Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wogóle to licze na znaczny przyrost Mhz po wymianie BOXa nawet na Freezera. W tej chwili mam 39stopni w idlu 46 w stresie bez podkręcania!! Po podkreceniu max 2200MHz temperatura idle 43 stres 50-51 stopni. Czy jest sens czy może trafiłem na badziewny model procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to licze na znaczny przyrost Mhz po wymianie BOXa nawet na Freezera. W tej chwili mam 39stopni w idlu 46 w stresie bez podkręcania!! Po podkreceniu max 2200MHz temperatura idle 43 stres 50-51 stopni. Czy jest sens czy może trafiłem na badziewny model procka?

Na większe OC bym nie liczył, bo zależy to od konkretnego procka. Jedyne co zyskasz, to spadek temperatur o ok. 5*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nawet na standardowych obrotach jest cichutki w porówaniu do BOXowego coolera, w szczególności jeżeli ten drugi sie rozkręci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepokoją mnie troche temperatury na tym Freezerze 64pro, mianowicie w spoczynku mam 43stopnie w stresie 50-52 ! :blink: (pasta Ceramique) Jest ustawiony na średnie obroty bo na maxa jest za głośny. Obudowa raczej dobrze wentylowana 2xFander12cm@1000obr. Kable uporządkowane, zasilacz ma jeszcze koło procka 12cm wiatraczka. Procek (am2 3000+) ustawiony na 2200mhz 1,35v. Na auto (1800) temp jeszcze więkrze :lol: (wtedy na auto jest chyba 1,4v), sprawdzane Core Tempem, raczej nie jest zle z czujnikami bo jak dam troszke wiecej mhz prockowi to zaczyna się wieszać np w 3dmarku. Pamietam kiedyś na Winchesterze na zwyklym Freezerze miałem od 32-40 przy 2600@1,4v. Coś chyba jest nie tak. :unsure:

 

UPDATE:

Dałem max obroty i otworzyłem obudowe. Teraz temp w stresie 43-44. Chyba jednak musze zmienić na leprze chłodzenie.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki!! Zwracam honor fryzjerowi :)

Po wygrzaniu pasty mam na procku z podpisu 28 idle i 38 po paru godzinach prajma wacha się 37-38... Mam wersje nie pro czyli z dwoma hetpajpami... Fryzjerkowi trzeba po prostu dać troche czasu :)

Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz temp w budzie ?

Buda otwarta w pokoju jakieś +/- 20-22 st.cel. i słuchaj, wiem, że odczyty z płyty mogą być przekłamane, ale temperatura się raczej zgadza, bo podstawa fryzjera centralnie średnio ciepła.

Na NB mam niebieskiego zallmana (tego starego) i ta temperaturka jest między 27-30.

Przy zamkniętej budzie tempki +1 st.cel.

 

edit:

Qfan właczony więcz fryzjer się za bardzo nie wysila

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim nowiutkim fryzjerze mam na sempronie 2880+ 25* w idle i około 35* w stresie. Ogólnie wentyl spoko, ale mam 1 ale :D spodziewałem sie że będzie on ciut cichszy a tu nici z tego. Chociaż ten odgłos to bardziej wydmuchiwane powietrze jest ponieważ on nie hałasuje tylko szumi :D...może było takie pytanie, ale czy jest takie program, który z poziomu windy może zmniejszać w tym wentylku obr.?

EDIT: zamknąłem bude i temp. się gwałtownie podniosły stress : ok. 40* idle jeszcze nie patrzyłem.

Edytowane przez kisiel91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do regulacji obrotów to speedfan masz tam automatyczną regulację tak że jak bedziesz siedziała na pulpicie to bedzie cicho i chłodno a jak bedziesz grał to bedzie tylko chlodno a cicho juz nie bo bedzie pracował szybciej.

