Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

mając tak kręcącego się procka przy takim (niezbyt niskim jak dla sempka) napięciu wziąłbym BigTyphoona, bo przy 1.55v trochę ciepła będzie to wydzielać, a jak widać, freezer niektorym chodzi dobrze, a niektórym niezbyt.

 

albo scythe ninja, jeśli masz gdzieś wolny wentyl 120mm.

Widzę, że masz fryzjera ale bez PRO. Jakie temperaturki na procku? Jakie obroty wentylka?

Sempki będzie miał u mnie tylko troszkę większe napięcie więc powinno byc podobnie.

 

Wolnego 120 nie mam więc albo Fryzjer PRO albo Big Typhoon.

Edytowane przez pedro_spd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwołuje to co tu napisałem , gdyż bardzo się myliłem bo ten freezer wyje jak głupi i dopiero w nocy to rzeczywiście to słychac dopiero skrecony na totalne minimum czyli ok 11oo obr jest cichy ale wydajnosc jest taka sobie(jak boks na 2800obr) , wiec sie zawiodlem na maksa ten fryzjer wogóle nie ma racji bytu bo wyje (nie słyszałem jeszcze głosniejszego coolera)

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fryzjerek chodzi mi na 6V, ma na ucho tak z 20 dBA (SPL/1m), nie wiem ile rpm

tez tak mam od paru dni. ma ok. 1300 RPM ale jak cichutko sie zrobilo :) z 2,5m musze patrzec na lampki zeby sprawdzic czy komputer jest wlaczony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informujemy, że stan Twojego zamówienia został zmieniony

na: Anulowane.

ARGUMENTACJA :

"Produkt, który Pan zamówił - Arctic-Cooling "Freezer 4" został

wycofany z produkcji, jednak producent nie poinformował nas o tym,

przez co my nie usuneliśmy produktu z naszej oferty."

 

To jest cytat jednego ze sklepów online Czy to prawda że zostały one wycofane z produkcji ???

Dla mnie to bynajmniej dziwne bo pare dni później w tym samym sklepie oferta została poprawiona w ten sposób że cena wszystkich coolerów tej firmy poszła o prawie 50% w górę :) ale nie ma wzmianki że jest ich brak na stanie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe dzieki za koncepcje... zrobilem tak jak ty, nie wiedzialem ze te gumki to tak latwo idzie nimi rzadzic.... ale tez mialem taki pomysl z poczatku :P

 

Spox, dzieki...

 

 

Pozdrawiam

$kubi

 

p.S wrzuce i moich fotek kilka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mój mały modzik o ile tak to można nazwać, coś jak u $kubi'ego - Freezer 64 PRO + Fander 92mm, ale z jedną różnicą nie zepsułem radiatora (w przenośni) wkręcając w niego śruby od wiatraka oraz udało sie zastosować 4 mocowania a nie 2 jak w tamtym projekcie. Mocowanie jest za pomocą gumowych kołków z zestawu Freezera które dodatkowo niwelują drgania, więc nie zastosowałem nic poza oczywiście innym wiatrakiem, reszta jest z zestawu Freezer 64 PRO

 

A wygląda to tak : http://compinet.pl/~kuba/Freezer64Pro+Fander92/

 

heh ten post powinien być przed twoim $kubi skasowałem i napisałem poprawke i akurat napisałeś :)

 

PS. Jest jeszcze jedna sprawa :

Dołączona grafika

 

Chodzi o to zamocowanie wiatraka do tej czarnej obwódki, w sumie trzyma sie to w 4 miejscach ale nie jest to idealne trzymanie

Niby Fander nie wytwarza tak wielkich drgań ale można by przyjąc iż może stać sie coś takiego że sie obsunie i spadnie

Więc pomysł prosty przypalić czymś te plastikowe końcówki aby nie wyleciał z nich wiatrak

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja 1zł :) nie bądzmy śmieszni

 

zepsuć to nic nie zepsułeś, to było w przenośni że ingerowałeś w cały radiator - wkręciłeś śruby pomiędzy cienkie żeberka radiatora co spowodowało ich rozszerzenie. o to chodziło że wykonałem bez tej ingerencji. teraz mówisz że wyjąłeś te wkręty i nie ma śladów że było coś robione? zrób zdjęcie z przodu samego radiatora od freezera bo na tym zdjęciu jednak nie widać (to miejsce zasłania ten czarny plastikowy element) , jestem niemal pewny że musi być jakiś ślad na radiatorze, jeśli rozszerzysz czymś żeberka to potem ciężko zrobić tak aby nie było nić przygięte, owszem te żeberka są naciągnięte ale czy aż tak by wyprostowały takie coś... może, zrobisz zdjęcie ?

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie juz wyciagac karty graficznej i sciagac tego, ale widac na fotce przeciez z boku ze jest idealnie prosto jak byly te zeberka...

 

widac to dobrze np. tu: http://img376.imageshack.us/my.php?image=p11700657hk.jpg

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kitu ten fryzjer pro siedze teraz w nocy i dopiero na 1100obr jest niesłyszalny nawet minimalne zwiekszenie obr hałas bardzo rośnie, na maksa wyje jak poje.any . Przy tych 1100 obr wydajnośc jest taka sobie , nie spełnił moich oczekiwań niestety buuu

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie... musialbys pokombinowac bo te zaczepy sa do wiatrakow 92x92 przystosowane...

 

moze jakos na adapterku... bys to zrobil...

 

p.s Mam na sprzedaż wiatrak orginalny z tego Arctic Freezera :P gdyby komus byl potrzebny... widzialem ze tam niektorym smigla sie lamaly czy co... ten jak noofka :P

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

czy ktoś montował tego Freezera na Abicie IC7???

Chodzi mi o to czy można go zamontować tak aby wiatrak wiał w poziomie tj. do tyłu obudowy???? czy tylko istnieje mozliwośc zamontowania w pionie tj. w strone zasiłki.

 

czy zależy to od ułozenia koszyczka

dam link do mojej płyty: ABIT IC7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli tylko jest miejsce arctica mozesz zamontowac w kazda strone... zapinke przestawia sie wedle zyczenia uzytkownika :P

to super

chyba sie skusze i sobie go kupie

 

aha jeszce jedno do posiadaczy Freezera na IC7: Czy nie bedzie zawadzał o chłodzenie na NB???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udąło sie założyłem freezera :) wszystko sie zmieściło w budzie uuuffff

 

ale powiem jedno ta pasta to jakaś potażka. wogóle nie dało sie jej rozprowadzic równomiernie

obecnie według wskazań everesta mam 38 stopni w idl, a w stresie miałem 45 wiec chyba nie jest źle????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...