Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Jako świeży posiadacz 64pro napiszę kilka słów.

 

Po pierwsze - siedzi on na antku xp 1700+, czyli socket A, i to bez otworów mocujących.

Cisza + wydajność. Oh jeah... Na razie proc biega na 2377MHz 1.775v, spokojnie szedł by na 2450, ale zasilanie na płycie nie wydala - od 1.8v następują freezy, choć prime nie wyrzuca błędów...

A cewki piszczą w niebo głosy. Zobaczymy, może coś się z tym zrobi.

 

Ale wróćmy do samego coolera i socketu a.

Szukałem czegoś wydajnego - brałem pod uwagę big typhoona - niby na sA, ale tylko jak są otwory. Jest thermalright 97, ale wcale nie tak cudownie wydajny jak na cenę.

Jest scythe katana, ale on już wydajnością wyraźnie odbiega od big typhoona.

No to kupiłem coś nie na sA, z zamiarem przydrutowania.

 

Montaż wymaga trochę gimnastyki, ale generalnie jest prosty.

Cooler jest leciutki - co jest w tym przypadku jego olbrzymia zaletą.

Jedyną wad jest to, że trzeba go zamontować wiatrakiem dmuchającym w kier. zasilacza.

Do montażu trzeba zdjąć wiatrak. Demontujemy też oczywiście oryg. zapinkę.

Ja użyłem zapinki ze starego coolera. Trzeba ją było dosyć mocno odgiąć, i deczko się nagimnastykować, ale dzięki wspomnianej już b.niskiej wadze rdzenia sie raczej nie ukruszy.

Żeby było śmieszniej, to moja zapinka jest jedno ząbkowa... :P

Będę dorabiał swoją, na 3 ząbki, na razie tylko pokazuję, że się da, i to dosyć łatwo.

W każdym bądź razie działa ślicznie. Kiedyś max mogłem mieć z 1.725v, powyżej już cooler wymiękał. Teraz - przy 1.775 mam na diodzie we wnętrzu rdzenia (antki xp takowy miały) ~63oC, kiedyś do 80 dochodziła... Pod prockiem ok. 53oC.

 

Na koniec podsumowanie - za taką kasę 64pro jest zdecydowanie najlepszym coolerem. Może big t ma leciutko lepszą wydajność (raczej tylko dlatego, że dmucha na płytę), ale kosztuje 2 razy więcej... Gorąco polecam także na socketa A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie: noszę sie z zamiarem kupienia Arctic Freezer 7 Pro pod procka d925 3.00 GHz na Preslerze. Tylko zastanawia mnie czy jest sens gdy w idle Everest pokazuje mi ok. 40 stopni a w stresie maksimum 52?? Przy powiedzmy 23 stopniach w pokoju.

Czy ktoś używa tego wentylatora z tym prockiem lub podobnym??I jakie macie temperatury??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że laik i świeży właściciel Freezera oraz Abita KN9 zapyta: czy Freezer utrzyma się na oryginalnym plastikowym uchwycie od Abita? Widzę bowiem że w instrukcji, choć to poglądowa sprawa, ale zapinka jest na trzy zahaczenia, a w tym plastiku mam jedno, więc czy opłaca sie na tym wieszać, czy też jak tupnę, to się oberwie?

Nawet się trzyma chociaż boxowy dziad jakoś lepiej mi dolegał do procka.No i nie powiem żebym super równo go miał przyłożonego do procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż wymaga trochę gimnastyki, ale generalnie jest prosty.

Mam taką prośbę napisz cos więcej o tym jak zamontować ten coolereck na płycie pod soc. A Zastanawiam się również czy wjedzie on na abita nf-7, bo jednak trochę szkoda wydać 60zł w błoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem dzisiaj zakupiłem frezerka 64pro i zamontowałem go na moim athlonie 3500+ i jak się okazało jest tak samo wydajny jak box cooler... Na boxie miałem 60stopni w stresie i teraz też mam tyle samo... nie wiem co z tym zrobić, czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem dzisiaj zakupiłem frezerka 64pro i zamontowałem go na moim athlonie 3500+ i jak się okazało jest tak samo wydajny jak box cooler... Na boxie miałem 60stopni w stresie i teraz też mam tyle samo... nie wiem co z tym zrobić, czy to normalne ?

Ten cooler musi mieć dobry przwiew w budzie, zwłaszcza musi mieć wentyl wyciągający.Bez tego nie poczujesz różnicy między nim a Boxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... </ironia>

Sprawdz mocowania, mam nadzieje ze wczesniej wytarles antka z resztek...ect...

Wszystko dobrze przymocowane, pasta zmieniona.

 

Ten cooler musi mieć dobry przwiew w budzie, zwłaszcza musi mieć wentyl wyciągający.Bez tego nie poczujesz różnicy między nim a Boxem.

Obudowę mam big tower jeden wiatrak na dole wciąga, jeden na samej górze wyciąga + wiatrak od zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze przymocowane, pasta zmieniona.

