Skocz do zawartości
luks__pl

A-data Ddr400 Test :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Ponieważ wielu z was prosiło nas o sprawdzenie tych pamięci więc postanowiliśmy przywieźć je do testów. Test odbył się na pierwszym z brzegu komplecie 2*512MB. Test jednak nie pokazał na ile stać te pamiątki bo brakło na Voltów :(. Max co mogliśmy dać to było 2,85V co jak każdy wie było realnie ~2,8V.

 

Platforma testowa:

3200+ Winchester

Neo2Platinum

 

Poniżej jak wypadły kości B)

 

A-DATA DDR400

CL2;3;3;7 - 200MHz - 2,80V

Cl2,5;3;3;8 - 250MHz - 2,85V

Jak widać kość ładnie biegają przy CL2, pewnie jak byśmy mogli dać im z 3,6V to udało by nam się uzyskać 2 2 2 x. Jednak nie mieliśmy jak tego sprawdzić.

Przy CL2,5 pamięci poszły na 250MHz co jak na kości za tak małe pieniacze jest niezłym rezultatem, a pomyślcie co by było jak by je jeszcze nakarmić votami :D

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać kość ładnie biegają przy CL2, pewnie jak byśmy mogli dać im z 3,6V to udało by nam się uzyskać 2 2 2 x. Jednak nie mieliśmy jak tego sprawdzić.

Przy CL2,5 pamięci poszły na 250MHz co jak na kości za tak małe pieniacze jest niezłym rezultatem, a pomyślcie co by było jak by je jeszcze nakarmić votami  :D

Tia a na 4V poszly by 1-1-1

Mowisz tak jakby podnoszenie napiecia bylo remedium na wszelkie bolaczki pamieci, bez przesady...

Wywrozylem z fusow, ze przy 3V beda sypac bledami.

Ostatnio modny jest zwrot "...pewnie pojdzie na XXX tylko nie mam jak sprawdzic bo..."

Sam mam pamiec od was panowie i dobrze sie spisuje ale mam wrazenie ze co drugi post w tym dziale jest reklama, no offence.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Testy były robione u mnie na K8N Neo2 i Winchesterku 3200.

 

Co do kości - widnieje na nich logo A-DATA i oznaczenia: H0508 ADD8608A8A-5C

 

Jak ktoś potrafi to odszyfrować będę wdzięczny.

 

Co do screenów - żaden problem zrobić test na moich DDR600 i wkleić go tutaj jako test tych DDR400, można wszystko więc nie bawimy się w screeny które i tak nic nie gwarantują.

Jak komuś zależy to zrobię screeny, nawet wyjmę 600tki i włożę te DDR400 :)

 

Kości poszły w dualu na CL 2,5-3-3-8 dokładnie 249 Mhz bez błędów w SuperPi ( 8 M ) na napięciu 2,85 V ( realnie podobno Neo 2 daje 2,83 ) na 255 też ruszyły ale superpi pod koniec testu wywalał, 260 już nie chciały :(

 

W necie można wygrzebać informację że te A-DATY są na BH-5 wtedy przydała by się jakaś DFI z napięciem powyżej 3V żeby to zweryfikować.

 

Nie mam pojęcia czy poszły by na timingach typu 2-2-2-6 albo 2-3-2-6, ale nie pisaliśmy przecież że tak było.

 

Test robiliśmy na 2 kościach 512 MB - nie zestawie fabrycznie dobranym do duala - nie wiem czy to by coś zmieniło.

 

 

Napiszcie co sądzicie o tych wynikach, no i jakie wg was to mogą być kości?

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Sam mam pamiec od was panowie i dobrze sie spisuje ale mam wrazenie ze co drugi post w tym dziale jest reklama, no offence.

 

Pozdrawiam.

1311320[/snapback]

:) Zostaliśmy poproszenie o sprawdzenie tych pamięci i napisanie tego posta przez wielu forumowiczów. Wiem, że to wyglada na reklamę ale jak inaczej miałem napisać ten post :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam tylko ze Pan Luks_pl nie wie nawet jakie oznaczenia maja te kosci bo on je ma zapakowane (chcialem takie nabyc u niego ale po stwierdzeniu ze nie jest w stanie sprawdzic oznaczen - grzecznie podziekowalem ;) ) ... a za testy sie zabiera :D no offence

 

A pozatym jakies screeny by sie przydały bo tak to ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam tylko ze Pan Luks_pl nie wie nawet jakie oznaczenia maja te kosci bo on je ma zapakowane (chcialem takie nabyc u niego ale po stwierdzeniu ze nie jest w stanie sprawdzic oznaczen - grzecznie podziekowalem ;) ) ... a za testy sie zabiera :D  no offence

 

A pozatym jakies screeny by sie przydały bo tak to ... ;)

1311625[/snapback]

Bo jak ty się pytałeś to nie miałem jeszcze tych kości, ale dopytywało się o nie wiele osób więc postanowiliśmy je w końcu sprawdzić. Jak miałem je wtedy sprawdzić pójść do hurtowni rozpakować, spisać numery i powiedzieć dowidzenia :?:

 

Testy były wczoraj o 1 w nocy, a z tego co pamiętam nasza rozmowa była dużo wcześniej. Więc twoje zarzuty są bezpodstawne.

