Skocz do zawartości
SzymonTER

Buty - ogolna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, no przyszła zima pipa do Krakowa i stanąłem przed wyborem butów. Jak zwykle w moim przypadku mam problem z wyborem odzieży (w tym i obuwia). Generalnie szukam bucików coby były w miarę uniwersalne. Chroniły mnie przez wygwizdem wielkim w zimę, przed bolesnymi upadkami (no tak w miarę, bo wiadomo, że kolców nie potrzebuję ;]) no i np. żeby dało się je ubrać w góry (@lato mode on).

Widziałem kilka fajnych produktów jak tak szwędałem się w swoim licho wolnym czasie i mam pytanie do Was.

Jakich marek unikać, jakich szukać? Jak teraz wypadają marki w stylu Salomon, Alpinus, Campus? Na butki dałbym maksymalnie z 400zł. Więcej to już IMHO przesada. Chciałbym też uniknąć kupna butów stricte zimowych. Cięzkych, skórzanych, wypchanych sztucznym futrem traperów.

 

Co polecicie w ramch takich wymagań? Wybór duży i ciężki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, no przyszła zima pipa do Krakowa i stanąłem przed wyborem butów. Jak zwykle w moim przypadku mam problem z wyborem odzieży (w tym i obuwia). Generalnie szukam bucików coby były w miarę uniwersalne. Chroniły mnie przez wygwizdem wielkim w zimę, przed bolesnymi upadkami (no tak w miarę, bo wiadomo, że kolców nie potrzebuję ;]) no i np. żeby dało się je ubrać w góry (@lato mode on).

http://www.allegro.pl/item845533375_adidas...kie_43_1_3.html Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się, że jednak nie kupię ultra wypas butów i zawęziłem nieco wybór. Już zdecydowany byłem na nubukowe McArthury, ze sklepu, ale akurat brakło mojego rozmiaru. Pojechałem więc do Decathlona i tam zakupiłem Quechua, buty trekingowe z ich "membrana" co się Novadry nazywa. Buty lekkie, szyte w wielu miejscach. Póki co jeszcze nie przemokły, jest w miarę ciepło w nich i wygodnie. Zobaczymy co z tego będzie.

Koszt to 229zł.

 

EDYTA: Dokładnie te: http://www.quechua.com/EN/forclaz-500-brown-66670845/

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się, że jednak nie kupię ultra wypas butów i zawęziłem nieco wybór. Już zdecydowany byłem na nubukowe McArthury[...]

Kiedyś miałem taki wymysł za bodajże 150zł.

Zdołałem przechodzić zimę... Parę razy w nich byłem, w tym jak pojechałem do Zakopanego na jeden dzień (przemokły strasznie), 80% czasu w butach letnich.

Szczęśliwie jak śniegi zeszły oddali mi pieniądze, bo jeden się rozkleił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam uniwersalnych butów do jeansów w których będę mógł chodzić do pracy i po pracy, z racji tego że nie lubię nosić butów zimowych chciałbym aby buty nie rozkleiły się po kontakcie z wodą.

Osobiście upatrzyłem sobie takie buciki:

http://allegro.pl/item855473447_adidas_adi...roz_44_2_3.html (ewentualnie w takim kolorze http://allegro.pl/item865109882_hit_adidas..._44_28_cm.html

Obawiam się kontaktu z wodą pianki zastosowanej w podeszwie.

Co sądzicie o tych butach jestem zainteresowany waszymi propozycjami butów.

Edytowane przez audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te butki adidasa z goodyeara sa calkiem dobre i wygodne - ja posiadam taki model http://allegro.pl/item866282715_nowe_adida...ce_fs_r_42.html tylko ze czarne. Jedynie co mnie drazni to ich delikatnosc, w przypadku nie dbania o buty szybko zaczna sie zdzierac na czubkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gołym okiem widać na zdjęciach, że to tandetna tania podróbka. BTW szukam jakiś oldschool'owych bucików do 250 zł, mogą być sneakersy ;). Możecie coś polecić, żeby się nie rozleciało po 6 miesiącach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj obuwia niezbyt przewijający się w temacie, no ale może ktoś nakieruje:

 

Za niedługo studniówka, potem matura, w trzewikach eleganckich nie chodzę za codziennie (a obecna para mówi dosyć + są niewygodne);

Czy zna ktoś, nakieruje na siakieś mniej lub bardziej sprawdzone marki lub "marki"?

