Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

myślę, że masz rację, jednak ja sądzę, że do grania są wszystkie platformy, nawet jeśli ma się x'a, to warto inwestować w komputer, bo na niego wychodzą także unikalne i fajne gierki. :)

 

PS. .:Solid_Snake:. - chyba musisz zmienić nick, ten d-u-p-e-k z wp Cię obraża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że masz rację, jednak ja sądzę, że do grania są wszystkie platformy, nawet jeśli ma się x'a, to warto inwestować w komputer, bo na niego wychodzą także unikalne i fajne gierki. :)

 

PS. .:Solid_Snake:. - chyba musisz zmienić nick, ten d-u-p-e-k z wp Cię obraża :)

nie chce tu znow rozpetac kolejnej durnej dyskusji w stylu pc vs konsola. Ja tez uwazam ze JESLI MA SIE KASE to mozna sobie inwestowac w kompa i ok. Im wiecej platform tym lepiej. Ale jesli chodzi o brak kasy, to juz trzeba sie zdecydowac i ja bym wybral konsole oferują MI jesli chodzi o typ gier, jakie MI pasują - wiecej, za mniej w stosunku do kompa, ktory daje o wiele mniej za duzo wiecej.

 

Ja narazie mam 1150 zł. I wole dozbierac do nextgena niz np. kupic sobie GF7900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

dokładnie, pc to dobry sprzęt, jednak cały czas trzeba w niego inwestować POTĘŻNE SUMY. Lecz gry na PC są tańsze od swoich konsolowych braci:/

I pojawia sie kluczowe pytanie: ilosc czy jakosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Najazniejsze to sie dobrze bawic!!, dlatego zlotym srodkiem jest posiadanie wszystkich konsol i pc , poniewaz w tedy nie odczuwamy bolaczki ze w jakis wypasiony tytul nie mozemy pograc-to jest wlasnie to do czego zmierzam, oczywiscie wiem ze wielu nie moze sobie na to pozwolic ale wyznaczenie sobie takiego celu moze rowniez byc zabawne ;) -a juz kiedy dopniemy swego to nic tylko grac ,grac grac :)

 

ps.zeby nie bylo:ps3 tez jest na mojej liscie chociaz sony to ostatnia firma o jakiej mysle z sympatia ale za tp ps3 kupie dopiero pol roku po premierze (albo pozniej nawet) nie bede im podnosil wynikow sprzedazy :)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wczoraj zaszalałem i zakupiłem telewizor LCD :) TV firmy Mirai model T32114. Wpierw się trochę bałem ponieważ jest to dla nas nieznana firma, jednak znalazłem trochę opini na zagranicznych stronach i wszystkie były pozytywne. Wykonawcą panelu LCD jest firma Chi Mei Optoelectronics, która zajmuje 3-4 miejsce w % udziale w rynku. Wykonuje też panele dla innych firm. No ale koniec tego pierdzielenia czas przejść do konkretów :)

Jak zobaczyłem jak gry wyglądają na tym TV to mi szczena opadła. Oblivion, GRAW, NBA 2K6, to wszystko wygląda niesamowicie. Wreszcie mogę czerpać całkowitą radość z gry na Xbox 360. Nie wiem jak mogłem grać na 17 calowym LCD gdzie obraz był poucinany (monitor 4:3).

Konsolę mam podpiętą pod tv za pomocą kabla VGA rozdziałka w konsoli ustawiona na 1366x768. Sprawdzałem też na componencie jak to wygląda w 1080i i 720p. Stwierdzam, że na VGA obraz jest bardziej wyraźny. Na componencie trochę trzeba kombinować z ostrościami, nasyceniem, kontrastem i innymi ustawieniami by obraz był ładny tzn by kolory były zachowane i nie było zbyt ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PawelDK : sluchaj a moglbys porownac DVD jak wyglada na VGA a jak po componencie?? I jak wyglada upscaling w X360??

dziś może chwilę będę miał to przetestuję DVD na 2 kablach.

A o co dokładnie chodzi ci z tym upscaling ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o odpalenie gier w rozdzialce 1280x720. ;)

no tak, ale o co dokładnie. tak jak pisałem odpaliłem gierkę w 720p a później w 1080i i nie zauważyłem różnicy. Może jak lepiej się kiedyś przypatrzę to coś zobaczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Upscaling to raczej skalowanie w gore obrazu z DVD do rozdzielczosci np. 1366x768 w jakiej obraz bedzie generowac konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

a teraz bardzooooo ciekawa na razie plotka z gram.pl

Xbox 360 wkrótce za grosze?

