Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

większy radiator, 6 HP, wiatrak 92x92... to MUSI być lepsze od BT!

1704681[/snapback]

true, true :-P

 

 

fajny co ? <peace>

 

6 Heat-pipe- podejrzewam, że o mniejszej średnicy, bo wg specyfikacji mogą przetransportować tyle ciepła co dwie stare 200W

radiator dwa finy więcej (42 vs 40) ale powierzchnia oddawania ciepła mniejsza (4700 vs 5000cm^2)

wentyl 92mm vs 80mm w starym obudową też się znacznie różnią

głośność nieznacznie niższa (0,9 vs 1,0 sone F64, 1,2sone- F7)

wtyk 4pin -a'la Intelowskie zasilanie- w starym F7 też było, choć w wersji F64 będzie 3 pin

przewodność cieplna 0,17 vs 0,20*C/W (F64) i 0,19 (F7)

ale co najważniejsze:

cena ta sama <peace>

 

wydajniejszy bedzie na pewno <peace>

 

jak ktoś zobaczy w sklepach/ na allegro to pisać :-)

BTW: a ja właśnie kupiłem drugiego Freezera64 którego będe zakładal na socket A :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już miałem siepać dolary na coś drogiego :) ze stajni Scythe & Thermalight a tu prosze kolejne dzieło Arctica.Bardzo się z tego powodu cieszę :) ale Scythe & Thermalight i Zalman chyba nie bedą zadowolone :) Bo nikt chyba nie zaprzeczy że Frezerek w cenie i wydajności nie miał konkurenta na rynku. Nie są to produkty estetyczne, ładne, które cieszą procesor i oko właśiciela ( mi się bardzo podoba ) ale za rozsądne pieniądze poprostu niszczą ( może za wielkie słowo użyłem a przynajmniej dorównują)swoich droższych kolegów :)

Co do bódowy nowego dziecka Arcticka było do przewidzenia zwiększenie heatpipe i wentylka :) Natomiast ciekawy patent jest z tymi zakrzywionymi dolnymi listkami. Jeżeli bedzie na 939 to prawdopodobnie bedzie to następny mój wentylek :) Zresztą wszystko wyjdzie w praniu :lol:

Pozdrawiam

Edytowane przez saper223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ majkel84

 

żebys się nie zawiódł na freezerze i socket A.mam to od jakiegos czasu,i jakoś super wydajne to nie jest..Dobrą opcja jest zamontowanie dodatkowego wentylatora 80, lub 92 mm, z drugiej strony.u mnie działa jako wwiew.Przy braku obudowy >wentylator dodatkowy 5 v, oryginalny 6.5 V ,system jest bezgłosny, i osiąga 90 % sprawnosci freezera na 12 V,ale na 12V raczej tego się słuchać nie da.

 

BTW.najlepszym typem pod socket A,jest wersja LGA,gdyz bez wiekszych problemów ,dorabia się do niej stelarz.

Co do nowego freezera,na socket A,powinien moim zdaniem działać nieco inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ majkel84

 

żebys się nie zawiódł na freezerze i socket A.mam to od jakiegos czasu,i jakoś super wydajne to nie jest..Dobrą opcja jest zamontowanie dodatkowego wentylatora 80, lub 92 mm, z drugiej strony.u mnie działa jako wwiew.Przy braku obudowy >wentylator dodatkowy 5 v, oryginalny 6.5 V ,system jest bezgłosny, i osiąga 90 % sprawnosci freezera na 12 V,ale na 12V raczej tego się słuchać nie da.

 

BTW.najlepszym typem pod socket A,jest wersja LGA,gdyz bez wiekszych problemów ,dorabia się do niej stelarz.

Co do nowego freezera,na  socket A,powinien moim zdaniem działać nieco inaczej...

1705638[/snapback]

 

no wiem- Freezer był konstruowany z myślą o procach z Heatspreaderem, więc raczej na S462 może mieć problemy. U mnie na S754 sprawdza się dobrze...

ale jednego jestem pewien- na bank będzie lepsy niż mój obecny cooler na S. A - wyje jak niemiecki bombowiec a temp >50*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jakoś mi nie przypda do gustu zapięcie. Zdecydowanie wolę jak ciepełko zawiewane jest na tył budy, gdzie dalej czekają - u mnie - dwa coolery 80mm.

