Skocz do zawartości
greg505

Hp 1215

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę kupiłe HP 1315. No i mam problem z instalacją. Po podpięciu drukarki komp jej nie widzi. Dioda power sie świeci, a pozostałe mrugają. Podpinałem do rożnych wejść Usb, ale to samo. Mam mysz pod usb i dziala bez problemów więc wejscia w kompie są raczej ok. Poza tym sprawdzana była też na drugim koputerze i dokadnie to samo. Czy to wina drukarki, np uszodzone wejscie usb na niej czy coś innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem ostatnio koledze 1315, zero problemów. Zainstalowałeś stery przed podpięciem, czy po?

Tak w ogóle, to fajne urządzonko, ma te same kałamarze co moja 5550, małe, ale dość wydajne (tanie napełnianie), jakość druku bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem ostatnio koledze 1315, zero problemów. Zainstalowałeś stery przed podpięciem, czy po?

Tak w ogóle, to fajne urządzonko, ma te same kałamarze co moja 5550, małe, ale dość wydajne (tanie napełnianie), jakość druku bdb.

1313155[/snapback]

wydaje mi sie ze 1215 ma takie same kartdridze na jak dlugo tzn mniej wiecej na ile stron wystarczaja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem juz rozwiazalem. Po prostu trzeba bylo nakleic ta wkladke obok przyciskow zeby drukara ruszyla. Swoja droga to Hp polska moglo by sie wysilic na jedna, słownie JEDNA kartkę z polskim opisem, np wlaśnie dotyczącym tego, że ta drukarka nie ruszy zanim się nie przyklei tej wkładki. Bo normalnie to już lekkie przegięcie. Były opisy po czesku, węgiersku, czy w jakichs innych dzwinych językach ,ale po polsku właściwie ani słowa. Dobrze, ze ściągnołem ze strony instrikcję po polsku w pdf. Gdybym nie miał neta, to prawdopodobnie wiozłbym drukarkę, żeby zareklamować, bo padnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem juz rozwiazalem. Po prostu trzeba bylo nakleic ta wkladke obok przyciskow zeby drukara ruszyla. Swoja droga to Hp polska moglo by sie wysilic na jedna, słownie JEDNA kartkę z polskim opisem, np wlaśnie dotyczącym tego, że ta drukarka nie ruszy zanim się nie przyklei tej wkładki.  Bo normalnie to już lekkie przegięcie. Były opisy po czesku, węgiersku, czy w jakichs innych dzwinych językach ,ale po polsku właściwie ani słowa. Dobrze, ze ściągnołem ze strony instrikcję po polsku w pdf. Gdybym nie miał neta, to prawdopodobnie wiozłbym drukarkę, żeby zareklamować, bo padnięta.

1316873[/snapback]

podaj linka do isnstrukcji bo szukalem i nie znalazlem, drukarke powinienem miec dzisiaj troszke inna niz ty bo 1215.

A czy miales w zestawie od razu kabel usb, bo mi powiedziano ze hp do tego modelu nie dodaje

:mur:

i jakie najlepsze sterowniki do niej polecacie?

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to, jakie najlepsze sterowniki? Chyba te orginalne są wystarczająco dobre, więcej FPS i tak nie uzyskasz :-P

1316929[/snapback]

nie bedzie wiecej fps, no co ty :wink:

a tak powaznie gdzies cos slyszalem zeby do niej stery od innego modelu dac, wtedy jakies dodatkowe opcje mozna uruchomic <_<

a moze cos mi sie pomylilo :oops:

niech ktos mnie poprawi jesli tak :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrucję ściagnołem stąd.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manualC...&lang=pl&cc=pl&

 

Niestety kabla nie dodają. Trzeba dokupić. Mi proponowali za 9zł, ale ja miałem własny w domu więc nie kupowałem. Zainstalowałem stery z oryginalnej płytki. Nie mam z nimi problemów. Właściwie to w nazwie mają 1215 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie wiecej fps, no co ty  :wink:

a tak powaznie gdzies cos slyszalem zeby do niej stery od innego modelu dac, wtedy jakies dodatkowe opcje mozna uruchomic <_<

a moze cos mi sie pomylilo :oops:

niech ktos mnie poprawi jesli tak  :rolleyes:

1317018[/snapback]

Z tymi opcjami to możesz mieć rację: skoro wszystko jest robione programowo w zasadzie, a na drukarkę wysyłany jest już obraz w "pikselach", to inny algorytm może nawet poprawić jakość druku :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mam problem :mur:

instaluje oprogramowanie z plytki i w pewnym momencie pokazuje sie ten ekran zeby wlaczyc drukarke, wiec wlaczam i system(XP) znajduje urzadzenia nie instaluje ich automatycznie tylko musze wskazac skad....wiec do skanera sterownik znajduje na plycie i sie instaluje, do drukarki nie ma na plycie ale za to na plycie windowsa jest wiec wskazuje i go instaluje ale po instalacji sterownika pisze ze: "wystapil blad podczas instalacji uzadzenia, okreslony port jest nieznany"!!!!

