Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

hehe a nie mówiłem:) ok dzieki powiem bracikowi,a sa w sprzedazy legulatory z 4 pionowym wejsciem lub molex??

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Venice 3200 na s939 i mój AC freezer 64 PRO jest założony tak, że leży idealnie na tylnym i lewym brzegu czapki procesora, ale na pozostałych brzegach czapka wystaje spod miedzi po ok. 2 mm (powierzchnia miedzi jest mniejsza niż powierzchnia czapki). Nie umiałem go ustawić bardziej na środku. Czy zamontowany w ten sposób cooler osiąga swoją pełną wydajność? Aby zmienić jego położenie musiałbym kupić pastę, narazie jadę na preaplikowanej (od wczoraj), więc czy ma sens montowac cooler jeszcze raz? (Jeśli tak proszę o dobre rady jak zmienić jego położenie, bo po zamonotwaniu na plastiku wokół socketa nie dało się już go przesuwać)

 

Temperatury na procku w czasie normalnej pracy to ok 37* (Everest) / 45* (w biosie, asrock 939dual-sata2) - mnie wydają się zbyt wysokie jak na A64, jaka jest Wasza opinia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi sie wydaje nieco za wysoka, zmień tą paste - mimo że MX1 to jedna z lepszych to jest za sucha i bardziej przypomina plaster a nie paste termo, co do ułożenia to chyba nic nie poradzisz, u mnie jest podobnie nie siedzi idealnie na całym procesorze, i nie jest to wina złego posadzenia poprostu stopka freezera jest nieco mniejsza niż potrzeba

 

PS. Ciekawe jak by zastosowac 120mm wiatrak do freezera, troche przerobic aby go zamocować,

na minimalnych obr. móglby byc wydajnosci standardowego na high, myśle było by to niezłe z np. fanderem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc kupilem sobie do zestawu (asus an8-e i Athlon 64 3000+ venice) arctic cooling freezer 64 pro i niestety cos jest nie tak :( kiedy wlaczam komputer to wiatrak wyyyje :( a dopiero po 4-5 minut cichnie ze go nie slychac :( o co chodzi ? czy ktos mial podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja w swoim posiadaniu mam Freezera 64 Pro (nabyłem za 78zł). Coolerek wygląda fajnie, jest w sumie cichy i dobrze się sprawuje. Opterona 1800@2500mhz trzyma w temperaturze do 41 stopni w stresie przy zamkniętej obudowie.

 

Generalnie, jest ok, chociaz również nie przykrywa całego procka.

 

A te 2x Freezery rulez :),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 27*C przy włączonej Operze, Winampie, Avascie i defragmentatorze dysków. To chyba mało.

 

Mam za to inny problem, na początku Freezer był bardzo cichy ale teraz już praktycznie nie da się przy nim wytrzymać :/ Do tego ma cały czas 2400RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc kupilem sobie do zestawu (asus a8n-e i Athlon 64 3000+ venice) arctic cooling freezer 64 pro i niestety cos jest nie tak :( kiedy wlaczam komputer to wiatrak wyyyje :( a dopiero po 4-5 minut cichnie ze go nie slychac :( o co chodzi ? czy ktos mial podobne problemy?

napewno to freezer? bo w tym asusie to wiatrak na chipsecie daje jak głupi po uszach

a jeśli jestes pewien że to on... możliwe bo jest troche głośny na wysokich obrotach, musisz zaopatrzyć sie w potencjometr i go skręcić z tych 2200obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie , mi tez cos glosno wieje fryzjer 64pr0 , popryskac go wd40 ?czy jakiegos innego specyfiku uzyc?

WD40 nie smaruje, WD40 oczyszcza dane miejsce ze smaru,ma własciwosci wypłukujące, owszem, mozna zalac WD40 i właczyć na godzinke zeby cały stary smar wypłynął, a potem zalać rzadkim smarem maszynowym np. takim jaki jest stosowany do takich wahadłowych zegarów z trybikami :) ja tak zawsze robie, i wentylatory chodza pięknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ile chodzą? nie jest to za trwałe, na dobrą sprawe jak nie masz smaru do maszyn możesz dać olej słonecznikowy:P

No napisałem ze chodzą na smarze do maszyn...a WD40 uzywałem tylko do wypłukania starego smaru... :]

 

 

olej do maszyn normalnie mam :) a jak wam chodza te wentyle na 12v , bo u mnie niewiele cichsze od boxa :D

U mnie równiez na 12v niewiele cichsze od BOXa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że to głupie pytanie,ale czy jak mam otawrtą obudowę,to potrzebuję wentylator do odsysania gorącego powietrza z zewnątrz obudowy?

