Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknijcie na ten trailer GoW Rozdziałka 1280 x 720!!!! Obraz żyleta!

 

Miejscami grafa zwalnia i to bardzo. :cry: Modlę się, żeby to poprawili. Ale to na zwykłym TV 29'' 100Hz wygląda przepięknie! :) Zawiodę się na tej konsolce jeśli ta gra nie będzie płynna.

 

 

zobacz sobie w trakcje ogladania, że użycie procka jest 99% ta gra zwalnia ale na filmiku przez kodeki :)

 

ogladałem dużo filmików z tej gry i w żadnym tak nie zwalniało.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Fidel, ale ja miedzy tymi screenami widze ogromna roznice - odbicie na karoserii, szyby...

 

Poza tym chyba nie zdajesz sobie sprawy, ze to co jest wokol trasy i poddane blurowi to nie jest jedna monolityczna tekstura, tylko normalne obiekty.

Wiec to nie jest tylko kwestia rozmazania tekstury, bo trzeba jeszcze przeliczyc, ile tej tekstury bedzie zachodzic na inne, w ktorym miejscu, ustalic co ma byc na wierzchu, zrobic dithering - a to tylko tekstura caly czas! Jeszcze nie zajelismy sie zmiana ksztalu obiektow wynikajaca z rozmycia i perspektywy, uwzglednieniem zrodel swiatla i odbic oraz relatywnej pedkosci wzgledem naszego samochodu (zeby rzeczy jadace ze zblizona predkoscia byly rozmywane w mniejszym stopniu niz nieruchome/jadace wolniej). Oczywiscie wszystko dzieje sie w przestrzeni trojwymiarowej.

A takie kalkulacje trzeba wykonac dla kazdego obiektu wokol trasy...

 

Sam wiec widzisz, ze to nie jest takie proste.

 

EDIT: "zakratkowane" logo Martini na tej Lancii wyglada przekomicznie :)

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie kazde auto swieci sie jak psu j....:]

 

a w GT4 odbicia w samochodach wygladaja OK a nawet bardzo OK

a na tym ferrari tez oszalamiajace nie sa

 

a co do tego obrazka to ja mowie tylko i wylacznie o tym obrazku a nie o calej grze zreszta to chyba da sie wywnioskowac z moich wypowiedzi

wiec pod tym blurem wcale nie musi byc tak duzo detali znaczek Mcdonalda i blok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych dwoch screnow coz ja akurat tez widze roznice i to duza. Coprawda uogolniajac PGR3 nie powala graficznie ale GT4 do tej jakosc daleko. Akurat GT4 jest biedne, felgi(a raczej bitmapy) odbicia i krajobrazy to tandeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki2 -> odbicia i krajobrazy to tandeta?? to pokaz mi gierka z lepszymi bardziej realnymi!! nie chodzi o to zeby sie swiecilo jak psu j... tylko zeby wygladalo tak jak ma wygladac

 

http://www.lo-zywiec.pl/~mik13/gfx/gt4/gt4_43.jpg

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidel na mojej ps2 gt4 wcale tak nie wyglada.. te screeny to jakas sciema... gralem setki godzin w gt4 i ta gra wyglada poprostu slabo graficznie.. jest grywalna itp ale nawet nie umywa sie wizualnie chocby do forza motorsport a ty porownujesz ja z pg3? Panie to glupota....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki2 -> odbicia i krajobrazy to tandeta?? to pokaz mi gierka z lepszymi bardziej realnymi!! nie chodzi o to zeby sie swiecilo jak psu j... tylko zeby wygladalo tak jak ma wygladac

Nie jest taka dobra grafa w GT przynajmniej na mnie juz teraz nie robi wrazenia ale zaznaczam, ze robila kiedys... Oczywiscie gralem w obydwie czesci a trojke mam w domu i nie ma za duzej roznicy miedzy 3 i 4 czescia. Zreszta czego chcemy od ps2 to juz wysluzona maszynka, spojzcie sobie chociaz na fps'y.

 

EDIT>>chce jeszce zaznaczyc, ze wkurza mnie, ze w 2005 roku jeszce sie porownuje ps2 z pecetem czy jakas nowa konsola przeciez to do cholery nie ta liga!

