Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

do Użytkowników starszego AC64...

 

 

Posiadam Arctic Cooling Freezer 64 i dammmed nie wiem co jest grane z odczytem prędkości obrotowej wentyla na tym radiatorze!!!

 

Podpinam złącze wentyla >standard< pod CFAN na mobo...wentyl działa..jednak w BIOSIE, jak i min. SpeedFan-ie detect: 0 RMP

Mówię ok...walnięty czujnki..Podpinam więc jeszcze przez panel Areocool i...qrde na LCD wyskakuje mi normalna prędkość obrotowa w granicach 2000RMP.

W porządku winę zrzucam na mobo ...przełączam wentyl z innego kompa...wszystko na mobo działa..ok ..mam odczyty..

Jednym słowem...na panelu sterującym mam odczyty RMP z fan-a AC64, a pod mobo - nie.

 

:arrow: Co może być przyczyną!? Z tego co się orientuję, sposób detekcji jest ten sam w wszystkich wentylatorach.

W takim razie jak odczytują panele sterujące?

:arrow: Wyciągał ktoś z Was orginalny wentylator z obudowy? (ten czarny koszyk)

Edytowane przez Hex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

do Użytkowników starszego AC64...

Posiadam Arctic Cooling Freezer 64 i dammmed nie wiem co jest grane z odczytem prędkości obrotowej wentyla na tym radiatorze!!!

 

Podpinam złącze wentyla >standard< pod CFAN na mobo...wentyl działa..jednak w BIOSIE, jak i min. SpeedFan-ie detect: 0 RMP

Mówię ok...walnięty czujnki..Podpinam więc jeszcze przez panel Areocool i...qrde na LCD wyskakuje mi normalna prędkość obrotowa w granicach 2000RMP.

W porządku winę zrzucam na mobo ...przełączam wentyl z innego kompa...wszystko na mobo działa..ok ..mam odczyty..

Jednym słowem...na panelu sterującym mam odczyty RMP z fan-a AC64, a pod mobo - nie.

 

:arrow: Co może być przyczyną!? Z tego co się orientuję, sposób detekcji jest ten sam w wszystkich wentylatorach.

W takim razie jak odczytują panele sterujące?

:arrow: Wyciągał ktoś z Was orginalny wentylator z obudowy? (ten czarny koszyk)

nie zadziała

po co ci ten licznik RPM ? To nie ma znaczenia.

Spowodowane jest to automatyczną regulacją, co powoduje takie waariactwa na niektórych mobo

 

po prostu źle odczytuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jadę jak do tej pory na boxowym chłodzeniu ale z racji że zacząłem dośc zdrowo przretaktowywać mojego cielonka zrobił się problem z przegrzewaniem przy dłuższym stresie. Niestety ograniczony jestem ostatnio bardzo finansami a chciałbym poprawić chłodzenie i tu moje zapytanie: czy duzo mniej wydajny bedzie ten cooler http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82548591 od frezera 4? czy między nim a freezerem będzie duża rużnica w wydajności? bo cena jest przystępna ( 2 razy tańszy niż frezer) a wykonany jest w całości z miedzi. Na dzień dzisiejszy w długim stresie temperatura zaczyna przekraczać 69-70 stopni.

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ten z mojego linku kosztuje tylko 29zł a jest cały miedziny! a AF 4 kosztuje 59zł. Kwestia tylko taka szy różnica w wydajności będzie kolosalna między nimi czy np. rzędu 3 stopni w stresie.

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć cicho lub podkręcać, freezer, jak wolisz mieć odrzutowiec pod biurkiem a nie podkrecasz (bo trzeba dużego przepływu powietrza, żeby miedź była lepsza od aluminium) to obojetnie co wezmiesz.

 

oczywiscie technologia heatpipe+aluminium jest duuuzo lepsza niz sama miedź albo AlCu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamowilem dzisiaj pare rzeczy ktore maja poprawic chlodzenie mojego komputera, miedzy innymi Freezer 7 Pro. Dopiero po zlozeniu zamowienia zauwazylem ze jest on znacznie szerszy od Freezera 7 ktorego obecnie posiadam. Zastanawialem sie czy zmiesci sie on na mojej plycie glownej - Gigabyte GA-8N-SLI Pro (na nForce 4). Radiator wraz z wentylatorkiem chlodzacym chipset znajduja sie niebezpiecznie blisko Freezera 7. Czy ktos ma moze jakies doswiadczenia z tym zestawem?

 

Wszystko przez ukosne ustawienie chipsetu plyty glownej :?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez BlackDragon1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnym wypadku moze i nie ale podejrzewam ze moj Freezer 7 jest uszkodzony. Na Pentium 4 630 (3.0 Ghz), przy seryjnym taktowaniu mam temperature w idle okolo 44C natomiast w stresie do 60C. Moj kolega ma ten sam procesor, plyte glowna tego samego producenta no i od niedawna Freezer 7 Pro - temperatura jego procesora to 25C w idle oraz do 40C w stresie. W obu przypadkach wiatraczek pracuje z maksymalna predkoscia.

 

Moze jest to wina mojego procesora - nie wiem. Przekanamy sie za kilka dni.

