Skocz do zawartości
SzymonTER

Buty - ogolna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam uniwersalnych butów do jeansów w których będę mógł chodzić do pracy i po pracy, z racji tego że nie lubię nosić butów zimowych chciałbym aby buty nie rozkleiły się po kontakcie z wodą.

Osobiście upatrzyłem sobie takie buciki:

http://allegro.pl/item855473447_adidas_adi...roz_44_2_3.html (ewentualnie w takim kolorze http://allegro.pl/item865109882_hit_adidas..._44_28_cm.html

Obawiam się kontaktu z wodą pianki zastosowanej w podeszwie.

Co sądzicie o tych butach jestem zainteresowany waszymi propozycjami butów.

nie są złe, co by nie mówić, ale halówki to są najbardziej wytrzymałe obecnie buty, 3 lata zarzynałem Nike w deszczu, śniegu, także sporo grając, dopiero teraz się rozkleiły, a wcześniej miałem Adidasa. Także ten typ butów jest dobry i jeśli na początku nie będą wygodne to skóra się rozejdzie odpowiednio, problem jest z nimi jednak taki że jesli to prawdziwa skóra to może być z innych kawałków ciała, z czasem załamując się w zupełnie inny sposób. Ale może miałem pecha.

 

 

 

Ostatnio nabyłem CATy takie jak tutaj tyle ze nieco taniej

 

Dołączona grafika

http://www.allegro.pl/item813343631_caterp...lka_gratis.html

Wygodne, maja jedna wade, przy zarysowaniu pozostaje widoczny slad (chyba tak mialy byc stylizowane na zuzyte, ale w kazdym razie to czasem irytujace)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie buty powiązane z markami samochodów ? Aktualnie noszę Porsche design od Adidasa, jednak zastanawiałem się nad zmianą czegoś na wiosnę.

 

-Goodyear (adidas)

-Ferrari - szkoda, że od Pumy, odpadają

-Pirelli ma bardzo ciekawe buty (widziałem w katalogu, niestety nie mogę znaleźć :( ).

-?

 

Macie jeszcze jakieś pomysły na buty "samochodowe" ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Adidas Superstar, na co zwrócić uwagę przy zakupie żeby nie kupić podróby :?:

Zauważyłem że ten model na niektórych aukcjach ma plastikowe nakładki na oczka od sznurowadeł jak TU a na innych są zwykłe dziurki w skórze jak TU czy któreś z podanych to podróbki czy poprostu nowsza lub starsza rev :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reebok Club Legend za 129 zł też mi się podobają. Ktoś je użytkował? Cena nie jest wygórowana, jak jest z jakością? http://sklep.sizeer.com/obuwie-sport,t,B,S...iii,15595.bhtml

Akurat szukałem tanich bucików coby przelatać końcówkę zimy a tu takiego linka podsuwasz :D Kupiłeś je? Jak tak to jak się sprawują? Mam na nie ochotę ze względu na cenę oraz pewność oryginalności. W dodatku jeszcze bardziej staniały! Nie ma problemu by je kupić za 100zł, szok.

 

http://allegro.pl/item900783834_reebok_but..._citysport.html

http://sklep.sizeer.com/obuwie-sport,t,B,S...iii,15595.bhtml

http://www.butysportowe.net/index.php?page..._content=347052

 

W dodatku wszędzie mają mój rozmiar, wysyłka tania, tylko kupować! Ale właśnie mam zastrzeżenie co do śmigania w nich podczas zimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej do chodzenia po śniegu to one średnio się nadają. Ja bym szukał jakiś CAT'ów lub coś podobnego w tym stylu jakie podał mihalo w #2071 poście tego tematu (pierwszy od góry na tej stronie).

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Adidas Superstar, na co zwrócić uwagę przy zakupie żeby nie kupić podróby :?:

Zauważyłem że ten model na niektórych aukcjach ma plastikowe nakładki na oczka od sznurowadeł jak TU a na innych są zwykłe dziurki w skórze jak TU czy któreś z podanych to podróbki czy poprostu nowsza lub starsza rev :?:

te pierwsze to chyba nie sa klasyczne sheltoes'y (cwierc muszli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś takie zboczenie. ;) Widziałem co prawda jedne fajne Pumy, ale to Pumy (sick!) reszta, tak jak mówisz - wiocha.

Pirelli, nawet fajne ;) ala Porsche design.

A czemu nie Pumy? Mam 4 pary speedcatów kupowane w normalnych sklepach, bez ryzykowania na allegro, i jakościowo dają radę (i jak dla mnie, są niesamowicie wygodne).