Masz słabą wentylację budy ewentualnie nie masz wentyli do wdmuchiwanie i wydmuchiwania powietrza z budy, tez tak mialem na starej budzie myslalem ze fryzjer nic nie dal i temp mialem takie prawie takie same jak na boxie ale po zmianie budy mam -7 -8 stopni w porównaniu z poprzednia i wentyle leca na 5v jak lecialy na 12 to bylo naprawde zimno ale i glośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Z tego co wiem sporo C2D leci z mocnym OC nawet na boxowych wentylach i problemu nie ma. Fryzjer powinien w takim razie wystarczyć do większości modeli.

 

Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a nie da sie za pomocą jakiegoś innego programu niż speed fan ustawic prędkość fryzjera na jakąś z góry ustaloną np. 1800rpm?

EDIT: Włączyłem tego speedfana na "Automatic fan speed" i jednym słowem to nic to nie zmieniło, obroty ciągle te same :( a komp chodzi jak jakaś suszarka...szumi ze go z drugiego pokoju słysze...

EDIT2: czy to jest możliwe, teraz gdy mam zamkniętą bude mam pokazane w SpeedFanie takie temp.: Core: 38* :| na idle. do tego nie wiem od czego mam reszte temp: Temp1 i temp2 pokazują 25* a temp3 pokazuje -8* do tego mam HDD: 39*. Paste mam tą oryginalną dawaną wraz z wentylem...zauważyłem że trochę jej wypłynęło tak jakby spod wentyla. Czy to oznacza ze będe musiał nałożyć ją prawdopodobnie jeszcze raz?

EDIT3: Sprawdziłem jeszcze dla upewnienia sie temp. w programie EasyTune5 od gigabyta i tam pokazuje że temp CPU to teraz 27* czyli tyle ile temp2 w speed fanie. Więc co oznacza teraz Core?

Edytowane przez kisiel91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdenerwowany szumem postanowiłem zakupić Zalman Fan Mate 2 do fryzjera. teraz mam bezproblemową możliwośc regulacji obrotów od ok. 1100-2200 :). Na

minimalnych obr. mam na sempronku 2800+ w idle coś koło 26* czyli praktycznie to samo co na maks. obr. w stressie jeszcze nie testowałem. Ale teraz przynajmniej można powiedzieć że jest cicho...no gdyby jeszcze nie grafa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a nie da sie za pomocą jakiegoś innego programu niż speed fan ustawic prędkość fryzjera na jakąś z góry ustaloną np. 1800rpm?

Jeżeli płyta nie pozwala na programową zmianę prędkości wiatraczka (a np. moja nie pozwala) to żadnym programem tego nie zmienisz. Jedynym wyjściem jest zakup np. Zalman FanMate i regulacja ręczna.

 

EDIT3: Sprawdziłem jeszcze dla upewnienia sie temp. w programie EasyTune5 od gigabyta i tam pokazuje że temp CPU to teraz 27* czyli tyle ile temp2 w speed fanie. Więc co oznacza teraz Core?

Core jest to pomiar z diody termicznej umieszczonej wewnątrz rdzenia procesora. SpeedFan bodaj od wersji 4.29 umie ją odczytać i pokazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze darmowe wyjscie- podłaczenie wiatraka do molexa. Prócz 12 mamy także 7 i 5 V. Ja mam Freezera 64 na 7 V i go nie słychać.

To prawda, ale trochę się obawiam sytuacji, gdy coś w wiatraczku pierdyknie, zrobi się zwarcie i 12V pójdzie tam, gdzie nie powinno. Może obawy trochę na wyrost, ale jednak wybrałem Zalmana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czujnik w płycie przekłamuje i pokazuje zaniżoną temperaturę - oto cała filozofia

Niee no niee chyba niee... Niższa temperatura jest z diody procka, to co procek źle pokazuje...? no nie wiem... Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez "nieco". W każdym razie masz umieszczoną zawsze w tym samym miejscu, więc IMHO jest to bardziej wiarygodny sposób pomiaru. Po włożeniu proca do innej mobo Core temp. jest taka sama, a płyta może pokazywać np 10* większą/mniejszą temp. CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Aha, bo mam dziwnie małe pomiary na tym czujniku, i to we wszystkich programach.

 

Dziwnie małe tzn. idle ok. 25-27 stopni.

 

Jak dla mnie to mało, trochę za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...