 

Zastanawiam sie czy stalo by sie cos jesli umiescil bym chlodzenie chipsetu rownolegle do radiatora na procesorze... Wtedy wystawalyby troszke rogi chipsetu ale zmiesci sie Freezer 7 Pro.

Edytowane przez BlackDragon1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiesci sie napewno muj kumpel ma gigabyte ga8i915p-g płyta wyglada tak samo jak twoja tak jak wszystkie gigabyte i frezer 7 pro wszedł bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer 7 Pro - temperatura jego procesora to 25C w idle oraz do 40C w stresie.

Gigabyte GA-8N-SLI Pro (na nForce 4)

to jest za piękne by było możliwe, nie od dziś znana jest opinia co do Gigabyte i kosmicznych odczytów temp.

ja na northwoodzie 3.0 i xp-120 osiągałem 30st w idle a ty mówisz o 25 na procku prescott i freezerze 7 pro

ktoś tu ma uszkodzony czujnik bo temperatury sa z kosmosu

 

PS. Znajomy z takim samym procesorem 3.0 prescott osiagal 36st w idle.... ale przy zalmanie 7700cu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zadziała

po co ci ten licznik RPM ? To nie ma znaczenia.

Spowodowane jest to automatyczną regulacją, co powoduje takie waariactwa na niektórych mobo

 

po prostu źle odczytuje

Dzięki Majkel84

..po co?...chodzi mi o włączenie CNQ.. pomimo uruchomienia tej funkcji w biosie, zainstalowania sterów AMD, zmiany w profilu zazrządzania energią...nie działa..przypuszam, ze związane jest to z odczytem RMP CPU fan...Przypuszczam, ponieważ nie mam zbytnio czasu na studiowanie instrukcji.. :mur:

Edytowane przez Hex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada wydajnosc (a raczej jej spadek) w przypadku pionowego ustawienia freezera (pionowego - w budzie DESKTOP), czyli hp prostopadle do Ziemi :wink:

Ktos tu mial zalozone freezera na grafe no i w takim ukladzie albo proc albo grafa musiala miec orientacje pionowa - czyli taka o jaka mi chodzi.

Bo analizujac budowe roznych coolerow opartych na hp wydaje sie ze nie powinno byc znaczacej roznicy. Np w xp/si - 120 wieksza czesc hp jest wlasnie w orientacji pionowej i ogolnie sa dosc "pokrzywione" - i wszystko zdaje sie dzialac prawidlowo. Pytam bo poszukuje jak najlepszego coolera wlasnie do niezbyt wysokiej obudowy desktop (17cm) - wiec ninja odpada, thermaltighty tez raczej - chcialbym cos co ma skierowany przeplyw powietrza na tyl obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupilem Arctic Frezeer 64 i mam pytanie co tu jest grane;

obroty w granicach 1600 i szym straszny podobny jak huragan! daje obroty na 2200 to chyba max i tu juz szum straszny 2*Huragan ,karta graficzna takiego czegos nie jest wstanie wygenerowac!

jesli dam na 1100obrotow to juz jest ok ale powiedzcie mi czy to normalne??

Prosze o informacje jak u was sparwa sie ma do tego huku na wyzszych obrotach.

Co do temperatury to sa w normie 30C do 35 na AMD64.

Prosze o info czy te Arctic Frezeer 64 tak maja bo jesli cos u mnie tak glosnio chodzi to dzis ide go oddac i wezme nowy aby zobaczyc co bedzie ale nie wiem czy warto robic zamieszanie moze ona tak wlasnie glosno chodza...........:( ??

 

Pozdrawiam i prosze o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sa takie glosne. ale rzeczw tym, że one ci mogą bardzo dobrze schłodzić procesor także na niskich obrotach. Z tego co pamietam to przy 20 dBA hałasu temperatura jest wyżsża o 10 stopni niż na komplecie Ninja+120mm, który generuje taki sam hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sa takie glosne. ale rzeczw tym, że one ci mogą bardzo dobrze schłodzić procesor także na niskich obrotach. Z tego co pamietam to przy 20 dBA hałasu temperatura jest wyżsża o 10 stopni niż na komplecie Ninja+120mm, który generuje taki sam hałas.

Tak sa glosnie przy 2000obr, wymienilem na nowy ale jest to samo, trzeba zejsc do okolo 1300-1400obr i wtedy jak ktos ma dobrze wyciszony komputer to jest cicho.

 

Acha napiszcie na jakich obrotach srednio u was chodzi.U mnie obecnie na 1300obr temp 25C okolo 1 godziny zwyklego internetu na A64 1800Mhz(otoczenie w obudowie okolo 22C) W stresie dopiero zobacze jak dobrac obroty aby byl cichy.

Edytowane przez Wild555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie podałeś jakie mobo, gigabyte zgadłem ? :)

Tak zgadles gigabyte K8NF-9 Ultra , a poza tym to jak jest z odczytami temperatur na gigabajtach?? ponoc cos zanizaja?

Ostatnio wymienilem plyte Gigabyte Nforce 4x4 na Gigabyte Nforce4 Ultra ale temperatury sa identyczne jak na poprzeniej przy freezerze.

