Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

cytat z xbox online

 

Otóż tak - Microsoft podpisał umowe z firmą Qimonda dzięki której owa firma ma zaopatrywać Xbox'y 360 w nowe chipy graficzne. Nie byłoby w tym nic ciekawego poza tym, że nowy nabytek M$ jest dwa razy szybszy (większa przepustowość) od poprzedniego i wynosi teraz 44.8GB/s. Nie wiadomo kiedy owy chip będzie instalowany w Xboxie 360.

 

normalnie lol, sam nie wiem co o tym myśleć? nie mogli poczekać w wypuszczeniem xboxa 360 i wpakować te wszystkie zmiany co szykują....

 

najpierw info, że na początku przyszlego roku zostaną wprowadzone nowe proce w technologi 65nm

 

Teraz nowe szybsze chipy graficzne.....

 

 

 

 

Jeżeli ps3 też taka bedzie, zostaje przy starej generacji konsol, i czekam na odrodzenie segi..... :)

 

 

zapraszam do tego tematu

 

 

Wyglada na to, że ci co kupili już 360 zostali troche wydymani.....

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie na wstrzymanie! Ten news jako pierwszy pojawił się na gry.wp.pl napisany nie przez kogo innego jak przez wielkiego "znawcę" tematu Snake'a (nie mylić z naszym forumowym :-P). Przecież to jest wiadome, że nie chodzi o chipy graficzne jak to zostało napisane, tylko rodzaj kostek pamięci! Te nowe, zapewne są teńsze w produkcji, mniej się grzeją itp. Przepustowość może i jest większa, ale na pewno nie będzie to biło na niekorzyść posiadaczy starszych wersji, bo gry i tak są robione pod te same, stare devkity. Chociaż ostatecznie przypuszczam, że ich przepustowość zostanie zmniejszona do tego standardowego poziomu 22,4 GB/s. Jak do końca nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase i tak jak już mówiłem zmniejszenie kosztów produkcyjnych, a Wy robicie wielkie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoją x360 kupowalem w marcu....napęd hitachi-lg wiec narazie niemodowana

od 15ego oba napędy samsung i hitachi są juz modowane:

 

"Xtreme" firmware Released for Hitachi 47D Xbox 360

Written by SiliconIce

Thursday, 15 June 2006

 

Commodore4Eva posts on our forums:

 

------------------------------------------------------

Xtreme firmware for Hitachi 47D Xbox 360

------------------------------------------------------

 

Here it is, the long awaited World first Xbox 360 backup firmware modification to boot game backups on Hitachi!

 

Features

-----------------

 

Boots all Xtreme Xbox 360 backups

Boots all Xtreme Xbox 1 backups supported by emulator

Boots all Xbox 360 originals

Boots all Xbox 1 originals supported by emulator

Use on Xbox Live at own risk

 

Technical details

------------------------

 

Reads Xbox 360 security sector from PSN 04FB1F (Layer 0)

Reads Xbox 1 security sector from PSN 605FF (Layer 0)

Flashes sector 9003e000 (Master Checksum)

Flashes sector 90035000 (Security Sector Read)

Flashes sector 9001c000 (Drive Response Table Decrypt)

Flashes sector 90003000 (Custom Code)

Flashes sector 90027000 (Challenge Response)

 

Flashing your drive

---------------------------

xtreme.bat automatically makes a backup of your dvd drive firmware called orig.bin.

Plug SATA cable from DVD drive to PC. Power cable drive still connected to Xbox 360

Ensure Hitachi drive is in mode b either by two wire trick or slax linux boot cd

Go to Windows

Run xtreme.bat batch file from a dos prompt specifing drive letter eg "xtreme.bat g"

All done!

Run restore.bat to revert to original firmware eg "restore.bat g"

 

 

Thanks to everyone at for all their discussions. Thanks go to Seventhson for flashsec and memdump and Loser for firmcrypt, without these tools this would not be possible.

 

Hitachi drive seems to be less tolerant of dual layer media. Try a few times to boot a backup.

Firmware for 46 version will be released soon but I cannot test it. Code is offset slightly throughout the firmware.

 

Commodore4Eva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ma wyjść Xbox360 z tymi nowinkami ? Bo narazie wstrzymuje się od zakupu. Czekam na oficjalne stanowisko Microsoftu !

No i w tym wszystkim też fajne jest to, że nie ma oficjalnego stanowiska M$, ani też nigdzie nie podano

kiedy takowe wersje mają trafić do sprzedaży, a ludzie się tak trzęsą... :mur:

 

@humax5400 jeśli boisz się kupować teraz tych "obecnych wadliwych wersji" to powiem Ci tak, ja mam tą "starą, niedopracowaną, wadliwą wersję z procem w 90nm i strasznie wolnymi pamięciami" która to wczoraj przy tym 32 stopniowym upale stała w pokoju na poddaszu gdzie temperatura sięgała 25C i chodziła 16h bez żadnej zwiechy, potem ładnie wyłączyłem konsole i udałem się na spoczynek. Tak czekać na "lepsze" wersje to możesz sobie do znudzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co raz to bardziej kusi mnie to pudełeczko i do tego ładnie wygląda:) Powiedzcie czy mogę podłączyć je do starego telewizora bez Euro złącza?

