Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

no jednak sie zdecydowalem....

 

Kupiłem X360 Premium + k. VGA + 3 gry wszystko ma jutro przyjść kurierem.

 

Na start mam Cod3, GoW, TD:U. Co jeszcze musze mieć z gierek żeby nie zalowac wydanych kase na konsole i gre ? ;)

 

Napewno chce Burnout 5, Forza 2, Crysis, Gta 4 ale to wszystko przyszłosci ale teraz ?

 

Jakies rady dot. uzytkowania konsoli !?

 

Ja postaram zdac relacje jak sie gra na 4:3 LCD 19stce.

 

Pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GHAD29 Z czym ty tam masz problem skoro w CoD3 jest "automatyczne namierzanie" :D Wystarczy że jak widzisz Niemca względnie na niego celownik nakierujesz naciśniesz LT i namierzy ci automatycznie na głowę :D

No to, to wiem, ale co to za radocha gdy konsola robi cos za ciebie. Przez ost 4-5 lat gralem kilka godzin dziennie na myszce, teraz gdy pykam w cod3 na padzie to tylko sobie mysle, bym wam pokazal z klawiatura i mycha, wiem ze gry na x sa latwiejsze, ze sa te wszystkie pomoce, ale mi to radosci nie sprawia. A do tego wyczytalem ze nastepca mojej gry, RTCW powstaje z mysla o x, tak wiec kupilem go glownie z mysla o nowym wolfie a tu kupa, pad jest nie dla mnie. Co do tego xfps, to w ciemno nie kupie. Na filmach wyglada to jakby jeden koles udawal ze rusza mycha a drugi za nim stoi z padem bezprzewodowym i rusza na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram zdac relacje jak sie gra na 4:3 LCD 19stce.

Wczoraj mialem okazje widziec konsole w akcji na 17" z podpisu - kumpel do mnie przyjechal z konsola, zeby sie do netu podlaczyc.

Da sie grac, milo mnie zaskoczylo, ze Gears of War obsluguje tryb 5:4, wiec jest obraz na caly ekran; R6: Vegas dzialal tylko w panoramie - obraz troce maly, ale da sie zyc.

BTW - o ile Gearsy w multi byly nawet spoko, to R6: Vegas to jakas pomylka - zamiast gry taktycznej ordynarna strzelanka w stylu quake'a, z ta roznica, ze umrzec latwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sorry... ale rzeczywiście 19stka zamiast 4:3 ma 5:4 ;)

 

A po drugie Crysis, no wlasnie nie wiem jak z nim jest. Najpierw bylo ze nextgeny sa dla niego za slabe. Potem ze wyjdzie w okrojonej wersji, nie wiem pewnie jestem nie na czasie i to ja czegos nie wiem :)

 

Wklejam ... coś?! :

Na tegorocznych Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas jeden z przedstawicieli Cryteka stwierdził, że prowadzone są prace nad "nieco okrojoną" wersją Crysis'a na konsolę Xbox 360. Przypomnijmy, że na ubiegłorocznych targach w Lipsku programista z Crytek Bernd Diemer stwierdził stanowczo, że zarówno konsola Xbox 360, jak i Playstation 3 są "za słabe" aby udźwignąć Crysis.

 

Jak widać niemieccy programiści chyba zrewidowali nieco swoje poglądy. Zapewne niemały wpływ na tę decyzję mają finanse. Po prostu na grach konsolowych zarabia się więcej. Jest to najmocniejszy argument przemawiający za prawdziwością słów przedstawiciela firmy Crytek.

 

Ale to pewnie nieaktualne/plotka/fake

 

Pozdrawiam

Edytowane przez yaro120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Po pierwsze sorry... ale rzeczywiście 19stka zamiast 4:3 ma 5:4 ;)

 

A po drugie Crysis, no wlasnie nie wiem jak z nim jest. Najpierw bylo ze nextgeny sa dla niego za slabe. Potem ze wyjdzie w okrojonej wersji, nie wiem pewnie jestem nie na czasie i to ja czegos nie wiem :)

 

Wklejam ... coś?! :

Na tegorocznych Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas jeden z przedstawicieli Cryteka stwierdził, że prowadzone są prace nad "nieco okrojoną" wersją Crysis'a na konsolę Xbox 360. Przypomnijmy, że na ubiegłorocznych targach w Lipsku programista z Crytek Bernd Diemer stwierdził stanowczo, że zarówno konsola Xbox 360, jak i Playstation 3 są "za słabe" aby udźwignąć Crysis.

 

Jak widać niemieccy programiści chyba zrewidowali nieco swoje poglądy. Zapewne niemały wpływ na tę decyzję mają finanse. Po prostu na grach konsolowych zarabia się więcej. Jest to najmocniejszy argument przemawiający za prawdziwością słów przedstawiciela firmy Crytek.