Środa, 21 czerwca 2006, godzina 10:16, autor: Domek

 

Według najnowszych plotek, Microsoft planuje jeszcze przed premierą PlayStation 3 obniżyć cenę Xboksa 360 o 100 dolarów. Oznacza to, że konsola giganta z Redmond nie tylko byłaby niezwykle konkurencyjna w stosunki do maszynki Sony, ale też mogłaby się okazać tańsza od Wii Nintendo.

 

Informację o obniżce ceny podał jeden z internetowych serwisów informacyjnych, podając się na informatora w samym Microsofcie. Ma być ona według niego możliwa dzięki znacznemu obniżeniu kosztów produkcji. Kiedy? Według planów podobno już na jesień tego roku. Gdyby rzeczywiście do tego doszło, firmy Sony i Nintendo mogłyby się znaleźć w dość nieoczekiwanej sytuacji.

 

Po takiej obniżce podstawowa wersja (Core) Xboksa 360 kosztowałaby bowiem zaledwie 199 dolarów. Cena taka nie tylko byłaby ponad dwukrotnie niższa niż w przypadku tańszej wersji PlayStation 3. Mogłoby się nawet okazać, że konsola Microsoftu będzie przed najbliższym Bożym Narodzeniem tańsza od Wii - jako najbardziej prawdopodobną cenę nowej maszynki Nintendo podaje się 249 dolarów.

 

Ale czy sprzedawanie przez Microsoft Xboksa 360 w tak zdecydowanie niższej cenie rzeczywiście jest możliwe? Jeżeli spojrzeć na losy konsol poprzedniej generacji, to tej wysokości obniżka w rok po premierze nie wydaje się niczym dziwnym. No a poza tym byłby to dla giganta z Redmond olbrzymi atut w walce z rozpoczynającą dopiero konkurencją. Jak będzie naprawdę - przekonamy się niedługo.

sam przewiduje obnizenie tylko o 50$ w core i premium podczas startu ps3 ale mozliwe ze po obnizeniu kosztow produkcji znizka dojdzie do 100$_oby sie sprawdzilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, gdzieś, coś było, że Premium ma stanieć do 299 $/ €, natomiast Core do 220$/ €. Tak czy inaczej teraz oficjalnego stanowiska M$ nie możemy się spodziewać w tej sprawie, bo tak jak już kiedyś pisałem, gdyby teraz ogłoszono obniżkę mająca miejsce dajmy na to w listopadzie to sprzedaż do tego czasu poszłaby tragicznie. No chyba, że planują coś już na te wakacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal sialala upscaling to zwiekszanie rozdzialki filmow DVD do 720p albo 1080i. Chodzi o to ze bede mial podpiete X po componencie a laptopa po VGA i teraz nie wiem z ktorego zrodla filmy na DVD beda lepiej wygladac.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal sialala upscaling to zwiekszanie rozdzialki filmow DVD do 720p albo 1080i. Chodzi o to ze bede mial podpiete X po componencie a laptopa po VGA i teraz nie wiem z ktorego zrodla filmy na DVD beda lepiej wygladac.

ok przetestuje. ale z tego co wyczytałem na forum www.teamxbox.com, na componencie nie ma upscalingu, natomiast po kablu VGA jest i wygląda to świetnie. By działało upscaling po kablu VGA należy wpierw mieć zaktualizowaną konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iz niebawem chce sobie sprawic nowego xboxa mam kilka pytan, odpowiedzi pewno byly juz w tym temacie ale nie widzi mi sie calego przeszukiwac wiec licze ze ktos zyczliwy mi pomoze a wiec:

 

1. Jaki kabel musze kupic zeby osiagnac najlepsza jakosc obrazu na zwyklym TV?

2. Jak wezme tego x z hdd to moge na niego zgrywac savey czy musze kupic jeszcze karte pamieci?

3. Jak go mam podlaczyc do net`u(neostrada)?

 

Narazie tyle jak mi sie cos przypomni jeszcze to napisze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iz niebawem chce sobie sprawic nowego xboxa mam kilka pytan, odpowiedzi pewno byly juz w tym temacie ale nie widzi mi sie calego przeszukiwac wiec licze ze ktos zyczliwy mi pomoze a wiec:

 

1. Jaki kabel musze kupic zeby osiagnac najlepsza jakosc obrazu na zwyklym TV?

2. Jak wezme tego x z hdd to moge na niego zgrywac savey czy musze kupic jeszcze karte pamieci?

3. Jak go mam podlaczyc do net`u(neostrada)?

 

