Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Solid. Tu chodzi o równe traktowanie klienta. Gdyby ten standard teraz weszedł to ok bo to nowość. Ale po 4 latach istnienia HDMI? A co, jeśli jakaś firma wyraźnie wyprzedzi Xa? To M$ wsadzi szybszy procek czy grafę byle by ich wyprzedzić? I jak to wytłumaczysz? Że w tej samej cenie czylli gratis dają szybszą konsolkę i tak naprawiają swój błąd? Rozumiem poprawić jakąś wadę ale nie upgreadować sprzęt po troszeczku. A skąd wiesz, czy za rok znowu czegoś nie dodadzą za cenę premium? W końcu idziemy do przodu. ;) I uwierz nam. HDMI robi sporą różnicę. Miałem okazję zobaczyć na własne oczy. Dla tego chcę kupić TV z dwoma HDMI.

 

Stare konsolki nie miały takich zmian jak teraz. Na pewno jeśli Sony by tak zrobiło to pisał bym tak samo. W sumie liczy się tylko kasa i oni też mogą jakieś wałki robić. Czas pokaże. Czas zakończyć ten temat i poczekać na rozwój wydarzeń.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie trzeba wziac na wstrzymanie, wypic melise i poczekac na jakies oficjalne info od M$. BTW rzucilem okiem na pare for i jaka jest burza w sieci z tego powodu to glowa mala. Ktos tam nawet rzucil, ze to jakis speciall edition devkit i ze nie ma co robic pod siebie, bo i tak nigdy nie trafi do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawałem linka do ,gdzie gość przerobił X0 na laptopa.Już wtedy zauważył ,że konsola M$ jest przygotowana do HDMI.

A co do HD-DVD,to z tego co kojaże M$ nie stawal po stronie HD-DVD,czy BR.wybrali HD-DVD ponieważ w/g nich jest dla użytkownika bariziej przyjazny,tzn.mniej restrykcyjny,jeśli chodzi o kopiowanie-dopuszczalna jest kopia na dysku,szczególnie przydatna jeśli ktoś ma/planuje PC typu Media Center.

Wracając do HDMI,fakt-mogli by się od początku zdecydować,bo wygląda to nieciekawie(choć nie dla wszystkich).

Trochę dziwna sytuacja,zważywszy na fakt ,że filmy HD ,mogą po prostu nie odpalić się w HD lub w ogóle,i o tym było wiadomo już wcześniej.

Zresztą z HDMI związany jest HDCP(HD Content Protection)i miłośnicy "premier" nabywanych na Stadionie Dziesięciolecia, mogą być z tego względu niepocieszeni(może tylko przez pewien czas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Gladiac ale zauwaz, ze PS2 slim wyszedl 4 lata po oryginalnym PS2 i taki okres jest ze tak powiem "wporzadku", ale wypuscic rewizje w dodatku z TAKIMI zmianami w rok po premierze to IMO s[ciach!]..nsto ze strony M$ i jesli to faktycznie nie bedzie fake to bede na prawde bardzo zly. Inna sprawa, jesli wypuszcza konsolke dajmy na to Q4 2007 ALBO jednoczesnie kabelek HDMI do starych konsol. Na dysku mi nie zalezy, ale HDMI z mila checia bym chcial miec.

piszesz ze rok po premierze nowa rewizja-ale przeciez zanim nowy model sie pojawi uplynie jeszcze troche czasu-mysle ze connajmniej pol roku,moze nawet wiecej

 

I jeszcze jedno-najwiekszym "plusem" w tej calej aferze jest fakt ze Microsoft wprowadza nowy model w miare wczesnie-bo gdyby mial sprzedane juz powiedzmy 20-30 mln to byc moze tylu byloby niezadowlonych uzytkownikow,

z drugiej strony wprowadzone zmiany maja byc przeciez na plus i podnosic jakosc rozrywki

No i co maja powiedziec wlasciciele np.tv,dzisiaj kupili i sa zadowoleni a jutro wychodzi nowy model -lepszy ,tanszy

 

Niestety nie unikniemy juz tego i kazdy z nas juz tego w jakis sposob doswiadczyl-ubolewam ze tak sie dzieje ale jest to przyspieszajacy rozwoj technologiczny ktoremu chcac niechcac podlegamy.

