Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SamoDobro

Potestuję dziś jeszcze inne opcje.

bede dzwieczny, bo nie usmiecha mi sie kupno kabla VGA specjalnie dla jednej gry. ale dziwne, ze nikt inny o tym nie wspominal. moze konsola sie przegrzewa czy cos? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede dzwieczny, bo nie usmiecha mi sie kupno kabla VGA specjalnie dla jednej gry. ale dziwne, ze nikt inny o tym nie wspominal. moze konsola sie przegrzewa czy cos? :|

nie ma szans. problem jest tylko w tej grze po componencie. Po testach odpaliłem GOW na 1,5 godz po VGA i nic takiego nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male info z xboxonline

 

Akcesoria - HD DVD

Data: 14.11.2006 12:34

 

Microsoft ujawnił kilka szczegółów dotyczących najbliższych premier akcesoriów do konsoli Xbox360.

 

I tak napęd HD DVD do Xboxa360 pojawi się w europejskich sklepach 1 grudnia tego roku, cena urządzenia została ustanowiona na poziomie 129,99 funtów (740 złotych na nasze), a w pudełeczku, oprócz napędu, pojawi się także film King Kong oraz pilot Xbox 360 Universal Media Remote. Pilot, tak jak podczas startu konsoli rok temu, będzie dostępny tylko przez jakiś czas, w zestawach limitowanych, więc aby go zdobyć trzeba się pośpieszyć.

 

Ciekawostką jest fakt, iż pierwsze napędy HD DVD marki Toshiba (v2,5) da się podłączyć poprzez port USB do komputera domowego PC z zainstalowanym Windowsem XP. System rozpoznaje nowy napęd, lecz ze względu na barki w sterownikach chwilowo do niczego nie da się go zmusić. Albo trzeba będzie poczekać do Visty, która będzie posiadać już pełen zestaw oprogramowania, albo komuś będzie się chciało samemu stworzyć odpowiedni software, co wydaje się wątpliwą sprawą, bowiem odtwarzacze HD DVD dedykowane komputerom będą po prostu tańsze.

za 740 zl -dostaniemy player HD-DVD ,film i pilota

ja juz zacieram raczki ;)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male info z xboxonline

 

za 740 zl -dostaniemy player HD-DVD ,film i pilota

ja juz zacieram raczki ;)

1500+700 Zł = 2200. Chyba argument cenowy x'a jako tanszej platformy HD prysł. :F A na zachodzie wypada stosunkowo drozej, bo konsola nadal stoi po 399euro, co nie? 130 funtow to jakies 240 euro. Razem daje koszt okolo 630 euro. To wychodzi drozej niz PS3 w wersji deluxe.

 

Mialem nadzieje ze to bedzie ze 150$ max kosztowało.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500+700 Zł = 2200. Chyba argument cenowy x'a jako tanszej platformy HD prysł. :F A na zachodzie wypada stosunkowo drozej, bo konsola nadal stoi po 399euro, co nie? 130 funtow to jakies 240 euro. Razem daje koszt okolo 630 euro. To wychodzi drozej niz PS3 w wersji deluxe.

 

Mialem nadzieje ze to bedzie ze 150$ max kosztowało.

Konsola w MM kosztuje 1399 zł + PGR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola w MM kosztuje 1399 zł + PGR3

w jednych sklepach, zarowno w sieci MM jak i innych sieci kosztuje 1649 zł, a w MM schodzi z tej ceny przez 1599, po 1399, wiec rozpietosc cenowa jest szeroka. Dlatego wyciagnolwem srednią i napisalem 1500 zł, bo nie wiadomo jak dlugo sie utrzyma ta cena i czy nie jest to chwilowa, zwiazana z premierą promocja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500+700 Zł = 2200. Chyba argument cenowy x'a jako tanszej platformy HD prysł. :F A na zachodzie wypada stosunkowo drozej, bo konsola nadal stoi po 399euro, co nie? 130 funtow to jakies 240 euro. Razem daje koszt okolo 630 euro. To wychodzi drozej niz PS3 w wersji deluxe.