Narazie tyle jak mi sie cos przypomni jeszcze to napisze :P

1. -

 

2. Nie musisz kupować karty pamięci. Savy będą na dysku.

 

3. Może być neostrada.

Edytowane przez humax5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak prezentuje sie obraz na zwyklym telewizorze? Jest tragicznie czy wcale tak zle nie jest? Bo chyba pierwsza swoją wypłate wydam wlasnie na to pudełko, ale kupno hd-tv niezbyt mi sie widzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak prezentuje sie obraz na zwyklym telewizorze?

dolaczam sie do pytania :) jestem ciekaw jak na porzadnym tv nie-hd bedzie wygladac takie np. Lost Planet

 

głównie chodzi mi o to czy da się zauwazyc skok jakosciowy miedzy grami z xboxa/ps2 a grami na x360 na zwyklym TV

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

1. Jaki kabel musze kupic zeby osiagnac najlepsza jakosc obrazu na zwyklym TV?

...

Mówiąc "zwykły tv" masz na myśli tv z jakimi wejściami? Samo antenowe, czy do tego euro i chinch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

dolaczam sie do pytania :) jestem ciekaw jak na porzadnym tv nie-hd bedzie wygladac takie np. Lost Planet

 

głównie chodzi mi o to czy da się zauwazyc skok jakosciowy miedzy grami z xboxa/ps2 a grami na x360 na zwyklym TV

Ladnie, dopoki nie zobaczysz tego w HD.

Bedziesz miec rozdzialke 640x480, AntyAliasing i (podobno) mniejsza plynnosc niz w HD (Oblivion ponoc potrafi chrupac w SD, a w HD to juz nie ma miejsca, podobnie COD2 - takie kuriozum, nizsza rozdzielczosc, wydawaloby sie, ze powinno byc plynniej, a nie jest)

Ale ogolnie: obraz wyglada rewelacyjnie - szczegolnie na duzym ekranie i w miare dobrym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Posiadacze x360 moga zacierac rece :) ,jutro na Markecie pojawi sie demo " Prey"!!,dlugo wyczekiwanej rowniez przezemnie gry Fpp , po wszystkich zbieranych przez ostatni rok na temat tej gey i masie trailerow moge powiedziec ze powinna gra zarzadzic -inne troche podejscie do tematu granie we wszystkich mozliwych plaszczyznach w multi powinno niejednemu zakrecic w glowie ;), poki co czekam jutro na pierwsze relacje pierwszych graczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak prezentuje sie obraz na zwyklym telewizorze? Jest tragicznie czy wcale tak zle nie jest? Bo chyba pierwsza swoją wypłate wydam wlasnie na to pudełko, ale kupno hd-tv niezbyt mi sie widzi :)

dolaczam sie do pytania :) jestem ciekaw jak na porzadnym tv nie-hd bedzie wygladac takie np. Lost Planet

 

głównie chodzi mi o to czy da się zauwazyc skok jakosciowy miedzy grami z xboxa/ps2 a grami na x360 na zwyklym TV

Tragicznie nie jest, ale jak już raz zasmakowałeś obrazu HD to czuje się ogromny niedosyt. Co do skoku jakościowego na zwykłym TV między grami z pierwszego X, a 360 oczywiście o wiele lepiej wszystko się prezentuje na korzyść tego drugiego, co jest chyba zresztą oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tematu obrazu na zwyklym TV

na HDTV gram od swieta, by zony zbytnio nie denerwowac, i jest bosko,

natomiast zazwyczaj gram na kineskopowym LG jakis ultra flatron, i powiem ze wbrew pozorom jak nie ma malych fontów (bo tu widac roznice) jest naprawde bardzo dobrze, gram teraz w GRAW i jestem pod ciezkim wrazeniem !!!!!!!

pozdro 4@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tematu obrazu na zwyklym TV

na HDTV gram od swieta, by zony zbytnio nie denerwowac, i jest bosko,

natomiast zazwyczaj gram na kineskopowym LG jakis ultra flatron, i powiem ze wbrew pozorom jak nie ma malych fontów (bo tu widac roznice) jest naprawde bardzo dobrze, gram teraz w GRAW i jestem pod ciezkim wrazeniem !!!!!!!

pozdro 4@ll

Akurat tu się nie zgodzę, bo jak narazie zauważyłem to własnie GRAW wygląda najtragiczniej ze wszystkich gier w jakie grałem na TV CRT, albo to ja mam aż taki lewy telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańszy Xbox 360?

