Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wiedze, ze duzo tutaj inforamcji na temat freezera... ale ja poszukuję czegoś konkretniejszego na temat samej instalacji tego urządzonka... posiadam P4 2,8 Prescotta na 478. Śmiga na płycie ASUSA P4P800 E-Deluxe. Mam tam Boxowy radiator i wentylator. Moje obawy są co do samej instalacji. Czy bez problemów ściągnę stary radiator? Czy będę musiał instalować jakies dodtatkowe zaczepy? Zmieści sie bez problemów? W którą stronę będzie skierowany?

 

Przydałby się jeden i konkretny post poruszający szczegółowy porces instalacji Freezera... Na Pewno to pomoże ludziom, w tym mi. Z góry duży THX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... jaka jest pasta w zestawie Freezer64? Wymieniać odrazu na AS5 dopłacając 17 zł, czy jest w miarę ok i nie będzie wyższa niż 5 stopni w porównaniu do Silvera?

1378315[/snapback]

JA na tej paście co była z Freezerem i na AS5 mam identyczne temperatury :cry: Czyli widać że do Freezera nieopłaca się dokupywać AS5. A co do założenia to nie trzeba żadnych dodatkowych zaczepów. Wszyskto jest, łatwo się instaluje ale trzeba sobie zrobić miejsce w budzie :wink: Ustawiany jest najczęściej tak że wieje na zasiłkę lub odwrotnie. Można sobie wtedy dać w ściankę wentyl który dmucha na Freezera i będzie jeszcze niższa temp.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do założenia to nie trzeba żadnych dodatkowych zaczepów. Wszyskto jest, łatwo się instaluje ale trzeba sobie zrobić miejsce w budzie  :wink:

Nie potrzeba rzadnych zapinek- nie rozumiem :mad:

Instalowałes na Socket A?? Bo na 939 lub 754 to nie potrzeba żadnych zapinek bo wszystko jest w kaplecie. Więc wytłumacz o co ci chodziło. Wyraź to :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już od roku 7000A-Cu p4 3,0 na socket 478 (czasem kręcony na 3,75 - prescott).

Zastanawiam się nad zmianą na freezera 4. Zakładam, że za cenę jaką dostanę za mojego zalmana zdołam kupić nowego freezera. Poza oczywistym faktem zmiany coolera na nowy, mam jednak pewne wątpliwości:

Zależy mi na bezwzględnej ciszy - zalman (pomijając kręcenie) chodzi zawsze na min.

Czy freezer po skręceniu fan mate'em na przykład, na minimum da mi równie dobre temperatury co zalman przy równie dobrym poziomie głośności?

Jak te cacka sprawują się po dłuższym okresie użytkowania? (spotkałem się z opinią, że po kilku miesiącach zaczynają łożyska terkotać - lecz to opinia powtórzona przez kogoś i nie wie na ile wiarygodna).

Testy widziałem oczywiście i wynika z nich dla mnie, że przy podobnej głośności freezer jest nieco wydajniejszy, ale może miał ktoś doczynienia z obu tymi konstrukcjami i jest w stanie zweryfikować to co znajduje się w necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak większość powoli przygotowuję się do wymiany BOX'a na moim P4 2,4 na inne chłodzenie. Początkowo byłem pewien, że wybiorę Pentagrama QC-80 AlCu. Wszyscy go polecali itp. Ale znalazło się kilka osób które sądzą, że Freezer jest lepszy. Coprawda nieco droższy ale warto wydać kilka złotych więcej. Mam to szczęście, że mam S 478. Nie ukrywam, że przeczytanie tego tematu Freezer coraz bardziej mnie interesuję. Mój typ w 99% padnie własnie na freezera! Nie mogę równiez nie powiedzieć, że mam zamiar mojego procka nie co polepszyć :D FREEZER The best! Aha no i szukam jeszcze jak najtańszego sklepu, aukcji! POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko - założyłem Freezera 64 na Winchestera 3000+ (na płycie Gigabyte K8NF-9) i chłodzi świetnie tyle, że jest głosny tak samo jak wentylatorek box-owy :angry:

 

Sprawdziłem w Sandrze/Biosie i faktycznie kręci sie prawie 3000 obrotów na minute. Co zrobić, żeby go zwolnić - niektórzy pisali, że mają 1800-2000 obrotów. W testach czytałem, że Freezer niestety nie ma regulacji obrotów.

