Skocz do zawartości
SzymonTER

Buty - ogolna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, zmusiliście mnie abym zrobił mały risercz i rzeczywiście na stronie producenta berliny są w kategorii obuwie męskie :rolleyes: Co nie zmienia faktu, że i tak nigdy bym ich nie założył :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdę na przymiarkę do Sizeer'a a następnie zamówię na allegro odpowiedni rozmiar.

westsajd - to nie są damskie buty ;).

 

Jak jest z jakością Nike Air? Generalnie nie niszczę butów i regularnie czyszczę. BTW w skórzanych 'dunkach' od Croppa przechodziłem całą jesień, zimę i chodzę w nich nadal do pracy. Bardzo dobrze wykonane, solidne obuwie. Później wrzucę fotkę jak aktualnie wyglądają. Kosztowały ok 80 zł.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupilem dzisiaj takie trzewiki:

 

Dołączona grafika

 

Ciekawy jestem ja ksie beda trzymac. Do tej pory w poprzednich modelach z podeszwa z goodyear chodzilem blisko 3 lata. Mam nadzieje, ze z tymi bedzie podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam zaskakująco, zajebiście, długo chodzicie w Najaczach(adasiach czy innym... *** ... sygnowanych "dla mnie byle gó**em".

Kumple trzymają max 3 miechy takie cuda...

Sam trzymałem adasie chwile, ale co z tego jak były niezliczoną ilość razy na gwarze dopóki nie dostałem kasy.. Najacze jeszcze spoko, wytrzymałe, ale brudzą się niemiłosiernie...

 

Sector nie czy wiesz co to trzewiki, ale twój przykład co najwżej może spełniać role lulz'a :lol2:

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo widać ale to nie właśnie ZX 8000 Aqua?

edit: na 100% to one

 

Bez urazy ale jak mozna cos takiego zalozyc na noge? :lol:

 

Powiem wam zaskakująco, zajebiście, długo chodzicie w Najaczach(adasiach czy innym... *** ... sygnowanych "dla mnie byle gó**em".Kumple trzymają max 3 miechy takie cuda...Sam trzymałem adasie chwile, ale co z tego jak były niezliczoną ilość razy na gwarze dopóki nie dostałem kasy.. Najacze jeszcze spoko, wytrzymałe, ale brudzą się niemiłosiernie...

 

Ja prawie 3lata temu kupilem RBK velocera i chodze w nich do dizsiaj. Co prawda widac ze maja juz lekki przebieg ale w momencie zakupu nawet nie przypuszczalem ze pochodze w nich 3 lata. Z butami trzeba dobrze trafic nie tyle w egzemplarz co w model. A sugerowanie sie wylacznie marka w tych czasach jest raczej nierozsadne :)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sugerowanie sie wylacznie marka w tych czasach jest raczej nierozsadne :)

 

Dla mnie jest rozsądne.

A przynajmniej dwie marki...

Etnies i Adio.

Buty trzymają 4, albo 3 lata w ciężkich warunkach i mówię tu o naprawdę różnorodnych sytuacjach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam zaskakująco, zajebiście, długo chodzicie w Najaczach(adasiach czy innym... *** ... sygnowanych "dla mnie byle gó**em".

Kumple trzymają max 3 miechy takie cuda...

Sam trzymałem adasie chwile, ale co z tego jak były niezliczoną ilość razy na gwarze dopóki nie dostałem kasy.. Najacze jeszcze spoko, wytrzymałe, ale brudzą się niemiłosiernie...

 

Sector nie czy wiesz co to trzewiki, ale twój przykład co najwżej może spełniać role lulz'a :lol2:

 

Ja chodze w butach, ktore uznawane sa przez Ciebie za gowno, ponad 1-2 lata. A to co robia Twoi kumple to mnie nie interesuje. Piszesz tak o firmach jakby kazda firma robila tylko 1 model butow :D Rozumiem, ze wszystkie buty Nike sie brudza a wszystkie buty Adidasa/Reebok to gowno. Gratuluje podejscia.

Tak jak napisal Carson, zalezy jak trafisz z butami. W jednych pochodzisz miesiac w innych 3 lata.

 

"trzewiki" napisalem specjalnie, myslalem, ze ktos zalapie, nawet jak napisze bez "".

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale jak mozna cos takiego zalozyc na noge? :lol:

Widzisz, nigdy ich nie założysz a w swoich velocerach możesz tylko pomarzyć o wygodzie tych właśnie zxów :lol2: Edytowane przez westsajd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JROX

Marudzisz. Vandale po roku wyglądają z grubsza tak samo, dwuletnie zamszowe hi pumy też się trzymają całkiem, 4 letnie Nike court velcro po zaprasowaniu czubków i rzepów trzymają fason poza odklejeniem na czubku. Co natomiast się sypie strasznie to białe buty, na czarnym wieku aż tak nie widać. A że najacze schodzą przeważnie białe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, szukałem kiedyś tych Reeboków - dzięki za linki. :)

 

