Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

plomby są pod faceplate

 

Xbox Helpline (Polska): 00800 441 17 96 - ten nr nie działa?

http://www.informit.com/content/images/art...fogie_fig01.jpg

 

już właśnie znalazłem na necie :P

 

No właśnie nie działa :blink: Identyko mam wydrukowane na kartce i mi mówiło że nie ma takiego numeru :?

A tak w ogóle to co to za numer z dwoma 0 na początku?? :-|

 

EDIT-------------

Tu widze inny numer. Tylko czy to ta sama "usługa"?

 

http://www.xbox.com/pl-PL/support/contact/

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po upływie 14 dni od daty zakupu konsoli, Klient powinien skontaktować się telefonicznie z Xbox Helpline (Polska): 00800 441 17 96 (połączenie bezpłatne z tel. stacjonarnego, nie dotyczy połączenia z tel. komórkowego), aby zarejestrować swoją konsolę X360 w celu aktywacji gwarancji (wymagane jest podanie numeru seryjnego konsoli) oraz zgłosić usterkę.

 

 

no i udało się, wymienili mi w empiku bez problemu na nową sztuke.

 

Niepokoi mnie jedna rzecz, wydaje mi się, że zasilacz bardzo głośno chodzi, jak jest z tym u was? u mnie kilka minut po starcie, zaczyna chuczeć i dmuchać dość mocno letnim powietrzem. Teraz cały czas go słysze, pracuje prawie tak głośno jak wentyle w konsoli :cry:

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawelDK tez gra. :) Razem zreszta gralismy co-op'a na Hardcore i Insane. :)

 

Pozdrawiam.

na casual też graliśmy :) no i oczywiście na rankingowych meczach razemw drużynie przeciwko zagraniczniakom :)

niestey po patchu nie będziemy mogli się już ustawiać na mecze :/ brak nazwy hosta nam to popsuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zera to inaczej +48 i właśnie tak wybieraj numer.

Blad - dwa zera to tylko '+', 48 powinno byc podane osobno, jesli jest w numerze. +48 = 0048. Sprobujcie wybrac ten numer z jednym zerem na poczatku. Choc i tak wyglada mi on bardzo niepolsko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie odpowiedział, może teraz ktoś się "poświęci" ;):

Nieco zejdę z tematu HDMI bo mam pytanko natury ogólniej i chyba nie było ono tutaj poruszane. W "starym" (zeszłomiesięcznym bodajże) numerze PSX Extreme był taki artykuł o monitorach LCD do XO. Pisali o monitorach 19" & up w "widescreenie" (wiecie, żeby podłączyć do nich XO przez kabelek VGA i cieszyć się erą HD za mniejszą kasę). Jest tylko jedna sprawa której nie kumam i liczę na waszą pomoc ;). Otóż taki 19 calowy monitor LCD ma przykładowo rozdziałkę 1440x800 (teraz dobrze nie pamiętam ale wiecie, 16:9) i z tego co rozumiem przez kabelek VGA w dashu konsolki można taką rozdziałkę wybrać, prawda? Ale teraz w jakiej rozdziałce jest renderowana gra?? Przecież teoretycznie to 1280x720. Monitory LCD mają jedną "wadę", obraz wygląda świetnie w rozdziałce natywnej, gdy zapuścimy niższą obraz robi się tragiczny. I tu jest sedno mojego "problemu", czy jak taki wyrenderowany przez XO obraz powiększymy do większej rozdziałki i puścimy na taki monitor to czy obraz się nie popsuje tak jak to jest z wyświetlaniem niższej rozdziałki na monitorze o wyższej rozdzielczości natywnej? W ogóle podejrzewam że to XO upscaluje obraz ale jak jest z jakością? Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Pozdrawiam.