 

 

Solid Snake

Popieram twoje argumenty we wszystkich ostatnich 4 postach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212:

sprzedaj iksa, pokaz Billowi język i po kłopocie :P

 

z tego co pamietam taki GBA nie mial podswietlanego ekranu, a SP czy tam Micro juz mial - jak w takim wypadku poczuli sie nabywcy pierwszego GBA? "wtf nie moge grac w nocy, nic nie widze, fak ju nintendo!"

 

DS Lite tez ma duzo lepszy ekran, mniejsze rozmiary, wygodniejszy stylus, itd - jak maja sie poczuc nabywcy pierwszego DS'a ?

 

PSone nie posiadał portu szeregowego dzieki ktorym mozna bylo łączyć "duże, szare" plejaki i grac multi na 2 tv

 

PS2 v9 - "added the Infrared port for the optional DVD Remote control, removed the FireWire port, added the capability to read DVD-RW and +RW discs, added progressive-scan output of DVD movies"

 

PStwo - wbudowany network adapter, brak expansion bay

 

PS2 SCPH-70000 - "is the only series to work with the MultiTap expansion allowing 4 players to play at the same time."

 

N64 - bez rozszerzenia pamieci nie mozna było kilku gier w ogóle uruchomić!

 

itd.... itd... takich przykladow mozna wymieniac ... to nic nowego w tej branży

 

 

ps. zeby nie bylo - nie mowie ze popieram takie dzialanie, po prostu mozna bylo sie tego spodziewac ze wyjdzie iks po liftingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumieliscie o co mi chodzi. Piekle sie nie dlatego ze dodali HDMI tylko ze zrobili to dopiero teraz. No kutwa przeciez standard jest znany od paru lat, czemu juz rok temu tego nie wsadzili? Poza tym przyklady ktore podajecie roznia sie tym ze wznowienia wyszly duzo pozniej niz wznowienie X (PS2 slim 4 lata po premierze czyli prawie na koncu cyklu zycia konsolki). Poza tym kupujac konsole chce miec spokoj z nia na pare nastepnych lat, a nie po roku slyszec ze wychodzi nowa wersja z dodanymi paroma opcjami (upscalerem, HDMI). Do chu.. kupuje pelny zestaw a nie wersje xbox360.2006 i oczekuje miec w nim wszystko. Moze bym sie tak nie wsciekal gdyby to byla jakas nowosc, ale to mnie boli najbardziej:standard znany, lamusy z MS zastrzegali sie ze HDMI nie bedzie a teraz co? Go..no. I zeby nie bylo: nie mam mozliwosci wyswietlic 1080p ale 720p po HDMI a nie po VGA bardzo do mnie przemawia.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekle sie nie dlatego ze dodali HDMI tylko ze zrobili to dopiero teraz. No kutwa przeciez standard jest znany od paru lat, czemu juz rok temu tego nie wsadzili?

czemu irde w PS2 wsadzili dopiero po jakims czasie choc standard byl juz znany od bardzo dawna?

czemu podswietlenie w ekranach GBA dali po paru latach choc to nic nowego w np. telefonach komorkowych?