 

Wymagania:

Wygodne (studniówka, nie chciałbym po 2h przebywania w butach przeklinać na czym świat stoi), czarne, cenowo max 200zł (jak pisałem, buty będą założone max 5x do roku więc nie wydam większej kasy) no i... takie do garnituru :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwal4, też szukałem na studniówke, tylko już wczesniej, bo w listopadzie bodajże.

Obłaziłem 2 galerie i centrum Krakowa. Nie kupiłem nic. Albo dziadostwo nie dorobione, albo strasznie niewygodne w cenach 200-250zł

Zdenerwowałem się poszedłem do CCC i wziąłem pierwsze lepsze wyglądające w miarę przyzwoicie. Da się chodzić. Studniówkę wytrzymam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gołym okiem widać na zdjęciach, że to tandetna tania podróbka. BTW szukam jakiś oldschool'owych bucików do 250 zł, mogą być sneakersy ;). Możecie coś polecić, żeby się nie rozleciało po 6 miesiącach?

http://allegro.pl/item874985581_nike_air_f...d_distance.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są gdzieś te buty ORYGINALNE na allegro w rozmiarach 48/48.5 bo jakoś nie mogę znaleźć. Albo jakiś sklep z butami online dobry jak ktoś ma mógłby zapodać. Ewentualnie możecie mi zapodać jakiegoś sprzedawce na allegro który ma same oryginalne buty. :)

Edytowane przez Manhunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak dbać o białe buty? Bo z jednych z przodu zaczęła mi farba (?) schodzić i nie chcę popełnić tego samego błędu przy nowych.

Po każdym wyjściu ogarnąć je mniej więcej żeby nie były po prostu brudne (szczotka, ciepła woda, co chcesz) i od czasu do czasu (np. raz na tydzień, może być częściej) posmarować je kremem/woskiem/tłuszczem. Sprzedają takie specjalne w obuwniczych a jak nie chcesz kupować to krem nivea też się nada. Posmarować, na noc zostawić, rano wytrzeć ręcznikami papierowymi i dalej w balet :)

 

Past nie polecam bo niektóre wysuszają skórę co zamiast pomagać to jeszcze bardziej niszczy but.

 

A są gdzieś te buty ORYGINALNE na allegro w rozmiarach 48/48.5 bo jakoś nie mogę znaleźć. Albo jakiś sklep z butami online dobry jak ktoś ma mógłby zapodać. Ewentualnie możecie mi zapodać jakiegoś sprzedawce na allegro który ma same oryginalne buty. :)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - lista
01. P_rincess

02. ataf-shop

03. matti1509

04. papkin01

05. Cluxxx

06. jack1jack

07. willy_rulez

08. okazjazberlina

09. kodek1974

10. mistrz666

11. 23cuba

12. stanex1

13. mekowhy

14. radioskun

15. miskowa_sportnet

16. QIELTZE

17. JiR_2007

18. Chinka01

19. KICKZ_SHOP

20. karolka_21

21. truskaweczka

22. Burass

23. BND

24. Distance_but1

25. lolas123

26. t2sqd

27. bary112

28. MAGIC_TOWN

29. ROCAWEAR-NY

30. butyjana

31. fictionace1

32. antybarbie

33. paid_in_full

34. wawmas

35. flymoney

36. NYCELK2008

37. chicbas

38. FREESTYLE-SHOP

39. deinzconie

40. fresh_and_clean

41. Mayday_tg

42. tomulaa22

43. Vulnerarius

44. x-baba

45. SNEAKERS_4U

46. e-megasport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jak buty przyjdą się przetestuje ;)

 

Jakby ktoś nie wiedział, to w sklepie internetowym:

http://www.citysport.com.pl/

są duże obniżki, a raczej wyprzedaże, można wyrwać naprawdę bardzo fajne buty nawet za 99zł (Reebok, Nike). Jedyny problem to rozmiary, a raczej ich brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Po czym poznajesz że to fejki?

na tym forum do którego westsajd dał link powinien być poradnik o rozróżnianiu fake, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich pseudo sprzedawców podróbek z Turcji czy innego kraju ze wschodu, powinno się zablokować na allegro a następnie dać bana na Internet. Dużo w tym kraju dorobkiewiczów za dychę, żerujących na niewiedzy i głupocie ludzkiej. Działają w każdej dziedzinie handlu, dziwi mnie to, że na allegro ich nie blokują skutecznie.

