Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bam1981

tak tak ja zdaję sobie sprawę z tego co piszesz ino wydaje mi sie ze przy wyłaczonym EIST napięcia sie nie zmieniają tak samo jak i mnoznik... mam znajomka w zakładzie blacharsko lakierniczym on mi to wyszlifuje idealnie na tokarce na lusterko moze cuś to da... bo te 63.64 stopnie mnie lekko niepokoją... no ale w sumie to tylko srednia klasa chłodzenia ten Fryzjer....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Wrzuc w google obrazki to sie przekonasz. Praktycznie zadna </ironia>

Chłopaki mam pytanie, czy ten Fryzjer podoła mojemu Athlonowi 64 przekręconemu na 2.0Ghz bez wentylatorka?? Wentylatorek zakładał bym dopiero, jakbym włączał "tryb" 2,4GHz ;D Procek chodzi na defaultowym chłodzeniu (1,4V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanie, czy ten Fryzjer podoła mojemu Athlonowi 64 przekręconemu na 2.0Ghz bez wentylatorka?? Wentylatorek zakładał bym dopiero, jakbym włączał "tryb" 2,4GHz ;D Procek chodzi na defaultowym chłodzeniu (1,4V).

Nie da rady, sam na sempie @1.3v bez czapki trzymałem to po chwili miał 60 stopni .....

Co to za filozofia puścić wentylator na 5v? Na 5v na pewno nie będzie Ci przeszkadzał

Zresztą jak widzę to jest to s754, a Venice był chłodniejszym procesorem

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Wiesz, ale ja potrzebuje ciszy absolutnej, a słuch mam bardzo dobry... A czy zmieści się na ten cooler wiatraczek 140mm, czy będzie trzeba przerobić coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale ja potrzebuje ciszy absolutnej, a słuch mam bardzo dobry... A czy zmieści się na ten cooler wiatraczek 140mm, czy będzie trzeba przerobić coś.

Wentylator od freezera 64pro na min obrotach jest ok. Jak chcesz mieć cisze absolutną to kup sobie ninje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może poradzić czym zastąpić Freezera 4 dla s478(pentium 4 3.00)? bo od pewnego czasu jest coraz głośniejszy i stracił trochę na wydajności przez to ;/

Zdejmij oryginalny wentylator z Freezera, i załóż zamiast niego jakąś cichą 92 lub 120 przy pomocy gumek-recepturek lub opasek zaciskowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :-) Wersja 7 PRO (mam C2D E4600). Na natywnym taktowaniu 2,4GHZ wentyl jest poniżej tysiąca obrotów w normalnej pracy i proc poniżej 30 stopni (na jajkach wg CoreTemp). W stresie jajka dochodzą do 51. Po podkręceniu do 3,2GHZ (tylko na potrzeby testu wentyla - pracuję na 2,4) w stresie doszedł też do 51 (no - do 52) na jajkach. Dlaczego w obydwu przypadkach? Ano dlatego, że ustawiłem 100% pracy wentyla dopiero od 50 stopni proca :-) Gdybym więc odpalił go na maksa od początku, to pewnie na 40 kilku by stanęło. Aha - oczywiście na 100% odpalał się na kilka chwil.

 

Pierwsze spostrzeżenia: no lepiej niż z BOXem. Ciszej (radiator jest niezły i wentyl większy) - wentyl kręci się poniżej tysiaka przy normalnej pracy. Nie cudowałem nic z pastami. Starłem tylko sraj taśmą z proca syf po boxie i zasadziłem radiator z pastą, która była na nim. Dla mnie te cooler jest niezły. I ma niezłą cenę. Chciałem Asusa 70, ale trudny do kupienia od ręki, a nie mogłem już znieść tego boxowego żężenia :D

Edytowane przez miklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ciągle siedzę na socketA a w rączęta wpadł mi freezer 7 PRO na LGA przerobiłem onego na własne potrzeby- montowany będzie za pomocą śrub w otwory wokół socketA.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widać dodałem również radiator na górę stopy z pajpami.

Zdecydowałem się na montaż wentylatorem w dół- wprawdzie opcja odwracalna, ale trzeba by dorobić inny komplet zapinek. Nie wiem czy dobrze wybrałem- łatwiejsze zapinki to raz, dwa- dużo wolnego miejsca pod wentylatorem (przy opcji wentyl bokiem straszna ciasnota by wynikła), trzy- naturalna konwekcja. Minusy? "Tunel" z trzech ostatnich żeberek nie schłodzi mi mosfów, raczej brak możliwości montażu wentyla 120x120 (radiator na NB), no i nie wiem czy na dłuższą metę wentylator nie zaprotestuje (poziomy układ).