 

Poza tym przyklady ktore podajecie roznia sie tym ze wznowienia wyszly duzo pozniej niz wznowienie X (PS2 slim 4 lata po premierze czyli prawie na koncu cyklu zycia konsolki).

ds - 21 listopad 2004

ds lite - 2 marzec 2006

niecałe 1,5 roku

 

gba - 21 marzec 2001

gba sp - 14 luty 2003

niecałe 2 lata

gb micro - 13 wrzesien 2005

ok. 1,5 roku

 

n64 - 23 czerwiec 1996

memory expansion pak - 1998 (dokladniej daty nie znalazlem)

ok. 1,5-2 lat

 

Poza tym kupujac konsole chce miec spokoj z nia na pare nastepnych lat, a nie po roku slyszec ze wychodzi nowa wersja z dodanymi paroma opcjami (upscalerem, HDMI).

upscaler ma kazdy iks - twoj tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co irda ma wspolnego z podstawowym przeznaczeniem konsoli czyli grami?! A HDMI ma, bo jest bezposrednio odpowiedzialny za obraz jaki widzisz. A przyklady z konsolami przenosnymi to juz wczesniej napisalem: dodali lepszy ekran (jasniejszy, podswietlenie), to tak jakbym do X kupil lepszy LCD czy bardziej kontrastowe plotno. Poza tym zmiana rozmiarow nie jest wg mnie czyms zlym, wszystko sie miniaturyzuje i o procka w mniejszym rozmiarze technologicznym czy dysk sie nie pluje, tylko o HDMI bo dla mnie jest to znaczacy ubytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co irda ma wspolnego z podstawowym przeznaczeniem konsoli czyli grami?! A HDMI ma, bo jest bezposrednio odpowiedzialny za obraz jaki widzisz. A przyklady z konsolami przenosnymi to juz wczesniej napisalem: dodali lepszy ekran (jasniejszy, podswietlenie), to tak jakbym do X kupil lepszy LCD czy bardziej kontrastowe plotno. Poza tym zmiana rozmiarow nie jest wg mnie czyms zlym, wszystko sie miniaturyzuje i o procka w mniejszym rozmiarze technologicznym czy dysk sie nie pluje, tylko o HDMI bo dla mnie jest to znaczacy ubytek.

Nie no tu się mylisz. To TAKA SAMA sytuacja. W takiej jak Ty opisujesz to by wynikało że do DS'a ludzie sami sobie dokupuja ekraniki :blink: A chodzi o to że Nintendo zaoferowało lepszy obraz w następnym rev. konsolki. Tak jak tu M$. Tez niejako oferuje lepszy obraz w nowej rev. konsolki dzięki HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe czemu na forach zrobił się taki szum o HDMI? Bo każdy, kto miał z tym styczność wie czym to pachnie. Ludzie wymagają coraz więcej. A skoro X360 jest konsolką High Definition to właśnie wymaga w pełni wykorzystania a to właśnie daje HDMI. A ta irda to nie trafiona wg. mnie. Nie znam nikogo, kto by to wykorzystywał. Niektórzy nawet nie wiedzieli, że takie coś mają! :D Miniaturyzacja jest jak najbardziej ok. Ale dla niektórych HDMI jest bardzo ważny i o to ta cała wrzawa. Zastanawiam się tylko nad zabezpieczeniami w filmach HD? Jak X0 ma je przesyłać po komponencie? Coś na ten temat wiadomo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi większość gier konwertowanych z PC na konsolę jest niedorobiona ( i w drugą stronę) Far Cry Instincts nie był konwertowany a był w ogóle inną grą IMO na którą za długo się czekało grafika nie powalała a i nic porywającego.

Z pogrubionym sie w pelni zgadzam. To samo tyczy sie zreszta portow miedzy konsolami (chco te sa rzadkie). Co do reszty - grafika nie powalala? To ciekawe, czemu wszyscy oczy przecierali, ze ta konsola tyle moze? Zreszta, co ja sie bede produkowal, wejdz na gamespot czy ign i poogladaj screeny i filmiki. Jak Far Cry na Xboxa ma zla grafike, to chyba o innych grach mowimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumieliscie o co mi chodzi. Piekle sie nie dlatego ze dodali HDMI tylko ze zrobili to dopiero teraz.

My tez sie chyba nie rozumiemy :P Przeciez ja też nie popieram tego ze M$ nie dał tego odrazu HDMI i uwazam ze konsola wyszła lekko zubożała, ale sie jednak ciesze, ze w końcu m$ ma (chyba) taki zamiar wypuszczenia z HDMI.