i oczywiscie w programie instalacyjnym HP pisze ze polaczenie sie nie udalo! :mur:

A co najlepsze to program do skanowania dziala i moge skanowac, ale juz nie wydrukuje bo nie ma drukraki

HELP ME :-| :-| :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ale juz doinstalowalem recznie i dziala. Tylko w programie HP Director powinno byc 5 albo 6 ikon, a ja mam tylko 2 Podglad&wydruk i pomoc <_<

 

i jeszcze jeden bajer :angry: nie moge znalezc opcji drukuj w skali szarosci <_< sa tylko do wyboru jakosc wydruku i rodzaj papieru

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawka a pamietam jak ze dwa lata temu kazdy mówił jesli jest coś do wszystkiego (druk.+skaner) to jest do niczego

 

Instalowanie oprogramowania zero problemu na win xp - nie wybrałem maksymalnej instalki

 

Wydruk tekstu nie widze róznicy między ta drukarka a inna za 1600 , kolor no cóż nie najlepiej średnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawka a pamietam jak ze dwa lata temu kazdy mówił jesli jest coś do wszystkiego (druk.+skaner) to jest do niczego

 

Instalowanie oprogramowania zero problemu na win xp - nie wybrałem maksymalnej instalki

 

Wydruk tekstu nie widze róznicy między ta drukarka a inna za 1600 , kolor no cóż nie najlepiej średnio

1321328[/snapback]

a powiedz czy w opcjach masz "drukuj w skali szarosci"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tez tego nie moge znalezc, teraz jade na oprogramowaniu z 1315 bo jest o wiele lepsze :wink:

1322400[/snapback]

Nie było problemów, bez problemów je łyknęła (drukarka :) ) ?. Bo ja się do niej przymierzam, więc mnie to zainteresowało. Co więcej dają stery od 1315? No i skąd wziąłeś oprogramowanie do 1315?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było problemów, bez problemów je łyknęła (drukarka :) ) ?. Bo ja się do niej przymierzam, więc mnie to zainteresowało. Co więcej dają stery od 1315? No i skąd wziąłeś oprogramowanie do 1315?

1326709[/snapback]

Zadnych problemow nie bylo, dziala rowniez na sterach od 1350, 1315 i 1350 to jest dokladnie ten sam plik, dla 1350 jest jeszcze wersja ciut starsza cos ponad 400mb, sciagnij ze strony hp oprogramowanie dla 1315 plik wazy jakies 370 mb.

Oprogramowanie jest bardziej rozbudowane jest troszke wiecej opcji w programach, od 1315 jest juz wbudowane oprogramowanie do rozpoznawania tekstu (OCR), ktorego wczesniej nie bylo. Poza tym na tym od 1215 nie chodzilo wszystko tak jak trzeba ;) ale drukowac tylko w czerni dalej nie moge :mur:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyrażnie wygląda napis w czerni po wydrukowaniu czcionką o wielkości 4 ??

1338989[/snapback]

Przed chwila dokonalem testu :wink:

drukowalem 4 na najgorszej jakosci....... wszystko jest wyraznie :D

do sciag jest jak znalazl :wink:

zaznaczam ze to bylo w najgorszej jakosci!!

 

>>w sprawie eksploatacji!!

oryginalnie w pudelku z drukarka byl tusz o pojemnosci 10 ml (nr27) :mur:

ale do drukarki pasuje tez 56 o pojemnosci 18-19ml

na tych 10 ml wydrukowalem ok 350 stron ale jeszcze troszke tuszu zostalo wiec mysle ze do ok 400 powinienem dojsc :wink:

wydaje mi sie ze to w miare dobry wynik, jak na tak maly pojemniczek <_<

drukowalem w najgorszej jakosci, lecz jakosc druku nawet w tym trybie jest dobra a nawet bardzo dobra, porownujac ten tryb do starego hp 610c to zeby uzyskac podobna jakosc musialbym na 610 ustawic cos pomiedzy srednia a najlepsza :D

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila dokonalem testu :wink:

drukowalem 4 na najgorszej jakosci....... wszystko jest wyraznie :D

do sciag jest jak znalazl  :wink:

zaznaczam ze to bylo w najgorszej jakosci!!

I bardzo dobrze :lol: Dzięki

 

 

Raczej sobie sprawię takiego HP tylko, że 1315.

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kupiłem, ale 1315. Wydruk spoko, kopiowanie też. Ale to skanowanie jakieś takie... Nieostre, jakieś dziwne słabo wybarwione paski.

 

Dołączona grafika

 

Może ja nie umiem właściwie skonfigurować. Ale w robocie jak wkładam zdjęcie do nienajnowszego skanera (też HP) to naciskam skanuj i wychodzi ekstra skan, bez żadnych czarów. Co można z tym zrobić? Ma ktoś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...