Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe co następnego koleś rozwali, był już iPod, teraz Xbox 360, hmm... Ale nie ma to tamto, przynajmniej śmiesznie było. M$ dostał antyreklamę swojej nowej konsoli, a koleś satysfakcje że w dup.e ma rzeczy nad którymi się wszyscy inni "trzęsą" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do normalnego (1024x768 full detale, czasami aa4x) grania w dzisiejsze gry łącznie z tymi robionymi równolegle na X360, wystarczy stary rupieć z kartą ze średniej półki za 550PLN np. taki jak mój :D Co do amatorskich tytułow na PC to fakt ostatnio wychodzi ich pełno. CoD2, Q4, NFS MW nie zabardzo przypadły mi do gustu, ale na szczęście są i inne gry :D

ale m,nie rozbawiles. powiedz mi ze w cod 2 grales na full detalach, dx9, 1024x768 aax4 i gra ci nie skakala. mam lepszy do ciebie sprzecik i na nizszych ustawieniach gra chaczy ostro. zreszta wystarczy poczytac temat o cod2. to samo dotyczy nfs mw chociaz tu roznica juz nie jest tak duza. pierwsze gry wygladaja jak gry z Pc tylko z ta roznica ze tam chodza ultra plynnie. mowie o grach cod2, czy tez nfs. ale porownaj sobie fife i nba 2006 albo zobacz sobie zdjecia z nba 2k6. ja tez zamowilem sobie x360 bo juz mam dosc ciaglego dokladania do pc. teraz ludzie ciesza sie z gf 7800 ale juz niedlugo to bedzie za malo bo bedzie trzeba miec 2 takie karty itd itp. do konsoli ni nie bedzie trzeba dokladac.

 

ps jesli chodzi o te awarie to poczytalem troche o nich. az tak duzo ich nie ma. zwisy w grach czy tez w menu spowodowane sa przegrzewajacym sie zasilaczem. jednak jesli sie stosuje to instrukcji problemow nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co następnego koleś rozwali, był już iPod, teraz Xbox 360, hmm... Ale nie ma to tamto, przynajmniej śmiesznie było. M$ dostał antyreklamę swojej nowej konsoli, a koleś satysfakcje że w dup.e ma rzeczy nad którymi się wszyscy inni "trzęsą" :D

nastepny bedzie PS3 i NR :) ekipa zbiera kase od "dawcow" gwarantujac, ze jako pierwsi kupia dany sprzet i rozwala go. najbardziej to podobaja mi sie miny ludzi obok, szczegolnie tego ciemnoskorego :lol: trzeba na luzie do tematu podchodzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale m,nie rozbawiles. powiedz mi ze w cod 2 grales na full detalach, dx9, 1024x768 aax4 i gra ci nie skakala. mam lepszy do ciebie sprzecik i na nizszych ustawieniach gra chaczy ostro. zreszta wystarczy poczytac temat o cod2. to samo dotyczy nfs mw chociaz tu roznica juz nie jest tak duza.

Pisałem że aa4x da się włączyć u mnie CZASAMI i napewno nie w cod2 (grałem tylko w demko i fakt z fps było tak sobie w dx9, ale nie haczyło) NFS MW chodzi u mnie całkiem nieźle, sówak w głównym menu opcji na max 1024 i mniej niż 25klatek we frapsie nie widziałem, zazwyczaj jest koło 40 i nie wiem co tu jest zabawnego

 

Zresztą chodziło mi o podważenie argumentu, że kompa trzeba modernizować co pół roku by sobie pograć, w końcu mam zabytkowe mobo, trzy letni proc i wcale nie nadzwyczajną grafę, a nie biadolę, fakt coś tam czasami trzeba wyłączyć, ale wątpię czy np. taki FEAR bez "soft" shadows dostarcza mniej radochy i ma gorszy klimat niż z nimi, zresztą jak gra jest fajna to można i na ultra low grać, a takie ustawienia to i PC w wieku PS2 pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo kiedy bedzie mozna kupic boxa w PL ? pewnie w przyszlym roku dopiero... eh...

nie wiadomo kiedy bedzie oficjalna premiera i czy wogole bedzie w Polsce. Ale konsolke mozna zamowic w kilku polskich sklepach z konsolami. nie wiem czy jednak sa dostepne bo ida jak cieple buleczki

 