 

I serio, nie jest to różnica taka jak napisales:

 

"A przyklady z konsolami przenosnymi to juz wczesniej napisalem: dodali lepszy ekran (jasniejszy, podswietlenie), to tak jakbym do X kupil lepszy LCD czy bardziej kontrastowe plotno. "

 

bo w przenosnych konsolach nie kupujesz sobie ekranu, nie masz 30stu wersji konsoli z LCD samsunga, sony, firmy-krzak itp itd, kazda z innym kontrastem czy inną rozdziałką. Masz jeden wyswietlacz ktory dostajesz z daną wersją konsolki i placisz tyle samo, co za starszą wersje konsoli z gorszym wyswietlaczem.

 

Stary NDS w dniu premiery - 200$

Nowy NDS w dniu premiery - 200$

róznica?

m.in. jakość wyświetlanego przez konsole obrazu

 

Stary xO w dniu premiery - 399$

Nowy xO w dniu premiery - 399$

róznica?

m.in. jakość wyświetlanego przez konsole obrazu

 

wiec przyklad jest trafiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Gra była ładna ale miałem wrażenie, że wygląda tak jakbym na PC włączył tekstury na medium i obciął detale. Na pewno robiłaby wrażenie gdyby wyszła wcześniej. Ale fakt jak na Xboxa to gra miażdżyła.

 

@Solid a co w tym dziwnego, że MS chce nakłonić do kupna nowych klientów. Stary posiadacz może sprzedać konsolę i kupić nową. A ktoś kto jeszcze nie klocka się będzie z nowej wersji cieszył (np ja) bo czekam aż wyjdzie więcej gier a i Xbox 36 będzie bardziej dorobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest jeden:

 

Narazie xbox 360 jest bardzo awaryjną i nie dopracowaną konsolą.

 

Głośność, awaryjność chyba najwieksza w historii konsol. Myślałem, ze po felernej wersji z Grudnia 2005 wprowadzą nowe ulepszone modele- niestety microsoft ma w [gluteus maximus] nas graczy i sprzedaje awaryjny bubel. Do tego serwis microsoft Polska ma nas za debili i idiotów, robią problemy, rejestracje konsol na jednego użytkownika, przecież to śmiech na sali o innych numerach nawet niechce mi się pisac.

 

Najpierw niech dopracują technicznie konsole, chyba, że specjalnie liczą na to że i tak każdemu konsola padnie i zakupi nową wersje.

 

Pisze to z taką złością bo wczoraj xbox zaczął mi płyty rysować, wcześniej miałem 3 xboxy i zaliczyły zgona. Teraz mam z datą produkcji 2006.09.14 i rysuje płyty.

 

Zadzwoniłem na infolinie i babka powiedziała mi że nie przyjmą konsole na gwarancje bo sam sobie ją przestawiłem w czasie pracy. Jeżeli dzisiaj zadzwoniei znowu inna będzie tak gadać, pojade spróbować do empiku ją wymienić, tam gdzie była zakupiona.

 

To poprostu nawet nie wymaga komentaża, wystarczy przejżeć obojętnie jakie forum konsolowe i tematy ze zgonami mają po kilkanaście stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no tu się mylisz. To TAKA SAMA sytuacja. W takiej jak Ty opisujesz to by wynikało że do DS'a ludzie sami sobie dokupuja ekraniki :blink: A chodzi o to że Nintendo zaoferowało lepszy obraz w następnym rev. konsolki. Tak jak tu M$. Tez niejako oferuje lepszy obraz w nowej rev. konsolki dzięki HDMI.