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem ze w obecnych pecetach w porównaniu z ps2 tkwi duzo większa moc to widac gołym okiem i nie ma tu o czym dyskutować , jednakze w pc ta moc często jest niewykorzystana lub slabo wykorzystana,

 

w ostatnim gran turismo w ktorego gralem na pozyczonej ps2 (+kierownica logitecha) od kolegi auta wyglądają duzo bardziej realistycznie niz we wszystkich grach na PC (nia mam na mysli ilosci polygonów czy rozdziałki9 tekstur, mam na mysli wkomponowanie ich w otoczenia i cieniowanie powierzchni, po prostu w wyscigach na PC takich jak np NFS-MW (detale na maxa) auta nie wyglądaja tak realistycznie - nie jest to tylko moje zdanie ale kazdy z moich znajomych ma podobne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tego obrazka to ja mowie tylko i wylacznie o tym obrazku a nie o calej grze zreszta to chyba da sie wywnioskowac z moich wypowiedzi

wiec pod tym blurem wcale nie musi byc tak duzo detali znaczek Mcdonalda i blok:)

Ja tez pisze tylko o tym obrazku. I oprocz "loga McDonalda i bloku" widze tez 5-6 drzew (trudno mi stwierdzic dokladnie z powodu blura), do tego tuz obok prawego lusterka samochodu widac dwa billboardy, jeden nad drugim. Gorny reklamuje jakies hamburgery chyba, dolny nie wiem co (znow: blur przeszkadza w odczytaniu). Nie mozna tez oczywiscie zapomniec o przewodach w powietrzu i barze McDonalda w tle...

 

Jak widac, jest tego wszystkiego calkiem sporo... ;)

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie kazde auto swieci sie jak psu j....:]

 

a w GT4 odbicia w samochodach wygladaja OK a nawet bardzo OK

a na tym ferrari tez oszalamiajace nie sa

 

a co do tego obrazka to ja mowie tylko i wylacznie o tym obrazku a nie o calej grze zreszta to chyba da sie wywnioskowac z moich wypowiedzi

wiec pod tym blurem wcale nie musi byc tak duzo detali znaczek Mcdonalda i blok:)

detali jest więcej niż sobie wyobrażasz (obejrzyj filmiki z gry).

a nie zachwalasz gt4 który wygląda [ciach!]ianie w porównaniu z pgr3 (co tu w ogóle porównywać inna klasa).

Porównywać dopiero będziemy jak wyjdzie GT5 i Forza.

 

luki2 -> odbicia i krajobrazy to tandeta?? to pokaz mi gierka z lepszymi bardziej realnymi!! nie chodzi o to zeby sie swiecilo jak psu j... tylko zeby wygladalo tak jak ma wygladac

 

http://www.lo-zywiec.pl/~mik13/gfx/gt4/gt4_43.jpg

ta gra na pewno tak nie wygląda!!!! :lol:

screen jest specjalnie polepszony przez wydawcę po przez dodanie AA, AF i jeszcze wyższej rozdzialiki.

widziałeś w ogole gt4 na tv ?

 

ps. największym błędem jakie popełnił do tej pory Microsoft jest wydanie tak malej ilości konsolek :( , a z tego co czytałem sony ma tak samo zrobić

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. największym błędem jakie popełnił do tej pory Microsoft jest wydanie tak malej ilości konsolek :( , a z tego co czytałem sony ma tak samo zrobić

Niestety, jest najtanszy chwyt marketingowy sluzacy wygenerowaniu popytu na nowy towar :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie w trakcje ogladania, że użycie procka jest 99% ta gra zwalnia ale na filmiku przez kodeki :)

 

ogladałem dużo filmików z tej gry i w żadnym tak nie zwalniało.....

Nie wiem jaki masz procek ale u mnie obciążenie wynosi 60%.

 

Dołączona grafika

 

 

Raz tylko skoczyło do 90%. Wszystkie dostępne do tej pory filmy DHTV śmigają w najlepsze więc to nie wina kodeków! Żeby się upewnić skompresowałem do Xvida i to samo. Ta gra tak ma! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim gran turismo w ktorego gralem na pozyczonej ps2 (+kierownica logitecha) od kolegi auta wyglądają duzo bardziej realistycznie niz we wszystkich grach na PC (nia mam na mysli ilosci polygonów czy rozdziałki9 tekstur, mam na mysli wkomponowanie ich w otoczenia i cieniowanie powierzchni, po prostu w wyscigach na PC takich jak np NFS-MW (detale na maxa) auta nie wyglądaja tak realistycznie - nie jest to tylko moje zdanie ale kazdy z moich znajomych ma podobne odczucia.