Sklepy http://gekon.qs.pl/index.php

http://www.bigmark.pl/catalog/

http://www.xboxonline.pl/

http://www.synitops.pl/

http://www.ultima.pl

http://www.swiat-gier.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A quick look up at the sky or at most of the game's wall and ground textures shows that the Xbox 360 version has significantly muddier textures. In addition, the frame rate is sort of a mess. Any time the action gets heated in a large or complex-looking area, the game starts to spin down to a surprisingly low frame rate, regardless of whether you're playing in HD resolution or on a regular TV. At some points, it gets so bad that the whole game starts to slow down, as well. You'll know when that's happening because the rate of fire on your weapons slows way, way down. Even when there's no action onscreen, just viewing the environments is enough to make the game run at a noticeably choppy rate. While there are still some cool-looking areas, the frame rate troubles drag down the entire experience."

Przeklejone z forum - piszą, że gry skaczą...

No a xklocek2 wiesza się nie tylko na PGR, info jest na www.gamershell.com

Cóż, pisałem kiedyś, wyśmiewaliście mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem zeby pierwszej wersji nie kupować, w starym xklocu problemy były z rysujacymi napędami, teraz znowu jakieś zawiechy i przegrzewanie się sprzetu. trzeba poczekac aż wyjdzie nowsza wersja, lub nawet kilka poprawionych wersji :)

chyba poczekam do premiery ps3 nie dość że sprzęt potanieje to moze już jakieś chipy będą..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pisałem że kupienie konsoli zaraz na stracie może okazać się złym posunięciem bo pierwsze wersje mogą być wadliwe....niestety wygląda na to że tak właśnie jest :( .....

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pisałem że kupienie konsoli zaraz na stracie może okazać się złym posunięciem bo pierwsze wersje mogą być wadliwe....niestety wygląda na to że tak właśnie jest :( .....

przewaznie tak jest ze wszystkim, samochody, motocykle, elektronika itd, pierwsze wersje przewaznie mają jakies mankamenty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wogóle gry na iXa360 były robione w pośpiechu. Ile czasu mieli na zrobienie gier, rok?? Wydaje mi się że mniej, a jak się nie mylę to ok. pół roku. Za rok giery powinny byc ok. 2 razy lepsze pod względem grafy, fizy i płynności. Ewentualnie troche później, ale widać, że wogóle programiści nie opanowali sprzętu. No cóż, konsole trzea było koniecznie dać do sklepów przed świętami, niebiorąc pod uwagę opinni graczy i tak się to skończyło, a raczej zaczęło :wink:

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wogóle gry na iXa360 były robione w pośpiechu. Ile czasu mieli na zrobienie gier, rok?? Wydaje mi się że mniej, a jak się nie mylę to ok. pół roku. Za rok giery powinny byc ok. 2 razy lepsze pod względem grafy, fizy i płynności. Ewentualnie troche później, ale widać, że wogóle programiści nie opanowali sprzętu. No cóż, konsole trzea było koniecznie dać do sklepów przed świętami, niebiorąc pod uwagę opinni graczy i tak się to skończyło, a raczej zaczęło :wink:

tylko ze to raczej sami gracze czyli konsumenci chcieli szybciej i lepiej oraz wiecej i ladniej , niezapominajac takze oczywiscie o wyscigu xbox2 a ps3 .Oczywiscie nie ma co demonizowac i ubolewac Polskim zwyczajem, bo wierze ze Bill poradzi szybko cos na to ,chodzilo o jak najszybszy start i ten wystartowal teraz tylko powymieniac wadliwe konsole i szybko wprowadzic usprawnienia, pozatym jak juz kilka osob tu pisalo ze sporo problemow wynika z racji nieodpowiedniego uzytkowania , co jak moge wnioskowac zapewne ma zwiazek z zasilaczem i jezeli na np 100 tys konsol 5 tys bedzie mialo wady to i tak niezle jak na tak szybki start nowej generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xaon