 

BTW, spodobały mi się buty Nike Zoom Aspiration. Miał ktoś z nimi do czynienia? Dobrze się trzymają? W Sizeer promocja 219 zł http://sklep.sizeer.com/obuwie-sport,t,B,S...ion,17415.bhtml

 

Adidas Forum Mid też eleganckie, 279 zł w Sizeer http://sklep.sizeer.com/obuwie-sport,t,B,S...id,212213.bhtml

 

Za podobną cenę kupiłem Reebok Reverse jam i trochę się odklejają czubki butów, nie wiem czy reklamować, czy dać sobie spokój, mają niecały rok, rzadko w nich chodzę. Zaś w podobnym czasie kupiłem w Cropp w promocji za 79 zł skórzane Sneakersy (2 pary w innych kolorach), chodzę w jednej z nich codziennie, czy śnieg, czy deszcz, czy mróz i trzymają się idealnie, nic się nie rozkleiło!

 

EDIT

 

Reebok Club Legend za 129 zł też mi się podobają. Ktoś je użytkował? Cena nie jest wygórowana, jak jest z jakością? http://sklep.sizeer.com/obuwie-sport,t,B,S...iii,15595.bhtml

 

EDIT 2

 

Kaaban zobacz na listę nieuczciwych sprzedawców na allegro. Co robią? Sieją zamieszanie, sprzedają modele i kolory butów, których nie ma po zbliżonych cenach (naruszając znak handlowy) do oryginalnych ze sklepu, to jest najgorsze. Na dodatek ściemniają że na towar trzeba czekać 2-3 tygodnie, że przychodzi np 2 razy w tygodniu z USA i żadna paczka jeszcze nie zaginęła? Jak miała zaginąć, skoro jakiś dorobkiewicz przywiózł/zamówił z Turcji pół kontenera podróbek? Tacy handlarze podróbkami na bazarach niech sobie handlują, byle opłacali miejsce. Buty Adidasa za 60 zł? Osobiście nie mam nic do kogoś, kto w takich chodzi, kwestia ubioru jest indywidualną sprawą każdego z nas. Nie zaglądam nikomu do metki i nie szydzę z kogoś kto jest lepiej/gorzej ubrany.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich pseudo sprzedawców podróbek z Turcji czy innego kraju ze wschodu, powinno się zablokować na allegro a następnie dać bana na Internet. Dużo w tym kraju dorobkiewiczów za dychę, żerujących na niewiedzy i głupocie ludzkiej. Działają w każdej dziedzinie handlu, dziwi mnie to, że na allegro ich nie blokują skutecznie.

Ale dlaczego chcesz sterować rynkiem? Jak ktoś chce kupić podróbkę ze wschodu, to powinien mieć taką możliwość, a jak ktoś chce taką sprzedać również. Tym bardziej, jeżeli jest na to popyt.

 

Każdy może sprzedawać co chce i rynek weryfikuje, czy dobrze trafił, czy nie. Jak widać chętni są, nie mów mi, że ktoś kto kupuje buty adidasa za 60zł myśli, że są to oryginalne buty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy może sprzedawać co chce i rynek weryfikuje, czy dobrze trafił, czy nie. Jak widać chętni są, nie mów mi, że ktoś kto kupuje buty adidasa za 60zł myśli, że są to oryginalne buty  ;)

Kiedyś widziałem oferty Nike/Adidas z Tajlandii właśnie po ~ 100zł i zgadnij co ? To były oryginały. ;) Po prostu one tam tyle kosztują...

 

Tak wiem, że w większości to podróby, pragnę tylko zauważyć,że ... zdarzają się perły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że fejki są szyte w tych samych fabrykach, tylko po godzinach, więc jakby się już zagłębiać zagłębiać, to różnicy "teoretycznie" nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...