 

Ale to pewnie nieaktualne/plotka/fake

 

Pozdrawiam

 

Później było sprostowanie od Cryteka, że jednak nie robią :wink: Nie ma co się napalać Crytek nie zrobił jeszcze żadnej gry na konsole i tylko jedną na PC. To Twoje info z resztą stare jest nowsze pochodzi z zapowiedzi Crysisa z angielskiego magazynu magazynu tu pełna treść http://www.crysis-online.com/forum/index.p...pic,2291.0.html

 

A tu kawałek dotyczący konsol

Crysis and Consoles

 

(All Diemer again)

 

"Its PC only. We're totally, absolutely focussed on PC. Its not that we havent thought about it, and its public knowledge that Cryengine runs on Xbox 360 and PS3. But until we're done with the PC version we don't even think about what to do next. That's where our competence comes from - we're a PC company. And with alll these initiatives by Microsoft that's the place i want to be; it's where it's happening at the moment".

 

To jedna z tych gier jak GoW dla których kupuje się konsole chcesz pograć w Crysisa to lepiej już zbieraj na PC niestety takie uroki Exclusiveów.

 

Ja bym raczej liczył na EA mają prawa do tytułu i pewnie będą chcieli na nich zarobić jak Ubi wydając coś jak FC Instincts.

 

PS a czy na grach na konsole zarabia się więcej? Raczej WoWa długo nic nie przebije :wink:

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem okazje widziec konsole w akcji na 17" z podpisu - kumpel do mnie przyjechal z konsola, zeby sie do netu podlaczyc.

Da sie grac, milo mnie zaskoczylo, ze Gears of War obsluguje tryb 5:4, wiec jest obraz na caly ekran; R6: Vegas dzialal tylko w panoramie - obraz troce maly, ale da sie zyc.

OK... Wie ktoś czy jeszcze jakies gry obsługują 5:4 1280x1024 ??

Narazie wiem że Cod3 i teraz piszesz ze GoW

 

Ale czy coś jeszcze ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalili linuxa na klocku !!!

Glowna strona projektu

Filmik

Na testy wydajnosciowe na razie trzeba poczekac, Mam nadzieje ze beda dosc obrazowo pokazywac wydajnosc w porownaniu do normalnych komputerow.

A tutaj test wydajnosci PS3 na linuxie: PS3 Performance

Swoja droga cos jest nie tak bo wlaczylem benchmark geekbench na swoim kompie i w kazdym tescie wydajnosc procesora (AXP 2GHz)jest okolo 10 razy wieksza od wydajnosci cella w PS3.

Teraz ciekawe co pokaze XBOX.

Nie jestem przekonany co do porównania. Była odpalana Fedora na PPC, a porównanie PS3 (gdzie jest raczej mocno zmieniony procek PPC) z Power Mac'iem G5 (z właściwym PPC) - choć fakt, PS3 ma 2 razy więcej ram (i o ile się nie mylę również szybszy).

Mam nadzieję, iż YDL for PS3 będzie się lepiej sprawował.

 

A wracając do tematu: fajnie, że można odpalić "pingwina" na 360-tce, lecz jeżeli trza do tego drugiego kompa (do takiego wniosku dochodzę oglądając filmik) to dziękuję bardzo. Postoję, poczekam i może się jeszcze okarze, iż gwarancję będzie się tracić ;)

Acha, jeszcze:

Run Code: You can run your own code on Xbox 360 systems with kernel versions 4532 and 4548. If you own a box manufactured before 2007, upgrade to one of these versions, but to no later one.

Ale i tak miło, iż projekt brnie do przodu.

 

EDIT -> po pierwszy screenie zastanawiałem się, czy czasem nie chcą zrobić filmu na podstawie gry.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość dla fanów Gears of War, czekających na następny zestaw map. Microsoft nie pozwoli ich udostępnić za darmo.

Koncern Microsoft bardzo dba o swoje interesy i nie zamierza niczego rozdawać za damo. Nawet takich drobiazgów, jak nowe mapy do Gears of War. Tim Sweeney z Epic Games potwierdził, że koncern, którego najważniejszą szychą wciąż jest Bill Gates, zamierza zmusić Epica do pobierania opłat za kolejny zestaw map.

 

Na razie udostępniono dwie mapy, a w planach są kolejne cztery. Epic chciałoby je udostępnić za darmo, na co jednak nie zgadza się MS.

Dojenia kasy ciąg dalszy :lol2:.