10% powiadasz?? Czyli sugerujesz, ze za 2-3lata gry na 360-tke beda wygladac 10razy lepiej?? Slownie dziesiec razy lepiej?!?!?! Wiesz co ty wogole wygadujesz bo z tego wynika, ze dajesz sie wciagnac w jakis dziwny marketing ktory sam nie wiem skad sie wzial. Takie same bzdury byly gloszone w przypadku poprzednich konsol vide Gt3 na ps2 wykorzystywac mial tylko 25%mocy a jak jest naprawde przytaczac nie musze. Pokaz mi tak kolosalna roznice miedzy Halo1 a Halo2 czy Splinter1 a splinter3, pewnie roznica jest ale nawet nie trzykrotna. Stwierdziles rowniez, ze na kompa trzeba gry konfigurowac po instalce??? :blink: :blink: Hmm ciekawe zjawisko tylko sprostuj o czym piszesz jak rowniez o co ci chodzi ze sterami bo mysle, ze grubo przesadzasz.. Ale zgodze sie z toba w takiej kwesti, ze rzeczywisice do 360-tki wkladasz plyte i grasz a po 15 minutach...konsola spalona no normalnie mistrzostwo swiata. No i nie bron czlowieku tak tej konsoli,z e gry byly robione w pospiechu1 Bo moze i byly ale devkity developerzy dostali juz przypuszczam na CONAJMNIEJ ponad rok przed premietra albo i duzo wczesniej

bo przez pol roku kint by gry nie zrobil.

 

@Lazymodder fajny ten twoj wykres tylko pokaz mi gre ktora chodzi na 360-tce w rozdzialce 1280x1024 to ci przyznam racje.

 

@gladiac 5 tys. konsol uszkodzonych na 100 tys, czyli 5% to la ciebie niezle?!?! :blink: Dla mnie to totalna porazka ktora w dniu dzisiejszym dyskwalifikuje 360-tke na starcie juz nie mowie o skaczacych grach poprostu TRAGEDIA!!!

 

Dobra to teraz przynajmniej dla mnie x-szrot 360 juz sie nie liczy i jedyna nadzieja w ps3 ktora zostanie napewno dopieszczona bo nia na darmo caly czas jest przesuwana data premiery. Coz wole poczakac nawet te pol roku ale miec konsole a nie zwieszajace sie gowno. Inna sprawa jest to, ze wina takiego obrotu sprawy jest spowodowana tym, ze konsole coraz bardziej upodabniaja sie do piecow(jest to robione na sile)i skutek jest wlasnie taki a nie inny.

 

ps. filmik ciekawy ale troche ze slabego plastiku jest zrobiona nowa konsola kruszy sie jak szklo :lol2:

Czy ci goscie sa pogieci to nie mi oceniac ale sam bym sie wkurzyl na nowego klocka gdyby po podlaczeniu gry zaczely skakac a sama konsola nie milosiernie by sie przegrzewala... Prawdopodobnie wyfrunela by przez okno :D

 

ps2. gier na kompa jak narazie nie brakuje i jednak wiecej dla siebie jestem wstanie wybrac z bobliotek pecetowych niz konsolowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xaon

10% powiadasz?? Czyli sugerujesz, ze za 2-3lata gry na 360-tke beda wygladac 10razy lepiej?? Slownie dziesiec razy lepiej?!?!?! Wiesz co ty wogole wygadujesz bo z tego wynika, ze dajesz sie wciagnac w jakis dziwny marketing ktory sam nie wiem skad sie wzial. Takie same bzdury byly gloszone w przypadku poprzednich konsol vide Gt3 na ps2 wykorzystywac mial tylko 25%mocy a jak jest naprawde przytaczac nie musze. Pokaz mi tak kolosalna roznice miedzy Halo1 a Halo2 czy Splinter1 a splinter3, pewnie roznica jest ale nawet nie trzykrotna. Stwierdziles rowniez, ze na kompa trzeba gry konfigurowac po instalce??? :blink: :blink: Hmm ciekawe zjawisko tylko sprostuj o czym piszesz jak rowniez o co ci chodzi ze sterami bo mysle, ze grubo przesadzasz.. Ale zgodze sie z toba w takiej kwesti, ze rzeczywisice do 360-tki wkladasz plyte i grasz a po 15 minutach...konsola spalona no normalnie mistrzostwo swiata. No i nie bron czlowieku tak tej konsoli,z e gry byly robione w pospiechu1 Bo moze i byly ale devkity developerzy dostali juz przypuszczam na CONAJMNIEJ ponad rok przed premietra albo i duzo wczesniej

bo przez pol roku kint by gry nie zrobil.

 

@Lazymodder fajny ten twoj wykres tylko pokaz mi gre ktora chodzi na 360-tce w rozdzialce 1280x1024 to ci przyznam racje.

