Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Freezer`a 64 już mam na Athlon 2500+ Mobile. Założenie nie sprawia problemy jeśli się ma podkładke miedzianą i zapinke z Copper Silent. Montaż już był opisany w necie to nie będę się rozwodzić, no chyba że chcecie to pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer`a 64 już mam na Athlon 2500+ Mobile. Założenie nie sprawia problemy jeśli się ma podkładke miedzianą i zapinke z Copper Silent. Montaż już był opisany w necie to nie będę się rozwodzić, no chyba że chcecie to pisać.

1432019[/snapback]

Daj lepiej jakieś fotki z Twoich "robótek ręcznych"... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer`a 64 już mam na Athlon 2500+ Mobile. Założenie nie sprawia problemy jeśli się ma podkładke miedzianą i zapinke z Copper Silent. Montaż już był opisany w necie to nie będę się rozwodzić, no chyba że chcecie to pisać.

1432019[/snapback]

na szybko poszukałem i nie widze nic na temat sadzania freezera 64 na socket a

Jak ktos widzial to niech poratuje linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer`a 64 już mam na Athlon 2500+ Mobile. Założenie nie sprawia problemy jeśli się ma podkładke miedzianą i zapinke z Copper Silent. Montaż już był opisany w necie to nie będę się rozwodzić, no chyba że chcecie to pisać.

1432019[/snapback]

Chłopie, dawaj te zdjęcia, i dokładny opis. Ten w necie był cienki (jeśli mamy to samo na myśli), a facet sam przyznał, że ledwo to wszystko mu się trzyma i boi się co by mu rdzenia nie ukruszylo. No a przede wszystkim: JAKI EFEKT ??? Pisz, pisz bo naprawdę czeka na to masa a-socketowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki podał linka do montażu freezer`a na socket a na poprzedniej stronie.

1433041[/snapback]

Ale to jakas lipa byla, bo on mial chyba na boku obudowe. Ty chyba zamotowales na stale nie ??? Czy zle kumam ?? Kurde, bo jesli masz normalnie na stale i obudowa stoi tak jak powinna to DAWAJ SPOSOB I FOTY :D PLISSSSS ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-112216-1115545516_thumb.jpgpost-112216-1115545676_thumb.jpgProsze bardzo freezer na socket a

 

Nie mam zabardzo gdzie umieścić większych zdjęć.

1433071[/snapback]

Kurcze, nie da rady jakichs wielkszych zrobic ? :wink: I troche wiecej zeby bylo widac dokladnie jak to zrobic. Zdjecia daj na http://www.imageshack.ws/ . Zrob duzo i duzych B) Czyli ty robiles ten montarz na podstawie tego opisanego na wczesniejszej stronie ? Kurxde, bo ten kolo mowil, ze ten Arctic tak zamontowany nie jest wcale stabilny i sie rusza troche. Strachowo tak go miec <_<

 

EDIT:

Napisz jeszcze jak sie spisuje, jakie temp. na tym Bartonie itd. Ja pierdziele, jak dasz dokladniejsze zdjecia to odrazu go kupuje :D Wersje 64 mowisz ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img213.echo.cx/my.php?image=p50803515mx.jpg

 

http://img213.echo.cx/my.php?image=p50803527nf.jpg

 

http://img213.echo.cx/my.php?image=p50803535ez.jpg

 

http://img213.echo.cx/my.php?image=p50803540ks.jpg

 

Oto lepsze zdjęcia freezer`a na socket a.

 

Ja to montowałem i niczym się nie sugerowałem.

Jest tam miadziana podkładka, (opis według zdjęcia nr1) radiator przesuniety jest na maksa w dół do zapinki, spodnia część radiatora spoczywa na podkładce (część dolna i prawy bok) a środek-góra spoczywa na rdzeniu procka. Wiec radiator własnym ciężarem naciska na podkładke. Troche martwiło mnie że zapina dociska radiator w górną część rdzenia a nie dolnią tak jak chciałem. Zapinka z Copper Silent (radiator tam był o 2 mm gróbszy wiec idealnie, teraz nie bardzo wiem ale co zrobić z tym radiatorem ;)).