 

Mialem nadzieje ze to bedzie ze 150$ max kosztowało.

solid nie wiem jak ty to liczysz :lol2:

 

Xbox 360 Premium $399.99

Xbox 360™ HD DVD Player $199.99

 

wychodzi mi $599,98

 

co do ceny HD-DVD to zgadzam się z tobą :D , mogłaby ona być niższa :)

 

w sieci MM kosztuje 1399zł, a nie 1649 zł

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solid nie wiem jak ty to liczysz :lol2:

Przeliczałem na oko z funtow na euro ;) ale sie walnolem :P. Bo podzielilem przez trzy (jak dolara), a nie przez cztery. W kazdym razie widac ze cena jest taka sama jak PS3.

 

Xbox 360 Premium $399.99

Xbox 360™ HD DVD Player $199.99

 

wychodzi mi $599,98

Cały jeden cent taniej :P m$ wygrał cenową batalie ;]

 

co do ceny HD-DVD to zgadzam się z tobą :D , mogłaby ona być niższa :)

 

w sieci MM kosztuje 1399zł, a nie 1649 zł

no ale mowie Ci, ze MM to kazdy sklep ma wlasno polityke. W bydgoszczy kosztuje 1399 zł, a np, w Poznaniu kosztował jeszcze 3 dni temu 1599 zł 0_o. Kazdy punkt MM dyktuje swoje warunki. Ale fakt jest, ze w tych mniej zamoznych miastach kosztowalo taniej. Mozliwe ze juz obnizyli w wiekszych i bogatszych jak WaWa czy Poznań, ale 3 dni temu byla stara cena ;p

 

1649 zł to jest cena oficialna - sklepy w wiekszosci sprzedaja wlasnie po tej cenie (np. empik, chociaz oni tez mieli taniej cos mi sie o uszy obilo, potem ultima, sklep PSX-E itd). m$ tez nie zmienil oficialnej ceny na europe i nadal wynosi ona 399 euro. Jedno jest pewne - oplaca sie ludziom zza zachodniej granicy kupowac xO w polskich MM. Ale tak jak mowilem. Zastanawiam sie, czy to jest stała cena, czy tylko np. na listopad, tak by wypromowac sprzet. Pewnie w grudniu pojdzie w MM cena w gore - swieta itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taka beta jak na tym filmie powstała w 4 tygodnie i została zrobiona przez jednego człowieka to dobrze wróży xboxowi 360. Prawdziwa potęga tkwi jednak w tym co ten człowiek mówi pod koniec: "Community" :)

Edytowane przez elf_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem i tych kropek nie było, ale to już nie ten sam test bo był to inny poziom. Może gdzieś kabel nie stykał a może coś innego. Fakt jest taki, że po kablu VGA lepiej to wszystko wygląda.

Nie wiem czy wy też tak macie, ale jak odpaliłem film DVD to obraz nie był w 16:9 tylko w jakiś dziwny sposób się przeskalował. Jakiś dziwny jest ten kabel Component

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wina lezy po stronie kabla,jesli masz taka mozliwosc to potestuj na innym-wtedy bedziemy mieli jasna odpowiedz

 

Moze problem stwarza sam tv!!-poniewaz jak widze nie nalezy do markowych,wiec zastosowana tam elektronika byc moze ma problemy z wyswietlaniem i skalowaniem obrazu przez component

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wina lezy po stronie kabla,jesli masz taka mozliwosc to potestuj na innym-wtedy bedziemy mieli jasna odpowiedz

 

Moze problem stwarza sam tv!!-poniewaz jak widze nie nalezy do markowych,wiec zastosowana tam elektronika byc moze ma problemy z wyswietlaniem i skalowaniem obrazu przez component

jakby miała z tym problemy to w grach byłoby to samo i po innych kablach też (VGA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Nie wiem czy wy też tak macie, ale jak odpaliłem film DVD to obraz nie był w 16:9 tylko w jakiś dziwny sposób się przeskalował. Jakiś dziwny jest ten kabel Component

u mnie DVD po komponencie idzie normalnie w 16:9

masz oryginalny kabel od Premium Packa?