 

@gladiac 5 tys. konsol uszkodzonych na 100 tys, czyli 5% to la ciebie niezle?!?! :blink: Dla mnie to totalna porazka ktora w dniu dzisiejszym dyskwalifikuje 360-tke na starcie juz nie mowie o skaczacych grach poprostu TRAGEDIA!!!

 

Dobra to teraz przynajmniej dla mnie x-szrot 360 juz sie nie liczy i jedyna nadzieja w ps3 ktora zostanie napewno dopieszczona bo nia na darmo caly czas jest przesuwana data premiery. Coz wole poczakac nawet te pol roku ale miec konsole a nie zwieszajace sie gowno. Inna sprawa jest to, ze wina takiego obrotu sprawy jest spowodowana tym, ze konsole coraz bardziej upodabniaja sie do piecow(jest to robione na sile)i skutek jest wlasnie taki a nie inny.

 

ps. filmik ciekawy ale troche ze slabego plastiku jest zrobiona nowa konsola kruszy sie jak szklo :lol2:

Czy ci goscie sa pogieci to nie mi oceniac ale sam bym sie wkurzyl na nowego klocka gdyby po podlaczeniu gry zaczely skakac a sama konsola nie milosiernie by sie przegrzewala... Prawdopodobnie wyfrunela by przez okno :D

 

ps2. gier na kompa jak narazie nie brakuje i jednak wiecej dla siebie jestem wstanie wybrac z bobliotek pecetowych niz konsolowych

 

normalnie nie moge czytac takich fanboyowskich komentarzy. widac masz male pojecie. to ze sie kosnola wiesza wynika ze zlego uzytkowania. chodzi o to by zasilacz nie byl wcisniety w jaks szpare, tylko by mial przestzren wokol siebie.z kazdym sprzetem tak jest ze jak sie pojawia to jakis % jest wadliwa. jest to normalna rzeczi nie ma co tu mowic ze cala seria jest zla. czy konsola byla robiona w pospiechu ??1 wg mnie nie. zostala wydana wtedy kiedy miala byc. ja mialem wczesniej xboxa, kupilem go zw zgledu na odpowiadajace mi gry i na znikoma awaryjnosc. za tydzien powinienem miec x360. kupuje go tez z podobnego wzgledu co 1. jestem na 100% pewny, ze x360 bedzie mniej awaryjny niz ps3. chyba wszyscy pamietamy jakie numery byly z ps2. 1 tydzien i laser padl, konsola sie przegrzewala lub calkowicie padla. w przypadku x360 jesli problem z zasilaczami okaze sie bardzo powazny to microsoft go wymieni bez najmniejszego problemu. ale wystarczy przeczytac instrukcje obslugi i nie bedzie wogole problemow z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie nie mieszac ale.

Jestem graczem od 18 lat. I nigdy nie mialem konsoli. Zaczalem w 87r od atari, potem byla amiga 500 potem 600 potem 1200. Nastepnie pierwszy pc 386DX potem 486 pote, pentium60 potem AMD K6300, duron800, athlon1000, athlonXP2000+ i na koncu komuter ktory sprzedalem miesiac temu za 3500zl BartonM 2500+@2800, GeForce6800GT 1GB ram LCD17'' Sony. I teraz go sprzedalem i juz zamowilem Xboxa360.

I mysle ze moje doswiadczenie jest jako takie.

Wnioski:

Postanowilem przesiasc sie na konsole bo juz troche wyroslem z grania w gry na PC i postanowilem przesiasc sie na konsole gdzie granie jest mniej "stresujace" mam nadizeje ze wiecie o co mi chodzi. Po drugie co do awaryjnosci zmienialem mnostwo czesci w kompie i powiem tyle PC to sa dopiero awaryjne. W moim zyciu reklamowlem:

-2xAmiga (raz 600 raz 1200)

-4X plyty glowne

-3x procesory

-4x karty graficzne

-nx zasilacze

nie wspominajac juz o padajacych klawiaturach myszkach czy innych duperelach. Wiec badzmy szczerzy konsole sa duzo mniej awaryjne a odliczajac pady systemow, reinstalacje, zwisy, restarty itd. itp.

Kompa musialem zmieniac srednio co 1,5 roku wydajac ok 1000-1200zl zeby byc na czasie, Konsola mam nadzieje wystarczy mi na pare lat.

A za pieniadze z kompa kupilem sobie laptopa i konsole.