Jezu, nie chodzi mi o kupowanie czy nie kupowanie. Chodzi mi o efekt jaki ujrzysz na ekranie. Jasniejszy ekranik nie spowoduje ze sama grafika bedzie inna rozumiecie? A po HDMI bedzie inna w sensie lepsza, bo nie bedzie miec schodków i bedzie miec lepsze kolory. To juz jest roznica. To tyle, generalnie czekam na jakies oficjalne info, wtedy bedzie mozna znowu wrocic do ewentualnej dyskusji.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może tak o tych hanheldach dodam, że NDS kosztuje około 500zł a X360 około 1500zł. Więc to też takie porównywanie średnie troche. A o HDMI powiem tyle, że naprawdę powinni byli dodać na początku albo w ogóle. Z drugiej strony kupiłem X'a bez niego więc najwidoczniej nie przejmowałem się tym, a obraz z componenta był dla mnie wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco zejdę z tematu HDMI bo mam pytanko natury ogólniej i chyba nie było ono tutaj poruszane. W "starym" (zeszłomiesięcznym bodajże) numerze PSX Extreme był taki artykuł o monitorach LCD do XO. Pisali o monitorach 19" & up w "widescreenie" (wiecie, żeby podłączyć do nich XO przez kabelek VGA i cieszyć się erą HD za mniejszą kasę). Jest tylko jedna sprawa której nie kumam i liczę na waszą pomoc ;). Otóż taki 19 calowy monitor LCD ma przykładowo rozdziałkę 1440x800 (teraz dobrze nie pamiętam ale wiecie, 16:9) i z tego co rozumiem przez kabelek VGA w dashu konsolki można taką rozdziałkę wybrać, prawda? Ale teraz w jakiej rozdziałce jest renderowana gra?? Przecież teoretycznie to 1280x720. Monitory LCD mają jedną "wadę", obraz wygląda świetnie w rozdziałce natywnej, gdy zapuścimy niższą obraz robi się tragiczny. I tu jest sedno mojego "problemu", czy jak taki wyrenderowany przez XO obraz powiększymy do większej rozdziałki i puścimy na taki monitor to czy obraz się nie popsuje tak jak to jest z wyświetlaniem niższej rozdziałki na monitorze o wyższej rozdzielczości natywnej? W ogóle podejrzewam że to XO upscaluje obraz ale jak jest z jakością? Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, nie chodzi mi o kupowanie czy nie kupowanie. Chodzi mi o efekt jaki ujrzysz na ekranie. Jasniejszy ekranik nie spowoduje ze sama grafika bedzie inna rozumiecie? A po HDMI bedzie inna w sensie lepsza, bo nie bedzie miec schodków i bedzie miec lepsze kolory. To juz jest roznica. To tyle, generalnie czekam na jakies oficjalne info, wtedy bedzie mozna znowu wrocic do ewentualnej dyskusji.

pzdr

widziałeś ty kiedyś DS'a i DS Lite obok siebie? proszę:

i nie mów mi, że DS Lite nie ma lepszych kolorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Solid a co w tym dziwnego, że MS chce nakłonić do kupna nowych klientów. Stary posiadacz może sprzedać konsolę i kupić nową. A ktoś kto jeszcze nie klocka się będzie z nowej wersji cieszył (np ja) bo czekam aż wyjdzie więcej gier a i Xbox 36 będzie bardziej dorobiony.

ale Ty mi tego mowic przeciez nie musisz? :P Pisze o tym dokladnie w kilku ostanich postach ;)

 

Jezu, nie chodzi mi o kupowanie czy nie kupowanie. Chodzi mi o efekt jaki ujrzysz na ekranie. Jasniejszy ekranik nie spowoduje ze sama grafika bedzie inna rozumiecie? A po HDMI bedzie inna w sensie lepsza, bo nie bedzie miec schodków i bedzie miec lepsze kolory. To juz jest roznica. To tyle, generalnie czekam na jakies oficjalne info, wtedy bedzie mozna znowu wrocic do ewentualnej dyskusji.

pzdr

Moze schodkow nie, ale o to chodzi, ze Lite MA i to zauważalnie lepsze kolory.