 

Do zrobienia- szlif stopy na lustro, pasta między stopę a przymocowany radiator, prostowanie kilku żeberek i czyszczenie/konserwacja wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzet jak w podpisie, warto zamienic chlodzenie boxowe na AC Freezer 7 PWM? Sprzet nowy a kosztowalby mnie 40zl, mozliwe ze nawet taniej.

Wg mnie warto, ale pod warunkiem że uda się ograniczyć obroty. Jeżeli twoja płyta daje taką możliwość to będzie ok. Na 1200 RPM ten wentylator jest naprawdę cichy i dużo wydajniejszy od boxa. Wczoraj właśnie zamontowałem sobie tego freezera i jestem zadowolony. Na początku trochę się przestraszyłem bo obroty ustawiły się na 1700 RPM a w stresie wzrastały nawet do 2000 RPM. Ale po kilku minutach kombinowania w programiku SpeedFan udało się ograniczyć obroty i jest naprawdę cicho. Mam pasywną kartę grafiki i zasilacz Enermax PRO82+. Poniżej 1200 RPM na Freezerze głośniejszy jest wiatrak w Enermaxie a nowe Enermaxy uchodzą za bardzo ciche. Ten wentylatorek na gumkach jest naprawdę fajny i wg mnie nie ma potrzeby kombinować z wymienianiem go, na minimalnych obrotach go nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWM dziala z moja plyta, w IDLE chodzi teraz box na 500-600 obr, w tej chwili wentylatorow AC mam 3 w obudowie (2x92 i 1x120 tez przez PWM od CPU) i sprawuja sie bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy meczeniu ORTHOSem przy O/C 3.0GHz procka z sygnaturki predkosc wzrasta do ~1500 obr, halas wzrasta, ale nie zbyt mi to przeszkadza, nie jestem jakims maniakiem ciszy, bardziej zalezy mi, zeby wydajnosc wzrosla przy OC, bo na max rozkreconym bozie mam okolo 65 stopni.

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy meczeniu ORTHOSem przy O/C 3.0GHz procka z sygnaturki predkosc wzrasta do ~1500 obr, halas wzrasta, ale nie zbyt mi to przeszkadza, nie jestem jakims maniakiem ciszy, bardziej zalezy mi, zeby wydajnosc wzrosla przy OC, bo na max rozkreconym bozie mam okolo 65 stopni.

Powinny spaść temperatury, w końcu 6 rurek heatpipe robi swoje. U mnie temperatura w Idle spadła o 5-7 stopni. Jak się da jakąś dobrą pastę i zwiększy obroty to różnica powinna być jeszcze większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy Freezera 7 Pro. Czy zmieści się on na DFI LanParty DK P45-T2RS ? Zdjęcia z wymiarami poniżej.

 

PS. Jaka będzie różnica w temperaturach do BOXa (tego miniaturowego, dołączanego do E8x00/E7x00) ? Bo na BOXie to mam w stresie nawet 75'C (tyle wskazuje CoreTemp najnowszy) na ustawieniach w podpisie. Czy będzie możliwe utrzymać temp poniżej 70'C na 3.8 GHz @ 1.35 V ?

 

Zdjęcie 1

 

Zdjęcie 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeszukałem ten topic po kilku slowach kluczowych, ale nie znalazlem odpowiedzi.

Mam Frezera pod LGA775 i chce go przerobić na s754.

Da się ??

Sam sobie odpowiem.

 

Da się to zrobić

 

Problem stwarza jedynie krzyzak ktorym dociskamy cooler do socketu. Bez wiekszego problemu wyjmje sie plastikowe zatrzaski, ale samego krzyzaka ze wzgledu na rozmiary nie da sie wyciagnac spod radiatora.

Mozna ciac, ale ja na potrzeby nauki zostawilem.

Potzrebujemy oczywiscie zapinke z jakiegos starego wentylka na s754/s939 ktora przekladamy pod radiatorem i voila.

Docisk mam przywoity. Temp. prawie bez pasty to ok 43* przy wentylu na niecale 2k rpm (nieslyszalny z 3m) przy cpu Athlonie64 3200+.

Jeden z minusow to fakt, ze wieje znad karty na zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko bo dzisiaj mi przyszedł ARCTIC COOLING FREEZER 7 PRO PWM i czy ta "podstawka" a raczej ta cześć którą się przyczepia do mobo powinna być ruchoma ? Bo mi się rusza ta część na takich jakby "kółeczkach" przyczepionych do radiatora...

 

Hmmm trochę zamotałem ale mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi.

 

P.s. mało tego jak ta część co zaznaczyłem na czerwono na zdjęciu po jednej stronie nie była w "dziurce" więc na siłę ją wsunąłem i jest spoko ale mam nadzieje że nie powinno być z tego powodu problemów ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...