Skocz do zawartości
SzymonTER

Buty - ogolna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

OK, misja zakończona :). Poczytałem trochę i znalazłem czy w zasadzie poleca się buty firmy Joma. Spełniają oba warunki czyli są i dobrej jakości i w świetnej cenie - w zależności od modelu (tutaj pojawia się coś takiego jak stopa supinująca, pronująca i neutralna) można je wyrwać na necie/allegro za 100-150 zł. W moim wypadku powinny się sprawdzić JOMA TITANIUM VI, 100 zł + koszt wysyłki i jest bajerka :D

 

 

opis i test modeli - bieganie.pl - Sprzęt, Buty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, misja zakończona :). Poczytałem trochę i znalazłem czy w zasadzie poleca się buty firmy Joma. Spełniają oba warunki czyli są i dobrej jakości i w świetnej cenie - w zależności od modelu (tutaj pojawia się coś takiego jak stopa supinująca, pronująca i neutralna) można je wyrwać na necie/allegro za 100-150 zł. W moim wypadku powinny się sprawdzić JOMA TITANIUM VI, 100 zł + koszt wysyłki i jest bajerka :D

 

 

opis i test modeli - bieganie.pl - Sprzęt, Buty

 

 

Nice! :> Podziękować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosze sie z zakupem jakis trampiszczy, nie wiem jeszcze dokladnie ktore, sa dwa typy-w sam raz zeby rzucac moneta :-P

 

Trampki Converse M7650 (46) białe Chuck Taylor (942497308) - Aukcje internetowe Allegro

Buty Keds CHAMPION CVO white (43.5) białe (964365013) - Aukcje internetowe Allegro

 

biale buty to zawsze problem, ladnie wygladaja przez pare tygodni... mowi sie trudno, wiosna/lato ja po prostu musze miec biale kapcie :)

buty w linkach nie sa skorzane, tym bardziej problem jest jeszcze wiekszy.

 

mialem dwie pary zamszowych adasiow-czarne i brazowe. nie uzywalem zadnych dedykowanych szczotek, zawsze mokra szmata a od czasu dawaj do pralki ;) czarne sie podarly w paru miejscach, a brazowe maja juz 3 lata i mimo malego przetarcia trzymaja sie super!

 

wydaje mi sie, ze na taki bialy zamsz to szmatka nie pomoze, jak juz to do pralki.

 

brat mi w dodatku mowil, ze jak jest deszczowo/wilgotno na zewnatrz to lepiej ich nie zakladac-dzins farbuje i jest [gluteus maximus] blada (?). nie wiem ile w tym prawdy, nie mam z nim teraz kontaktu. moze ktos z was sie z tym spotkal?

 

moze ktos z was nosil cos podobnego i powie mi cos na temat eksploatacji ? ;)

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem sobie kupić trampki białe.

Ba! Jestem na nie napalony.

Powiedziałem sobie jednak, ze nie dam za (bądź co bądź) jednorazówki 190 zł.

 

Dlatego popatrz w H&M.

Tam są całe, piękne białe za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bajtelo - nie nazwałbym ich jednorazówkami. Kombinowałem z masą trampek - H&M, HD i inne takie..pod względem wytrzymałości do Converse nie mają startu. Rekordowe HD rozpadły się po nieco ponad 2 miesiącach Oo. Teraz zaczynam drugi sezon w takich jak podał wyżej kukifas (tylko niebieskich) i w zasadzie tylko lekko zdarte zewnętrze strony pięt są. Też się teraz nad białymi zastanawiam, tylko niskimi i chyba się wokół tych - Converse zakręcę..

Co do deszczu - imho się ogólnie średnio trampki nadają do chodzenia w taką pogodę - szybko przemakają. Co do farbowania się nie wypowiem bo póki co tylko czarne/niebieskie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że to są białe trampki właśnie.

Takie zaś po prostu trzeba prać, bo inaczej ich się nie wyczyści.

Co za tym idzie pewnie za długo nie potrzymają.

Idąc dalej - nie jest dobrym rozwiązaniem kupowanie drogich par.

Lepiej nabyć więcej tych tańszych np. z H&M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem tak zrobiłem, od paru tygodni śmigam w Reebokach Club Legendach III

Dołączona grafika

 

 

Ogólnie fajnie wyglądają ( wiadomo - gust ) i wydają się dość wytrzymałe ( już trochę w nich kopałem w piłeczkę ). Wadą w moim przypadku jest ( już niemalże było ) to, że długo dopasowują się do stopy. Za 100zł super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie za to sprawilem takie sofixy: REEBOK NPC STRIPES 2 RETRO

 

Jako ze mialem juz jedne NPC, tylko ze inny model, to wybor padl na cos podobnego, ale wszedzie byl problem z rozmiarem. Tutaj stwierdzilem, ze za 150zl nie ma co wybrzydzac i zamowilem. Butki przyszly, tylko jest jedno ale: Made in China :| a poprzednie in Vietnam. Poprzednie NPC bankowo oryginalne, a te wygladaja taka samo, jakos tez i nie wygladaja jak tandetne podroby.

