Skocz do zawartości
SzymonTER

Buty - ogolna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnie Salomony które kupiłem okazały sie zbyt ciepłe jak na nasze zimy, toteż w tym roku zaopatrzyłem się w coś bardziej zwiewnego i zgrabnego

 

Dołączona grafika

 

Manitu 660102 660102, Herren Stiefel: Amazon.de: Schuhe & Handtaschen

 

300zł, sprzedawca zachwalał, że to już 2 rok zamawiania tego modelu, gdyż wszystkie się sprzedały i nie było żadnych reklamacji. Mają jakąs membranę Tex ale nie GoreTex, mają także jakąś ruchomą wewnętrzną wkładkę. Made in Italy no ale zobaczymy co są warte. Kupiłem tez pastę do natłuszczania, obowiązkowa rzecz.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmyślam o butach taktycznych na zimę, podobnych do Twoich Mihalo - można w nich łazić w lecie normalnie, np po lasach, czy wybrać się na jakiś obóz ;p Wstępnie coś z Batesów, takich:

 

Dołączona grafika

 

to są buty produkowane w stylu wojskowym, wytrzymałe, dobrze chronią stopę no i zapewniają komfort, bo buty wojskowe muszą być wygodne ;p Wiem że nie każdemu się takie buty podobają, ale jak ktoś szuka czegoś na zimę i w cięższe tereny, to IMO najlepsze rozwiązanie ;p

Edytowane przez wifolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że w Salomonach zimowych jest mi zimno w stopy nawet przy 2 parach skarpet? Może jakieś podróbki kupiłem? :-> Przemakać nie przemakają, no ale nie izolują aż tak. Nawet przy dzisiejszym mrozie, który był na tyle mały że nie musiałem szyb skrobać w aucie nawet. Coś jest chyba nie tak :-( Przemęczę się jeszcze tą zimę, ale biorąc pod uwagę właśnie obecne śniegi, macie jakieś propozycje butów naprawdę ciepłych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam nad kupnem Salomonów Elbrus. Wczoraj widziałem w sklepie i są zajebiście wygodne i lekkie, a do teko ponoć nieprzemakalne, i z bardzo dobrą podeszwą.

Moje obecne 5 letnie butki już troche nie domagają, one raczej powinny byc uzywane do letniego trekkingu i troche zimno mi w nich w zimę.

 

Co możecie generalnie napisać o tej marce, bo jakos nie miałem z nią do tej pory do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że w Salomonach zimowych jest mi zimno w stopy nawet przy 2 parach skarpet? Może jakieś podróbki kupiłem? :-> Przemakać nie przemakają, no ale nie izolują aż tak. Nawet przy dzisiejszym mrozie, który był na tyle mały że nie musiałem szyb skrobać w aucie nawet. Coś jest chyba nie tak :-( Przemęczę się jeszcze tą zimę, ale biorąc pod uwagę właśnie obecne śniegi, macie jakieś propozycje butów naprawdę ciepłych?

 

Mialem podobnie ;/

Okazalo sie ze "wywietrzniki" przepuszczaly ostro temperature i z zimowych butow mialem wiosenno/jesienne

Wkurzony przerzucilem sie na Ecco Viking i jestem zajebiscie zadowolony juz 2 sezon, a mysle ze pociagna duzo wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że w Salomonach zimowych jest mi zimno w stopy nawet przy 2 parach skarpet? Może jakieś podróbki kupiłem? :-> Przemakać nie przemakają, no ale nie izolują aż tak. Nawet przy dzisiejszym mrozie, który był na tyle mały że nie musiałem szyb skrobać w aucie nawet. Coś jest chyba nie tak :-( Przemęczę się jeszcze tą zimę, ale biorąc pod uwagę właśnie obecne śniegi, macie jakieś propozycje butów naprawdę ciepłych?

 

Podaj model bo raczej to jest niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich Salomonach też jest dziwnie. Ogólnie z butów jestem zadowolony, bo i wygodne i nieprzemakają, ale faktem jest, że czasem mogły by być ciut cieplszejsze. Mam takie wrażenie jakby część buta była znacznie lepiej ocieplana niż reszta. Strasznie za to podoba mi sie system bez sznurówek. Ściągam linke + rzep i można śmigać. Nie dość, że sam rzep wystarcza na upartego na przejście krótkiego kawałka to nie trzeba się bujać ze sznurowaniem i mokrymi sznurówkami. Model Deemax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zweryfikować jednak opinie o ciepłocie moich butów. Jest dobrze, wręcz bardzo dobrze. Niestety, na temperature -15, -20 nie ma mocny: nie ma takich butów, ani kurtki w której będzie ciepło jeśli stoi się w bezruchu przez 20 minut na przystanku. Oczywiście mowa o czymś w czym się da w miarę komfortow poruszać po mieście i ma to jako taki wygląd. Natomiast jeśli się jest w ruchu to moje Salomonki w zupełności wystarczają na taką pogodę jak dzisiaj, a pewnie parę stopni mniej też nie zrobiłoby różnicy.

