Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem sobie ten temat i tak rozkmimiłem z tym Socjet A.

 

Wykonałem wspaniały szkic tego, co mam na myśli (proszę wybaczyć prostotę Paint ;) )

 

Obrazek przedstawia zapinki, które można wykonać z kątownika albo innego metalu wytrzymałego na zginanie. Nie odkryłem Ameryki, ale podsuwam pomysł. Można to wszystko zamontować na śrubach z podkładkami i sprężynkami. Weźcie to skomentujcie czy jest to dobry pomysł, bo już sam nie wiem czy dobrze myślę.

 

http://img493.imageshack.us/full.php?image=cao6ez.jpg

Kształt może być dowolny :wink: chciałem przekazac co mam na myśli.

freezer64 na socket A nie spisuje się najlepiej.

Zrobiłem porównanie pentagrama qc80 cu i freezera64 na sockacie a.

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=113867&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ładny teścik. Wynika z niego dokładnie tyle, że Freezer raczej słabo nadaje się na proce bez IHS (czapki). Ale najśmieszniejsze jest to, że pod socket939 ludzie po zdjęciu czapki mają na freezerze jednak niższe temperatury niż z czapką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ładny teścik. Wynika z niego dokładnie tyle, że Freezer raczej słabo nadaje się na proce bez IHS (czapki). Ale najśmieszniejsze jest to, że pod socket939 ludzie po zdjęciu czapki mają na freezerze jednak niższe temperatury niż z czapką...

No właśnie to jest dziwne.

Myślałem że to wina krzywego dolegania do jądra, ale zakładałem freezera 3 razy i zawsze to samo.

Nie kiwał się na procu ledwo zapinkę dopiołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina powierzchni odprowadzającej ciepło. Słyszałem już opinie ludzi c mieli go na socjet A i nie byli zadowoleni z temperatur, jedynie z ciszy. Ja miałem wymieniać, ale jednak zrezygnuje.

 

Na tym wentylu, co w sygnaturce mam Idle- 38-40*C, Stres – 43-45*C przy 1800obr/min. Buda zamknięta, dwa wentyle na przedzie 2x1300obr + 1x1300obr z boku (nadmuch na grafie) + wyciąg z tyłu (1300obr) i w zasilaczu (1600obr).

 

Chyba w normie i nie ma sensu kasy ładować.

 

EDIT:

 

Przy tym mam na mobo Idle-26*C, Stres-29*C

 

HDD - 33*C

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy procesor wytwarza inną temperaturę podczas pracy. Widocznie do Bartonów się nadaje a z Sempronami sobie nie radzi. Pasta odgrywa spora rolę.

 

Dziwi mnie tylko to, że u jedych na Socket A temperatura jest niska, a u innych na tym samym procku dochodzi do 51* tak jak w teście w Idle. Może są felerne modele na rynku <_<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy procesor wytwarza inną temperaturę podczas pracy. Widocznie do Bartonów się nadaje a z Sempronami sobie nie radzi. Pasta odgrywa spora rolę.

 

Dziwi mnie tylko to, że u jedych na Socket A temperatura jest niska, a u innych na tym samym procku dochodzi do 51* tak jak w teście w Idle. Może są felerne modele na rynku <_<.

Tylko że skwarucha ma go na bartonie 2200MHz@1.6v a ja testowałem na sempronie 2400MHz@2v.

Więc różnica w wytwarzanym cieple jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skwarucha ma dość dobre wyniki, u mnie na max obrotach przy 1660 mhz (Tb B), to 42 st :? , może to wina pasty..wydaje mi się ,że wersja pro powinna bardziej pasować do socket a, ze względu na mniejsze heat pipe.

 

klimu, powinienes założyć freezera ,tak by wywiewał powietrze z obudowy, nie chodzi tu bynajmniej o samą wentylację, lecz w ten sposób rdzeń znajduje się w wiekszym stopniu pod HP, niz w takim ułożeniu co robiłeś,zresztą widać że tylko jego boki są pod samymi HP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klimu, powinienes założyć freezera ,tak by wywiewał powietrze z obudowy, nie chodzi tu bynajmniej o samą wentylację, lecz w ten sposób rdzeń znajduje się w wiekszym stopniu pod HP, niz w takim ułożeniu co robiłeś,zresztą widać że tylko jego boki są pod samymi HP

Buda była otwarta więc wentylacja super.]

