Skocz do zawartości
SzymonTER

Buty - ogolna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Amen, różne wojasy noszę już prawie dekadę i za każdym kolejnym zakupem jestem wierny firmie. A zaczęło się od prostych glanów... ^_^

 

Tzn ze wytrzymalosc butow jest dobra, tak? Spodobaly mi sie te buty podlinkowane przez Macka a jestem wlasnie przed zakupem i prawde mowiac juz nie wiem co kupic. Wymagania co do wytrzymalosci mam wysokie bo w butach reeboka velocera chodze 4 rok. Zaciekawily mnie te wojasy ale boje sie kupowac w "ciemno". Jak u nich z ewentualnym korzystaniem z gwarancji?

Dołączona grafika

 

a z butami badury mieliscie stycznosc?

 

Dołączona grafika

 

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ze wytrzymalosc butow jest dobra, tak?

 

Glany zabiłem sam w jakieś 3 lata, ale były katowane bezlitośnie. Najstarsze trzewiki których używam na co dzień mają ładnie ponad 5 lat i po wyczyszczeniu wyglądają jak nowe - dwie bliźniacze pary. Kolejne młodsze trzewiki i półbuty w wieku 3-1 lat także bez cienia zużycia. Zastrzeżenie jedno: piszę tylko o butach ze skóry i grubego zamszu ze "szmaciankami" nie mam doświadczenia; ostatni nabytek to wcześniejsza wersja tych: buty i z czystym sumieniem mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u nich z ewentualnym korzystaniem z gwarancji?

 

Ja z kolei zakupiłem wojasy namówiony przez Szwagra, który to już jakiś czas pomyka w różnych wojasach. Po dwóch latach Szwagier jakoś zahaczył o krawężnik(?) czy jakąś wyboję, no i skóra pękła w jednym miejscu. Poszedł do sklepu, powiedzieli mu, że takiego modelu już nie mają, więc albo naprawa albo może wybrać inne w podobnej kwocie. Po tej opinii byłem już zdecydowany. ;) Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zajrzałem tutaj wcześniej :(

W niedzielę poszedłem po buty (bo oczywiście 2 pary butów z Cropp Towna rozsypały się po kilku miesiącach - jedyne z czego jestem zadowolony, to reklamacja. Pani uwzględniła mi od ręki i od razu oddała kasę za jedną parę. Drugie poszły do rzeczoznawcy) i kupiłem sobie Nike elite mtr blue:

Nike Store Poland. Nike Elite SI Men's Shoe

Dołączona grafika

 

Wygodne, lekkie, przewiewne, fajny profil na pięcie. Ale takie Wojasy też by mi się przydały :>

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam butów podobnych do Nike Future Court. Nie muszą być firmy Nike mogę być też inne, ważne żeby nie było wielkiego znaku firmy na całym bucie tylko taki malutki gdzieś z boku. Najlepiej ciemne z dodtakiem białego. Może ktoś coś poleci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy ktoś z was miał do czynienia z trampkami Nike Go:

Dołączona grafika

Ewentualnie z Adidas Vespa Pk Mid:

Dołączona grafika

Zastanawiam się nad kupnem jednych z nich. Chciałbym mieć pewność, że pochodzę w nich ze 2 sezony, stąd moje pytanie. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie robi ;/

Wszelkie buty ze tak powiem wyczynowe... znaczy sie z zastosowaniem innym niz ladny wyglad i chodzenie 2h dziennie, poprostu sie rozklejaja.

Ja po 2 zwrotach gotowki poprostu odpuscilem sobie te firme jako producenta butow... But jeszcze dobrze sie nie ulozy na nnodze a tu juz zaczynaja sie problemy

 

Zadowolony za to jestem z dwoch ostatnich par adidasow... ktore dostaja w dupsko dosc ostro i sie trzymaja...

 

Za to mam zajebisty problem z butami do siatki.

Moje stare pumy do pilki recznej juz sie wysluzyly, kilka ostatnich dni zwiedzilem kilka sklepow i zaczyna sie masakra...

Bo albo moge kupic "szmaty" ktore mi sie rozleza i ktorych poprostu nie cierpie, albo musze gniesc noge w skorzanych butach...

Nie wiem czemu ale wszytskie modele jakie przymierzalem sa diabelnie waskie...