 

@devil: jeśli mówisz o moich to kupiłem je jeszcze przed sezonem więc były gdzieś tak 20% taniej niż teraz. Poza tym powiem Ci, że za wygodę jaką oferuje Salomon naprawde warto dopłacić ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie fajne, skórzane buty na zimę i mam pytanie, na które możliwe gdzieś już padła tu odpowiedź: czym je zabezpieczyć?

 

W jednym obuwniczym wciskają mi tłuszcz, ażeby woda ściekała po nich, w drugim spray, żeby stały się mega nieprzemakalne. Mi zależy na tym, żeby się nie niszczyły zima, sól itd itp, ograniczyć ich przemakanie (choć nie zauwazyłem, żeby tak było, to jednak jak będzie chlapa mogą przesiąknąć) i ogólnie zabezpieczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salomon Authentic GTX

 

Teraz jak się zastanowić (nie patrzę nigdy na temp.) to kiedy narzekałem na ich ciepło bywało poniżej -20 ponoć. A fakt, że przy takiej temp to nie ma mocnych. Ale i tak mi coś nie pasi mimo wszystko. Chodzę już w 2 parach skarpet w nich.

 

Za to jedno trzeba przyznać, wygodniejszych butów jeszcze nie miałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salomon Authentic GTX

 

 

Authentic gtx® - Obuwie górskie - Obuwie - Obuwie - Salomon

 

No zimowe to one nie są. Jest to but do chodzenia po górach czyli trekking/hiking. Nie ma ociepliny by sprostać niskim temperaturom. Dużo wstawek z materiału więc bardziej nastawione na "oddychanie". Buty całe ze skóry lepiej utrzymują ciepło nawet bez dodatkowego materiału izolacyjnego.

 

Tu buty zimowe Salomon'a.

 

http://www.salomon.com/pl/segment/winter-shoes.html

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, no że do końca zimowe nie są, wiem. Ale ponoć GoreTex izoluje świetnie. Nie przemaka, trzyma ciepło, blablabla ;]

 

Ale no, nie jest źle aż tak. I tak je kupowałem w porównaniu do zwykłych Conversów w których poprzednią zimę przechodziłem :D Wtedy człowiek żył to i teraz da się rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie chadzać do sklepów gdzie mówią, że gore-tex izoluje i trzyma ciepło. Chodzi o tzw. gospodarkę termiczną i odnosi się raczej do odprowadzania nadmiaru ciepła i wilgoci. Jak już masz te buty to proponuję skarpetę techniczną z zawartością wełny. Wełenka da ciepło a materiały sztuczne(np: poliamid lub poliester czy inne tego typu) będą wydalały wilgoć pozostawiając suchą stopę i dzięki temu będzie od razu cieplej.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jedna z dobrych propozycji.

 

GOLD SPORT Salomon - sklep sportowy - narty , buty narciarskie, snowboard, trekking, odzież sportowa i turystyczna, akcesoria, rowery

 

Jest wiele środków do impregnacji. Ważne jest by były przeznaczone do obuwia z membraną. Zazwyczaj taka informacja podana jest na opakowaniu. Jeśli ktoś lubi swoje buty to myślę, że warto zapoznać się z podstawami pielęgnacji. Buty, w szczególności te wykonane z wysokogatunkowej skóry wymagają konserwacji.

 

http://www.meindl.de/download/deutsch/meindl_trekking_care.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku!

 

Kupiłem sobie takie buty jak na tej aukcji: KLIK (link w celach informacyjnych) w sklepie reeboka w Opolu. Przyjechałem do domu i postanowiłem je potraktować preparatem do skóry, który miał je zabezpieczyć. Preparat ten stosowałem do innych butów również i zawsze było ok, jednak nie tym razem. Gdy to wyschło na butach zostały białe zacieki! Wygląda to paskudnie, woda z mydłem nie działa. Nie wiem co mam z tym zrobić, bo buty bardzo mi się podobają, ale z tymi śladami wyglądają tak, jak by były brudne no i nie po to wydałem te 200 zł, żeby teraz zalegały w szafie :(

 

Jakieś rady?