I jeszcze inne pytanie, czy podczas rejestracji można podać Polskę? Ogólnie Czy Live jest już spolonizowany (sorka ale nie jestem na czasie :P). Jeżeli nie to kiedy jest to planowane? Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

wiekszosc 19" LCD ma 1440x900 (16:10)

w iksie o ile wiem nie ustawisz takiej rozdzielczosci, ale mozesz ustawic 1280x768 (co prawda 16:9.6, ale juz blisko jest ;))

 

poczytaj tutaj moze cos znajdziesz: http://forums.xbox.com/7917477/ShowPost.aspx

ustawiajac 1280x768 na monitorze z natywna 1440x990 otrzyma sie kupe. moze nie mega kupe, ale jednak kupe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się może podłącze pod pytanie gdzie można zarejstrować konsolę :/ . Te podane numery nie działąją (Nie ma takiego numeru). A na stronie się raczej nie zarejstruje bo mi wyskakują tylko opcje z Australii (w ogóle to jest bzdura jakaś totalna, że zmienić nie można) bo gdy zobaczyłem, że Polski nie ma to wzięłem pierwszą lepszą pozycję :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jaka jest maksymalna możliwa do ustawienia rozdziałka dla takiego monitora (19" cali z natywną 1440x900) przez XO? Skoro pisali o tym w PSX Extreme jako pewnym półśrodku na zabawę w HD to myślałem że przynajmniej można taką rozdziałkę walnąć (albo przynajmniej bardzo bliską, o ile mi wiadomo - choć mogę się mylić - to np. przez kabel VGA można dla wielu TV wybrać rozdziałkę 1366x768 czyli taką jak większość TV-LCD ma a dla monitora by się nie dało?). Wiem że obraz o niższej rozdzielczości niż natywna dla monitora LCD oznacza spore pogorszenie obrazu i stąd moje pytanie czy warto się w to bawić? Ktoś ma może taki monitor i gra przez kabel VGA? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Więc jaka jest maksymalna możliwa do ustawienia rozdziałka dla takiego monitora (19" cali z natywną 1440x900) przez XO? Skoro pisali o tym w PSX Extreme jako pewnym półśrodku na zabawę w HD to myślałem że przynajmniej można taką rozdziałkę walnąć (albo przynajmniej bardzo bliską, o ile mi wiadomo - choć mogę się mylić - to np. przez kabel VGA można dla wielu TV wybrać rozdziałkę 1366x768 czyli taką jak większość TV-LCD ma a dla monitora by się nie dało?). Wiem że obraz o niższej rozdzielczości niż natywna dla monitora LCD oznacza spore pogorszenie obrazu i stąd moje pytanie czy warto się w to bawić? Ktoś ma może taki monitor i gra przez kabel VGA? Z góry dzięki.

w dashu byc moze bedziesz mogl ustawic rozdzielczosc natywna (nie wiem, bo nie mam kabla VGA) - ale gry sa renderowane w 1280x720 i na monitorze o innej rozdzielczosci natywnej beda znieksztalcenia. z odleglosci powyzej tych powiedzmy 1.5 metra moze nie beda dostrzegalne, ale jednak beda. czyli kupa. nie jakas wielka i smierdzaca, ale jednak kupa. najlepiej idz do sklepu, ustaw tam rozdzialke 1280x720 albo zblizona i zobacz jak to wyglada i czy to Cie zadowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez kabel VGA można dla wielu TV wybrać rozdziałkę 1366x768 czyli taką jak większość TV-LCD ma a dla monitora by się nie dało?

dałoby się

 

Wiem że obraz o niższej rozdzielczości niż natywna dla monitora LCD oznacza spore pogorszenie obrazu i stąd moje pytanie czy warto się w to bawić? Ktoś ma może taki monitor i gra przez kabel VGA? Z góry dzięki.

Gry są w 720p więc będą przeskalowane do rozdzielczosci twojego monitora. Nie wiem tylko czy z racji różnicy proporcji będą wąskie czarne pasy u góry i na dole - musi ci to ktos inny powiedziec ;)

wiadomo, ze jest obraz troche gorszy, ale cos za cos - nie płacisz ponad 2k zł za HDTV tylko niecały tysiąc a rozdzielczość duża i monitor do kompa dobry :)

