Skocz do zawartości
SzymonTER

Buty - ogolna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Adidasy sa ok, najbardziej mi pasuja obecnie te ktore mam do kosza i bardzo stary moedel Stabili jaki keidys mialem. W roznych adikach chodzilem, do biegania, gorskie, ael chyba najwygodniejsze sa do koszykowki. A jesli szukacie butow nie zniszczalnych polecam asicsa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam te wasze posty i piszecie, że buty wytrzymują Wam po 3 i więcej lat to nie mogę uwierzyć. Na moich nogach żadne buty (nike, puma, adidas itd.) nie wytrzymują dłużej 10miesięcy. Całe się rozklejają i w ogołe nie da się chodzić. Może to wina platfusa :lol: :lol: :lol:

1312257[/snapback]

mi wlasnie tez ZADNE buty jeszcze nie wytrzymaly wiecej niz rok, a platfusa nie mam :D :D :D jak sie moim najeczkom cos stanie albo mi sie znudza to kuie reeboka bo nigdy nie mialem. :D :D a ogolnie to lubie niskie buty, i tak sie zasatanowiam czy reeboki sa niskie bo w sklepie kiedys mierzylem i mi sie dziwne wydaly ale bede musial sprubowac :-P :-P :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mellow:  w moich reebokach doipero pojawiło sie to w ok 1,5h roku użytkowania, teraz jest tam kawałek plastiku :lol:

To raczej tego nie zauważyłeś - ja co jakiś czas sprawdzam jak mam nowe buty i jak tylko sie pojawi malutkie przedarcie, to naprawiam - do tego plastiku, czy co tam twardego jest się jeszcze w żadnych butach nie dokopałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Reeboki - kupilem kiedys "biegowki" - ale uzywalem na okraglo :) Nie wygladaja jak nowe ale trzymaja sie dobrze, moze troszke brudne ;) A zyja juz ponad 2.5 roku...

Za to mialem jedne Fila - taki szajs ze strach gadac, zaluje ze nie reklamowalem... byly na zewnatrz z takiego jakiegos materialu.. skura to miala byc, ale byl on koloru szarego. I ten szary zaczol sie scierac, tak ze po 1 michu buty wygladaly gorzej niz 2 letnie wtedy reeboki...

 

A ma ktos jakies moze doswiadczenia z NewBalance'ami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jak to naprawiasz? ;]

1313131[/snapback]

Przylepiam łątę z jeansu - niedużą, żeby zakryć miejsce od którego zaczyna się wycierać, ale też żeby nie było za bardzo widać - oczywiście trzeba to odpowiednio docisnąć później, żeby boki łaty nie odstawały - jak narazie trzyma się idealnie i nie obciera - aha odradzam łaty ze skóry - są albo śliskie, albo się przecierają...

 

Jak się nie zrobi czegoś takiego, to za parę miesięcy będzie z tyłu buta taka dziura że wstyd chodzić (oczywiście nie an wylot ;) ), a i to co jest pod materiałem jest często śliskie i źle się noga trzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm moje buty to AND 1 :) zlooote :D super wygodne ale zima dala im troche popalic :/ niedlugo shoxy kupuje... :)

imho wie ktos jaka cena jest tych nowych Adasi co sie reklamuje ze sa pierwszym inteligentym butem na swiecie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

butki sportowe na codzień - maskara - skończyłem z tym jeszcze w liceum

butki do kosza - osobiście preferuję adidasa i reeboka - jakoś tak wytrzymywały w ekstremalnych warunkach za najlepszych czasów po dwa sezony (3-4 godziny grania codziennie)

miałem tez consy - porażka, w prawdzie dwa sezony ale przy graniu dwa razy w tygodniu po 2 godziny

nike - raz miałem, wytrzymałość jak adidas i reebok a cena wyższa o 1/3 słowem szkoda kasy i jeszcze miałem wrażenie że nie 3 mają mi kostki

 

ale sportowym butom na codzień mówimy stanowcze NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm moje buty to AND 1 :) zlooote :D super wygodne ale zima dala im troche popalic :/ niedlugo shoxy kupuje... :)

imho wie ktos jaka cena jest tych nowych Adasi co sie reklamuje ze sa pierwszym inteligentym butem na swiecie ? :)

1315532[/snapback]

już się o to pytałem tu, wie ktoś o nich coś więcej ?

stronka

 

ogólnie disign adków mi sie nie podoba, wszędzie muszą te swoje 3 paski wcisnąć w tego buta, ale co kto lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piąty rok nosze pumy za 100zł :) (okazyjnie po znajomości) trzymają się świtnie, tylko środek sie powoli przeciera i podeszwa łysa, ale wątpię żeby jakiekolwiek teraz kupione buty wytrzymały właśnie 5lat.