Uff mam nadzieje ze was nie mecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xaon

10% powiadasz?? Czyli sugerujesz, ze za 2-3lata gry na 360-tke beda wygladac 10razy lepiej?? Slownie dziesiec razy lepiej?!?!?! Wiesz co ty wogole wygadujesz bo z tego wynika, ze dajesz sie wciagnac w jakis dziwny marketing ktory sam nie wiem skad sie wzial. Takie same bzdury byly gloszone w przypadku poprzednich konsol vide Gt3 na ps2 wykorzystywac mial tylko 25%mocy a jak jest naprawde przytaczac nie musze. Pokaz mi tak kolosalna roznice miedzy Halo1 a Halo2 czy Splinter1 a splinter3, pewnie roznica jest ale nawet nie trzykrotna.

Jeśli dobrze pamiętam, to nieco ponad pół roku uczęszczam na tym forum, tylko w tym dziale. Miesiąc, czy dwa po moim zarejestrowaniu była dopiero wzmianka że devkity do iXa rozdano (lecz devy nie były jeszcze w ostatecznej formie). Niektóre gry ludzie robią na pieca nawet 2 lata (patrz C&C renegate), więc ile mogli zrobić programiści robiąc gry na iXa?? Przecież co konsola to inna architektura i gdzie indziej siedzi potencjał sprzętu. A to że 10%, to faktycznie zgaduje, bo może być i 5%, albo 25%, lecz nie wygląda na to, żeby więcej.

EDIT-> acha, po 2-3 latach to może z nesa wyciągnęli całą moc, bo z ostatnio (czyli 3-5lat temu) wydanych konsol to chyba nie wyciągneli 100%. Może z 70-90%. Niewiem dokładnie ile, sam konsolek nie miałem, to mi ciężko oszacować.

Stwierdziles rowniez, ze na kompa trzeba gry konfigurowac po instalce??? :blink: :blink: Hmm ciekawe zjawisko tylko sprostuj o czym piszesz jak rowniez o co ci chodzi ze sterami bo mysle, ze grubo przesadzasz.

Wystarczy, że masz słabszego (ew. mocniejszego) kompa niż gra wymaga na standardowych ustawieniach i już trzeba dopasowywać opcje graficzne do sprzętu. Podobna sprawa jest czasem ze sterowaniem, ale tutaj twórcy starają się robić wszystko na kożyść gracza. Sterowniki zaś czasem trzeba, bo są przypadki, że na sterownikach dołanczanych do karty graf. gry chodzą gorzej niż na sprzęcie sprzed 4-rech lat (sam tak miałem z radeonem 9200se i sterkami od exkalibura)

. Ale zgodze sie z toba w takiej kwesti, ze rzeczywisice do 360-tki wkladasz plyte i grasz a po 15 minutach...konsola spalona no normalnie mistrzostwo swiata.

tutaj się nie wypowiadam, bo niewiem jaki faktyczny procent tych konsolek pada i w jakich warunkach użytkowania. Może 0,001% tylko tyle pieniaczy jest, a może 90% lub nawet 100% i większość siedzi cicho. W każdym bądź razie nie ma sprzętu bezawaryjnego, ale od czego jest gwarancja, a M$ jeśli jest porządną firmą to powinien mieć opcje, żę po którymś tam oddaniu sprzętu na gwarancji możesz zażądać zwrotu pieniędzy z kupna. Takie cośki przynajmniej niektóre porządne firmy mają, więc ja bym się nie przejmował i najwyrzej oddał i poczekał na PS3 lub NR.

No i nie bron czlowieku tak tej konsoli,z e gry byly robione w pospiechu1 Bo moze i byly ale devkity developerzy dostali juz przypuszczam na CONAJMNIEJ ponad rok przed premietra albo i duzo wczesniej

bo przez pol roku kint by gry nie zrobil.

A jednak zrobili. I nie jestem fanboyem (a tak to zabrzmiało), a przynajmniej nie iXa. Szczeże wolałbym żeby PS3 leżało w moim pokoju (niepozwoliłbym mu przecież wstać, niech leży grzecznie). Zauważ jednak, że na konsoli gry wyglądają (patrząc na ostatnio dodawane screeny), jakby je uruchomili na piecu o konfiguracji przypominającej x360 (po dodaniu ramu na k.graf. :P)

@gladiac 5 tys. konsol uszkodzonych na 100 tys, czyli 5% to la ciebie niezle?!?! :blink: Dla mnie to totalna porazka ktora w dniu dzisiejszym dyskwalifikuje 360-tke na starcie juz nie mowie o skaczacych grach poprostu TRAGEDIA!!!