 

tylko sie nie zrażaj - nie będzie to jakaś tragedia

sam mam monitor 17" LCD (1280x1024 - 5:4) i na PC gram w wiekszosc gier w 1024x768 (nie dosc ze mniejsza rozdzielczosc to i proporcje inne - 4:3) - jakos w dobrej zabawie mi to nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj kumpel kupił oryginalny kabel VGA microsoftu i ma do wyboru (o ile wszystkie dobrze pamiętam) 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x720, 1280x768, 1280x1024, 1360x768, 1920x1080. Ogólnie na LCD będzie kupa. CRT był by w sam raz. ;)

 

A teraz pytanie do speców. Czy TR:L Demo działa tak samo szybko jak pełna wersja? Pytam dla tego, że dzisiaj grałem w demo i cięła niemiłosiernie w 720p. Przecież to chodzi gorzej od pecetowej wersji? :) Chyba PawełDK zapierał się, że ta gra chodzi super płynnie ale jak widać to pojęcie względne. :) Zjechałem do 640x480 po VGA i gra dostała kopa. Chodziła płynnie ale co z tego jak obraz był lekko mówiąc kiepski. Więc jak to jest z tą pełną wersja? Na trailerach czasami też cięło więc chyba różnicy wielkiej nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w sumie jak to jest?

gry na iksa sa w 720p - znaczy sie sa renderowane w 1280x720px tak ?

powiedzmy ze mam HDTV (1360x768px), polacze kablem VGA z iksem i jak sobie w dashu ustawie 1360x768 to czy gry tez beda w tej renderowane i wysylane do TV?

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się może podłącze pod pytanie gdzie można zarejstrować konsolę :/ . Te podane numery nie działąją (Nie ma takiego numeru). A na stronie się raczej nie zarejstruje bo mi wyskakują tylko opcje z Australii (w ogóle to jest bzdura jakaś totalna, że zmienić nie można) bo gdy zobaczyłem, że Polski nie ma to wzięłem pierwszą lepszą pozycję :/

 

Jak nie działają? sam z ciekawości zadzwoniłem 00800 441 17 96

 

Serwis czynny od 9 do 17 w dni robocze.

 

A teraz pytanie do speców. Czy TR:L Demo działa tak samo szybko jak pełna wersja? Pytam dla tego, że dzisiaj grałem w demo i cięła niemiłosiernie w 720p. Przecież to chodzi gorzej od pecetowej wersji?

 

Troche to dziwne, ja jestem bardzo przeczulony na róznego rodzaju spadki animacji i nic takiego w Demie TR: legend nie zobaczyłem, nie wiem jak to wytłumaczyć ale może coś z xksem nie tak? bo u mnie na 100% działa bardzo płynnie w 720p

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Więc jaka jest maksymalna możliwa do ustawienia rozdziałka dla takiego monitora (19" cali z natywną 1440x900) przez XO? Skoro pisali o tym w PSX Extreme jako pewnym półśrodku na zabawę w HD to myślałem że przynajmniej można taką rozdziałkę walnąć (albo przynajmniej bardzo bliską, o ile mi wiadomo - choć mogę się mylić - to np. przez kabel VGA można dla wielu TV wybrać rozdziałkę 1366x768 czyli taką jak większość TV-LCD ma a dla monitora by się nie dało?). Wiem że obraz o niższej rozdzielczości niż natywna dla monitora LCD oznacza spore pogorszenie obrazu i stąd moje pytanie czy warto się w to bawić? Ktoś ma może taki monitor i gra przez kabel VGA? Z góry dzięki.

nie wiem jak to jest z podana wczesniej rozdzialka-ale aby byc jak najblizej oferowanych przez x-a rozdzialek pozostaja monitory 19" 1280@1080 ktore sa najczesciej na niektorych forach polecane lub jesli myslisz o 1080p to pozostaja chyba 22" ktorych ceny ostatnio ponoc bardzo pospadaly

 

i jeszcze informacja-ciekawostka z dziedziny hd-dvd,okazuje sie ze Toshiba wyprodukowala krazki hd-dvd o pojemnosci 51gb!!