A z innych firm to szukaj u New Balance tudzież Nike - Air Max, Air Maxim, Challenger, u Adidasa to seria ZX. jednak na pewno nie będą tak tanie jak te Reeboki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości butów. Ostatnio byliśmy w Sizerze z kobitką na zakupach. Akurat wpadliśmy na promocje. Mnie już od paru tygodni świtały na lato lekkie biały Lacosty, a panna od zeszłych wakacji polowała na lekkie czarne Puma Ferrari. Coś jak balerinki. Zakupy się udały. Za drugą parę zapłaciliśmy o 50% mniej. Co się w domu okazało? Cała wkładka w Pumach odpadła i to w obu sztukach. Kleju była tam może kapka. Po świętach polecieliśmy to reklamować. Standardowo migali się jak mogli. Najpierw tak obsługa kierowała rozmową by wyszło na to że buty były już używane. Jak się nie daliśmy w ten sposób to wywali że w ciągu 3 dni mogę tylko oddać od daty zakupu. Niestety tu też im nie wyszło bo nie liczymy Bożego Ciała. Facet upierał się że chodzi o wszystkie dni, a nie tylko robocze. Jak poprosiłem o regulamin to polecieli do magazynu. Co się okazało? Przynieśli 7 pudełek tych samych butów i WSZYSTKIE miały odklejone wkładki. Butów koniec końców nie oddaliśmy. Ich szczęście że daliśmy jako tako małe pieniądze. But pewnie zostanie potraktowany super glue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, szukałem kiedyś tych Reeboków - dzięki za linki. :)

 

A z innych firm to szukaj u New Balance tudzież Nike - Air Max, Air Maxim, Challenger, u Adidasa to seria ZX. jednak na pewno nie będą tak tanie jak te Reeboki.

 

Dzieki, przejrzalem, ale jedynie 1 Nike AirMax mi sie spodobaly. Ale nie dosc, ze duzo drozsze to jeszcze mimo to gorsze niz te reeboki.

A moze jakis Pumy sa w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości butów. Ostatnio byliśmy w Sizerze z kobitką na zakupach. Akurat wpadliśmy na promocje. Mnie już od paru tygodni świtały na lato lekkie biały Lacosty, a panna od zeszłych wakacji polowała na lekkie czarne Puma Ferrari. Coś jak balerinki. Zakupy się udały. Za drugą parę zapłaciliśmy o 50% mniej. Co się w domu okazało? Cała wkładka w Pumach odpadła i to w obu sztukach. Kleju była tam może kapka. Po świętach polecieliśmy to reklamować. Standardowo migali się jak mogli. Najpierw tak obsługa kierowała rozmową by wyszło na to że buty były już używane. Jak się nie daliśmy w ten sposób to wywali że w ciągu 3 dni mogę tylko oddać od daty zakupu. Niestety tu też im nie wyszło bo nie liczymy Bożego Ciała. Facet upierał się że chodzi o wszystkie dni, a nie tylko robocze. Jak poprosiłem o regulamin to polecieli do magazynu. Co się okazało? Przynieśli 7 pudełek tych samych butów i WSZYSTKIE miały odklejone wkładki. Butów koniec końców nie oddaliśmy. Ich szczęście że daliśmy jako tako małe pieniądze. But pewnie zostanie potraktowany super glue.

 

Nie wesolo, bo powinni wam przyjac te buty. Tak czy inaczej jak trafisz dobrze to masz buty czasami nawet na lata, jak zle to nawet nie na sezon. Ja nie raz kupowalem jakies buty, niby dla skate'ow co sa takie wytrzymale i prawie nie do zdarcia. I co? Wydawalem gruba kase a buty po 2-3 miesiacach pekaly, odklejaly sie itp. Jedyne co moge powiedziec, ze najle[sze buty jakie kupilem to byly adidas na gumie goodyear. Blisko 3 lata smigalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie np. tu:

pys

pys1

Edytowane przez westsajd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem wam zaskakująco, zajebiście, długo chodzicie w Najaczach(adasiach czy innym... *** ... sygnowanych "dla mnie byle gó**em".

Kumple trzymają max 3 miechy takie cuda...

Zgodzę się, że Nike są jednymi z najwytrzymalszych popularnych, dla ludu, butów. Jednak z Adidasem to za przeproszeniem pier....sz i to ostro. Pewnie jednemu koledze wysiadły po 3 miechach i od razu dla "podwyższenia powagi i nabijania statystyk" robisz z kolegi liczbę mnogą. Jak żyję, tak nie spotkałem się w moim otoczeniu z rozpadającymi się Adidasami po 3 miechach, nawet te najtańsze. Po roku owszem, przyczyną była mokra jesień + śnieżna zima, ale nie po 3 miechach i to zapewne w letnim sezonie... Adidasy Porsche Design ( Driving Experience) trzymają już 2gi(czy 3ci? - od premiery) rok bez żadnego szwanku, a co dziwne, podeszwa praktycznie jak nowa (fakt, że była prawie płaska co na pewno pomaga), kiedyś słyszałem mit, że pod spodem jest warstwa gumy nieścieralnych klocków hamulcowych Porsche ^^, najprawdopodobniej to mit, ale jedno się zgadza - nie ścierają się. Sam też przyzwyczajony byłem do Nike, i następne też pewnie właśnie Nike będą, tylko razi mnie ta stylistyczna monotonia... Porschaki mnie urzekły i to zadecydowało na takie szaleństwo ;) okazało się, że pozytywnie wypadły. Dodam tylko, że jedne adidasy u mnie zaliczają pełne 4 sezony, włącznie z -30*C zimą i śniegami po pas... Dodam jeszcze tylko, że ... O wiele lepiej się jeździ za kółkiem w tych Adidasach niż Nikach z serii Air, z wiadomych powodów (grubość podeszwy).

