Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że przy full load mój Freezer 7 PRO rozkręca się do ponad 2500 obrotów robiąc przy tym dość spory hałas chciałbym go uciszyć, pomyślałem o fan swapie na AC Fan F9 PRO PWM, który ma pasować z tym że jest to nie tania opcja. Czy jest jakaś możliwość ograniczenia prędkości wentylatora do max 2000 obrotów, z tym ze nie chodzi mi o sztywne 2000 tylko pwm z 2000 max? W speed fanie takiej opcji nie znalazłem.

jaka mobo ? powinna mieć opcje automatycznego sterowania każdym wentylatorem (bez PWM też) podłączonym pod CPU, Funkcja CnQ Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka mobo ? powinna mieć opcje automatycznego sterowania każdym wentylatorem (bez PWM też) podłączonym pod CPU, Funkcja CnQ

Gigabyte EP35-DS4. w Bios-ie mam tylko wybór pracy wentylatroa między PWM, Voltage lub Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka mobo ? powinna mieć opcje automatycznego sterowania każdym wentylatorem (bez PWM też) podłączonym pod CPU, Funkcja CnQ

Chemik troche pomysliłes pojecia CnQ to obnizanie taktowania CPU przy małym obciazeniu...

 

Co do mobaczy to tez sie mylisz...np. moja nie reguluje wentyli bez PWM.. dlatego moj AC 64 przeszedł przeszczep serca w którym jest termistor.

 

Do Ized -> jesli masz AC64 z 3-ma kablami to wybierasz Voltage z 4-rema PWM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Izded -> jesli masz AC64 z 3-ma kablami to wybierasz Voltage z 4-rema PWM...

Mam AC Freezer 7 Pro ;) i nieważne co ustawie w Speed Fan-nie wentylator nie reaguje tylko dobiera obroty automatycznie. Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry - ogólnie zdawało mi się ze pisałeś o frezzerze 64pro ;p to i z Mobo AMD skojarzyłem ;p

 

Kwazor:

na moim Asusie A8N-E po uaktywnieniu CnQ mobo zaczynała sama regulować napięcie na CPU FAN wedle temperatury CPU (nawet wentylatory bez tachometru ;))

chyba miała wbudowany układ PWM.... - nie wiem jak na innych

 

No ale jeżeli mowa o mobo Intela - bo bez wentylatora z PWM niczego raczej nie wskórasz

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jeżeli mowa o mobo Intela - bo bez wentylatora z PWM niczego raczej nie wskórasz

Przecież Freezer 7 Pro jest na wentylatorze z PWM ;) ale fakt żadna regulacja speedfanem nie działa.

 

EDIT.

 

Myślałem nad tym żeby założyć zamiast tego nowego AC FAN PRO PWM, ACUTAKE 92 PWM (taniej), ale zbytnio nie wiem jak go założyć bo przestrzeń między finami radiatora w Freezerze jest bardzo ciasna, kołka tam nie wcisnę, z resztą nie wiem czy są gdzieć takie cienkie, na paskach też nie założę bo tył radiatora jest zaokrąglony poza tym nie chciałbym zakłócić cyrkulacji powietrza. Ma ktoś pomysł jak to zamontować żeby nie odpadło? ;)

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zamontowalem AC Reezer 7 pro rev2 na moim i5 750 (gigabyte p55 ud2). Temperatury w spoczynku 29-31 niestety przy obrotach 1400-1500. Przy obciazeniu procesora temeratury to ok 50-53 i obroty 2000-2300. Dlaczego boxowe chodzenie ze sporo mniejszym wentylatorem moglo sie krecic ok 800-900 w stanie spoczynku a w freezerze obroty te sa prawie 2 razy wieksze? W biosie nic nie przestawialem, zarzadzanie fanem jest ustawione na auto, probowalem takze na ustawieniach pwm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby regulacja w speedfanie działała (na płytach z PWM) często należy w opcjach programu w zakładce Advanced ->Chip ITxxxx zmienić opcje PWM mode 1/2/3 na Software Controlled i wtedy bez problemu działa regulacja wentylatorów z PWM.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooling - Super Silent P1 PWM - NOWY 59zł

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czy ktoś miał podobny? Ciekawe jak się to spisuje. |Cena w porównaniu do pierwowzoru sporo niższa, a mnie przydałoby się nowe i w dodatku niedrogie chłodzenie.