 

pelne info ponizej

 

51gb hd-dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dashu to sobie możesz ustawić co najwyżej 720p a nie rozdzielczość

Na kabelku VGA masz rozdzielczości tak jak w windowsie. ;) Po Componencie jest tak jak mówisz. ;)

 

Troche to dziwne, ja jestem bardzo przeczulony na róznego rodzaju spadki animacji i nic takiego w Demie TR: legend nie zobaczyłem, nie wiem jak to wytłumaczyć ale może coś z xksem nie tak? bo u mnie na 100% działa bardzo płynnie w 720p

No aż sam się zdziwiłem. Dopiero zmiana rozdziałki pozwoliła na płynna grę. Można coś jeszcze oprócz rozdziałki przestawić w iksie? Szarpanie obrazu zauważyłem jeszcze w TH8 i czasami w TDU ale to co w TR:L się dzieje to przegięcie. Zastanawiam się dla czego tak jest. Jakieś rady? Dodam, że GOW chodzi tak jak u innych i zwalnianie jest tylko w cut-scenkach. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko sie nie zrażaj - nie będzie to jakaś tragedia

sam mam monitor 17" LCD (1280x1024 - 5:4) i na PC gram w wiekszosc gier w 1024x768 (nie dosc ze mniejsza rozdzielczosc to i proporcje inne - 4:3) - jakos w dobrej zabawie mi to nie przeszkadza

Sam gram czesto na 17" LCD w 1024x768 i moim zdaniem roznica w jakosci obrazu jest pomijalnie mala - ale ja mam podlaczone przez DVI i nie wiem, czy VGA tu cos zmienia. Nie dramatyzowalbym jednak z ta kupa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam gram czesto na 17" LCD w 1024x768 i moim zdaniem roznica w jakosci obrazu jest pomijalnie mala - ale ja mam podlaczone przez DVI i nie wiem, czy VGA tu cos zmienia. Nie dramatyzowalbym jednak z ta kupa ;)

ja mam po VGA i tez jest tak jak mowisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie myślę czy nie zmienić monitora i zastanawiam się nad 19" widescreen. Chciałem tanio mieć też monitor do np. XO (chociaż nie mam ale mnie kusi :P) i dlatego pytam. Na TV HD raczej mnie nie stać (choć i kupno jakiegoś taniego monitorka wcale łatwe do przełknięcia nie jest). Najbardziej mnie zastanawia czy pakować dalej kasę w kompa. Już teraz gram max w 800x600 i detale na medium/low (ale mam 17" CRT więc mi to lotto) i jakoś w kółko pakować w PC mi się nie uśmiecha (szczególnie po ostatnich "niusach" od AMD że "pogrzebali" podstawkę 939....:?, nieważne co się kupi i tak jest źle). Ogólnie to jest tak że kasa by się znalazła ale to jednak sporo "chajsu" i w zasadzie w całości wykorzystałoby to moje fundusze (a samym graniem człowiek nie żyje). Może jednak zmiana monitora to głupi pomysł ale znowu granie na XO na zwykłym TV również najmądrzejsze nie jest. Chyba poczekam jakoś do wakacji, zobaczę jak się sprawy mają (a i ceny może potanieją :) ), Na razie mam sporo zaległości na PS2....tylko ta chęć grania :D...Pozdro i dzięki za info....Aaaa no to jak jest z tym "polskim" LIVE? Istnieje? Czy nadal trzeba się rejestrować jako obywatel "lepszych" krajów? Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueVanDal : nie wiem czy taka opcje rozpatrujesz, ale ostatnio widzialem Samsunga R71 19", az w szoku bylem ze tak male robia. Rozdzialka 1440x900, ale jako ze to TV LCD a nie monitor LCD to roznice powinny byc na korzysc TV. No i jako monitor tez spokojnie da rade. Za 1500 z haczkiem moze byc Twoj.

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/108776

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueVanDal : nie wiem czy taka opcje rozpatrujesz, ale ostatnio widzialem Samsunga R71 19", az w szoku bylem ze tak male robia. Rozdzialka 1440x900, ale jako ze to TV LCD a nie monitor LCD to roznice powinny byc na korzysc TV. No i jako monitor tez spokojnie da rade. Za 1500 z haczkiem moze byc Twoj.

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/108776

 

pozdrawiam

Heh, ciekawe że w większych (patrząc na przekątną) modelach jest matryca z niższą rozdziałką niż w tym co podałeś. Ale opcja ciekawa, nie powiem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...