 

SAM WYGLADASZ NIEREALISTYCZNIE ......I NIE WKOMPONOWUJESZ SIE W OTOCZENIE...

 

 

 

post-117121-1135645453_thumb.jpgpost-117121-1135645512_thumb.jpgpost-117121-1135645573_thumb.jpg

post-117121-1135645704_thumb.jpg

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAM WYGLADASZ NIEREALISTYCZNIE ......I NIE WKOMPONOWUJESZ SIE W OTOCZENIE...

 

Nie cytuj obrazkow. Costi

Zal - sam dales przyklad gry dajac screeny w ktorych samochody swieca sie jak psu jajca, maja wpakowane full wypas tekstury i odbicia a asfalt to malo powiedziane "wpip" kiepska tekstura. Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT 4 da się odpalić w 1080i -wersja ntsc i właśnie tak albo i lepiej wygląda.Wszystkie screeny z gazet które wyglądały super i dziwnie lepiej niż w czasie gry są z tej wersji.

 

A co do "Masta KKIILLAA!!" -to szkoda że dużo młodych i mądrych ludzi opuszcza nasz kraj. W twoim przypadku to tylko możemy się cieszyć że zasilisz "amerykańsą grupę wsparcia intelektualnego".Daj se spokój z odwiedzaniem naszego kraju bo i tak nie kumasz o co biega więc po co masz prostować sobie 2 zwoje i się pocić.

 

...były święta było miło przyszedł baran i się skończyło

Edytowane przez dustone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj jak dla niektorych tutaj GT4 wyglada lepiej niz PGR3 to niech sobie graja w GT4. Przeciez sa tez ludzie ktorzy wola grac w warcrafta 1 niz w W3 i to tez ich sprawa.

I co do tego ze NFS:MW czy CoD2 wygladaja "tylko" tak jak na wypasionym PC to tak macie racje tak wygladaja, ale dla mnie to nic dziwnego przeciez to porty z PC. Engine jest taki sam wiec lepiej wygladac nie moga. A dla mnie to wystarczy. Bo Xbox kosztuje 1600zl a wypasiony PC duzo zl :)

Ale PGR3, Kameo, Perfect Dark Zero one wygladaja OBLEDNIE. ja jeszcze nie moge grac w PGR3 bo zamiast skupiac sie na trasie ciagle sie rozgladam. To jak naprzyklad oslepia slonce przy wyjezdzie z ciemnego tunelu masakra. ja godzinami chodze po garazu i licze diurku w wentyowanch tarczach moich ferrari.

I powiem wam tak bylo u mnie juz wielu znajomych zwolennikow i przeciwnikow M$ Pecetowcow i konsolowcow i nikt nie powiedzial zlego slowa po zobaczeniu tej konsoli.

Ja powiem to jeszcze raz jedynym minusem konsoli jest glosna praca.

A sciemy z zawieszaniem sie czy przegrzewaniem to juz sluchac nie moge. I dosc juz mam tej calej dyskusji ze Xbox jest do d u p y. Jak nie chcecie to nie kupujcie i dajcie juz spokoj.

Edytowane przez Cronosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiem wam tak bylo u mnie juz wielu znajomych zwolennikow i przeciwnikow M$ Pecetowcow i konsolowcow i nikt nie powiedzial zlego slowa po zobaczeniu tej konsoli.

Ja powiem to jeszcze raz jedynym minusem konsoli jest glosna praca.

A sciemy z zawieszaniem sie czy przegrzewaniem to juz sluchac nie moge. I dosc juz mam tej calej dyskusji ze Xbox jest do d u p y. Jak nie chcecie to nie kupujcie i dajcie juz spokoj.

Nie grałem osobiście na nowym X'ie, ale wydaję mi się że kolega ma 100% racji i zgadzam się z nim co do tego, że niektórzy już maja dość "tej całej dyskusji że Xbox jest do d u p y". IMHO jak się komuś tak nie podoba i gada, że na dobrym PC gry wygldają tak samo, albo lepiej to zachęcam... niech sobie złoży sprzęt za kilka tysięcy złotych i niech mu Bóg da, żeby za rok, czy dwa nie przezył zonka, jak zobaczy nowe gry na X360. Wesołego po świętach :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gameonly.pl/forum/viewtopic.php...r=asc&start=390

 

nic dodac nic ujac.....nie ma co sie czepiac tej konsoli, napewno warta jest tych 1600 pln i jest lepszym zakupem do grania niz wypasny PC...jak widac po starym xklocku czym konsola starsza tym lepsze gierki na nia wychodza...z x360 bedzie dokladnie tak samo choc poziom graficzny gierek starowych i tak uwazam za bardzo wysoki a odnosze go do mozliwosci graficznych mojego PC...proponuje nie porownywac tych platform do PS2, gdyz najprosciej mowiac to wypada tak jak porownywanie mozliwosci bibliotek DX 7 do DX 9.....na niekorzysc PS2

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem znalazlem te fotki z VISION GRAN TURISMO na ps3 sa to screeny z video pokazywanego jakis czas temu hmmm przeciez tej grafice blizej do pc niz do x360 !!! ..