Jak na takie tempo to i tak nieźle. I wiedziałem, że takie dokładne oględziny jakie były pokazane na nagraniu z fabryki to lekko naciągane :lol:

Dobra to teraz przynajmniej dla mnie x-szrot 360 juz sie nie liczy i jedyna nadzieja w ps3 ktora zostanie napewno dopieszczona bo nia na darmo caly czas jest przesuwana data premiery. Coz wole poczakac nawet te pol roku ale miec konsole a nie zwieszajace sie gowno. Inna sprawa jest to, ze wina takiego obrotu sprawy jest spowodowana tym, ze konsole coraz bardziej upodabniaja sie do piecow(jest to robione na sile)i skutek jest wlasnie taki a nie inny.

Po części się zgadzam. Niekoniecznie jednak to, że konsole upodabniają się do pieców pod paroma względami musi powodować problemy.

ps. filmik ciekawy ale troche ze slabego plastiku jest zrobiona nowa konsola kruszy sie jak szklo :lol2:

Czy ci goscie sa pogieci to nie mi oceniac ale sam bym sie wkurzyl na nowego klocka gdyby po podlaczeniu gry zaczely skakac a sama konsola nie milosiernie by sie przegrzewala... Prawdopodobnie wyfrunela by przez okno :D

Gdyby, a gdybyś miał konsolkę w pokoju to byś wiedział, czy właśnie twój model ma takie problemy. Ale fakt, zabawnie się kruszyła.

ps2. gier na kompa jak narazie nie brakuje i jednak wiecej dla siebie jestem wstanie wybrac z bobliotek pecetowych niz konsolowych

Każdy ma inne gusta. Np. ja gram wciąż w HoMM3, tylko że z dodatkiem WoG i mi wystarcza, ale zawsze jak jestem, np w jakimś hipermarkecie to lukam na konsole i licze, że będzie można potestować takie tytuły jak MGS. Grałem ostatnio w demko 3-ki i mi się cholernie podobało. Ale mam problem, 3-ki niema na kompa, a pozatym nawet 2-ka mi niechce płynnie chodzić na max. low detalkach (Mam celka 2,4GHz, 256ram i radeona 9200se, a giera przeniesiona z ps2 mi ścina hamsko). Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą awaryjnością to też jest ciekawie. X1 był mało awaryjny więc wiele osób wierzyło że tak będzie z X360...no cush jak widac nie jest tak do końca. PS2 to mistrz awaryjności ale np. PSX już nie! To taka jakby zmiana miejsc czy co? To że różne rzeczy się psują to jest jasne i nie ma czegoś ci by sie nie popsuło w końcu. Idąc tym moim dziwnym tokiem myslenia to może PS3 teraz nie będzie awaryjne w tak dużej skali jak PS2 (sinusoida wraca w "bezpieczny obszar" :lol: ). Na pewno część problemów z X360 powoduje nieudolne użytkowanie sprzętu ale to też pokazuje że jednak części tych konsol działa "na krawędzi". Ciekawe jak będzie latem.....

Ale nie będę tutaj prorokował. Anyway podchodźcie do tego z DUŻYM dystansem....czasem gadam głupoty ;).

 

@ Cronosik

Ja mam kompa od 4 lat a juz wymieniałem:

1xPłytę główną

1xKartę graficzną

1xHDD

5x(!)CD-ROM (od LG więc nie ma się co dziwić ;) ).

 

Pozdro 4 all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież co konsola to inna architektura i gdzie indziej siedzi potencjał sprzętu. A to że 10%, to faktycznie zgaduje, bo może być i 5%, albo 25%, lecz nie wygląda na to, żeby więcej.

EDIT-> acha, po 2-3 latach to może z nesa wyciągnęli całą moc, bo z ostatnio (czyli 3-5lat temu) wydanych konsol to chyba nie wyciągneli 100%. Może z 70-90%. Niewiem dokładnie ile, sam konsolek nie miałem, to mi ciężko oszacować.