 

model to jakieś Puma Trinomic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się o to pytałem tu, wie ktoś o nich coś więcej ?

1315698[/snapback]

dzisiaj do kumpla dzwonil kuzyn z angli... wspominal ze kupuje wlasnie nowe adki na pompach :) tylko ceny nie podal :/

nie wiem...interesuje mnie z ciekawosci ich cena...bo napewno mnie nie stac na nie :)

fajne buty ostatnio kumpel nabyl Reebok'i z serii G-unit dal chyba 2 stoofy :> (brat pracuje w sklepie sportowym) zawszeeee znzka jakies 100zyla :D

 

shoxy kupie:P to juz postanowione :) maja byc na wiosne/lato :) nic wiecej od nich nie oczekuje ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje stabile kupowałem +- rok temu i sa MADE IN GERMANY

 

co mi zreszta zwisa liczy sie to byle by były wygodne i sie nie rozleciały po 2 miechach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wlasnie tez ZADNE buty jeszcze nie wytrzymaly wiecej niz rok, a platfusa nie mam :D  :D  :D jak sie moim najeczkom cos stanie albo mi sie znudza to kuie reeboka bo nigdy nie mialem. :D  :D a ogolnie to lubie niskie buty, i tak sie zasatanowiam czy reeboki sa niskie bo w sklepie kiedys mierzylem i mi sie dziwne wydaly ale bede musial sprubowac :-P  :-P  :-P

1312367[/snapback]

Po pierwsze: buty trzeba szanowac. Tzn. czyscic, konserwowac.

Po drugie: SZNUROWAC!!!!! Jak widze boy'kow w rozsznurowanych butach :blink: do tego z jezykiem na wierzchu to szczam po nogach. Nie dosc ze discopolo to jeszcze buty sie niszcza. :blink: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam na sale pume i sie max zawiodlem :/ koles mowil, ze niby sa idealne do grania w siatke, ale skrecilem w nich obie kostki :/ nie wiem co to za model, ale nigdy wiecej butow pumy do siaty :/ na codzien mam jakis czarne reeboki kupione w londynie w wyprzedazy za 19Ł :D, a na zime of coz glany 2 letnie do wymiany na next sezon :P, na rower buty zmieniam co 2,3 miesiace bo zadna podeszwa nie wytrzymuje dluzej :mur: gdy sie ma buto-zerne platformy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Powerslave jak szukasz do siatki butow do zainteresuj sie firma asics. Robia naprawde super wytrzymale buciki. A jesli masz problemy ze skreceniem kostki, to robia oni rowniez buty podwyzszane. Kumpel ktory z nami gra, ma jakies pumy wlasnie niby do sitaki i nie jest z nich wcale zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak Air Jordan XIII. Mam dwie pary kupione jak wznawiali kolekcje z roku 1997. W jednej gram, w drugiej latem pomykam po ulicy :D A zimą to IMHO tylko solidne trapy....

 

BTW - gdzie te czasy, gdy chodziło się w chińskich trampkach "a'la Converse".... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze jakie mialem adidasy jakies 5 lat temu to podeszwa poszla po roku :> normalnie jak pupa niemowlaka. Kolejne najki 2 pary wypasiste tylko poszly na wysokosci palcow ( material sie przetarl ) . A teraz juz 2 rok zaraz bedzie jak mam najki kolejne i sladu noszenia nie maja ;x . A do wszystkiego je mam , rower , w-f , dworek - WSZEDZIE :>

 

zeby nie bylo - mam jeszcze inne buty ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze jakie mialem adidasy jakies 5 lat temu to podeszwa poszla po roku :> normalnie jak pupa niemowlaka. Kolejne najki 2 pary wypasiste tylko poszly na wysokosci palcow ( material sie przetarl ) . A teraz juz 2 rok zaraz bedzie jak mam najki kolejne i sladu noszenia nie maja ;x . A do wszystkiego je mam , rower , w-f , dworek - WSZEDZIE :>

Bo paznokcie u nóg też się obcina, a i obgryzać trudniej :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasnie druga pare oldskulowych adidasow superstar :) pierwsza jeszcze zyje ( 4 sezon !!) ale juz nie wyglada zbyt dobrze :) druga ma narazie jeden sezon tzn ja je raczej nosze caly rok :) tak te jak i te stare.