Przybliz nam obroty bo moze mylnie sadzimy ze masz fryziera puszczonego na min a box chodzil na max...

Pozatym dotknij finow u podstawy... Powinnybyc mocno cieple. Albo samych HP... Chociaz te powinny byc gorace u podstawy.

 

Obudowę mam big tower jeden wiatrak na dole wciąga, jeden na samej górze wyciąga + wiatrak od zasilacza.

Wzorowy uklad :wink: Mam nadzieje ze wyciagajacy szybciej sie kreci niz dolny pochlaniacz kurzu [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybliz nam obroty bo moze mylnie sadzimy ze masz fryziera puszczonego na min a box chodzil na max...

Pozatym dotknij finow u podstawy... Powinnybyc mocno cieple. Albo samych HP... Chociaz te powinny byc gorace u podstawy.

Wzorowy uklad :wink: Mam nadzieje ze wyciagajacy szybciej sie kreci niz dolny pochlaniacz kurzu [;

Obroty są automatyczne, lecz kiedy zmieniłem je na maks ręcznie to zamiast 60 stopni mam 59 co jest trochę dziwne. Tak wentylator z przodu jest wolniejszy od tego co jest nad zasilaczem z tyłu. Cały frezer jest aż gorący czuć że ma te 60 stopni

 

Obecnie mam takie temperatury w idle:

 

CPU: 47

MOBO: 34

PWM: 52

HDD: 47-48

Grafika: 57

 

Teraz jest chłodno ale jak jest dzień to masakra

Edytowane przez orzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pusciles przypadkie voltow za wysoko? :blink:

Zdejmij delikatnie i zaloz jeszcze raz. Przy okazji zwrocisz uwage czy wczesniej nie dotykal tylko polowa podstawy IHS'a..

Wszystko chodzi na standardowym napięciu.

 

Wieczorem zdemontuje całkowicie płytę główną i założę od nowa freezera i zobaczę dokładnie jak przylega. Ale tak jak patrzyłem z grubsza to wydawało się wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz za ktoryms razem jak zakladalem swojego tez wydawalo mi sie ze zostal prawidlowo zalozony a jeden zatrzask sie odgial. 60*C w idle nakierowalo mnie ze cos jest nie tak :lol:

Założyłem dziś od nowa, niby wszystko dobrze przylega ale i tak jest nie ciekawie. Zmieniłem wiatraki w obudowie na szybsze i bardziej wydajne teraz jeszcze lepszy jest przepływ powietrza temperatura spadła w stresie do 56 więc coraz lepiej ale i tak nie pełny sukces. Tak patrzyłem na tego frezera i jego spód jest taki szorstki może wypadało by go wypolerować trochę ? Będzie różnica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zyskasz 3*C na polerce. Ciagle nie jestem w stanie pojac takiej niewielkiej roznicy miedzy nim a boxem. Moze od poczatku pomiary maja wade :?: Albo krzywy IHS :?:

Sprawdzam także palcem i naprawdę czuć było te 60stopni na palcu :P Raczej IHS jest dobry eh sam już nie wiem. W sumie kupiłem to chłodzenie aby było minimalnie ciszej i tu się nie zawiodłem :) Ale szkoda że temperatura za bardzo nie spadła i ja ciągle nie wiem czemu... Może jakoś źle dolega bo jest tylko na 1 bolcu z każdej strony zamontowany ? W innych płytach zawsze na 3 z każdej siedzi a abit ma koszyk taki biedny może by go zmienić ?

 

Takie coś może kupić : http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=203436138

Edytowane przez orzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam arctica 64 pro na athlonie sandiego 4000+ podkrecony na 2700 Mhz przy 1.4 V, temperatura w idle okolo 38 - 40 stopni, w stresie dochodzi do 54. jak u was z temperaturami bo mi sie wydaje ze troche duzo mam. zestaw zalozony na pascie ocz ultra 5+ a stopka zeszlifowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam arctica 64 pro na athlonie sandiego 4000+ podkrecony na 2700 Mhz przy 1.4 V, temperatura w idle okolo 38 - 40 stopni, w stresie dochodzi do 54. jak u was z temperaturami bo mi sie wydaje ze troche duzo mam. zestaw zalozony na pascie ocz ultra 5+ a stopka zeszlifowana.

To jednak troche dużo.Ja swego czasu(jak mialem freezera) na 4000+ na 3Ghz miałem niższe temp niż Ty teraz.Freezer potrzebuje dobrej wentylacji budy więc byc może w tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak troche dużo.Ja swego czasu(jak mialem freezera) na 4000+ na 3Ghz miałem niższe temp niż Ty teraz.Freezer potrzebuje dobrej wentylacji budy więc byc może w tym problem.

