Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

napewno co do ciszy freezer sie opłaca porównując z BOX'em,

co do wydajności freezera PRO zdania są podzielone, jednym chłodzi bardzo dobrze a innym w miare - bo stopka radiatora nie pokrywa całego procesora i niektórzy narzekają bo nie jest dużo lepiej. ale mimo wszystko będzie poprawa z tym co masz teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malutkie, ale mysle ze tresciwe porownanie:

 

9x268 1,575 V (bios) - small FFT (2-3 godziny), buda zamknieta:

AC Freezer 64 PRO - 46-47 C (w zaleznosci od temp. otoczenia), pasta AS5

Tt BT - 44 C

 

Oba coolery niemodowane, zalozone standardowo (w przypadku Bt nie ustawialem jeszcze najlepszego docisku), na pomiar mogla wplynac roznica w temperaturze otoczenia przy tescikach. Przy AC pasta lezala juz okolo tygodnia na procu, przy BT - jakies 3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma tendencyjne pytanie, ale przebijac sie przez z górą 40 stron mi sie nie chce aby na nie znaleźć odpoweidź więc prosze o wyrozumiałość, z reszta odpwiedz chyba zmiesci się w jednym słowie :)

A więc mam Fryzjera 64 Pro i zastanawiam czy pozbyć się z podstawki radiatora tej "mazi" :wink: i od razu zamawiac Ac Silvera V czy może zostać?

Jak cos to polerowac podstawke czy wystarczy samo usuniecie firmowej pasty?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek moze zostać, to jest MX-1 tyle ze w innej postaci...takiego glutka.

Mhm, ale moge od razu brac od qumpla AC silvera V więc może jednak warto? :)

Proc to A64 3.0@2600 1.42v na dzień dobry więc samo się rozumie przez się że...

A wogóle widzieliśie te selekty A64@2.6 jak wyżej za 590 zł w Arche? o_O

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem fryzjerka i jest jakas kicha idle 36-37 :? delikatny stres ( 60 min SP2004 i super Pi 44-46*C) nie za dobrze :-| w czy moze tkwic problem??

 

proc delikatnie podkrecony,buda otwarta,pasta arctic ceramique..... moza pasta musi sie wygrzac( tak gdzies czytalem) co radzicie??

 

moze pasty za duzo?? jesli tak to mozna go sciagnac i paluchem wytrzec nadmiar...... czy trzeba wytrzec do sucha i nalozyc nowa?? ( chyba mi nie starczy :? )

Edytowane przez pyzaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem fryzjerka i jest jakas kicha idle 36-37 :? delikatny stres ( 60 min SP2004 i super Pi 44-46*C) nie za dobrze :-| w czy moze tkwic problem??

 

proc delikatnie podkrecony,buda otwarta,pasta arctic ceramique..... moza pasta musi sie wygrzac( tak gdzies czytalem) co radzicie??

 

moze pasty za duzo?? jesli tak to mozna go sciagnac i paluchem wytrzec nadmiar...... czy trzeba wytrzec do sucha i nalozyc nowa?? ( chyba mi nie starczy :? )

freezer na minimalnych obrotach? czy na normalnych max ?

i jaką masz temperature otoczenia ?

podaj też jakie masz chłodzenie w obudowie - jakieś dodatkowe wiatraki są ?

paste zetrzyj i daj na środek troche (ziarnko ryżu troche więcej) po czym dociśnij radiatorem,

gdzieś to udowodnili ostatnio (chyba w temacie o Scythe Ninja)

że tak jest wydajniej od smarowania po całym procesorze - paste najlepiej arctic silver 5

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obroty maksymalne...temperatura w pokoju 24*C,obudowa otwarta zadnych dodatkowych wentylatorow...czyli wychodzi na to ze za duzo pasty??