 

Temp. proc 42 stopnie przy obiążeniu

 

Płyta asus a7n8x, mobile 1666MHz

 

ale myśe że płyta oszukuje bo jak wyłączyłem wentylator temp podskoczyła bez obciążenia do chyba do 46 i jak dotkłem radiatora (część miadziana nad rdzeniem) to było wiecej (dotkełm potem garnuszka z wodą o temp 46 i wydawał się chodniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo u was jest głośny Freezer?

Bo u mnie go nawet dobrze słychać i ciut rzuca całym kompem, np jak się dotknie radiatora czy nawet zasilacza to czuć że się kręci (po wyłączeniu wiatracza oczywiście nic nie czuć).

Jest to normalne?

Czy jest po powód by żądać wymiany na inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo u was jest głośny Freezer?

Bo u mnie go nawet dobrze słychać i ciut rzuca całym kompem, np jak się dotknie radiatora czy nawet zasilacza to czuć że się kręci (po wyłączeniu wiatracza oczywiście nic nie czuć).

Jest to normalne?

Czy jest po powód by żądać wymiany na inny?

1433830[/snapback]

Ja bym wzial do sklepu i porownal z innymi... moj freezer wogole nie drga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, czy któś z was może napisać z doświadczenia jak się ma ten FREEZER 64 do Pentagrama qvc 120 Cu /+ (ewentualnie Zalmana 7700 Cu) pod względem głośności, bo jeśli chodzi o wydajność ne ulega wątpliwości że pod tym względem wygrywa freezer.

Planuje modernizację platformy do Amd64 (s939 na jadrze Venice) a zależy mi w pierwszej kolejnosci na ciszy w drugiej zaś na wydajnosci przy ewentualnym podkręcaniu, z postów zamieszczonych na tym forum sporo osób chwali sobie ciszę reszta narzeka na głośność, ale nie wiem czy to zwiazane jest "błędem odczytu" czy z wadliwymi egzemplarzami.

Mam nadzieje że info z tego forum pozwoli mi chociaż na dobranie właściwego chłodzenia :)

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o freezera 64 na socket A to tutaj pisza, ze mogloby to byc mozliwe przy uzyciu standardowej zapinki

 

http://forums.silentpcreview.com/viewtopic.php?p=163100

 

Jakby ktos kto ma Freezera 64 mogl to sprawdzic, to wielu osobom by sie przydala ta wiadomosc

 

Szczegolna prosba do kolegi skwarucha

Czy na pewno trzeba uzywac innej zapinki, nie da sie cos pokombinowac, troszke nagiac itp?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziesz narzekał na poziom decybeli - nawet przy max. RPM.

1434950[/snapback]

hehe

a skąd wiesz, mam wrażliwy słuch :)

a na serio, cenie sobie ciszę wiem jak "głośno" pracują wiatraki pentagrama serii 120, i chciałbym wiedzieć jak się ma ten freezer do nich, poza tym zastanawia mnie rozbieżnosć niektórych wypowiedzi odnosnie glośnosci dlatego zastanawiam się jak duże jest prawdopodobieństwo nabycia niedoróbki, a moze się mylę gdyż ze zdjęc (bo na oczy go nie widziałem jeszcze) sprawia wrażenie niezbyt solidnie wykonanego

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęc (bo na oczy go nie widziałem jeszcze) sprawia wrażenie niezbyt solidnie wykonanego

Pozdrowienia

No w dotyku jest tez dosc niepewny - blaszki dosc "miekkie", konstrukcja malo sztywna - jedynie wentylator wyglada na dobra robote. Ale w boju nie mam do niego zastrzezen. Edytowane przez mateuszs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o freezera 64 na socket A to tutaj pisza, ze mogloby to byc mozliwe przy uzyciu standardowej zapinki

 

1434983[/snapback]

Jak by można było użyć standardowej to pewnie bym to zrobił a nie kupował kolejnego coolera dla zapinki :). Na 99% nagiąć się jej nie da (może komuś się uda) a według mnie to nawet na 100% się nie da. Różnica długości to 3cm wiec o naginaniu nie ma mowy.