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

mysle ze da to do myslania fanom ps3 ktorzy to zachwycaja sie filmikami pokazywanymi przez sony i pisza w tym temacie jak bardzo x360 zostaje w tyle za ps3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT Vision jest na silniku z GT4 i ma pokazac tylko w jakim kierunku pujda zmiany jakie zostana zastosowane w GT5

 

Widziales trailer z Motor Storm - byl to realtime jak sie ostatnio sony przyznalo na jednordzeniawym cellu i i SLI z 6800GT

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

skaly w tle to normalmapy + filtry typu bloom , pojazdy, postacie maja slabiutka jakosc tekstur nie wspominajac o braku aa do tego nie sa zbudowane z jakiejs masakrycznej ilosci poligonow... bloto jak bloto zamiast textury zostaly uzyte poligony polaczone z "czasteczkami" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie visoin GT hula na silniku GT4 ale to chyba widac wyraznie przeciez na tych sceenach co zapodal lazymodder sa same bitmapy prawie. Co do motorstorm na mnie ta gra zrobila wrazenie i to duze, wieksze niz PGR3 ale zeby ocenic trza zaczekac az bedziemy mogli ja zobaczyc na naszych TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lazymodder

 

haha a na 360 masz AA:P w wersji x2 a PGR nawet pelnego HD nie wyciaga ba nawet 60fps'ow nie ma - gdzie tu nowa jakosc gier??

 

Konsola ma powera ktorego nie umieja narazie wykorzystac - lepiej dla MS zeby miala bo jak nastepne gierki beda tak sie prezentowac to ja jej sukcesu nie widze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ps3land.com/previews/ms2.jpg

 

Nie cytuj obrazkow. Costi

 

 

 

skaly w tle to normalmapy + filtry typu bloom , pojazdy, postacie maja slabiutka jakosc tekstur nie wspominajac o braku aa do tego nie sa zbudowane z jakiejs masakrycznej ilosci poligonow... bloto jak bloto zamiast textury zostaly uzyte poligony polaczone z "czasteczkami" ...

no nie wiem co mam teraz powiedzieć

>błoto w tej prezentacji jest tak zrobioneże tylko "real shit" je przebija i nic więcej co do tej pory widziałem

>tekstury słabe?

>mało poligonów?

 

...hmm rozmawiamy o tej samej grze?Bo wydaje mi się się nie

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lazymodder

 

haha a na 360 masz AA:P w wersji x2 a PGR nawet pelnego HD nie wyciaga ba nawet 60fps'ow nie ma - gdzie tu nowa jakosc gier??

 

Konsola ma powera ktorego nie umieja narazie wykorzystac - lepiej dla MS zeby miala bo jak nastepne gierki beda tak sie prezentowac to ja jej sukcesu nie widze:P

Co za glupie gdybanie czy ma powera czy go nie ma...konfiguracje sprzetowa ma mocniejsza niz obecne wypasione kompy PC...a kazdy kto ma takiego kompa to widzi jak gierki u niego wygladaja...wiec o co chodzi? niby dlaczego mialyby nie wygladac lepiej na x360?

 

Stary xkloc gdy wchodzil na rynek sprzetowo zostawal mocno w tyle za kompami..a gierki wygladaly swietnie i kazda nowa wyglada jeszcze lepiej.

 

Niby czemu uwazasz, ze startowe gry na x360 sa kiepskie graficznie?

Co z tego, ze PGR ma AAx2 i 720p/1080i...zobacz jak ta gra swietnie wyglada.

Czy widziales na komputery PC tak zrobione wyscigi?

Jesli sie czepiac to predzej CoD2 gdzie grafika jest sporo gorsza niz na PC.

 

Ten watek robi sie jakis po[ciach!]y....prawie wszyscy sraja na x360 a nie widzeli nawet jednej gry na wlasne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...