezer bo cichy i wydajny :)

 

Jednak temperatury troche mnie dziwia...

Zamontowalem koszyczek ktory byl z coolerem, tej dolnej podstawki nie moglem odczepic z plyty glownej wiec zostawilem z MSI. Procka wysmarowalem AS5 cieniutka warstwa no i docisnalem chlodzenie, myslalem ze procka zmiazdze :lol:

 

No ale przylega idealnie a temperaturki sa dziwne ;)

 

Przy taktowaniu 2.2GHz mam w idle 38 stopni a jak obciaze kompa to w 1 SEC rosnie o 10 stopni :blink: i stopuje w okolicach 50 stopni, to samo na 2.5GHz. Na spowolnionych obrotach i na normalnej predkosci podobnie, jak dotykam blaszek to sa chlodne. Blad odczytu temperatury czy co? :)

 

Ja mam neo2 platinum + a64 3200+ 1.6V na dosyc dobrym WC i MSI core pokazuje w spoczynku 39c full load ~50c

 

na aerogejcie przyczepionym do bloku 23c  ale to chyba troche przesada, powinno byc wiecej

Znalazlem taka wypowiedz, u mnie prawie identycznie wiec chyba cos z plyta glowna :)

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...