Zresztą w moim przypadku zakłuci to też cyrkulację powietrza. Normalnie z przodu zasysam zimne, a tyłem wyrzucam ciepłe i w tym przypdaku "stary" Freezer pasował tu idealnie... a teraz ten PRO troszkę to wszystko popsuje. Mam mieszne uczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jakoś mi nie przypda do gustu zapięcie. Zdecydowanie wolę jak ciepełko zawiewane jest na tył budy, gdzie dalej czekają - u mnie - dwa coolery 80mm.

Zresztą w moim przypadku zakłuci to też cyrkulację powietrza. Normalnie z przodu zasysam zimne, a tyłem wyrzucam ciepłe i w tym przypdaku "stary" Freezer pasował tu idealnie... a teraz ten PRO troszkę to wszystko popsuje. Mam mieszne uczucia...

1707287[/snapback]

A mi właśnie na mojej K8NS-939 nowe zapięcie Freezera będzie odpowiadało ! Obecnie mam tak, że Freezer dmucha znad karty graficznej w stronę zasilacza, co nie jest optymalne, nowy Freezerek będzie dmuchać jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie na mojej K8NS-939 nowe zapięcie Freezera będzie odpowiadało ! Obecnie mam tak, że Freezer dmucha znad karty graficznej w stronę zasilacza, co nie jest optymalne, nowy Freezerek będzie dmuchać jak trzeba.

1707524[/snapback]

heh dla mnie też to zapiecie bedzie idealne :) Ale fajnie by było zobaczyć jakieś testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że fota to komputerowa ściema, a co do zapięcia to można sobie łatwo przecież zrobiĆ tunel żeby powietrze leciało na tył obudowy. Kawałek kartonu,klej,nożyczki,obie ręce i mózg chyba to posiadasz boxster :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że fota to komputerowa ściema, a co do zapięcia to można sobie łatwo przecież zrobiĆ tunel żeby powietrze leciało na tył obudowy. Kawałek kartonu,klej,nożyczki,obie ręce i mózg chyba to posiadasz boxster :P

1708842[/snapback]

Dla mnie komputer musi też wyglądać. Tunel owszem, ale jakiś bardziej wyrafinowany :razz:, jeśli Ciebie kręcą papierowe wycinanki to powodzenia...

 

Lubię jak z założenia konstrukcja coolera jest na tyle przemyślana i uniwersalna, aby można go było ustawiać w dowolny sopsób - tutaj troszkę dali ciała.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz tyle że freezeer troche waży i musieli zrobiĆ pożądną zapinke, a po za tym to on chyba jest zaprojektowany pod btx'a , w tym standardzie jest już zrobione dfi nf4 lan party (wszystkie). Tu masz obudowe zrobioną pod btx Buda anteca ten standart ma powoli wypieraĆ ATx i jak widaC to robi. A co do estetyki to ja zamiast niej wole wydajność :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P180 to wprawdzie najlepsza obudowa świata, ale życzą sobie za nią dobrze ponad dwa razy tyle co w Stanach... <_< chamstwo...

 

mało komu będzie pasowało nowe ustawienie freezera. U mnie byłoby o tyle dobrze, że ssałby powietrze znad VGA i NB (NB47J), wymuszajac cyrkulacje wokol obu tych pasywnie chłodzonych elementów. Problem jednak w tym że wtedy powietrze używane do chłodzenia CPU byłoby cieplejsze, bo znad VGA i NB, co gorsza, nie byłoby wyrzucane w górę a nie w bok.

 

I nie po to kupuję coś żeby zaraz musieć to modować...

 

Chyba w końcu kiedyś szarpnę się na scythe ninja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje chłodzenia na proca bo jak w opisie mam venica który dobrze sie kręci i na boxsie mam 2,7ghz więc chce zobaczyĆ czy coś więcej z niego wyciągne i sie zastanawiam nad nowym frezzerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkręciłem orginalnego wyjca i zrobiłem tak:

 

wentylek arctica z termistorem <---- radiator freezer <----- wentylek arctica z termistorem

 

Zrobie fotke to podrzuce jak to w realu wygląda.

 

I jest bezgłośnie, a temperaturki takie same.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez przylaczam sie do pytania... pod DFI Lanparty UT Ultra-D co jest najwydajniejsze? czyzby freezer 64 pro? bo wlasnie nie wiem... a nie jest wydajniesz jakis pentagram czy cus? CENA OK 150 ZL

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...