 

I jeszcze do biegania takie cuda: REEBOK HEX EXEC HEXALITE

 

Dołączona grafika

 

Wygodne i mam nadzieje, ze beda wytrzymale w miare...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak nowe, ale tak z rok temu Hexalite potrafily sie sie rozleciec w ciagu dwoch miesiecy i to przy zwyklym uzytkowaniu ; czyli chodzenie i nic wiecej. Wada to pekajacy "system" vide plaster miodu ; daj znac jak jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie mam zamiaru uzywac dluzej niz 2-4h tygodniowo od swieta ;) Pozatym.... za 150zl nie bede plakal, jak po roku sie rozwala.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat szukałem tanich bucików coby przelatać końcówkę zimy a tu takiego linka podsuwasz :D Kupiłeś je? Jak tak to jak się sprawują? Mam na nie ochotę ze względu na cenę oraz pewność oryginalności. W dodatku jeszcze bardziej staniały! Nie ma problemu by je kupić za 100zł, szok.

 

Reebok Buty Męskie Club Legend I 46 od CitySport (900783834) - Aukcje internetowe Allegro

http://sklep.sizeer.com/obuwie-sport,t,B,S...iii,15595.bhtml

Buty sportowe - Reebok, Nike,Adidas, Puma, Lacoste, And1, Converse, Mustang, CAT, Iguana, Bergson, Kappa, Merrel, Umbro, Skechers

 

W dodatku wszędzie mają mój rozmiar, wysyłka tania, tylko kupować! Ale właśnie mam zastrzeżenie co do śmigania w nich podczas zimy...

 

Gdzie je wyrwałeś za 100zł ?

 

Wcześniej wszędzie była promocja i kosztowały po 100-115zł, teraz ciut droższe ale jakby dobrze poszukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio mowa o trampkach.

Zwykle kupuje obuwie trampko-podobne, luźne i szerokie. Ostatnio zakupiłem buty w H&M, aż 3 pary, coś mniej więcej takiego http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=4817184 (1 - całe czarne do kostki, 2 - całe czarne niskie i 3 - niebieskie, niskie z białą podeszwą) i po zaledwie kilku dniach zaczęły tak cuchnąć że szok. Zwykle mi się to nie zdarza (dbam o higienę itp), więc wychodzi na to że został w nich użyty jakiś śmierdzący klej(?). Na razie wszystkie 3 pary są po praniu i jakby lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zainwestowałem w takie butki :)

Nike Air Twilight Mid 003 R. 44 BASICSPORT DUNK (894811295) moda.allegro - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

 

Bardzo wygodnie się w nich chodzi, jak dla mnie źle nie wyglądają jedyne co, to patrząc na tę aukcję chyba trochę przepłaciłem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tymi bucikami, wyglądają zacnie:

Sklep e-SIZEER - REEBOK MATCH ROYALE - Obuwie - Lifestyle - Lifestyle

Nike Air Offense

Cropp -nie ma nazwy-

Jest tu jakiś użytkownik wyżej wymienionych butów? :)

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.juicycerebellum.com/200427.htm

 

Minutes after Del's initial ogling over his Chuck Taylor's, he lifts them up and shows them to his granny (Adrian L. Ricard). When Granny asks what he's wearing, he says something like, "Converse All Stars, vintage 2004." So much for the film's historical accuracy. As anyone with any pride in their shoe collection knows, Converse All Stars will only be considered vintage through 2002. When Nike bought them in 2003, they turned into nothing but another novelty item to be shilled in mediocre Will Smith movies.

 

 

hmm

Converse All Star Leather Hi (Chuck Taylor ) - Shop Converse all star / Chuck Taylor Unisex basketball / lifestyle shoes Style:1S581 Color:Black

Edytowane przez nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, pytanie mam (troche i może dziwne :) ). Czy orientuje sie ktoś co to za model Adidasów tego koleżki w 2:10 tego klipu -

??? Czy to jakiś model z serii ZX ? Szukałem troche i podobne wydały mi sie ZX 8000, ale to chyba nie one :/ Edytowane przez gib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba faktycznie one ;) Co do ceny...no tanie nie są, ale no w mordeczkie strasznie sie najarałem na nie, zaczynam rozeznanie czy ktoś moglby jakiś rabat skrecic i łykam je :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Reebokiem mam złe doświadczenia. Siostra kupiła mi w prezencie w Kanadzie i po jednym sezonie popękały. Teraz (w sumie mam je ponad 2 lata) chodzę w Badlanderach Adidasa i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...