Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako ze wymienione w temacie coolery zyskuja coraz wieksza popularnosc, mozna sie spodziewac ze na forum zaroi sie od pytan na ich temat. Stad moj post. Mysle ze dobrym pomyslem byloby zebranie w jednym temacie informacji o tych coolerach. Osobisciw ww collera nie posiadam (chociaz niedlugo - kto wie ;) ) wiec ja sie o nim wypowiadal na razie nie bede. Zamieszczam kilka linkow do tematow w ktorych porusszany byl temat freezerow.

 

Lga775 Prescott -ciche Alternatywy Dla Box Coolera

 

Arctic Cooling Frezzer 4 - jak u niego z decybelami?

 

TESTY

Test na insanetek.com

 

UPDATE 5.03.05 ( THX montana15)

Test 1

 

Test 2

 

Test 3

 

Test 4

 

Test 5

 

Test 6 - UPDATE 06.03.05

 

test7 na dzikie.net-UPDATE 22.05.05

No, narazie tyle. Zauwazylem ze sporo osob juz ich uzywa. Bylo by milo gdyby te osoby podzielily sie swoimi doswiadczeniami i opiniami.

 

Pozdrawiam

 

PS. Jak znajde jakis test to wrzuce linka

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Frezeer 64

No i tu muszę przyznać że jak na taka konstukcje to jestem BARDZO zaskoczony :)

Pasta pod coolerkiem oczywiście zmieniona na Ceramique ale :

W stresie ok 33 stopni

W idle ok 25-27 stopni

Przy podkręconym procku tak jak w podpisie

Co do Hałasu , nie wiem jak u innych ale u mnie nawet puszczony na 2100-2200 rpm jest niesłyszalny :)

Z całego serca moge polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Freezer 4

Kupujac to mialem na uwadze tylko cisze, nie wydajnosc. Dla bajeru kupilem Arctic Silver 5 i tym tez nasmarowalem. Jakiez bylo moje zaskoczenie, gdy go uruchomilem - znacznie ciszej w komputerze. Zdziwienie wzroslo, gdy sprawdzilem temperature procka - 40*C (spadek z 56 na boxowym). Po 5h Prime95 temperatura w spoczynku spadla o kolejne dwa stopnie. 38*C na Prescotta to juz calkiem niezly rezultat. Po uporzadkowaniu kabli i otwarciu obudowy, temperatura schodzi do 34*C. A to wszystko przy 1800 obrotow. W stresie temperatura rosnie o okolo 8 stopni, ale i tak jest lepiej (duuuuuuzo lepiej) niz na boxowym coolerku. Gdzies napisalem, ze przy 2300 mi warczal - moj blad :) Nie warczy. Nie wiem jak sprawowalyby sie inne cudenka, ale prawdopodobnie to rozwiazanie bije SilentTowery bardzo, Zalmany sie chowaja. Do tego cena 2-3 razy nizsza niz inne markowe produkty i mamy idealne chlodzenie. Wedlug mnie tylko dwa rozwiazania sa lepsze od Freezera: XP-120 i WC :) Ale za ta cene, cud miod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler niezly, powiem szczerze ze bralem go tez pod uwage, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Bedzie mozna dostac do niego takie nietypowe wentylatory, gdyby przez przypadek oryginalny wyzionął ducha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialy byc testy jak ktos znajdzie wiec wrzucam linki (podane juz w innym temacie ale co tam)

 

Arctic Cooling Freezer 4 http://www.hartware.net/review_428_7.html

temperatury (tabelka) http://www.hartware.net/review_428_14.html

halas http://www.hartware.net/review_428_15.html

 

a tu najaktualniejsze zestawienia (test Titan Vanessa S-type)

temperatury http://www.hartware.net/review_453_9.html

halas http://www.hartware.net/review_453_10.html

 

wszystko w porownywalnych warunakch i na 90W "piecyku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA zakupiłem tego arctica 4 i jestem bardzo zadowolony temp spadły mi z 38 na 29 w idle i z 65 na 44 w stresie polecam :) :) w tej cenie trudno szkukac czegos równie z********** B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Errorx prosze bardzo i sorki ze nie tak odrazu:P

 

CALY TEST alez prosze bardzo:D cooler dostal ocene 8.5/10

 

........chyba jednak go kupie + pasta arct

ic silver czy jakos tak 30zl :D

 

 

E D I T ----------->

 

 

UPDATE:

 

freezer 4 test1

 

freezery-różne test

 

ERRORX dołącz je na początek będzie łatwiej wszystkim:D

 

jak kupie jush go to bedą fotki:D montaz i dooookladny test!!!

Edytowane przez montana15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeah następne testy narazie pod Freezera 4 gdyż najbardziej mnie interesuje ale niedługo będą i inne:

 

----------------------------------

 

TEST - patrz tabelka:)

 

 

TESCIK :)

 

 

CaLA TROJCA :D

 

 

 

Errorx czyń swoją powinność:D

 

pozdro

 

 

UPDATE:D

 

TEST freezera 64 jescze jeden tesick...

Edytowane przez montana15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler niezly, powiem szczerze ze bralem go tez pod uwage, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Bedzie mozna dostac do niego takie nietypowe wentylatory, gdyby przez przypadek oryginalny wyzionął ducha?

1308755[/snapback]

Na niego dostajesz 6 lat gwarancji - to w zupełnosci styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niego dostajesz 6 lat gwarancji - to w zupełnosci styka.

1312762[/snapback]

Ale wiesz jak to jest z gwara. Trzeba odeslac sprzet do serwisu i czekac, czekac, czekac...

Cos mi chodzi po glowie, ze jak juz dostane ten coolerek w swoje lapy, to zrobie podobnego moda:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

hmmm ja sie AMD nie interesuje..... moga byc problemy bo raczej w freezerze 64 zapinki nie zdjemiesz.... nie wiem...

1315178[/snapback]

hmmmm ??? Dlaczemu nie ?? Ja myśle że zdejmiesz- już ktoś z forum zakładał na S. A a jak sie też za to biore już całkiem niedługo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myśle nad zmianą mojego pentagrama na arctica64, miałem taki ostatnio w rekach i widzę że zapinka jest przykręcona na dwie śrubki, które zamierzam odkręcić i zrobić uchwyt tak aby przykręcić radiator do płyty głównej (8rda+)jak sie ma wydajność tego wentyla do mojego pentagrama bo nie wiem czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--TESTY OPoŹNIONE--

 

 

Niestety firma cooling.pl wstrzymala realizajce zamowien do 11.03.05, nie zdazylem zlozyc zamowienia.. testy beda pozniej........ ale będą:P

Edytowane przez montana15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie potestuje tego coolerka. Potrzebowalem go na dzis, ale byl nie do zdobycia. Kupilem Pentagrama 100, poniewaz byl na miejscu.

Pozdr.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...