 

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba rzadnych zapinek- nie rozumiem  :mad:

Instalowałes na Socket A?? Bo na 939 lub 754 to nie potrzeba żadnych zapinek bo wszystko jest w kaplecie. Więc wytłumacz o co ci chodziło. Wyraź to  :lol:

1380143[/snapback]

Zapinka jest ale razem z coolerem i to (jesli chodzi o F 4) to na socket 478 - chodziło mi o to że nie trzeba nic dodatkowego dokupywać :wink: A ja raczej na AMD nie jadę - patrz sygnaturkę :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

 

Sprawdziłem w Sandrze/Biosie i faktycznie kręci sie prawie 3000 obrotów na minute.

1382103[/snapback]

Niemozliwe, moj kreci sie na 2300rpm (podlaczony bezposrednio do plyty, bez zadnych regulatorow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu dostalem Freezera 64 i dzis przezylem totalny podwojny szok :)

 

2600Mhz 1.42v

 

Temp na Glacialtech 7200 Light:

IDLE: 37 stopni

STRESS: 56-62 stopnie

 

POstanowilem zdjac z mojego A64 blache chroniaca jadro i przesmarowac pasta AS5, temp wygladaly nastepujaco:

IDLE: 34stopnie

STRESS: 45 stopni

 

Teraz zalozylem Freezerka 64 bezposrednio na jadro z pasta A64 bez blachy na procku.

IDLE: 30 stopni

STRESS: 38 stopni

 

SZOK!!!!

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paniwie od Socketu A. Może ktoś widział na zagranicznych stronkach jak przerobić to chłodzenie na Socket A?? No pomórzcie szukam i nic. Nie widać Ci moderatorzy napewno już cos wycudowali. A może na S.A wyjdzie oficjialna wersja?? THX za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu dostalem Freezera 64 i dzis przezylem totalny podwojny szok :)

 

2600Mhz 1.42v

 

Temp na Glacialtech 7200 Light:

IDLE: 37 stopni

STRESS: 56-62 stopnie

 

POstanowilem zdjac z mojego A64 blache chroniaca jadro i przesmarowac pasta AS5, temp wygladaly nastepujaco:

IDLE: 34stopnie

STRESS: 45 stopni

 

Teraz zalozylem Freezerka 64 bezposrednio na jadro z pasta A64 bez blachy na procku.

IDLE: 30 stopni

STRESS: 38 stopni

 

SZOK!!!!

1382709[/snapback]

A w jaki sposób zdjąłeś IHSa z procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paniwie od Socketu A. Może ktoś widział na zagranicznych stronkach jak przerobić to chłodzenie na Socket A?? No pomórzcie szukam i nic. Nie widać Ci moderatorzy napewno już cos wycudowali. A może na S.A wyjdzie oficjialna wersja?? THX za pomoc.

1382771[/snapback]

Wysłałem do nich maila w tej sprawie. Czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mialo by sie nie dac przykleic? Kilka kropel "Kropelki" i po sprawie ;)

 

Kupilem dzis skalpel z zamiarem zdjecia tej blaszki z procka. Troche sie pękam, ale znając zycie, dlugo nie wytrzymam i w koncu ja zdejme (oby tylko z powodzeniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mialo by sie nie dac  przykleic? Kilka kropel "Kropelki" i po sprawie ;)

 

Kupilem dzis skalpel z zamiarem zdjecia tej blaszki z procka. Troche sie pękam, ale znając zycie, dlugo nie wytrzymam i w koncu ja zdejme (oby tylko z powodzeniem).

1384801[/snapback]

Sciągaj blache :)

 

Przepolerowalem jeszcze freezerka i teraz jade na 2.72Ghz 1.5v.

Po nocnej meczarni w stresie temperatura procka 39 stopni, buda zamknieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągaj blache :)

 

 

1386034[/snapback]

Ye, ye, ye...

 

Blacha sciagnięta :D

W maksymalnym stresie (program S&M - u mnie nic nie grzeje lepiej) mniej o 8 stopni :lol:

 

 

Ale łapy mi drżały :)

 

Witam w klanie |Naked Core| :-P

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...