Pozdrawiam

 

tak, ale musisz mieć przejściówke na kabel antenowy.

 

Jednak obraz bedzie kiepskiej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić kabel VGA, podpiąć konsolę do monitora i masz HDTV tanim kosztem. Granie na takim zabytkowym telewizorze trochę mija się powołaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić kabel VGA, podpiąć konsolę do monitora i masz HDTV tanim kosztem. Granie na takim zabytkowym telewizorze trochę mija się powołaniem.

 

najlepiej monit LCD panorama bo na CRT trzeba się liczyć z niskim odświezaniem i marginesami na dole i u góry , szkoda oczu na takie coś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej monit LCD panorama bo na CRT trzeba się liczyć z niskim odświezaniem i marginesami na dole i u góry , szkoda oczu na takie coś!

Tylko na monitor LCD panoramiczny trzeba mieć minimum kafla. Ja mam Philipsa 19" CRT i na oczy nie narzekam. W niektorych grach jest nawet obraz w 4:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na monitor LCD panoramiczny trzeba mieć minimum kafla. Ja mam Philipsa 19" CRT i na oczy nie narzekam. W niektorych grach jest nawet obraz w 4:3

 

a jakie masz odświezanie? 60 hz? czy 50 ?

 

no własnie na panorame trzema mieć minimum 1000 zł.

 

Ciekawy jestem czy są jakieś monitory CRT - panoramiczne 21 calowe lub wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz odświezanie? 60 hz? czy 50 ?

 

no własnie na panorame trzema mieć minimum 1000 zł.

 

Ciekawy jestem czy są jakieś monitory CRT - panoramiczne 21 calowe lub wiecej?

bardzo prosze ;p

 

http://allegro.pl/item109663594_24_sony_gd...0_panorama.html

 

http://allegro.pl/item110181235_monitor_38...bry_krakow.html

 

Cena też nie jest za ciekawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

cytat z xbox online

normalnie lol, sam nie wiem co o tym myśleć? nie mogli poczekać w wypuszczeniem xboxa 360 i wpakować te wszystkie zmiany co szykują....

 

najpierw info, że na początku przyszlego roku zostaną wprowadzone nowe proce w technologi 65nm

 

Teraz nowe szybsze chipy graficzne.....

Jeżeli ps3 też taka bedzie, zostaje przy starej generacji konsol, i czekam na odrodzenie segi..... :)

zapraszam do tego tematu

Wyglada na to, że ci co kupili już 360 zostali troche wydymani.....

sony juz zapowiedzialo jesli chodzi o procki przejscie na 65n w przyszlym roku ,czyli tak jak piszesz o posiadaczach x360 tak i posiadacze ps3 zostali wedlug ciebie-cytuje ;) ..."wydymani" ??

Przeciez logiczne jest ze pierwsze konsole zawsze sa pozniej poprawiane i modernizowane nie tylko dla uzytkownika ale przedewszystkim dla producenta -aby zmniejszyc koszty czyli mniej dokladac do konsol , co pozniej przelozy sie na zmniejszenie cen konsol-zyskuja i jedni i drudzy (producent-klient)

 

 

ps. dobry Tv-monitor Samsunga jest jak sie nie myle w Komputroniku.pl ,jest z HD-ready i z tego co wiem cieszy sie bardzo duzym zainteresowaniem oraz ma bardzo dobre opinie

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale musisz mieć przejściówke na kabel antenowy.

 

Jednak obraz bedzie kiepskiej jakości

To wyjasnij mi, czemu w kablu dostepnym w wersji premium jest rowniez wtyczka Composite (czyli zwykly chinch)? Zadnych przejsciowek na gniazdo antenowe nie trza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omfg! tego snake'a z wp to powinni ZA JAJA powiesic. Ja nie ogarniam jak te idiota dostał sie na stanowisko głównego redaktora dzialu gry na jednym z najwiekszych portali w Polsce. NIE CZAJE!

 

To jest zagadka roku. Tyle bzdur ile on napisal juz na tym portalu, bzdurnych tlumaczen tekstu wg jego wlasnej, idotycznej interpretacji to nie zrobił NIKT kogo znam czy to w realu czy przez siec 0_o

 

A najlepszy jest jego tekst jakim odpowiedział, gdy z graczami konsolowymi z innego forum wyslalismy kiedys do niego info, ze źle tlumaczy newsy.

W redakcji lubimy takie listy, mozemy sie posmiac z osob, ktore sie w ten

sposob kompletnie kompromituja. W koncu to ja jestem tutaj fachowcem,

zajmuje sie tym od lat i doskonale wiem o czym pisze (tak sie sklada, ze

news byl pisany na podstawie oficjalnej wypowiedzi CJ Cowana, pracownika

Bungie i jesli twierdzisz, ze sam autor gry nie wie co pisze, to polecam

udac sie do dobrego specjalisty, moze ta chorobe da sie jeszcze uleczyc.