 

Ferrari Pumy są ciekawe, a zwłaszcza takie z mega cienką podeszwą, na pewno jeździ się niesamowicie w nich, jednak nazwy ani "Puma" ani tym bardziej "Ferrari" o jakości mnie nie przekonują. ;)

 

 

EDIT: Nie uważacie, że znaczek Lacosty jest tandetny ? :lol:

 

EDIT 2 

 

Dla mnie jest rozsądne.

A przynajmniej dwie marki...

Etnies i Adio.

Buty trzymają 4, albo 3 lata w ciężkich warunkach  i mówię tu o naprawdę różnorodnych sytuacjach...

 

 

Z tego co widzę, to są takie "elo-ziomek-butki" , klimaty skate itp. czy czegoś nie widziałem ? Jeśli mówisz o różnorodnych warunkach, to rzuć jakiś przykład, bo osobiście nie widzę siebie zasuwającego po pustyni/dżungli/górach/ właśnie w nich, dużo prędzej widzę tu zwyczajne adidasy. (np. wspomniane Porsche, bo chodziło się bardzo wygodnie po powyższych terenach ;) ). Jeszcze jedna kwestia, szeroka płaska podeszwa (wręcz kanciasta) nie jest przeszkodą ? Pobiec w nich się chyba nie da ? Nie mają też tej zgrabności między pedałami w samochodzie co adidasy. ;) Hm ?

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, przejrzalem, ale jedynie 1 Nike AirMax mi sie spodobaly. Ale nie dosc, ze duzo drozsze to jeszcze mimo to gorsze niz te reeboki.

A moze jakis Pumy sa w tym stylu?

 

Puma Cabana Racer na przykład. A AM1 mega wygodne są, wiem, bo mam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu poluję na nowe buty. W adidas porsche poszła mi po 2 latach podeszwa i wejście do najmniejszej kałuży powoduje małą powódz. Pewnie nad nimi popracuje i będą w sam raz na rower. Męczyło mnie również czyszczenie tych butów. Dziurkowany przód często zapychał się różnego rodzaju dziadostwem.

Już dobre 3 lata śmigam również w bliżej nieokreślonych najkach ala trampkowych i jestem z nich mega zadowolony. Nie dość że trzymią się świetnie, to po wypastowaniu wyglądają jak nowe. Będę mieć chwilę to wrzucę foty i razem poszukamy kolejnej pary do zakupu.

 

Niestety 1,5 pary butów sportowych to dla mnie za mało i rozglądam się za czymś nowym. Odwiedziłem chyba wszystkie bielskie, supermarketowe sklepy obuwnicze i ogólnie rzecz biorą jest tam straszna lipa. Wpadło mi w oko kilka modeli, jednak np. w tym Buty Takron II Adidas G18841 R.43 1/3 NOWOŚĆ!!! (1065588189) moda.allegro - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

dosyć mocno uwierała mnie wewnętrzna część stopy zaraz pod dużym paluchem. Wydaje mi się, że jest to wina tej plastikopodobnej podeszwy. Próbowałem również catepilary, jednak na nodze wyglądają zbyt delikatnie.

 

Przeglądam własnie jd i znalazłem coś takiego:

Lacoste Observe II JD Sports - Lacoste Observe II

Lacoste Marcel Stitch Croc JD Sports - Lacoste Marcel Stitch Croc

Mój faworyt, Nike Sixton JD Sports - Nike Sixton

- tylko pytanie, jak się zachowuje ten materiał w kontakcie z deszczem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi - nawiązując do "elo-ziomek-butki"- chodziłem po piachu, górach, lasach i sprawdzają się ok choć do tego NIE są przeznaczone ;) Do biegania zdecydowanie nie polecam. Ogólnie buty na co dzień i jak to gust ja nie wyobrażam sobie założyc teraz małe pantofelki puma ferrari czy inne buciki. Buty do deski są masywne i abo się je kocha albo nienawidzi ;)

 

Co do trwałości hmmm gustuję w DC i imho rok to raczej max dla nich (wyglądają całkiem ok, czytaj: nie wstyd wyjść w tym na imprezę), 2 lata to już stan rozkładu choć i tu zależy bo niektórzy po prostu lubią w takich śmieciach chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...