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak ty siępytałeś to nie miałem jeszcze tych kosci, ale dopytywało sięo nie wiele osób więc postanowiliśmy je w końcu sprawdzić

to trzeba bylo powiedziec ze ty ich fizycznie u siebie nie masz ;)

dobra niewazne w sumie bo oftopic sie robi ...

 

edit : luks nie zmieniaj wypowiedzi pod siebie ...

Edytowane przez Trovao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie imho sprawa nadal podejzana. Bo gdyby te kosci byly naprawde dobre to byscie je selekcjonowali i sprzedawali drozej <_<

 

Przyznaj sie luks czarna silo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie imho sprawa nadal podejzana. Bo gdyby te kosci byly naprawde dobre to byscie je selekcjonowali i sprzedawali drozej  <_< 

 

Przyznaj sie luks czarna silo  :lol:

1311640[/snapback]

A skąd mogłem wiedzieć, że są tak dobre. Dopiero wczoraj je pierwszy raz wsadziliśmy do kompa. I czemu niby mam je sprzedawać drożej :?: Sprawdziliśmy je bo sami tego chcieliście, okazały się w maire dobre i już. Nie wpłynie to na cenę.

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Testy były robione u mnie na K8N Neo2 i Winchesterku 3200.

 

Co do kości - widnieje na nich logo A-DATA i oznaczenia: H0508  ADD8608A8A-5C

 

Jak ktoś potrafi to odszyfrować będę wdzięczny.

Jesli chodzi o te oznaczenia to według Google wynika ze jest to A-DATA PC3200 cl3, czyli

nic nie wynika !? Albo robia swoje kosci, albo przemalowali innego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aruś

Czy idzie kupić coś lepszego (w podobnej cenie) niż te A-daty Ddr400 ???

Edytowane przez aruś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Cię już wyprzedził 

mianowicie ja :wink:

jak tylko pamiatki do mnie dojda zabiore sie za testy i oczywiscie wszystko opisze, tzn jak dzialaja na nf2, i moze dodatkowo ( jak bedzie mi sie chcialo ) zrobie testy na p4c800 ( dla tych co nie wiedza plytka pod pentaka na 875 B) ).

Jednak ta druga opcja jest malo prawdopodobna ale jest :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ludziska ja to mamzycie..... przyszly do mnie dzisiaj pamieci, wiec pierwsza rzecza jaka zrobilem to wlozenie ich do kompa, lecz tu mnie przywitala skucha komp sie nie odpalił. Pomoglo jednak przedmuchanie slotow ramu i komp ruszyl, wszystko zapowiadalo sie jak najlepiej.

Winda ruszyla, odpalilem everesta i juz pierwszy wzrost wydajnosci odczyt podskoczyl o 100mb/s , zapis o 60mb/s a czas oczekiwania skrocil sie o 4,4ns :wink: .

Potem przyszedl czas na marka03 i tu takze poczolem wzrost wydajnosci, dobra czas jednak zaczac powazne testy B) , szybki res kompa zmiana napiecia i taimingow w biosie, komp rusza winda tez testy jeszcze lepiej przechodzi ( czas oczekiwania zmniejszyl sie o kolejne 5ns ).

Jak narazie wszystko pieknie, znowu restart zmiana fsb tym razem i komp juz nie wstal <_< , tzn winda sie wy...la w kosmos :mur: , ale to nie z winy pamieci procka czy czegokolwiek z hardwara tylko jakis badziew pozamienial mi pliki i winda nie potrafila sie zbootowac :mur: :mur: .

Wlasnie w tej chwili instaluje system na swierzo, bo wszelkie proby reanimacji zawiodly :mur: /

 

Chwilowo to cala moja zabawa z pamiami...a mialo byc tak pieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wczoraj po prowizorycznym zalataniu winzgrozy w taki sposob aby dalo sie go odlalic, kostki poszly na fsb 222 ( 2,5-3-3-8 ->2,7V ) dalej nie patrzylem bo juz sily nie mialem, a do pracy trzeba bylo dzisiaj isc

 

PS: Kostki nie chcial u mnie pracowac w 100% stabilnie na fsb 200 z CL 2 pomimo 2,8V , tzn tak samo zachowywaly sie zasilane 2,7V i 2,8V, wiec mozliwe ze byla to bardziej wina zwalonej windy.

 

PS2: Testy na p4c800 przeprowadze w niedziele lub w poniedzialek ( bardzo prawdopodobne terminy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luks__pl - jeśli możesz to daj linka do real foto tych pamięci a-data, chodzi mi konkretnie o kostki - od razu będzie wiadomo czy są robione na winbondach

1348174[/snapback]

Na wszystkich kościach jest nadruk A-DATA. Gdyby nie to wybranie tych na winbondach nie było by problemem. A tak jest ruletka na co się trafi :-| Co do fotki to nie mam jak narazie bo wczoraj wysłałem ostani komplet. Dopiero przy następnej dostawie będą fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...