Ale rozumiem, ze nie miales porownania miedzy NDS a NDSL i w sumie, ja tez tutaj jako +'ów nowego ekranu wymienilem kontrast i podswietlenie, a o kolorach zapomnialem napisać mimo, że miałem je na myśli;p

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale ekranik w DS-ie jest jak TV przy konsoli, masz lepsza plazme to i kolory masz lepsze. Przeciez to proste. To tak jakbys np dodal do DS Lite np wyjscie TV-out zeby moc grac na zewn monitorze (pomijam juz przydatnosc, chodzi o sam fakt dodania czegos co czesc osob chcialoby tez miec we wczesniejszej wersji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, nie chodzi mi o kupowanie czy nie kupowanie. Chodzi mi o efekt jaki ujrzysz na ekranie. Jasniejszy ekranik nie spowoduje ze sama grafika bedzie inna rozumiecie? A po HDMI bedzie inna w sensie lepsza, bo nie bedzie miec schodków i bedzie miec lepsze kolory. To juz jest roznica. To tyle, generalnie czekam na jakies oficjalne info, wtedy bedzie mozna znowu wrocic do ewentualnej dyskusji.

pzdr

A dlaczego niby nie spowoduje? Bedzie lepsza ponieważ kolory w Lite są żywsze, poprzez lepsze podświetlenie ekranu. Daj spokój z tym, że Lite to inna sprawa, bo niestety ale nie masz racji ;) Identyczny przykład tylko tu chodzi o inny ekran, a tu o inne wyjście na TV. Ale efekt miał być w DSie i ma być w X360 ten sam - krótko - LEPSZA JAKOŚĆ obrazu. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak niech ktos kupie sobioe lepszy TV LCD (nie za 3 tysie 32 cale) tylko 32 cale za jakies 5000 i pokaze mi roznice w 720p przez hdmi a component hehehehe trzeba byc specem i pojedyncze klatki analizowac, o jakosci obrazu na TV LCD decyduje elektronika ktora w nich jest a nie matryca hahaha wiec jak ktos ma tani telewizorek to sie nie ma co dziwic ze mu sie obraz niepodoba po componencie, powiem tak podlaczalem DVD samsunga przez HDMI i xo przez component i obraz jest ladniejszy nieco z xo :-)

 

pozdro 4@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jasniejszy obraz a obraz bez schodkow i z lepszymi kolorami to nie to samo, ale ok, koniec klotni. Kazdy ma jakies tam swoje zdanie, ja uwazam ze M$ postapil nie fair wkladajac teraz HDMI mimo ze wczesniej zarzekal sie ze to lacze jest nam, odbiorcom, nie potrzebne. Gdyby tego nie mowili to ok, nie mialbym pretensji. Dla czesci jest to normalna sprawa. Glosy dziela sie w necie 50-50, czesc psioczy czesc nie. Poczekam na testy na nowym laczu i wtedy zdecyduje czy kupic nowsza wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

W wojnie pomiedzy x360 a ps3 chodzi o przewage -x360 wystartowal kiedy ps3 i jej mozliwosci byly jeszcze w pewien ukryte, kiedy okazalo sie ze np.ps3 nie tylko moze obslugiwac gry w 1080p , ale gry moga byc tworzone wlasnie pod ta rozdzialkie zamiast 720p - to bylaby to spora roznica chociazby marketingowa na plus dla sony.

Moze dlatego microsoft wczesniej ukryl fakt ze x360 posiada scalera ktorego wczesniej byc moze wcale nie mial zamiaru wykorzystywac (dlatego brak zlacza hdmi) , jednak kiedy ps3 ruszylo w swiat i zapowiedzi o grach w 1080p okazaly sie faktem, Microsoft odslonil swoja tajemnice i w pewien sposob zyskujac nawet przewage na konkurentem poniewaz w jego przypadku nie trzeba tworzyc docelowo gry w rozdzialce 1080p tylko 720p a ukryty wczesniej chip-scaler podniesie ja do 1080p bez straty jakosci.

