Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Ostatnio zlozylem sobie zestawik na A64 no i do tego Freezer bo cichy i wydajny :)

 

Jednak temperatury troche mnie dziwia...

Zamontowalem koszyczek ktory byl z coolerem, tej dolnej podstawki nie moglem odczepic z plyty glownej wiec zostawilem z MSI. Procka wysmarowalem AS5 cieniutka warstwa no i docisnalem chlodzenie, myslalem ze procka zmiazdze  :lol:

 

No ale przylega idealnie a temperaturki sa dziwne ;)

 

Przy taktowaniu 2.2GHz mam w idle 38 stopni a jak obciaze kompa to w 1 SEC rosnie o 10 stopni  :blink: i stopuje w okolicach 50 stopni, to samo na 2.5GHz. Na spowolnionych obrotach i na normalnej predkosci podobnie, jak dotykam blaszek to sa chlodne. Blad odczytu temperatury czy co? :)

Znalazlem taka wypowiedz, u mnie prawie identycznie wiec chyba cos z plyta glowna :)

1351599[/snapback]

przecież to normalne- a czego oczekujesz? Że w spoczynku będzie miał 38 a w stresie 39 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Niektorzy sie chwala takimi wynikami... No i czy temperatura moze wzrosnac w 1 sekunde o 10 stopni?  :lol:  :lol:

1351629[/snapback]

ja mam WC i identyczną sytuację, a nawet w idle mam trochę więcej

 

A czemu miała by nie móc ?? Przecież jak rdzeń sie nudzi i nic nie robi to logiczne że jest chłodny bo nie leci w nim prąd,

a jak zaczyna coś robić to prąd zaczyna lecieć przez calutki rdzeń i wydziela się ciepełko

Logiczne nie ?

Weź sobie kabel bez otuliny i przepuść przez niego prąd (np. podłączając jakieś urządzenie) to zauważysz że się rozgrzewa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przylega idealnie a temperaturki sa dziwne ;)

Hmm. Ja tez tak kiedys mialem, ale na innym chlodzeniu (WRIV) i na procku Athlon XP. Radiator zimny, temp. w idle super, a jak wlaczylem jakiegos 3DMarka, albo cos w tym stylu to w 5s temp skakala o jakies 7-8C. Radiator trzymal sie super mocno, wszystkie zapinki zapiete :) , wogole sie ruszyc nie dal. Niby wszystko idealnie. Jednak jak sciagnalem radiatora to okazalo sie, ze stykal sie on z polowa rdzenia procka. Widzialem to po pascie, ktora nie byla nawet ruszona na polowie rdzenia. Poprobowalem kilka razy, az w koncu zaskoczyl jakos, bo temp sie unormowaly. Nie wiem, czy to to, ale napisalem, bo moze a noz (a widelec) :)

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie kabel bez otuliny i przepuść przez niego prąd (np. podłączając jakieś urządzenie) to zauważysz że się rozgrzewa  :lol:

1351655[/snapback]

A nie wystarczy 100W zarowka? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos porownywal ten coolerek z Pentagramem QVC 100? Potrzebowalbym takie porownanie, bo mam okazje zmienic Pentagrama na wlasnie Freezera, ale nie wiem czy sie oplaca.

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor 2800+ na S754 (Msi neo platinum) i chce wymienić BOX'owy wiatrak na coś wydajnego i cichego.

 

Zastanawiałem się nad:

- Thermalright XP 120

- i właśnie Arctic Freezer pod 64

- ewentualnie Zalman 7700 Cl / Al-Cu ( nie wiem czy wejdzie na ta plyte )

 

Procesor chce podkręcać, a na boxowym to za bardzo nie wychodzi : )

Co polecicie z wyżej wymienionych ?

 

Bo generalnie najlepszy to Thermalright, ale patrząc na wyniki Arctic Freezera to się zastanawiam czy jest sens pakować tyle kasy w XP 120. Będzie aż tak znaczna różnica w możliwości podkręcania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co ? jakiś problem widzisz ?

już od b. dawna go mam : >

look - > 1360680[/snapback]

no ładnie :D

A tak swoja droga to ja tez jestem posiadaczem tego freezera64. Oczywiscie wypolerowalem mu spodzik na lusterko i tera swieci sie jak psu............ Ale na testy musze poczekac do czasu jak dfi do mnie przyjedzie :sad: No i ciekawe czy ten freezerek bedzie w stanie odprowadzic ciepelko z peltiera 89W

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot]

 

Już mi donieśli że ktoś ma takiego samego AV, tak jak to było powiedziane ja go sam nie narysowałem/zrobiłem wiec praw do niego też nie mam…

 

[/ot]

1360701[/snapback]

No dobra to dziś o 21 przed blokiem - bitwa o avatarek : P Zmieniłem mojego żeby się różnił od Twojego : P

 

no ładnie :D

A tak swoja droga to ja tez jestem posiadaczem tego freezera64. Oczywiscie wypolerowalem mu spodzik na lusterko i tera swieci sie jak psu............ Ale na testy musze poczekac do czasu jak dfi do mnie przyjedzie :sad: No i ciekawe czy ten freezerek bedzie w stanie odprowadzic ciepelko z peltiera 89W

1360697[/snapback]

No ja właśnie mam dylemat, czy wydać te 229 zł na XP 120, czy może olać to i kupić za 77 zł FREEZERA 64. Czy może wybrać coś jeszcze innego by podkręcić swojego 2800+ :>

Edytowane przez Diabeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec ja tez czyms sie pochwale

 

Wlasnie dzisiaj przesiadlem sie z duzego miedzianego Zalmana CNPS 7000B-Cu na Artic Freezer 4 i temp podczas wygrzewania max po kilku godzinach jest mniejsza niz na Zalmanie o 10 C !!!!! - to jest osiagniecie ktore mnie zadziwilo.