Edytowane przez Ditz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

Dojenia kasy ciąg dalszy :lol2:.

mam nadziej ze zgodzisz sie przyjsc do mnie do pracy na kilka dni za darmo!!! :lol2: :lol2: ,przeciez jesli chcialbys wszystko za darmo to i za darmo pracuj!!!!,pare dni na budowie masz zapewnione-bedziesz nosil wory z gruzem bo chlopacy mi ostatnio popadali :lol2:

 

a jak juz zmadrzejesz i nagle stwierdzisz ze wolisz jednak jakas place to nie wypisuj wiecej takich bredni bo az zal mi sie ciebie robi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Panowie z Epic chcieli udostępnić mapki za darmo, bo widocznie uznali że moga zrobić taki gest dla ludzi którzy im już zapłacili. Centusie z MS postanowili jednak wyciągnąć trochę kasy od ludzi którzy już raz płacili, bo mało im kasy za XBL Gold.

 

No ale rozumiem że wam już ms tak wyprał umysły, że uważacie to za najzupełniej normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadziej ze zgodzisz sie przyjsc do mnie do pracy na kilka dni za darmo!!! laugh.gif laugh.gif ,przeciez jesli chcialbys wszystko za darmo to i za darmo pracuj!!!!,pare dni na budowie masz zapewnione-bedziesz nosil wory z gruzem bo chlopacy mi ostatnio popadali

 

a jak juz zmadrzejesz i nagle stwierdzisz ze wolisz jednak jakas place to nie wypisuj wiecej takich bredni bo az zal mi sie ciebie robi :mur:

Ach ci głupi wolontariusze pracują za darmo! Co z tego, że mają chęci bo przecież kasa jest najważniejsza! Żal mi ich!

Ach ci głupcy, którzy piszą oprogramowanie open sourceowe. Żal mi ich! Masz rację. Należy płacic za wszystko 2 razy! :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadziej ze zgodzisz sie przyjsc do mnie do pracy na kilka dni za darmo!!! :lol2: :lol2: ,przeciez jesli chcialbys wszystko za darmo to i za darmo pracuj!!!!,pare dni na budowie masz zapewnione-bedziesz nosil wory z gruzem bo chlopacy mi ostatnio popadali :lol2:

 

a jak juz zmadrzejesz i nagle stwierdzisz ze wolisz jednak jakas place to nie wypisuj wiecej takich bredni bo az zal mi sie ciebie robi :mur:

Widocznie nie śledziłeś wypowiedzi ludzi z Epic. Zastrzegali się, że wszystkie dodatki tak jak dotychczas zostaną wydanę bezpłatnie. A co do wyskakiwania z pracą za darmo? Przecież kupiłem gre za bagatela ~250zł Nie uważasz tego za zapłatę/nadpłatę, która zachęci do pracy ludzi z Epic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm to tak :P ale czy na x360 jakoś grafiki nie będzie okrojona (chodzi mi o efekty) ?

Raczej bym się tego nie obawiał. Gra z pewnością będzie równie dobrze wyglądać na PC jak i xboxa, ten cały dx10 to póki co marketingowa papka, z której nic nie wynika. Ot kolejny powód żeby móc wyciągnąć kase od ludzi na zmiane grafy itp itd

 

EDIT:

LoL ubiegłeś mnie i to nawet z obrazkiem :P You Bastard!

to sie nazywa skill :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w sumie zapowiada się dobrze :P czy może ktoś mi powiedzieć czy pad przewodowy do x360 bezproblemowo działa na pc-cie ?

 

EDIT: tak wiem ale nagle mi się przypomniało co miałem dokładnie zapytać, a już nie chciałem edytować poprzedniego posta.

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w sumie zapowiada się dobrze :P czy może ktoś mi powiedzieć czy pad przewodowy do x360 bezproblemowo działa na pc-cie ?

chyba są pewne problemy z vibrą

 

 

ps.

mógłbyś na przyszłość tworzyć jeden większy post zamiast x mniejszyc z jednym pytaniem, na które odpowiedź znajduje się zapewne w temacie :P tak tylko niepotrzebnie rozciągamy bezsensowną gadką i tak spory już temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

Widocznie nie śledziłeś wypowiedzi ludzi z Epic. Zastrzegali się, że wszystkie dodatki tak jak dotychczas zostaną wydanę bezpłatnie. A co do wyskakiwania z pracą za darmo? Przecież kupiłem gre za bagatela ~250zł Nie uważasz tego za zapłatę/nadpłatę, która zachęci do pracy ludzi z Epic?

 

Ja nie bronie Microsoftu tylko kogos prawa do bisnesu.Chyba za bardzo sie przyzwyczailismy do tego ze latwo cos dostac za darmo(gazete,oprogramowanie;muze itp)Przeciez to logiczne ze jesli cos jest moja wlasnoscia intelektualna oraz wlozylem kase w produkcje czegos to chcialbym na tym zarobic.