 

Jedyny mankament tej zagrywki jest brak zlacza hdmi ktory byc moze dla osob posiadajacych fullHD zastapi odpowiednia przejsciowka

-to oczywiscie takie gdybanie powyzej,ale kto wie czy nie prawdopodobne :)

 

ps.pamientacie jak pisalem kiedys, ze byc moze Microsoft zrobi nam niespodzianke jak ukaze sie direct X na rynku?

moze to bedzie kolejny ukryty as w rekawie dla uzytkownikow x360-bynajmniej juz dzisiaj wiadomo ze x360 moze wykorzystac kilka z funkcji nowego directa ,a byc moze juz niedlogo dowiemy sie ze wszystkie mozliwosci beda mialy zastosowanie w x360 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale ekranik w DS-ie jest jak TV przy konsoli, masz lepsza plazme to i kolory masz lepsze. Przeciez to proste. To tak jakbys np dodal do DS Lite np wyjscie TV-out zeby moc grac na zewn monitorze (pomijam juz przydatnosc, chodzi o sam fakt dodania czegos co czesc osob chcialoby tez miec we wczesniejszej wersji).

:lol2: no mastha, ale daj sobie powiedziec ;)

Upierasz sie przy swoim, ale zrozum :P

to nie jest jak TV, bo w TV zeby kupic lepszy musisz wydac wiecej kasy! W DS placisz tyle samo co za starego DS'a sie płaciło. Stary DS staniał po premierze - to fakt. Ale tylko po to by wyprzedac resztki magazynowe. Z Premium bedzie tak samo jesli Zephyr sie pojawi.

 

Inaczej :lol2: Wyobraź sobie, ze tam w srodku, w NDS, jest taka malutka elektroniczka, ktora siedzi przy LCD konsoli i przez nią przechodzi obraz, nadaje podswietlenie itp. W nowszym NDS jest to lepsza 'elektroniczka' ;) co daje m.in. lepsze kolory i kontrast. Wyboraz sobie ze producenci NDS'a wzieli usuneli takiego nds'owego componenta i wstawili nds'owe HDMI :)

 

I teraz analogia tej sytuacji do x360.

Wyobraź sobie, ze Microsoft sprzedaje x360 z wyjsciem komponent, a na rynku jest jeden dostepny LCD! Jeden jedyny model. Model ten ma złącze HDMI jak i komponent. Na HDMI ma np. lepsze kolory i ostrość. I teraz nagle microsoft przestaje sprzedawac wersje z componentem, a zaczyna sprzedawac z HDMI co daje na tym samym LCD lepszą jakosc wyswietlanego obrazu.

 

kminisz juz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft odslonil swoja tajemnice i w pewien sposob zyskujac nawet przewage na konkurentem poniewaz w jego przypadku nie trzeba tworzyc docelowo gry w rozdzialce 1080p tylko 720p a ukryty wczesniej chip-scaler podniesie ja do 1080p bez straty jakosci.

nieprawda, obraz po przeskalowaniu zawsze traci na jakosci

skalowanie przez ten chip moze dawac po prostu lepsza jakosc niz skalowanie przez sam TV

 

gdyby tak było jak mowisz to wszytkie gry by były pisane w 320x180 i scalerem rozdzielczosc by byla podnoszona do 1920x1080 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, obraz po przeskalowaniu zawsze traci na jakosci

skalowanie przez ten chip moze dawac po prostu lepsza jakosc niz skalowanie przez sam TV

 

gdyby tak było jak mowisz to wszytkie gry by były pisane w 320x180 i scalerem rozdzielczosc by byla podnoszona do 1920x1080 :lol2:

dokladnie. To jest tez istotna zagrywka marketingowa aby tych klientow mniej doinformowanych sklonic do kupna xO. Tacy zazwyczaj o nic nie pytaja. Zobaczą w jakimś tescie konsol, w porównaniu, albo usłyszą od sprzedawcy, że wyswietlaną grefike 1080p ma zarówno x360 jak i PS3 to bedą mysleli ze w generowanej rozdziałce obie konsole są sobie równe, ale prawda jest ze poki co tak nie jest. Jednak oni tego nie wiedzą. Kupią to co jest tańsze. Proste ;) Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...