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę na Nike MAG, te z filmu Back to the Future II, może startować w aukcji ebay. Warunkami są: nieźle wypchany portfel i licytacja na terenie US.

Buty nie mają automatycznych wiązań, na te trzeba będzie poczekać do 2015r. ;)

 

NikeMag Back For The Future

 

Nike Mag - buty z "Powrotu do przyszłości" - TechTrendy.pl

 

Nike MAG | NiceKicks.com

 

Dołączona grafika

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat. Jesień zaczyna się na dobre i trzeba zaopatrzyć się w buty, które będą służyć do momentu opadu większych śniegów i/lub temperatur ujemnych oraz które będą zdawać egzamin w mokrej, jesiennej aurze. Mają też być na okres przejściowy między zimą i wiosną. Oczekiwania są takie: mają być używane głównie w mieście oraz do jazdy samochodem. W mniejszym stopniu, ale nadal, mają pozwolić na jakieś niezobowiązujące wypady do lasu. Upatrzyłem sobie już dwie propozycje:

 

Salomon Elios 2

Marrell Chameleon Wrap Leather

 

Generalnie w obu przypadkach opinie są podzielone, jedni chwalą drudzy narzekają. W sumie nie mam żadnego faworyta, ale wizualnie bardziej podchodzą mi Marrelle (chociaż tylko trochę), ale martwi mnie trochę agresywny bieżnik, który może wskazywać, że to but bardziej treckingowy z możliwością adaptacji do miast. But Salomona jest bardziej "cywilny" no i mam już jedną parę tej firmy więc mam jakieś tam zaufanie do marki. Cena w obu przypadkach podobna ~370 ziko (Salomony z zeszłego sezonu można wyrwać za 100 mniej, ale wszędzie tylko brązowe).

 

Ktoś ma doświadczenia z butami Marrella albo w ogóle z tym konkretnym modelem?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat. Jesień zaczyna się na dobre i trzeba zaopatrzyć się w buty, które będą służyć do momentu opadu większych śniegów i/lub temperatur ujemnych oraz które będą zdawać egzamin w mokrej, jesiennej aurze. Mają też być na okres przejściowy między zimą i wiosną. Oczekiwania są takie: mają być używane głównie w mieście oraz do jazdy samochodem. W mniejszym stopniu, ale nadal, mają pozwolić na jakieś niezobowiązujące wypady do lasu. Upatrzyłem sobie już dwie propozycje:

 

Salomon Elios 2

Marrell Chameleon Wrap Leather

 

Generalnie w obu przypadkach opinie są podzielone, jedni chwalą drudzy narzekają. W sumie nie mam żadnego faworyta, ale wizualnie bardziej podchodzą mi Marrelle (chociaż tylko trochę), ale martwi mnie trochę agresywny bieżnik, który może wskazywać, że to but bardziej treckingowy z możliwością adaptacji do miast. But Salomona jest bardziej "cywilny" no i mam już jedną parę tej firmy więc mam jakieś tam zaufanie do marki. Cena w obu przypadkach podobna ~370 ziko (Salomony z zeszłego sezonu można wyrwać za 100 mniej, ale wszędzie tylko brązowe).

 

Ktoś ma doświadczenia z butami Marrella albo w ogóle z tym konkretnym modelem?

 

pozdrawiam

 

Witam,

Rok temu też, wybierałem jakieś buty na zimę dla siebie i między innymi, wpadły mi w oko te Marelle ale wersja za kostkę... po założeniu ich na nogę w sklepie, po około 1 min. byłem zmuszony je ściągnąć. W tak nie wygodnych butach jeszcze nigdy nie chodziłem. Mają specyficzną tylną budowę buta, która wymusza proste ułożenie stopy, aby nie skręcić kostki w nodze, mnie to osobiście nie przekonało ;)

Ja wybrałem buty ECCO TERRA VG ( wersje za kostkę ) i mogę je z czystym sumieniem polecić.. Bardzo wygodne i ciepłe buty, posiadają membranę GTX przez co nawet w cieplejsze dni noga się nie poci.

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasto to też teren. :wink: Dla mnie największą ich zaletą to wygoda. Czuje się jakby noga obłożona była poduszkami. Wyściółka w przedniej części buta wykonana jest z pierza co powoduje, że w chłodny dzień nie jest mi zimno a w pomieszczeniach stopa się nie grzeje. Wyglądają też bardzo dobrze i zdecydowanie lepiej "na żywca" na nodze. Osobiście z czystym sumieniem mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...