Na czym wg. ciebie polega to wykożystanie potencjału? Bo ja to rozumiem w ten sposób: Quake3A zapiernicza na moim komputerku ponad 300 FPS, co przy wystarczających do płynnej gry 50fps* daje wykożystanie mocy mojego kompa w 16,6%. Quake4 "wlecze" się 40fps co daje 100% wykożystania potencjału kompa i jeszcze trochę, ale czy gierki na Xklocku zasówają 500 klatek/s? Wątpię, więc przy rozwoju gier na Xklocka możemy liczyć tylko, a raczej aż na dopracowanie grafiki pod względem artystycznym, co oczywiście jest o wiele więcej warte niż shaderowane bajery. Do dzisiaj symbolem pięknej grafiki jest dla mnie gothic mimo że gra kożysta z dx7 i o wielę bardziej wolę podziwiać piękny krajobraz z tej gry niż bumpmaping w obsranym kiblu z doom3.

 

(Mam celka 2,4GHz, 256ram i radeona 9200se, a giera przeniesiona z ps2 mi ścina hamsko).

Nie dziwię się <_<

 

* tak wiem że do queja ma być 120, ale na chwilę zapomnijmy o pr0gamingu ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym wg. ciebie polega to wykożystanie potencjału? Bo ja to rozumiem w ten sposób: Quake3A zapiernicza na moim komputerku ponad 300 FPS, co przy wystarczających do płynnej gry 50fps* daje wykożystanie mocy mojego kompa w 16,6%. Quake4 "wlecze" się 40fps co daje 100% wykożystania potencjału kompa i jeszcze trochę, ale czy gierki na Xklocku zasówają 500 klatek/s? Wątpię, więc przy rozwoju gier na Xklocka możemy liczyć tylko, a raczej aż na dopracowanie grafiki pod względem artystycznym, co oczywiście jest o wiele więcej warte niż shaderowane bajery. Do dzisiaj symbolem pięknej grafiki jest dla mnie gothic mimo że gra kożysta z dx7 i o wielę bardziej wolę podziwiać piękny krajobraz z tej gry niż bumpmaping w obsranym kiblu z doom3.

Nie dziwię się <_<

 

* tak wiem że do queja ma być 120, ale na chwilę zapomnijmy o pr0gamingu ;)

 

tylko ze i q3 i q4 dzialaja na tej samej architekturze sprzetowej ( jedynie zmienily sie biblioteki directx ) na konsoli programisci od poczatku ucza sie ja programowac.. i to zajmuje mase czasu dlatego robienie 'dobrych' gier liczy sie w latach a nie miesiacach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak zwykle od moich wypowiedzi w tym topicu troszke zwrzalo.

 

@PawelDK nie nazywaj mnie fanboyem bo nim nie jestem ale Ty napewno. Pozatym jaka platforme miales na mysli?? Bo chyba nie ps3?? Zagladnij sobie do topicu o tej konsolce to zobaczysz, ze na trojeczke tez jade bo tak juz mam :D Twierdzisz, ze sie nie znam no jasne a niedlugo do tego dojdzie, zeby w pokoju utrzymywac odpowiednia temperature do poprawnej pracy urzadzenia. Pozatym Ty sie raczej bardzo nie znasz. Twoja opinia jaka bym zaczerpnal na temat jakiegos sprzetu byla by brana po uwage jak ostatnia bo jestes kompletnie nie obiektywny i nie potrafisz sprzetu skrytykowac. Wiesz jak mam to do siebie, ze jak przywlaszce do domu jakis nowy sprzet to nie wiem co to by bylo ale potrafie odrazu jego wady wytknac wiec nie gadaj mi tu bzdur o jakis tam fanboyach.

 

@xaon ja nadal uwarzam, ze np. taki quake4 czy PGR3 wykorzystuj konsolke w przynajmniej 40%-50%. A cale dopracowanie gier bedzie polegac nie na 10razy lepszej grafie tylko na 3 razy lepszej animacji co ne zmienia faktu, ze grafe tez zapewbo dopracuja.

 

@lazymodder nie na zwyklmy TV tylko na tv za gruba kase wiec z tego wynika, ze dokupic terzba wlasnie jescze TV co daje koszty 7-8tys. a to juz taniej nie wychodzi od pieca plus gry po 200-250zł :mur: Pozatym tu akurat nie jestem do konca doinformowany ale nie chodzi chyba ta sama rodzialke co zmienia diameralnie obraz tak jak jest w przypadku PC tylko o samo dostosowanie obrazu albo cos w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam napisze tak:

Uwazacie ze MS robi te konsole na szydelku? Przeciez elementy pochodza od roznych producentow.. Zlozcie pare milionow komputerow. Kazdy po transporcie na tysiace kilometrow bedzie sprawny? Na pewno nie.