Co prawda pewnie mniej wydajny niż Arctic Cooling Freezer 64 PRO ale przy słabszym procku to nie ma wielkiego znaczenia. No i standardowy wentylator 92x92x25 co jest sporym plusem. Jak padnie można go łatwo zastąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe tylko wrażenie..... Ac64pro potrafi rozproszyc 130W max AAB 100W ( 2 kontra 3 rury HP ) AAB ma wieksza powierzchnie oddawania ciepła ale w podstawa nie wyglada za ciekawie ( w AC64 pro jest złozona z 2 czesci które sa z soba polutowane wiec cała rura HP jest objęta a w tym AAB wyglada na to ze jest tylko przylutowana podstawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ten AAB może rozproszyć mniej ciepła, ale mnie chodzi o ciche chłodzenie procka nie podkręcanego - a więc jak najniższe obroty wentylatora i przy tym niskim kosztem. Dlatego chciałbym się zorientować czy ktoś ma takowy i jak się on spisuje.

W tej chwili mam w obudowie dwa wentylatory AAB 92mm i 80mm w zasilaczu oraz jeden AC 92mm w obudowie(niestety większy nie wejdzie) ale jeszcze powyżej 1000obr/min nie miały więc zagłusza je wentyl na grafice i procku (przewidziane do zmiany na AAB - ze względu na cenę). Oczywiście zostaną one zmienione na większe o jeden rozmiar ze zmianą mocowania - zamierzam dorobić odpowiednie uchwyty, szczególnie jeśli chodzi o zelmana na grafice, który w tej chwili bryluje jeśli chodzi o głośność i nawet zwalnianie obrotów nie pomaga za wiele.

W znacznej mierze podyktowane jest to faktem iż nie wyłączam kompa na noc i ten szum doprowadza mnie już do szału (śpię 2 metry od kompa).

A jeśli chodzie o to chłodzenie AAB na procka to to jest do kompa dziewczyny - tam to dopiero z box jest suszarka :P a jej AMD raczej nigdy się mocno nie grzeje :P Chodzi więc tylko o głośność tego zestawu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z zamontowaniem ARCTIC COOLING FREEZER 7 PRO Rev.2 na AM3. Zamontowałem go na plastikowej podstawce dołączonej do płyty głównej ale dmucha w strone zasilacza. Niewiem czy tak może zostać ponieważ ostatnio miałem go na s.775 i dmuchał w tył obudowy.

 

Pozdrawiam z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego cuda super silent aab, to jest alternatywa za dychę więcej tj. Cooler Master Hyper tx3, nad którym sam się zastanawiam.

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Cool...a_CPU-2312.html

No niestety wentylator tego tx3 jest głośny a do nie podkręcanego kompa lub delikatnie kręconego i ABB wystarczy.

Poza tym za 70-75zł to Freezer wejdzie i wybrałbym właśnie takie rozwiązanie. Lekki szlif stopy radiatora, dobra pasta. Czego trzeba więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że AAB ma 2 HP a TX3 ma 3, więc to jest na plus. Do tego pasta w zestawie jest i to całkiem fajna, a koszt cichego wentyla to 17zł ;)

A jak by się chciało np. do fryzjera inny wentyl, to trzeba kombinować z przymocowaniem i pastę dokupować, więc w zasadzie na jedno wychodzi :grin:

A wizualnych różnic to to indywidualna sprawa, a gusta każdy ma inne. Mi np. CM bardziej się podoba ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podstawka i heatpipe'y w nie są w całości z miedzi tylko są tak jakby pomalowane?

 

Trochę żałuję, że kupiłem takiego wielkiego kolosa. Nie pokręcam proca, a chciałem po prostu coś cichszego od boxowego coolera. Czy zamiast niego dobrze sprawdziłby się Alpine 64 PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośność Alpine'a byłaby porównywalna przy tych samych obrotach, ale temp. wyższe. Nie ma co żałować - mniejsza szansa, że zacznie przyspieszać pod obciążęniem, zawsze masz rezerwę, plus żywotność procesora pewnie trochę się wydłuży.

 

Pytanie z innej beczki - jakie minimalne obroty można ustawić dla freezera aby się nie zatrzymywał? Ciężko znaleźć na to odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośność Alpine'a byłaby porównywalna przy tych samych obrotach, ale temp. wyższe. Nie ma co żałować - mniejsza szansa, że zacznie przyspieszać pod obciążęniem, zawsze masz rezerwę, plus żywotność procesora pewnie trochę się wydłuży.

 

Hmm, oba wentyle takiej samej wielkości, ale Alpine ma obroty 500-2000, Freezer rev.1 900-2200 a Freezer rev.2 900-2500 także chyba ten pierwszy pracowałby ciszej...

 

 

Da się zamontować ac 64 pro dla socket 939 na AM3 ? Ewentualnie skąd można dostać odpowiednią zapinkę jeżeli jest to możliwe.

 

Te podstawiki są takie same, nie trzeba innej zapinki, będzie pasować bez problemu. Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś tani dobry wentyltor z PWM na freezera 64, jakby był relatywnie cichy do tego to by było miło. Bo niestety moja mobo nie przewiduje regulacji dla wtyczek 3 pin. Jeżeli chodzi o montaż to nie mam dwóch lewych rąk także kształt i rodzaj obojętne są dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...