 

ps...ściągnąłem wentyl i przesmarowałem od nowa.... tak jak mowiliscie...tylko troszke na srodku....i.... narazie nie widze wiekszych zmian.. 35*C idle :-| wiec nie wiem o co chodzi?? moze pasta musi sie wygrzac?? teraz jest nowa nałozona?? co myslicie??

 

ps2. jaka powinna byc temperatura w temp1 w speedfun u mnie jest tak 36-37*C dobrze??

Edytowane przez pyzaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Jak zaciskacie Fryzjera to dzwignia jest lekko przechylona w strone radiatora, tzn mniejwiecej wyglada to tak:

(zeberka)---> |\ <----(zacisk)

To normalne czy raczej powinna lezec idealnie symetrycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm troche mnie martwi to ze mam na cpu po kilku godzinach testow Primem i SuperPi okolo 48C oczywiscie przy OC z A64 3.0@2600 9x290 1.5v. Pasta to AC sliver 5 nalozona na sam srodek, buda otwarta, zadnych innych wiatrakow ale przeplyw powietrza jest nienajgorszy. To za wysoko czy w normie?

Pasty nalozylem troche i lekko rozsmarowalem tak ze wyszedl kwadrat mniejszy o 50% od srednicy rdzenia samego proca wiec powierzchnia przewodzaca cieplo powinna byc optymalna. Obroty na 2100-2200

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Jak zaciskacie Fryzjera to dzwignia jest lekko przechylona w strone radiatora, tzn mniejwiecej wyglada to tak:

(zeberka)---> |\ <----(zacisk)

To normalne czy raczej powinna lezec idealnie symetrycznie?

u mnie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primem okolo 48C przy OC z A64 3.0@2600 9x290 1.5v. Pasta to AC sliver 5

buda otwarta, zadnych innych wiatrakow ale przeplyw powietrza jest nienajgorszy.

To za wysoko czy w normie?

troche za wysoko (z 5st), niedużo ci brakuje do temperatury której nie lubi A64 Venice - 50*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche za wysoko (z 5st), niedużo ci brakuje do temperatury której nie lubi A64 Venice - 50*

 

Co oznacza ze "nie lubi"??Ja mam na procku w default 30* a w stresie 38*.troche zle chyba to rokuje na podkrec onego procka :-| ja sie zawiodem Frezerem.Mogem kupic cos wydajnieszego.Jak podkrece na 2,6ghz i bede mial te 50* to bedzie porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywal ktos Katane Al z Freezerem Pro? Widzialem je na necie tylko w 2 zestawieniach, kazde mowilo co innego.

ja widzialem jak dziala katana Cu na sA i bylem naprawde podwrazeniem,

wydajnosc katany bardzo zalezy od przeplywu powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też własnie zawiodłem sie freezerkiem, mimo tego że z fanderem to nie jestem z niego zadowolony, za 159zł z wysyłką można mieć ninje+ :) może warto wymienić tylko trzeba całego kompa rozbierać do zmiany :? ciekawe czy w allegro ktoś sie złapie na freezera pro z fanderem :) wkońcu mod takzwany hand made

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche za wysoko (z 5st), niedużo ci brakuje do temperatury której nie lubi A64 Venice - 50*

Zdjołem fryzjera, przesmarowałem raz jeszcze pasta, załozyłem i teraz mam max 45-46C w stresie (2h prime + SuperPi) w normalnym uzytku kolo 35 wiec chyba moze być. Cpu 8x325 1.5v wiec równe 2600 co do mhz ;] Dorzuce jakas 120-ke do budy z tylu i 80-ke z przodu to powinno jeszcze z 2C obnizyc temperaturke.

A co rozumiesz przez zwrot "nie lubi" ? Moze pasc po jakims czasie? Bedzie sie wysypywał?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestabilny sie robi, paść hm jeśli procek ma tam z 50 lat żywotność to będzie miał 30 lat :P

raczej nie padnie tak odrazu :)

 

PS. Te lata to tak strzelane nie wiem ile ma ale napewno nie mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...