Obie pary sa ze skory nie rozklejaja sie bo sa szyte dookola :) No i mam tez jakies skurzane oldskulowe noname :) wygladaja jak stare pumy :) ale tych uzywam okazjonalnie :) i gdzies w szafie walaja sie stare reeboki maja z 6 lat ale wygladaja niezle :)

 

Ogolnie mozna powiedziec ze nawet dobre firmy wypuszczaja model wytrzymaly i chlam, mialem przedtem adki ale wytrzymalu moze z miesiac !!! milaem tez pumy ktore wytrzymaly 3 sezony, reeboki na sezon i tak mozna wyliczac bez konca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

 

Trwałość butów sie zmniejsza, bo nikomu się nie opłaca produkować wytrzymałych.

 

Poza tym to ile but wytrzyma w bardzo dużym stopniu zależy od sposobu chodzenia i budowy samej osoby (waga, wysokośc podbicia). Jak się kupi buty niedopasowane do siebie, to się rozwalą w trymiga.

 

Ja np mam przykład prawą stopę pół numeru mniejszą (nic niezwykłego), dodatkowo już dwa razy była skręcona. W zwiazku z tym prawy but zawsze mam w dużo gorzym stanie. Obecnie naprawiałem buty trekkingowe za 4 stówy bo podeszwa Vibram (niby super) była uprzejma po 2.5 roku tak popękać, że woda przez nią podsiąkała.

 

A kupując buty patrzę na:

- czy but jest wygodny

- czy jest dopasowany do budowy mojej stopy

- to czy podeszwa jes przyszyta czy przyklejona (pierwsza opcja zdecydowanie rzadsza ale dużo wytrzymalsza)

- ilość elementów z których się składa - im mniej tym lepiej

- wygląd - im prostszy tym lepiej :D

 

A i nie kupuję butów znanych firm (Nike, Puma etc.) po normalnej cenie tylko w wyprzedażach bo wtedy się nie płaci za metkę tylko za produkt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam pytanko odnosnie zakupu butow firmy nike... Otoz interesuja mnie buty nike shox 2:45 (typowo na gorace wiosenne jak i letnie dni). Problem w tym, ze nie wiem gdzie je mozna dostac. Sprawdzalem na europejskiej stronie NIKEID - lecz na tej stronie buty + DOWOZ to gra nie warta swieczki. Dla przykladu ja jako Polak place za te buty 160eur za to koles np z Anglii tylko 110eur (tak to jest z tym transportem...). Buty 'normalnie' (tj bez kosztow przesylki) nie kosztuja wiecej niz 400zl.

No i teraz mam pytanie, a mianowicie, wie moze ktos skad mozna kupic te buty? (no oczywiscie strona NIKEID odpada - nie bede placil ponad 200zl za transport... :mur: ) Naprawde zalezy mi na tych butach...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jakie buciki byście polecili na rower?

1322652[/snapback]

hehe ja buty na rower zmieniam co 2 gora 3 miesiace, bo platformy mi rozrywaja podeszwe :/ wiec kupuje jak najtansze, zadnych firmowych, jedynie zwracam uwage by byly przewiewne by sie noga nie pocila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja buty na rower zmieniam co 2 gora 3 miesiace, bo platformy mi rozrywaja podeszwe :/ wiec kupuje jak najtansze, zadnych firmowych, jedynie zwracam uwage by byly przewiewne by sie noga nie pocila

1323611[/snapback]

na rowerze to ja kilka razy w glanach jezdzilem :lol: na rowerze jezdze praktycznie raz na ruski rok, a chcialem tez zobaczyc jak to sie jezdzi w glanach :D

a co do sportowych do jakies 2 lata temu kupilem Pumy EverTrack. przez pierwsze 1,5 roku lazilem w nich, gralem w pilke, biegalem itp a po zakupie glanow poszly do szafy (ale co jakis czas i tak je zakladalem) i buty trzymaja sie naprawde super (nie liczac obtartego materialu wewnatrz buta od piety - to mi sie robi praktycznie przy kazdych butach - ale wsumie to jest nie problem bo mozna czyms zalatac). Kumpel kupil sobie tez takie same buty jakies 2 tygodnie po mnie i chodzi w nich non stop do dzis - takze sie bardzo dobrze trzymaja (podobnie jak u mnie material ma wytarty z tylu na piecie od wewnatrz). A za buty zaplacilem chyba ok 170 zl jak dobrze pamietam. Takze z tych pum jestem naprawde zadowolony. Wczesniej mialem jakies Nike to po ok jednym roku calkiem padly - za nike dalem ok 220 zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mamoprocz conversow Reeboki - Rbk Above The Rim... Kupilem je z myslą o koszu. Kupilem je w lipcu zeszlego roku i od razu poodklejaly sie nosy, poza tym wygniotły sie dosyc mocno. Wczesniej mialem inne skorzane Reeboki - Velocity. I calkiem niezle sie trzymają a byly prawie o polowe tansze od ABR. Teraz przymierzam sie do And1 zobacze co od nich wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...