Skocz do zawartości
swojak

Komp Wyświetla Fałszywe Dane O Wielkości Dysków

Rekomendowane odpowiedzi

mam twardziele segeta barracuda jeden 40 gb a drugi 80 gb.windows jednak widzi mniej gb mianowicie na czterdziestce widzi 37,2 a na osiemdziesiątce 75,5 gb .Gdzie reszta gigabajtów? jak mam to zmienić aby było tyle co fabryka dała .proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilobajt to nie 1000bajtow tylko 1024 bajty.

1309208[/snapback]

Wiesz zalezy wedlug kogo :wink: wedlog producentow dysków kilobajt to rowno 1000bajtów , a wedlog "programistów" 1024 :wink: :ploom: :plum:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jezeli chodzi o prawidlowe pokazywanie wielkosci dysku twardego, ja mam 80gb wd caviar i mi pokazuje 74,5

mam windowsa xp i zastaniawiam sie czy ta wartosc jest ok?

Edytowane przez cultraxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zalezy wedlug kogo  :wink:  wedlog producentow dysków kilobajt to rowno 1000bajtów , a wedlog  "programistów" 1024 :wink:  :ploom:  :plum:

1309492[/snapback]

Głupoty...

Zarówno producenci, jak i prografiści dobrze wiedzą, że kilobajt musi mieć 1024 bajty. Dwa różne rozmiary dysku nie są również efektem chwytu marketingowego. "Zaginione" bajty należą do obszaru, na którym zapisana jest tablica alokacji plików oraz system S.M.A.R.T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jezeli chodzi o prawidlowe pokazywanie wielkosci dysku twardego, ja mam 80gb wd caviar i mi pokazuje 74,5

mam windowsa xp i zastaniawiam sie czy ta wartosc jest ok?

1310117[/snapback]

Chyba trzeba wytlumaczyc łopatologicznie :lol: :

1kilobajt = 1024 bajtow

1megabajt = 1024kilobajtow = 1024bajtow x 1024bajtow

1gigabajt = 1024megabajtow = 1024kilobajtow x 1024bajtow = 1024bajtow x 1024bajtow x 1024bajtow

 

DYSK 80GB tak naprawde powinien miec 80 x 1024bajtowx 1024bajtow x 1024 x bajtow = 85 899 345 920bajtow. ale tak naprawde ma 80 000 000 000bajtow

 

Teraz bierzesz kalkulator w rece i odwracasz proces liczenia czyli po kolei:

80 000 000 000bajtow/1024bajtow/1024bajtow/1024bajtow = 74,50580596923828125gigabajtow i wychodzi dokladna wartosc ktora pokazuje ci windows xp. Mam nadzieje, ze wyjasnilem to dosc czytelnie :lol: (prosciej nie potrafie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak jak zwykle dostanie się zwykłemu szaremu użytkownikowi

1310400[/snapback]

Czemu tak sądzisz? Przecież dostajesz dokładnie tyle, ile napisane masz. To nie wina producentów, że tablice alokacji są wymagane do poprawnego odczytywania zapisanych danych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nobla dla tego pana :lol:

 

 

Gdzie znajde tablica alokacji plików (File allocation table, bardziej znane jako poszczególne wersje FAT12/16/32) na czystym dysku lub dysku sformatowanym np. w NTFS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fac, przestań się pluć na temat o którym nie masz zielonego pojęcia... Rafael Santi wytłumaczył to tak, że nikt tego nie mógł NIE zrozumieć... no może poza tobą...

 

A dla kupujących nowy dysk dodam tylko, że jeśli nie chce im się liczyć sposobem Santiego to niech odejmą 8% od nominalnej wielkości dysku i wyjdzie im W PRZYBLIŻENIU wielkość użytkowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...