 

 

jest wentylowana 3 x 120 mm + 120 mm wyciagajacy wentyl zasilacza

Edytowane przez Przemas_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila zamontowałem AC Freezer 64 Pro PWM i jestem bardzo zadowolony wreszcie mam cicho. W biosie ustawiłem sobie temp na 50 stopni. Przy takim ustawieniu i włączonej funkcji Cool ‘n’ Quiet w idle wentyl kręci mi sie z prędkościa 320 obr/min więc jest bezgłośny w stresie oczywiście automatycznie przyśpiesza do wyższych obrotów ale nawet wtedy jest dużo cichszy od boxowego chłodzenia. Temperatura na obciązeniu nie przekracza 55 stopni. Buda w kompie cały czas otwarta nigdy nie zamykam. Jestem zadowolony z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila zamontowałem AC Freezer 64 Pro PWM i jestem bardzo zadowolony wreszcie mam cicho. W biosie ustawiłem sobie temp na 50 stopni. Przy takim ustawieniu i włączonej funkcji Cool ‘n’ Quiet w idle wentyl kręci mi sie z prędkościa 320 obr/min więc jest bezgłośny w stresie oczywiście automatycznie przyśpiesza do wyższych obrotów ale nawet wtedy jest dużo cichszy od boxowego chłodzenia. Temperatura na obciązeniu nie przekracza 55 stopni. Buda w kompie cały czas otwarta nigdy nie zamykam. Jestem zadowolony z zakupu.

 

 

a ja sie martwilem ze mam duzo stopni... mysle ze fakt iz masz otwarta bude nie powoduje lepszego chlodzenia kompa, gdybys ja zamknal i dobrze przewentylowal moglbys miec lepsze rezultaty... ale to tylko moje czysto teoretyczne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy temperatura dochodzaca do 60 stopni(core) w stresie(orthos)

na opteronie 165@ 295x9 1,375v to nie za duzo jak na 64(nie pro)

buda jest wentylowana dosc dobrze(2 wentyle z tyłu plus jeden z przodu wciagajacy)

Edytowane przez prondek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemas, co Ty Prondkowi radzisz?? :blink:

Boczny wentylator ma chłodzić Freezera? W co miałby wiać? W prostopadle naprzeciw niego ustawioną blachę wierzchniego fina? :huh:

 

Prondek, ten Opteron to dwurdzeniowy? Jeśli tak to nie jest to szczególnie wysoka temperatura jak przy taktowaniu rzędu 2655MHz i 1.35V na Freezerze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemas, co Ty Prondkowi radzisz?? :blink:

Boczny wentylator ma chłodzić Freezera? W co miałby wiać? W prostopadle naprzeciw niego ustawioną blachę wierzchniego fina? :huh:

 

Prondek, ten Opteron to dwurdzeniowy? Jeśli tak to nie jest to szczególnie wysoka temperatura jak przy taktowaniu rzędu 2655MHz i 1.35V na Freezerze.

 

Pozdrawiam

 

 

radze mu dobrze, powietrze nie ma nawiewac na gorna powierzchnie radiatora tylko przed wentylator freezera zeby ten z kolei wial zimnym powietrzem a nie goracym lecacym z m.in twardziela...

 

Co do temperatury to nie zgodze sie ze ma niska, u mnie na sandiego przy 1,55 volta i 2,8 Ghz dochodzila do 60 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mial bym dolozyc jakis wentyl to tylko z drugiej strony obudowy aby nawiewal zimne powietrze w strone pamieci i dysku aby powietrze ktore dostaje wentyl na procku bylo zimniejsze

Cos czuje 2650 to max tego procka na tym chlodzeniu jak dam wiecej to nie chodzi na 1,35 a na 1,40 sie grzeje i jest niestabilny a nie mam obecnie srodkow na jakies infinity

Tak czy siak za 50 pare pln nie ma na niego mocnych :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze mu dobrze, powietrze nie ma nawiewac na gorna powierzchnie radiatora tylko przed wentylator freezera zeby ten z kolei wial zimnym powietrzem a nie goracym lecacym z m.in twardziela...
Niestety Twój pomysł jedynie zakłóci obieg powietrza w całym komputerze, nie dając przy tym dosłownie nic. Strumień powietrza kierowany na prostopadle ustawiony wierzchni fin tylko zrobi bajzel w środku... zamiast w miarę ukierunkowanego ruchu powietrza w obudowie jaki ma obecnie. Wentylator procesora co najwyżej wciągnie drobny ułamek z tego, co wpadnie bokiem. Reszta strumienia rozproszy się po obudowie dosłownie we wszystkich kierunkach.

2651022[/snapback]

Co do temperatury to nie zgodze sie ze ma niska, u mnie na sandiego przy 1,55 volta i 2,8 Ghz dochodzila do 60 stopni
Cudownie :)

Może jednak warto choćby wpisać w google "Opteron 165" - pierwszy wynik da Ci dość znaczącą informację - DWA RDZENIE - nie jeden, jak w Twoim SanDiego.

 

Nie miej do mnie urazy Przemas, ale zanim następnym razem coś poradzisz to sprawdź czy nie wprowadzisz kogoś w błąd.

Najpierw powiedz nam prondek ile masz wentylatorow w obudowie [; Bo moze wyjsc na to ze po zamknieciu budy i wlozeniu 80/92/120 na tyl zejdzie do 54*C [;
>>klik<< :wink:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...