Skocz do zawartości
SzymonTER

Buty - ogolna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Po roku zebrałem się na wypranie moich Conversów (Karve OX). Trochę było obaw o skórę czy się nie skurczy czy coś ale po praniu wyglądają jak nowe. Trzymają się naprawdę dobrze, gdyby nie przetarte pięty...

 

baj teh łej

klik1 albo klik2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku zebrałem się na wypranie moich Conversów (Karve OX). Trochę było obaw o skórę czy się nie skurczy czy coś ale po praniu wyglądają jak nowe. Trzymają się naprawdę dobrze, gdyby nie przetarte pięty...

 

baj teh łej

klik1 albo klik2?

Wiadomix, ze te pierwsze ;] Kmnilem te buty jakis czas temu, ale dzisiaj przypadkowo trafilem na TO :D, jak dla mnie wyjasniaja konkretnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barthezzo, ja bym łykał RBK NPC, sąsiad ma już 5 miesiąc ;)

 

kiedy on ma wciąż tą jedną pare NPC ja przerabiam 3 (3 różne marki i teraz pluje se w brodę, ze nie dołożyłem 20 złoty do nich, brałem conversy w tym samym czasie) :D

 

edit

 

wróóóć, 4 miesiące buty trybiły, teraz ma inne.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nike court tradition :] naciesz sie nimi ten caly miesiac kiedy beda cale :]

 

całkiem fajne butki po szkole. po dworze też fajne, w moim przypadku pierwsze 3 miesiące.

Wiesz, jakos nigdy nie mialem problemu z butami tego typu ;] Jedynie mam zle wspomnienia z Cormaxami -> podeszwa mega szybko sie starla, a ze byla pusta w srodu, to but przeciekal. Oraz w srodku "piety" sie wytarly rowniez mega szybko. Dlatego mam uraz do butow ze skate-shopow i podobnych.

 

Domyslam sie ze wasze sztuki byly skorzane? Bo tutaj akurat jest zamsz, mysle ze beda bardziej wytrzymale jak wasze ;p

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróóóć, 4 miesiące buty trybiły, teraz ma inne.

To znaczy 4 miesiące chodził i się rozpadły czy 4 miesiące chodził i kupił inne?

 

Dobrze by było, żeby buty wytrzymały przynajmniej jeden sezon (czyt. muszą), dlatego też jestem skierowany w stronę tych Conversów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nike court tradition :] naciesz sie nimi ten caly miesiac kiedy beda cale :]

 

Nie wiem jak wy w tych butach chodzicie, mam juz je z 0.5 roku, fakt, ze nosze je na zmiane z 2 innymi parami butow, ale nie moge do nich miec zadnych zastrzezen.

 

Moze dlatego, ze mam te buty w kolorze brazowym, typowy skorzanym.

 

 

O wyzszosci Adidasow pod wzgledem wygody/wytrzymalosci nad tymi DC/Etnies/Adio itd nie bede nic pisal, bo to dla nie oczywiste i jak mowicie, ze wam wytrzymuja 1-3 miesiace to wy chyba pracujecie w nich w kopalni/na budowie, ze w takim krotkim czasie mozecie je zajechac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi powiedzieć co w nich jest takiego tragicznego, że słabo wyglądają do krótkich spodni >

taka jest moja opinia po prostu Ja nie mógłbym założyć ich do krótkich spodni. Jeżeli Tobie się podobają to mnie nic do tego :wink: Wyraziłem swoją opinie.

 

To znaczy 4 miesiące chodził i się rozpadły czy 4 miesiące chodził i kupił inne?

 

Dobrze by było, żeby buty wytrzymały przynajmniej jeden sezon (czyt. muszą), dlatego też jestem skierowany w stronę tych Conversów.

4 miesiące chodził wszystko było ok, któregoś dnia podeszwa odpadła :lol:

 

potem kupił inne.

 

Conversy mam w domu ;)

 

mimo iż są styrane z wyglądu zewnętrznego (czyt. sie trochę bardziej pościerały) to nic sie nie rozkleiły, mają ponad 6 miecha przez sezon nosiłem (jezeli liczymy sezon jako 3 miecha) i używałem intensywnie, potem do szafy i kupiłem nowe.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

taka jest moja opinia po prostu Ja nie mógłbym założyć ich do krótkich spodni. Jeżeli Tobie się podobają to mnie nic do tego :wink: Wyraziłem swoją opinie.

4 miesiące chodził wszystko było ok, któregoś dnia podeszwa odpadła :lol:

 

potem kupił inne.

 

Conversy mam w domu ;)

 

mimo iż są styrane z wyglądu zewnętrznego (czyt. sie trochę bardziej pościerały) to nic sie nie rozkleiły, mają ponad 6 miecha przez sezon nosiłem (jezeli liczymy sezon jako 3 miecha) i używałem intensywnie, potem do szafy i kupiłem nowe.

sezon jako 3 miechy?ee sezon to tak marzec/kwiecień-październik/listopad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy w tych butach chodzicie, mam juz je z 0.5 roku, fakt, ze nosze je na zmiane z 2 innymi parami butow, ale nie moge do nich miec zadnych zastrzezen.

 

Moze dlatego, ze mam te buty w kolorze brazowym, typowy skorzanym.