Na MSI mialem okolo 29 Idle i do okolo 42 Stres ale to bylo na boxowym.

Pozdrawiam

 

P.S

Dodam tylko ze procesory maja okreslone graniczne temperatury jesli chodzi o serie A64 moj akurat jest bardzo nisko zasilany i pewnie takie temperatury rejestruje ,granica dla procesora mojego jest temperatura 53C ,a sa i takie A64 Venice ktore maja chyba do okolo 65C.Mozliwe ze to wplywa na odczy temp.procesora

przklad odczytu max tepmeperatury

------------------------------------------

CPU Information (CPU #1):

Standard CPUID: Family: F, Model: F, Stepping: 2

Extended CPUID: Family: F, Model: 2F, Stepping: 2

CPUID String: 20FF2

Processor APIC: 0

Processor: AMD Athlon 64 3000+ (Venice)

CPU Speed: 1805.15 (201.03 x 5.0)

Revision: DH8-E6

Platform: Socket 939

Startup VCore: 1.350v

Maximum Case Temperature = 53C

-----------------------------------------------------

Edytowane przez Wild555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi płytami Gigabyte jest naprawde różnie, dziś byłem u znajomego który posiada taką płyte na nf4 i 3000+ - chłodzi to tylko boxem i odczytami ma 25st podczas pracy systemu w stresie 32, w tym temacie albo innym nie pamiętam ktoś pisał ma semprona na mobo gigabyte i ma 9st :) sadze ze w tym modelu zaniża wyniki, o te 5-10st albo nawet więcej. poszukaj tematow na forum cos o temp. i porownaj ze znajdziesz wiele dziwacznych odczytow z tej plyty

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi płytami Gigabyte jest naprawde różnie, dziś byłem u znajomego który posiada taką płyte na nf4 i 3000+ - chłodzi to tylko boxem i odczytami ma 25st podczas pracy systemu w stresie 32, w tym temacie albo innym nie pamiętam ktoś pisał ma semprona na mobo gigabyte i ma 9st :) sadze ze w tym modelu zaniża wyniki, o te 5-10st albo nawet więcej. poszukaj tematow na forum cos o temp. i porownaj ze znajdziesz wiele dziwacznych odczytow z tej plyty

Te wszystkie odczyty sa dziwne nie tylko z powodu danej plyty ale i takze z zainstalowanych kart itd.

naprzyklad gdy mialem gf6600gt na zwyklym wentylatorku to plyta miala o wile wieksza temperature i procesor takze.Gdy zmienilem chodzenie na karcie graficznej(zalman vf700cu) to temperatury spadly kolosalnie do okolo 25C na procku ,a bylo okolo 32c wszystko w idle.Wplyw otoczenia ma bardzo duzy wplyw na to jaka wartosc maja temperatury plyty i procesora. obecnie mam tak przewiewna bude chiefteca lcx seria gleboka i obeszerna do tego freezer64 oddaje powietrze bezposrednio do coolermaster 120mm na tyl budy wiec nie gromadzi sie cieplo,pisze o tym bo Freezer64 chodzi na 1300obrotow i jest totalna cisza- jedynie tylko zasilacz slychac Chieftec 420DF PFC ktory ma 2 x po 80mm tylko ze dawno nie czyszczone i tylko te wentylki slychac:) Do freezera64 tylko nisko ustawic obroty i odprowadzi wszystko w ciszy,bo jesli 2000obr to juz ciszy nie bedzie(jak dla mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

Witam

Grr zmieniłem Boxowego coolera z mojego Athlonka 64 na frezzera 64 PRO - temperatury takie same - szok !!!

niewiem dlaczego tak sie dzieje :/

na Boxie miałem idle=32-33*C stres=45*C

na tym frezerku z oryginalną pastą aplikowaną mam idle=37* !!! i 34* przy zdjętej obudowie !!! stress 46* bez ob 45* :/

niewiem co zrobiłem żle

mam ASUSA A8N-E (widziałem że ktoś już ma tutaj taką płytke :) )

proc nie podkręcany - standard 1,8Ghz (3000+)Venice E6 i 1,36v - kręcony narazie był na 2790Mhz przy napieciu 1,4v to temp. była o ~2*C wyższa ( na takim napięciu już dalej mi nie idzie :P)

dmycha mi na tył obudowy

mam w zasiłce (Qoltec 505W ) wentyl 120

 

foto

Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam tą płyte a8n-e i tego freezera 64 pro

ustawiony na 1800 obr dawał 30st w idle i 36 w stresie (przy standardowym wiatraku bo jak czytałeś zmieniłem)

jeśli bez podłączania do potencjometru ~2250 obr powinien dawać 29Idle i 35 stress

sprawdz jeszcze programem pcprobe od asusa a nie everestem, to bardziej prawdopodobny odczyt

i zmień tą paste, ona wcale nie jest taka dobra jak sie o niej pisze... suchy plaster

 

problemem może być też stopka freezera pro, nie jest pełno wymiarowa to znaczy nie przykrywa całej blaszki procesora

u mnie działa ok, ale pisało kilka osób że były problemy

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...