W idle temp spadla o jakies 2-3 stopnie. Jest prawie nie slyszalny - ciszej pracuje niz Zalman

 

Troche mnie tylko martwi ta zapinka na socket 178 - jakby slabo dociskala radiator do procka - czy u kogos jest takie wrazenie ?

 

 

Sprobuje ktoregos dnia podkrecic bardziej swego procka skoro cooler tak dobrze odbiera cieplo z procka.

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec ja tez czyms sie pochwale

 

Wlasnie dzisiaj przesiadlem sie z duzego miedzianego Zalmana CNPS 7000B-Cu na Artic Freezer 4 i temp podczas wygrzewania max po kilku godzinach jest mniejsza niz na Zalmanie o 10 C !!!!! - to jest osiagniecie ktore mnie zadziwilo.

W idle temp spadla o jakies 2-3 stopnie. Jest prawie nie slyszalny - ciszej pracuje niz Zalman

 

Troche mnie tylko martwi ta zapinka na socket 178 - jakby slabo dociskala radiator do procka - czy u kogos jest takie wrazenie ?

Sprobuje ktoregos dnia podkrecic bardziej swego procka skoro cooler tak dobrze odbiera cieplo z procka.

1360916[/snapback]

Jestem coraz bardziej napalony na tego freezera. Jeżeli jest tak jak mówicie to on powinien mieć wydajność prawie taką samą jak XP120. Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem coraz bardziej napalony na tego freezera. Jeżeli jest tak jak mówicie to on powinien mieć wydajność prawie taką samą jak XP120. Jak to jest?

1361092[/snapback]

 

Nie wiem jak ma sie ten XP120 do Freezera ale ja mysle ze chyba bardziej sie nie da schlodzic mego procka ktory jest podkrecony z 2.8 na 3.4 oraz napiecie podniesione z 1.5 na 1.65V - uwazam ze Freezer chlodzi go bardzo dobrze i nie sadze ze na XP120 mialbym jeszcze nizsza temp - no moze z 2 C :)

 

Patrze na twoj konfig - taki sam procek jak moj , ta sama plyta - mysle ze w 100% wystarczy ci Freezer - szkoda kasy na XP120

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ma sie ten XP120 do Freezera ale ja mysle ze chyba bardziej sie nie da schlodzic mego procka ktory jest podkrecony z 2.8 na 3.4 oraz napiecie podniesione z 1.5 na 1.65V - uwazam ze Freezer chlodzi go bardzo dobrze i nie sadze ze na XP120 mialbym jeszcze nizsza temp - no moze z 2 C  :)

 

Patrze na twoj konfig - taki sam procek jak moj , ta sama plyta - mysle ze w 100% wystarczy ci Freezer - szkoda kasy na XP120

1361104[/snapback]

Ja mam Prescotta. Więc jest troche cieplej. Narazie daję radę na Pentagramie, ale sprzydałoby się coś mocniejszego, żeby jeszcze troszkę podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś go polerował? Było mowa o tym, ale jakoś to ucichło...  :-|

1361959[/snapback]

a po co go polerowac - dajesz Artic 5 luc ceramicue i klopot z glowy ( popatrz ile stopni mi spadlo bez polerowania , a jak wiadomo z opisow pasta Artic 5 lub ceramicue zaczyna dobrze dzialac po kilkudziesieciu godzinach od zalozenia wiec mysle ze spadnie mi jeszcze z 2 stopnie) - nie wiadomo jakiej grubosci sa scianki w tej podstawce miedzianej - jak zamocno zaczniesz trzec to dziure zrobisz i gaz wyleci :) Jak zaczniesz polerowac to stracisz gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka no to teraz ja podzielę się swoimi doświadzeniami. Jeśli chodzi o założenie to takie samo jak w BOX coolerze czyli daremne - u mnie nie chciał zaskoczyć :? Bawiłem się tym około 30 minut, wentyl parę razy ściągany i stock pasta (MX1) - dostało się trochę powietrza :cry: Silvera 5 nie chciałem dawać narazie. A oto wyniki:

 

Przedtem - Freezone Q80AlCu + Arctic Silver 5 - IDLE 45 LOAD 59 przy 3040RPM

Teraz:

Arctic Cooling Freezer 4 + Stock pasta(MX1) - IDLE 39 LOAD 49 przy 1700 RPM (pasta się jeszcze rozgrzewa)

AC Freezer 4 + Stock pasta (MX1) + AC Fan Pro 2L - IDLE 37 LOAD 47 przy 1700 rpm

 

Według mnie cooler rewelka, jak dam AS5 i założę od razu bez ściągania to powinno być jeszcze chłodniej :D

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwilka go zalozylem. Przesiadlem sie z Pentagrama QVC 100 Cu. Ten cooler MIAŻDŻY Pentagrama 100 wydajnością chłodzenia. Teraz w stresie mam tyle ile na Pentagramie mialem w spoczynku. Pasta Arctic Ceramique.

Iddle: 32-33

Stress: 39

Wiecej niż 39 stopni jeszcze nie odnotowałem. Dla porownania na Pentagramie w stresie mialem 49 - 50.

Jestem pod ogromnym wrazeniem tego coolerka. Kupilem go za 80 zlotych w sklepie naprzeciwko i był to chyba moj najlepszy zakup od bardzo dawna.

Polecam i jeszcze raz POLECAM.

 

PS. Jest bardzo cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...