chociaz i tak nie ogladam filmow na XO - moje uszy sa na to zbyt wrazliwe ;) - od filmow jest odtwarzacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Pytanie z doopy ;)

 

Dla TV z rozdzialka natywna 1366x768 ktora z opcji w Display settings bedzie lepsza : 720p czy 1080i ? Czy moze wymienic Composite na VGA i ustawic na sztywno ?

720p i w opcjach TV ustaw brak skalowania (u mnie ta opcja nazywa sie widescreen dla trybu HD :| - poczytaj w instrukcji). bedziesz mial malutkie ramki wokol obrazu, ale nie obraz bedzie 1:1 na matrycy. ewentualnie nic nie kombinuj - roznica jest na tyle mala, ze zauwazyc skalowanie normalnie (czyli z odleglosci powyzej 1m) nie sposob.

po VGA chyba bedziesz mogl wybrac natywna rozdzialke - ale o to pytaj innych ;)

ja mam matryce 1280x768 i tryb widescreen zalatwia sprawe w sposob dla mnie satysfakcjonujacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest jakis specialny release dla Famitsu? Tak przynajmniej brzmi nazwa ;) Jesli tak to oni chyba tego w siec nie puszczą.

oni może nie, ale sprzątaczka tak :lol: jest jakaś możliwość żeby demko ntsc odpalić na pal??

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demo "Halo3"-multiplayer" na wiosne

 

Będzie publiczna beta Halo 3!

Środa, 15 listopada 2006, godzina 13:26, autor: Domek

 

Z okazji rocznicy Xboksa i Halo, zespół Bungie ogłosił, że na wiosnę przyszłego roku odbędą się publiczne beta testy trybu multiplayer gry Halo 3.

 

W publicznych beta testach Halo 3 mogli wziąć udział wszyscy właściciele Xboksa 360, zapoznając się z tą niezwykle oczekiwaną produkcją przed premierą i pomagając w jak najlepszym jej dopracowaniu. To dla oczekujących na grę fanów rewelacyjna informacja nie tylko dlatego, że daje im nadzieję na szybsze zapoznanie się z nową produkcją Bungie. Taka decyzja developera świadczy bowiem również o tym, że jest on przekonany o wysokiej jakości swojego dzieła. Inaczej nie chciałby go przecież pokazywać szerokiemu gronu potencjalnych odbiorców przed premierą. Jeżeli więc ktoś jeszcze nie jest przekonany, że Halo 3 okaże się prawdziwym hitem, to może się chyba powoli wyzbywać wątpliwości.

 

Zapowiedź otwartych testów to nie jedyna dobra informacja, jaką mają dziś dla graczy programiści z Bungie. Poza nimi obiecali również zestaw nowych map multiplayer do Halo 2 (również na wiosnę 2007) oraz 60-sekundową reklamówkę trzeciej części cyklu, która zostanie wyemitowana w amerykańskiej telewizji (dokładnie raz, w poniedziałkowy wieczór futbolowy) i udostępniona do pobrania za pośrednictwem Xbox Live Marketplace. Miłośnikom serii pozostaje cierpliwie czekać.

Halo 3 kontynuuję jedną z najsłynniejszych i najpopularniejszych w ostatnich latach konsolowych serii. 14,7 miliona sprzedanych egzemplarzy, 700 milionów zarobionych dolarów i 800 milionów godzin, spędzonych przez fanów na rozgrywkach w sieci, mówią same za siebie. Nic dziwnego więc, że z trzecią częścią cyklu wiąże się powszechnie ogromne nadzieje, niecierpliwie wypatrując jej premiery.

tylko dlaczego dopiero na wiosne??-nie mozna tak "chociaz" od 16 listopada ;)

 

i jeszcze a propos dema "Lost Odyssey"

 

Japończycy są dziwni...