Oblecialem Reeboki, Adidasy, Mizuno, Asicsy i nic... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia, ze sklepami w UK, wysyłającymi buty do Polski - http://www.sportsdirect.com albo http://www.jdsports.co.uk/home ? Kolega z pracy polecił mi sportsdirect, mówiąc, że wszystko jest jak należy. Ceny butów zachęcają, zaś wysyłka to tylko 5 funtów. Znacie jakieś warte polecenia sklepy, które wysyłają z UK? Proszę o jakieś namiary, dziękuję z góry.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktos doczynienia z cichobiegami Adidas serii clima cool? Szukam jakiegoś kapcia na wakacyjny wyjazd, ma byc lekki, przewiewny i wygodny do klepania kilometrów pieszo w upale 30+. Moja uwage zwróciły właśnie Adidas Daroga, a może cos innego spełniającego powyższe wymagania?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał z nimi do czynienia?

 

http://allegro.pl/reebok-classic-raley-runner-buty-44-5-29cm-i3269363412.html

 

http://allegro.pl/reebok-classic-grey-dash-runner-lodz-44-5-29cm-i3269446083.html

 

Obawiam się o trwałość i co się z nimi stanie jak deszcz zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie! Wojasy kupione, zaczynam przygodę, mam nadzieję, z najlepszymi butami jakie moja stopa nosiła. Conversom wygody nie odmówię, ale po 3 latach wyglądają bardzo kiepsko. Pięta się przetarła i konieczna była wymiana u szewca.

Miał ktoś takie? Kupiłem na wyprzedaży, te 100zł w dół dało przystępną cenę. Zresztą taniej chyba się już u nich nie da.
http://wojas.pl/produkt/5626

 

Pytanie dla posiadaczy tego typu butów w ogóle, spód jest dziwny. Część przednia buta jest pokryta jakby gumą, ale nie jest to podeszwa do jakich jestem przyzwyczajony, wygląda na wystylizowaną. Guma jest nabryzgana nierównomiernie, nie pokrywa całego spodu. Nie zwróciłem w sklepie na to uwagi. Czy tak u nich jest czy to może oznaka "zużycia" ? Co z taką cienką warstwą gumy się może stać na przestrzeni m-cy? 

 

P.S. Ależ to cholerstwo ładne, wygodne i lekkie jest... :)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś sklepy online z obuwiem? Mogą być też zagraniczne.
Szukam miejsca gdzie najtaniej kupie pewne new balancy Dołączona grafika

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: po prawie 7 latach w końcu zaczęła się poddawać jedna z najstarszych i najbardziej eksploatowanych par trzewików wojasa, podeszwa zaczęła się rozłazić od czuba w jednym bucie. Biorąc pod uwagę przebieg i warunki (lato, zima, deszcz, błoto,...) w których pracowały wynik moim zdaniem rewelacyjny jak na obuwie codzienne. Para na zastępstwo już zamówiona. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mogę polecić buty firmy Salomon. Bardzo dobra jakość, wygoda i wytrzymałość. Dokładnego modelu nie podam, bo nie mogę nigdzie znaleźć ich zdjęcia. Zakupywałem je razem z braciakiem 2 lata temu. On swoje wkrótce wziął do pracy (często przemoczone itp. - ogólnie ekstremalna eksploatacja). Jak postawi się je obok siebie to różnica polega jedynie na bardziej wyrobiony materiale w parze brata - są mocno przyklapniętę, ale nic się nie rozłazi czy rozkleja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dokładnie te: http://allegro.pl/show_item.php?item=3511421808, wcześniejsze też od nich brałem.

 

 

Wybrałem swój model i kupiłem. Mam jednak wątpliwości co do klejenia. Wydaje się jakby zaraz miał się odkleić nosek, ale ogólnie trzyma się dobrze. Zobaczymy ile wytrzymają.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma tego co szukasz w powyzszym sklepie to jest jeszcze http://sportowysklep.pl/

ten sam wlasciciel ale towar inny, w sumie maja kilka netowych sklepow. 

ja kupuje stacjonarnie i moge sie tylko w superlatywach wypowaidac o cenach, dostepnosci i profecjonalzimowi personelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam jakiś dobrych butów trekingowych na lata.

Przede wszystkim lekkie i wytrzymałe wygodne i ciepłe

bo głównie na zimę.

 

Kiedyś Alpinus robił fajne modele butów

chodzi mi właśnie o taki design:

https://www.google.pl/search?q=buty+alpinus&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=JXbmUsz3KsqGswbBxoCoBA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=652

 

Najchętniej jakieś promo z 699 na 400 PLN :)

Ale tak z 400-500PLN miałbym do wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam wygodnych butów na okazje typu las, ognisko, domek nad jeziorem, spacer w deszczu, których nie będzie mi żal gdy się trochę zniszczą, więc tak do 150 zł. Może znacie jakieś buty na które warto zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...