Owszem fajny jest gest Epicu i w sumie to nie wielka sprawa dac komus pare map,ale jesli zalozymy ze Microsoft partycypowal przy finansowaniu tej produkcji to przeciez za stworzenie map zaplacil takze-a Epic chce dac za darmo bo ktos inny wydal na to fundusze ,Microsoft byc moze wydal i chce rekompesaty-czy to take dziwne???..oczywiscie o ile sie nie myle o fianasach wlozonych w gre ze strony Microsoftu

 

Jesli sony bedzie postepowac podobnie kiedys to wcale mnie to nie zdziwi-ten biznes ma przynosic dochody ,przyjemnosc dla gracza jest zamierzonym skutkiem ubocznym ;)

 

acha-wydales kase na gre,fajnie bo kupiles oryginal,teraz zapewne do gry naleza ci sie wszystkie dodatki i cokolwiek innego bo przeciez zaplaciles(tylko ze zaplaciles za gre-to czy jakas firma bedzie chciala sie podzielic za darmo dodatkami zalezy tylko od jej dobrej woli ,a nie od twojego "widzimisie")

no i piszac o "nadplacie" co miales na mysli??-cene ??,jakosc gry,czy tez fakt ze w cene zaczyczysz sobie cokolwiek ukaze sie pozniej zwiazane z gra???

Edytowane przez SkyFox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj wywod jest zasadniczo sluszny, ale pomijasz jedna istotna kwestie - szacunek dla klienta.

Jesli ktos zapowiada, ze mapy beda gratis, po czym okazuje sie, ze jednak trzeba za nie zaplacic, to ja sie w tym momencie czuje (delikatnie mowiac) oszukany.

Biznes nie polega tylko i wylacznie na dojeniu kasy na kazdym kroku. Jak ktos zacznie wolac pieniadze za patche, to tez uznasz, ze jest wszystko ok? W koncu musieli poswiecic dodatkowy czas, zeby tego patcha stworzyc, wiec nalezy im sie wynagrodzenie, nie?

 

Jakby od poczatku bylo powiedziane: "bonusowe mapy beda platne", to pewnie nikt by halo nie robil - w koncu 90% dodatkow do gier na X360 jest platnych. Ale obecna sytuacja wyglada jak ordynarny skok na kase, bez liczenia sie z oczekiwaniami i opiniami klientow. Bo jakby szacunek do klientow mieli, to przelkneliby te zabe i dali mapy gratis, a co najwyzej nie popelnili tego bledu (obiecywania czegokolwiek gratis) drugi raz przy kolejnych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

Twoj wywod jest zasadniczo sluszny, ale pomijasz jedna istotna kwestie - szacunek dla klienta.

Jesli ktos zapowiada, ze mapy beda gratis, po czym okazuje sie, ze jednak trzeba za nie zaplacic, to ja sie w tym momencie czuje (delikatnie mowiac) oszukany.

Biznes nie polega tylko i wylacznie na dojeniu kasy na kazdym kroku. Jak ktos zacznie wolac pieniadze za patche, to tez uznasz, ze jest wszystko ok? W koncu musieli poswiecic dodatkowy czas, zeby tego patcha stworzyc, wiec nalezy im sie wynagrodzenie, nie?

 

Jakby od poczatku bylo powiedziane: "bonusowe mapy beda platne", to pewnie nikt by halo nie robil - w koncu 90% dodatkow do gier na X360 jest platnych. Ale obecna sytuacja wyglada jak ordynarny skok na kase, bez liczenia sie z oczekiwaniami i opiniami klientow. Bo jakby szacunek do klientow mieli, to przelkneliby te zabe i dali mapy gratis, a co najwyzej nie popelnili tego bledu (obiecywania czegokolwiek gratis) drugi raz przy kolejnych grach.

Twoj wywod jest zasadniczo sluszny i nie pomijasz zadnej kwesti-ja poprostu patrze realnie i choc zgadzam sie ze jesli cos mial byc za darmo to powinno to byc dostarczone odbiorcy-ale z drugiej strony przeciez nie oszukujmy sie kazda okazja jest dobra dla firm do zarobienia pieniedzy-a szacunek nie zawsze idzie w parze z biznesplanem firmy.

 

I na koniec caly czas pozostaje kwestia udzialu finansowego Billa w realizacji gry-Epic mogl zapowiedziec darmowe mapy ale Microsoft jako powiedzym udzialowiec nie musi podzielac tego zdania ,w ten sposob wywolujac niezadowolenie graczy i roznice zdan na naszym forum ;)

 

a apropos Patchy -przyklad nietrafiony zupelnie bo przeciez od tego moze zalezec byc lub nie byc danego tytulu,i jesli razace bledy nie zostana usuniente to nie moze byc mowy o dobrej sprzedazy czy dobrej reklamie firmy i produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...