Chyba, że już tam jesteś). Niestety czasem trafia sie osoba, najwyrazniej

leczaca jakies kompleksy, dla ktorej zrozumienie tego co czyta, stanowi

przeszkode nie do pokonania. Dlatego potem bredzi, czego przyklad wlasnie

dales. Ale coz, w koncu zeby wszyscy byli piekni i inteligetni, swiat bylby

nudny.

Nie musisz odpowiadać, bo moj czas i tak jest zbyt cenny, by tracic go na

pusta polemike.

 

 

Snake

www.gry.wp.pl

a tu macie jego rYy

 

Dołączona grafika

Marek "Snake" Pluta :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie krzywy rYy :-)))

mam rom 46D wiec narazie niemoduje ( mam i tak wystarczajaco oryginalow) choc z checia bym zbackupowal by ich nie niszczyc.

narazie sa jakies jaja z odpalaniem na hitachi-lg trzeba podczas bootowania wypinac i podpinac HDD :)))) narazie LOL

pozdro 4@ll

 

 

The hard drive trick works perfectly every time though, so it's definitely a firmware issue and not drives/media.

 

Thanks to Penfolduk

1.Remove hard drive.

2.Insert a backup that you know was burned correctly in your 360 and power off.

3.Power on,wait for fanfare/ring of light to finish.

4.Slap the hard drive back on-game now boots

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z xbox online

normalnie lol, sam nie wiem co o tym myśleć? nie mogli poczekać w wypuszczeniem xboxa 360 i wpakować te wszystkie zmiany co szykują....

 

najpierw info, że na początku przyszlego roku zostaną wprowadzone nowe proce w technologi 65nm

 

Teraz nowe szybsze chipy graficzne.....

Jeżeli ps3 też taka bedzie, zostaje przy starej generacji konsol, i czekam na odrodzenie segi..... :)

zapraszam do tego tematu

Wyglada na to, że ci co kupili już 360 zostali troche wydymani.....

sama wymiana kosci nic nie daje.

do zwiekszenia wydajnosci potrzeba jeszcze

zmian w gpu lub zwiekszenia taktowania z jakim

on porozumiewa sie z pamiecia.

Wydaje mi sie ze sprawa dotyczy tego ze ms bedzie mial

nowe kosci, tansze i z lepszym czasem dostepu ale w samym

x360 nie chce mi sie wierzyc zeby zmieniono cos ze specyfikacji.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tez czy Kotor2 jest kompatybilny z X360. Wiem, ze nie wszystkie gry z X'a beda chodzily na nowej konsoli.

Sprawdzilem i wg listy powinien dzialac. Zastanawiam sie tylko co bedzie lepiej wygladac : 1280x768 ze AA i AF puszczane z laptopa czy 1280x720 z bajerami X360? No nic na razie w takim razie trzeba bedzie czekac i tak na spolszczenie a potem sie zaczne martwic o sama gre i jej odpalenie na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Do Xbox360 będzie można podłączyć myszke ... i grać w takie gry jak Medal Of Honor korzystając z myszki ? Wie ktoś ?

Na razie NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś paranoja z tymi pytaniami czy do konsoli będzie można podłączyć myszke, albo klawiature i na nich grać :mur: Przecież gry są tak robione, żeby wygodnie się grało na padzie. Wątpie, że po podpięciu mychy do konsoli uzyska się taki efekt jak na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanawialem nad xboxem360 majac swojego lapa d grania ale klocek musial by spasc ponizje 1000zl zebym kupil bo jak podliczylem to za okolo 2000 jest komp nowy (karta 16 potokowa) z uzywanym monitorem sony trynitron (chodza jak za darmo po 100zl nawet) a szczerze mowiac to wole miec drugiego pieca w domu mozna zawsze go spozytkowac szerzej niz konsole i pograc w lanie 1vs.1 .

Bron boze nie mam nic do x-boxa czy wogle konsol, z checia bym pogral w GRAW ale jeszcze nie warto go brac, poza tym jak przejzalem gry ktore juz wyszly to nie wyglada to dobrze, a takie gry jak nfs mw to na swoim lapie skonczylem i do tego x-boxa nie trzeba. X-box musi miec jeszcze kilka takich GRAW zeby byl wart swojej kasy.

To takie moje zdanie, to tyle :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta

 

konsole jak X360 sie kupuje do grania i gdy granie to glowna pasja, a nie gdy sie chce do szerszego zastosowania. Poczekaj na PS3 jak chcesz miec to "szersze zasowoanie", ale i bardziej szeroki portfel bedziesz musiał miec. Xbox 360 jako pozycja dla gracza, w cenie karty graficznej dla gracza pc'towego. IMO to nie jest zła propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...