 

chyba z wnetrza obdudowy,

a tak mowiac to przydalby sie zawsze taki, bo inaczej cieple powietrze bedzie sie odbijac od tylniej scianki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak... freezer wyladowal w mojej budzie :) temp i glosnosc co do boxowego shitu to bez porownania... niestety bedzie wial u mnie albo w grafike albo ( jezeli sie zmiesci... sprawdze na dniach... ) w góre budy...

 

porobie wam fotki i zdam dokladniejsza relacje jak tylko przyjdzie grafika i zamontuje chlodzenie i wszystko...

 

oczywiscie lepiej zeby wialo w gore (ram) niz w grafike bezposrednio w tyl?

 

pozdrawiam POLECAM ARctica !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam opinie osoby, która ma doczynienia na codzień z Freezer 7, Freezer 7 Pro oraz Freezer 4. Wprawdzie 7 Pro leży jeszcze na szafce, ale o starszej siódemce można dużo mówić. Po prostu niebo w gębie :). Z teco co zauważyłem 4 tak jakby chłodzi gorzej ?! Dlaczego nie wiem, może to wina pasty termoprzewodzącej ... Niby Mx-1 ale jakiś jakby stary ... Jak zamontuje 7 PRO napiszę, czy faktycznie jest duże obniżenie temperatury. Na 7 mam 23 stopnie, bez kręcenia procka :) Wyniki rewelacyjne, a na dodatek cichutko !

 

Tak z ciekawości - ile masz stopni w pokoju (10 ??? ) ? 3 gigahercowy P4 wydziela ponad 80W, więc nie chce mi się wierzyć w to, że nagrzał się do niewiele większej temperatury od otoczenia. Taki wynik nawet na A64 to nie jest norma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, zdjąłem wiatrak 92mm z freezera PRO i zastąpiłem go 120mm fanderem, jest większy więc napewno domyślacie sie że wystaje nieco poza radiator, rezultaty są całkiem niezłe, oba ustawiłem na minimalne obroty (Fan Mate2) kiedy to są cichutkie a wręcz niesłyszalne by porównać wydajność. Freezer (92mm) nie spisał sie za dobrze na minimalnych obrotach, po kilku godzinach grania w FEAR procesor miał 41 stopni. Podobnie przetestowałem z Fanderem (120mm) na minimalnych i ten poradził sobie chłodząc procesor do 35 stopni.

 

Rezultaty Fandera jest w stanie dogonić freezer ze swoim wiatrakiem 92mm, ale tylko na maksymalnych obrotach (2200) - kiedy nie jest już przyjazny dla naszych uszu. Uważam że 6stopni różnicy to łakomy kąsek w dodatku ta cisza (łożyska ceramiczne w fanderze są doskonałe tu nie ma terkotania), jedynie cena trzeba by zainwestować 39zł i nieco przerobić mocowanie aby dobrze trzymał sie wentyl 120mm

 

sprzet testowy :

 

- A64 venice 3000+

- Asus A8N-E nforce4 Ultra

- Freezer 64 PRO

- Fander 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli po kilku minutach przestaje wyć to najprawdopodobniej łożysko trzeba nasmarować...

Cześć zauważyłem dzisiaj w programie Asus Probe (bo mam płytę Asus a8n-e że wiatrak piszczy i trzeszczy na początku pracy komputera i ma wtedy wartość 550 (chyba obrtów - nie znam się) a jak przestaje trzeszczec to zwiększa mu się ta wartość (chyba prędkość) do 800. Czy to potwierdza twoja teze ze to lozysko (bo nie do konca sie znam) :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć zauważyłem dzisiaj w programie Asus Probe (bo mam płytę Asus a8n-e że wiatrak piszczy i trzeszczy na początku pracy komputera i ma wtedy wartość 550 (chyba obrtów - nie znam się) a jak przestaje trzeszczec to zwiększa mu się ta wartość (chyba prędkość) do 800. Czy to potwierdza twoja teze ze to lozysko (bo nie do konca sie znam) :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie

czasem tak bywa szczegolnie na malych wiatrakach, zanim sie rozpedza to dra sie niemilosiernie, poprostu brud jakis sie tam dostal, kurze itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...