 

21.06.2006 21:08 - Dagon & Fax & Von Zay

 

XBOX360

 

Pojawiły się informacje o tańszych Xbox'ach 360 pod koniec 2006 roku. Obniżka ceny ma wynikać ze zmiany niektórych części konsoli. Plotka, czy prawdziwa informacja? I co się dzieje, gdy trzech redaktorów pisze tego samego news'a, a korzysta z różnych źródeł?

 

FAX: Microsoft ze swoim Xbox'em 360 ma 100% szansę opanować listy sprzedaży podczas tegorocznych Świąt. Sprawdzone i wiarygodne źródła potwierdzają, że w grudniu 2006 roku pojawi się tańsza wersja konsoli. Microsoft pracuje nad tańszymi częściami do Xbox'ów 360, które nie stracą nic ze swojej jakości. Za konsolę zapłacimy około 200$, co będzie z pewnością miażdżacym ciosem dla ceny, którą przygotuje dla graczy Sony, a tym samym PlayStation 3 może zostać wyeliminowane z rynku. Będzie to również zagrożenie dla pozycji Wii i Nintendo, ponieważ konsumenci będą mogli wybierać między Xbox'em 360 z drugą generacją znakomitych gier i bezkonkurencyjną usługą Xbox Live! a pilotem i Mario.

 

Von Zay: Niepotwierdzona plotka z obozu, a właściwie tonącego statku, Microsoft. Jak donosi "źródło blisko serca firmy", będące najprawdopodobniej Panem Precelkiem mającym swoje stoisko zaraz przy wyjeździe z parkingu, tchórzliwa firma z Redmont, wobec ćmiącego gwiazdy na niebie startu PlayStation 3, ma zamiar obniżyć cenę swojej sprzedającej się niczym zdechłe bułeczki konsoli "next-gen" - Xboxa 360. Podła sztuczka polegać ma na obniżeniu kosztów produkcji niektórych podzespołów, co wobec przedpotopowych technologii rodem z roku 2005 nie powinno specjalnie dziwić. Pamiętając problemy z rysującymi płyty, gorącymi jak umysł piromana konsolami - pomysł, by jeszcze bardziej obniżyć koszta wydaje się być co najmniej chybiony. W zamierzeniach obniżka ma nieźle przycisnąć konkurencję (jakkolwiek Nintendo przycisnęło się samo bez pomocy z zewnątrz), lecz w praktyce odbije się na graczach. Jak bowiem powszechnie wiadomo, rzeczy kosztujące 200$ nie działają tak samo jak te za 600$. Tyle od Pana Precelka.

 

Dagon: Po pierwsze to plotka i to dość żałosna, wiadomo, ze ceny Wii nie przebije nawet Xbox 360 z samym wiatrakiem i tacką na DVD. Trzeba myśleć perspektywicznie, Microsoft odstawił wspaniały piruet marketingowy z tym newsem, bo widzi, że Nintendo mocno zagraża mu cenowo, nie mówiąc o PlayStation 3, które stało się konsolą dla bogaczy. Do tego należy pamiętać, że operacje hardware’owe odbiły się mocno na wadliwości konsoli, a redukcja i pomniejszenie kosztów na „chybcika” to już śmierć konsoli po pierwszym uruchomieniu. Źródło newsa też jakieś niedookreślone. Ale na polu walki każdy chwyt jest dobry, nawet nieprzepisowy.

www.gameonly.pl

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiększyć biust bez wizyty u chirurga?

 

 

Bardzo łatwo. Wystarczy kupić Xboxa 360 wraz z kamerką i skorzystać z funkcji Digimask. Wspomniana kamerka pojawi się dopiero na jesieni, a na razie w tajnych laboratoriach Microsoftu dzień i noc trwają testy różnorakich aplikacji korzystających z jej możliwości.

 

Ponieważ testy na myszkach i orangutanach zakończyły się sukcesem, możemy już spokojniej patrzyć na dwóch śmiałków, którzy poddali swoje oblicza ciężkiemu zabiegowi przeniesienia w cyfrowy świat. Aż miło spojrzeć, z jaką dumą grają w World Series Of Poker Tournament Of Champions.

 

Tygrysy powinna jednak bardziej zainteresować wiadomość, że z funkcji Digimask korzystać będzie również nadchodzący Rainbow Six: Vegas.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...