 

Mam płyte ASUS A7N8X ma ona dziury w płycie takie jak mają płyty socket 775 (ale inny rozstaw dziur mocowanie Freezer`a 7 odpada) i zamierzam zamocować go w przyszłości za pomocą blaszek do tych dziur, ale to we wakacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by można było użyć standardowej to pewnie bym to zrobił a nie kupował kolejnego coolera dla zapinki :). Na 99% nagiąć się jej nie da (może komuś się uda) a według mnie to nawet na 100% się nie da. Różnica długości to 3cm wiec o naginaniu nie ma mowy.

 

Mam płyte ASUS A7N8X ma ona dziury w płycie takie jak mają płyty socket 775 (ale inny rozstaw dziur mocowanie Freezer`a 7 odpada) i zamierzam zamocować go w przyszłości za pomocą blaszek do tych dziur, ale to we wakacje.

1435251[/snapback]

Czekaj czekaj. Bo ja mam tera WRIV i mam zrobic tak. Kupuje Freezera 64 i wkladam mu zapinke od WRIV i costam sobie kombinuje zeby pasowalo ? Dobrze kumam ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj. Bo ja mam tera WRIV i mam zrobic tak. Kupuje Freezera 64 i wkladam mu zapinke od WRIV i costam sobie kombinuje zeby pasowalo ? Dobrze kumam ?  :wink:

1435268[/snapback]

Zabardzo nie wiem jaki to radiator WRIV, ale można powiedzieć ze tak możesz zrobić, jeśli oczywiście ten radiator nie ma zbyt cieńkiego denka (Freezer ma podstawke grubości około 10mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabardzo nie wiem jaki to radiator WRIV, ale można powiedzieć ze tak możesz zrobić, jeśli oczywiście ten radiator nie ma zbyt cieńkiego denka (Freezer ma podstawke grubości około 10mm)

1435495[/snapback]

http://images.google.pl/images?q=Whisper%2...lr=&sa=N&tab=wi

 

Tak wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam kompa w trybie Cool & Quiet to się wiesza, mozliwe że przez to, że temperatura procka jest wtedy za niska? Freezer chodzi mi narazie na maxa bo jeszcze nie mam regulatora.

1436239[/snapback]

Moze nie tyle temp. za niska. Slyszalem, ze na niskich mnoznikach niektore A64 nie pracuja stabilnie. Ale jesli korzystasz ze standardowego C'n'Q to nie powinno byc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum pozdrawiam na początek wszystkich bywalców :-)

Zamierzam kupić nowy cooler na Celerona D 2,4 (płyta Asus P4P800S-X) i zastanawiam się nad:

- Arctic Cooling Freezer 4 lub;

- Akasa COOLER AK-688 - ten ma fajny panel 3,5" ( http://www.ad.max.pl/admax/catalog/product...?products_id=63 )

I dlatego proszę was o pomoc w wyborze ponieważ nie jestem pewien czy zmieszcze na płycie Freezer'a - jak dobrze mi się wydaje wiatrak powinien znajdować się nad radiatorem chipsetu płyty głównej więc z tąd też moje kolejne pytanie jaka jest odległość od podstawy tego coolera do samego wiatraka???? oraz wysokość od podstawy do początku radiatora?

Danych tych nie znalazłem na rzadnej stronie więc proszę was o szybką pomoc zarówno w tej sprawie jak i sprawie wyboru coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się napewno bo masz rozstaw elementów identyko jak u mnie. Freezer bedzie wiał w stronę zasiłki lub od zasiłki w 2 stronę. U mnie ejst miejsce między radiatorem dosyć duże (na NB ma stock radiator) ponieważ w tym miejscu Freezer sie zwęża :) Wszystko dobrze działa i dobrze siedzi ;] Ja bym jednak na Twoim miejscu brał Freezera 4 :wink:

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...