 

BTW, http://www.sjp.pl/sic (nie sick! sic!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo oczywiste jest to, że do równych powierzchni/auta dla stopy nieprzeciążonej np. nadmiarem kg właściciela/wadami postawy 'prawie żadna' podeszwa starcza i może zapewnić wygodę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś co nie ma prawie żadnej podeszwy (amortyzacji) może być niesamowicie wygodne?

jak to jak? standardowo. :P Może Ty masz jakieś wrażliwe stópki?:P

 

http://www.hollow-hill.com/sabina/images/thx-captain-obvious.jpg

 

Załóż sobie kiedyś np. hmmm... pierwsze lepsze air maxy? Zobaczysz jaka jest różnica miedzy 'wygodą' a wygodą.

:P Miałem airmaxy i fajne elo były, ale lacosty na niskiej podeszwie to i tak wygodne buty nr1 u mnie. A nike SB miało system amortyzacji zoom tak wspaniały, że ty mi musiałeś powiedzieć, że on tam jest, po czym i tak stwierdziłem, że różnicy nie widzę. :P Niepotrzebnie trujesz tyłek marketingowym pindoleniem. (Albo na serio masz wrażliwe stópki ;-) ) Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Sysak, jak serio nie odczuwasz "systemu" w butach z "air" nazwie to masz wyjątkowo niewrażliwe stopy :huh: :plum:

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było marketingowe pindolenie to bym się w ogóle nie odzywał :D W zoomach jeszcze nie latałem więc nie wiem jak tam z nimi ale żeby w am1 premium (bo takie chyba miałeś Sysaku) nie czuć nic? Tobie chyba trzeba zafundować buciki ale... betonowe ; )))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Pumy? Mam 4 pary speedcatów kupowane w normalnych sklepach, bez ryzykowania na allegro, i jakościowo dają radę (i jak dla mnie, są niesamowicie wygodne).

 

BTW, 3459224[/snapback]

Jak coś co nie ma prawie żadnej podeszwy (amortyzacji) może być niesamowicie wygodne?

 Do prowadzenia auta i chodzenia po równych chodnikach są odpowiednie.

Dokładnie, do prowadzenia auta i chodzenia po równych chodnikach się nadaje, ba, w cienkich podeszwach lepiej się auto prowadzi. Kiedyś widziałem takie Pumy ferrari, podeszwa może miała kilka mm, w każdym bądź razie była z gumy i można było ją zaginać w każdą stronę. ;) Po kamieniach średni temat do chodzenia, ale samochód pewnie b. dobrze się prowadzi. Wtedy pierwszy raz pomyślałem, żeby mieć osobno but do "chodzenia" i do "jeżdżenia" (właśnie te pumy), jednak stwierdziłem, że rzadko jest sytuacja, że tylko jeżdżę albo tylko chodzę, a przecież nie będę trzymał drugich butów w bagażniku i zmieniał za każdym razem. :lol:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś co nie ma prawie żadnej podeszwy (amortyzacji) może być niesamowicie wygodne?

Normalnie -> nike_cortez.jpg

W wygodniejszych butach nie chodzilem, zeby nie wiem jakiej wielkosci mialy poduszki, dmuchane systemy i inne bajerki. Doslownie jakbys "plywal" po chodniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi, zima w takich butach? Chyba, że na zimę za każdym razem planujesz wylot w ciepłe, to może się zgodzę ;) Dla mnie te buciki są wygodne, idealnie pasują do jeansów i mają plusa za powiązania z motosportem (czego i ty szukasz).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ->

W wygodniejszych butach nie chodzilem, zeby nie wiem jakiej wielkosci mialy poduszki, dmuchane systemy i inne bajerki. Doslownie jakbys "plywal" po chodniku.

Normalne bo akurat podeszwa w cortezach zrobiona jest z pianki, która zachowuje się jak system :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było marketingowe pindolenie to bym się w ogóle nie odzywał :D W zoomach jeszcze nie latałem więc nie wiem jak tam z nimi ale żeby w am1 premium (bo takie chyba miałeś Sysaku) nie czuć nic? Tobie chyba trzeba zafundować buciki ale... betonowe ; )))))

Czuć, ale nie jest to różnica ani na plus, ani na minus chyba, że muszę ścigać autobus, który zaraz odjedzie z przystanka, albo spierdzielać przed szwajcarskimi jugosłowianami. ;-) Wtedy to jest przydatne, ale i tak najpierw wysiadają mi płuca, a stopy się nawet nie zmęczą.

Betonowe buciki mogą być - lubię mieć twardy zawias ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi, zima w takich butach? Chyba, że na zimę za każdym razem planujesz wylot w ciepłe, to może się zgodzę ;) Dla mnie te buciki są wygodne, idealnie pasują do jeansów i mają plusa za powiązania z motosportem (czego i ty szukasz).

Trochę lekkomyślne, wiem, ale jestem optymistą, że nie będę musiał biegać po zaspach, zimno mi nigdy nie było. :) 

 

BTW, chyba znalazłem McLaren albo McLaren 2 , tylko muszę je obejrzeć na żywo, bo na fotkach jakimś "plastikiem" zalatują. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...