 

luki2 jaka gruba kasa za tv? fajny samsung LE32R31S kosztuje ponizej 5K... Poza tym telewizor nie sluzy tylko do grania. 3 lata temu trzeba bylo tyle wydac za sensowny klasyczny telewizor 32". Wiec nie pieprz ze 5K za telewizor nowej generacj to jakas gruba kasa (chyba ze chodzisz do gimnazjum)

 

PS. znajac Sony to polowa postow o awaryjnosci xboxa moze byc pisana przez wyszkolonych pracownikow firmy lub przez fanboyow takich jak luki2, ktorzy wierza w klamstwa SONY....

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak zwykle od moich wypowiedzi w tym topicu troszke zwrzalo.

 

@PawelDK nie nazywaj mnie fanboyem bo nim nie jestem ale Ty napewno. Pozatym jaka platforme miales na mysli?? Bo chyba nie ps3?? Zagladnij sobie do topicu o tej konsolce to zobaczysz, ze na trojeczke tez jade bo tak juz mam :D Twierdzisz, ze sie nie znam no jasne a niedlugo do tego dojdzie, zeby w pokoju utrzymywac odpowiednia temperature do poprawnej pracy urzadzenia. Pozatym Ty sie raczej bardzo nie znasz. Twoja opinia jaka bym zaczerpnal na temat jakiegos sprzetu byla by brana po uwage jak ostatnia bo jestes kompletnie nie obiektywny i nie potrafisz sprzetu skrytykowac. Wiesz jak mam to do siebie, ze jak przywlaszce do domu jakis nowy sprzet to nie wiem co to by bylo ale potrafie odrazu jego wady wytknac wiec nie gadaj mi tu bzdur o jakis tam fanboyach.

 

@xaon ja nadal uwarzam, ze np. taki quake4 czy PGR3 wykorzystuj konsolke w przynajmniej 40%-50%. A cale dopracowanie gier bedzie polegac nie na 10razy lepszej grafie tylko na 3 razy lepszej animacji co ne zmienia faktu, ze grafe tez zapewbo dopracuja.

 

@lazymodder nie na zwyklmy TV tylko na tv za gruba kase wiec z tego wynika, ze dokupic terzba wlasnie jescze TV co daje koszty 7-8tys. a to juz taniej nie wychodzi od pieca plus gry po 200-250zł :mur: Pozatym tu akurat nie jestem do konca doinformowany ale nie chodzi chyba ta sama rodzialke co zmienia diameralnie obraz tak jak jest w przypadku PC tylko o samo dostosowanie obrazu albo cos w tym stylu.

a co mam skrytykowac skoro tego na oczy nie widzialem ?? za krytyke mozna sie zabierac gdy sie cos przetestuje a nie czytajac newsy na zagranicznych stronach. widzisz ja oprucz tego poczytalem troche oficjalne forum xboxa i wiem w czym tkwi w wiekszosci przypadkow problem. ja jestem fanboyem ? hehe dobre. teraz kupuje x360 a jak ps3 pojawi sie z dobrymi grami ktore mnie zainteresuja to pewnie tez kupie.a jesli chodzi o przgrzewanie sa to indywidualne problemy. jakby nie patrzec amerykanie do najmadrzejszych ludzi nie naleza. i prawda jest tak ze zawsze najglosniejsi sa ci co maja problemy a ci co nie maja siedza cicho. poczekam jeszcze tydzien i wtedy bede mogl sie zabrac za ocene.

 

aha jeszcze jedno. po taki TV ? ja konsole mam zamiar podpiac do monitora 17 LCD na ktorym spokojnie odpale 720p

Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej smieszne od tego gimnazjum jest to ze porownuje cenowo pc do x360 ... ("..wlasnie jescze TV co daje koszty 7-8tys. a to juz taniej nie wychodzi od pieca plus .." ) tv ma 32 a nie 17 dlatego kosztuje odpowiedno wiecej... grafa + proc + plyta + ram + dvd + dysk + zasilacz = ~4000zl bez monitora ( wyszlo 4 bo po co mi karta za prawie 2k jak wezme proca ktory bedzie ja spowalnial . tak samo ram dobralem mniej wiecej na tym samym poziomie podzespoly ) konfig mocny ale na ile starczy ( do grania ) to chyba kazdy wie w dobie sli czy juz nawet plyt z 4x PE16 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...