Chyba masz coś z oczami, gdzie ci rdzeń wystaje spod stopy??

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez klimu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klimu

No teścik fajny ale mam jedno ale... Jak możesz porównywać Pentagrama z wyszlifowanym spodem do praktycznie chropowatego freezera? Wiem, że to i tak by zmieniło do 3'C No ale od razu inaczej się patrzy... Na to wychodzi, że freezer nie nadaje się na sA dlatego pewnie nie jest fabrycznie produkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mierzenia temp to każdy czujnik pokazuje inaczej i że ktoś ma tyle a ja mam tyle to w sumie nic nie znaczy (na tej podstawie nie można powiedzieć że ktoś ma dobry wynik, a ja mam zły).

 

Co do feezer`a na socket A to:

 

a) freezer (szlifowany) zwolniony chyba na 1000 obrotów (nie słychać go) - 2,2GHz temp max 46

B) ARCTIC COOLING COPPER SILENT obroty 2500 głośny - 1,6GHz temp max 46

 

Co do tego czy lepszy jest freezer czy freezone to powiem tak:

a) freezone droższy

B) chyba by mi nie wlazł do budy (zasilacz zaraz nad płytą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klimu

 

z oczami nic nie mam....nie zrozumiałeś tego o co mi chodziło, mianowicie o nie o wentylację, a o ułożenie rdzenia, nie równolegle jak to jest na tym zdjeciu, ale prostopadle do HP, zrób test i porównaj, może i szczegół, ale niewiele wiekszy barton, ma lepsze temperatury od tb ., więc ułozenie rdzenia, tez może zmienic wyniki

Edytowane przez andrewthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mierzenia temp to każdy czujnik pokazuje inaczej i że ktoś ma tyle a ja mam tyle to w sumie nic nie znaczy (na tej podstawie nie można powiedzieć że ktoś ma dobry wynik, a ja mam zły).

 

Co do feezer`a na socket A to:

 

a) freezer (szlifowany) zwolniony chyba na 1000 obrotów (nie słychać go) - 2,2GHz temp max 46

B) ARCTIC COOLING COPPER SILENT obroty 2500 głośny - 1,6GHz temp max 46

 

Co do tego czy lepszy jest freezer czy freezone to powiem tak:

a) freezone droższy

B) chyba by mi nie wlazł do budy (zasilacz zaraz nad płytą)

Ten testowy sempron na 2.2GHz@1,6v na tym pentagramie nie przekraczał 38 st.

Więc masz porównainie do twojego freezera.

 

Tu nie chodzi o porównanie twojego wyniku do mojego. Ja testowałem na tej samej płycie i tym samym procu, więc chodzi o różnicę która w tym przypadku jest już całkiem miarodajna.

A pentagram wszedłby bez problemu na twoją płytę bu ułożenie socketu jest podobne do abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dlaczego nigdzie nie można kupić Freezera 64 ani Freezera 64 PRO? Składam kompa na socket 939 i nie wiem jakie chłodzenie mam kupić. Chciałem Freezera ale nigdzie nie można go kupić. Co bedzie rónie chiche(lub cichsze) i równie wydajne(lub wydajniejsze) w cenie do 100 zł.?

Edytowane przez Emperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie freezer @ 6V jest słyszalną częścią kompa, ale cieszy mnie to, bo jak wiadomo freezer przy tym napięciu ma około 19 dBA... no cóż, poza tym dwa nexusy @ 6V (pomijalne) i Tagan U01, no jeszcze dysk, czyli Samsung NIDEC na gąbkach z włączonym mocnym AAM... słychać też jak łożyska trą w Taganie :P

 

jak chcesz mieć extreme silence and extreme performance naraz to woda. A jak potrzebujesz good performance or extreme silence to moze byc freezer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...