O wyzszosci Adidasow pod wzgledem wygody/wytrzymalosci nad tymi DC/Etnies/Adio itd nie bede nic pisal, bo to dla nie oczywiste i jak mowicie, ze wam wytrzymuja 1-3 miesiace to wy chyba pracujecie w nich w kopalni/na budowie, ze w takim krotkim czasie mozecie je zajechac...

Ja mam średnio buty 1 rok - 1.5. Te wytrzymały 0.5 i albo je oddam na gwarancje albo zaczne rozgladac sie za innymi albo bede rano patrzyl czy mzoe padac deszcz czy nie.. bo innego wyjscia nie ma. Rozkleily sie z przodu strasznie, wlasciwie 1/3 buta. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja o butach kwitnie w najlepsze.

Sporo pytań jest o to jak pielęgnować skórę czy zamsz, czym czyścić i czym prać.

Tak sie składa, że pracuje obecnie w firmie która sie zajmuje czyszczeniem skóry Więc jak byście potrzebowali porady co do czyszczenia albo naprawy uszkodzonej skóry, to służę pomocą.

A co do butów, to niech wam się dobrze noszą, ale jak chcecie się nimi dłużej cieszyć to nie zapominajcie o pielęgnacji skóry czy zamszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, czy "wciskanie" pasty do butow miedzy skore a podeszwe przy pastowaniu (to laczenie szczegolnie narazone na dzialanie wody = rozklejanie butow) moze zwiekszyc zywotnosc butow? Robie tak od jakiegos czasu, zwlaszcza przed wyjsciem w deszczowa pogode.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skóry: tłuszcz + pasta? sam tłuszcz? sama pasta? i jak często żeby to się w miare nosiło.

 

No i conversy pękły, przy łączeniu z podeszwą w lewym bucie mam dziury po obydwu stronach. No ale 1,5 roku przechodzone...

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzuce fotki moich zamszowych adikow. Trzymia sie w calosci, tylko ze kolor ostro mzienily i wygladaja naprawde okropnie, przez co powoli staja sie butami roboczymi ;]

Co do zwyklych skorzanych adikow, np bialych tudziez czarnych, jak czesto je pastowac? Istnieja jakies specjallne techniki pastowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na urlopie.

W weakend wam odpowiem.

Teraz idę na narty :D

 

No to po kolei:

 

CarsonPoland jak najbardziej może pomóc, jeśli pasta nie przepuszcza wody.

 

Barthezzo Jeśli chodzi o konserwację to lepiej mało a często.

Tłuszcze jak najbardziej tak, ale tylko woski syntetyczne, które nie przepuszczają wody, a przepuszczają powietrze.

Powyżej masz link do aukcji gdzie sprzedaję taki wosk. Polecamy, go do cabrioletów, do butów w naszym klimacie, też się świetnie nadaje.

 

Jeśli o chodzi o pękanie, to przyczyną jest zła konserwacja, może też to być spowodowane podsuszaniem butów na grzejniku.

 

xpektor

Jeśli chodzi o zamsz, to nie opłaca się tego farbować, bo nigdy nie uzyskasz jednolitego koloru.

 

Pastuje się w zależności od intensywności używania. Jeśli na przykład biegasz codziennie w deszczu to konserwacje powinieneś przeprowadzać po każdym bieganiu.

 

Największy wróg butów skórzanych to:

 

woda, środki które nie przepuszczają powietrza (pot jeszcze gorszy od wody), tłuszcze roślinne i zwierzęce, które jełczeją i są pożywką dla bakterii.

Edytowane przez muzycom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne Henri Lloyd Cruise:

http://www.jdsports.co.uk/product.aspx?id=2240

te tez K-Swiss Fandon Strap:

http://www.jdsports.co.uk/product.aspx?id=22231

 

Na dniach wrzuce fotki moich nowych bucikow. Wkoncu dotarly do mnie adidas porsche, prosto z .DE oraz nike od vietnamca ;]

 

edit

muzycom dzieki za odpowiedz, ale chodzilo by mi bardziej o pielengnacje normalnej skory, moje zamszowe adiki definitywnie staly sie butami roboczymi. Link do wosku syntetycznego ktory podales, nadaje sie do normalnych skorzanych butow?

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktos jak pielegnawac buty z goretexu, bo sobie dzisiaj sprawilem cos takiego glownie do latania, ale i pochodzic sie da:

 

http://www.alpinsklep.pl/product_info.php/products_id/883

 

 

odnosnie butow sportowych to mam jakies adki ze skory przeznaczone do gry w kosza, specjalnie jakos o nie nie dbalem i do piero po prawie 3 latach zaczynaja domagac sie wymiany z racji wypracowania skory w miejscach gdzie najbardziej pracowala, podobnie jak poprzednie fila, ktore na codzien uzywalem przez 2 lata i dalej je mam w szafie, bo poza obdarcimi skory nic im nie jest.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec co to za nowy awatar ?

O mało Cię nie poznałem ;)

Jeśli chodzi o gore tex to membranę masz od wewnątrz pod skórą, więc normalnie pielęgnujesz zamsz, a jak chcesz prać goretex, to mam specjalny środek :P

GOROPOL - brzmi swojsko, ale to niemiecki środek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...