Ślinią sie na myśl o nowym symulatorze autobusu linii 106 lub walkach 15- latek w kiesielu.

Jednego czego można im naprawdę zazdrościć, to fantastyczne gry jRPG które zalewają dosłownie tamtejszy rynek.

 

Lost Odyssey to jedna z tych pozycji, dla której nasi skośnoocy bracia gotowi są przekonać się do konsoli której po prostu nie lubią.

To jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów w Japonii, który ma nakręcić lokalną sprzedaż X360.

 

Dlatego też zapewne to w Kraju Kwitnącej Wiśni pojawiło się pierwsze demo gry Lost Odyssey. Co ciekawe nie jest ono dostępne ogólnie na Marketplace, a jedynie do zakupienia wraz z najnowszym numerem magazynu Famitsu.

 

Microsoft nie ogłosił niestety żadnych planów odnośnie zamieszczenia tego dema na ogólnoświatowy Marketplace. Trzeba trzymać kciuki i wypatrywać.

 

 

 

 

oni może nie, ale sprzątaczka tak icon_lol.gif jest jakaś możliwość żeby demko ntsc odpalić na pal??

wydaje mi sie ze tylko na modowanym xboxie

 

 

Dla TV z rozdzialka natywna 1366x768 ktora z opcji w Display settings bedzie lepsza : 720p czy 1080i ? Czy moze wymienic Composite na VGA i ustawic na sztywno ?

720p jako dedykowana grze-1080i lepiej wyglada ale tylko na statycznych obrazach,takich raczej w grach nie uswiadczysz ;)

a pozatym najlepiej abys sam zrobil test w jakiej rozdzialce ci sie bardziej podoba i zadecydowal

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byla probna dluga zabawa x-em u znajomego.

gow

obvi.

Obvi napewno nie jest ladniesze od pcetowej wersji ale na x-e

nie gra sie na monitorku tylko tv i jest plynniejsza.

Ogolnie ok.

Gov zbieralem przez caly czas szczene z podlogi.

Dla upewnienia zassalem w pracy filmy z tych samych gier

w ale tylko w hd z ps3 i x-a.

 

Powiem jedno narazie cudowna moc ps3 to teoria bo jej poprostu nie widac.

moze potem nie wiem.

ale teraz decyzja prosta, matki boskiej pienieznej mm i ....pare miesiecy

mam nadzieje udanej zabawy.

 

ps.

ps3 kupie w tedy kiedy bedzie widac ze jest lepsza w grach a nie w reklamie

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie DVD po komponencie idzie normalnie w 16:9

masz oryginalny kabel od Premium Packa?

chociaz i tak nie ogladam filmow na XO - moje uszy sa na to zbyt wrazliwe ;) - od filmow jest odtwarzacz :D

Konsolę masz ustawioną na PAL60 czy 50 ?? Ja mam ustawioną na 60 i jak odpalam film DVD na kablu Component to się TV przełacza na 578p50. Zmieniłem w konsoli na PAL50 ale i tak w trybie 720p odpala się jako PAL60. Olać to, ważne, że na VGA wszystko pięknie działa. Zrobiłem jeszcze małe porównanie w innych grach. Jeśli macie wejście VGA w TV to warto zainwestować w kabelek. Wg mnie różnica w jakości jest duża. Po VGA wszystko jest jaśniejsz, wyraźniejsze, bardziej ostre.

Ja mam ustawioną rodziałkę natywną telewizora, czyli 1366x768. W grach jak nacisnę przycisk na TV by poinformował mnie o aktualnej rodzielczości wyświetlanej, pokazuje to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

konsola ustawiona na PAL60 - TV nie pokazuje w jakim formacie leci sygnal, wiec reszty Ci nie powiem. ja mam wejsce DVI i dlatego jakos nie jestem przekonany do kabla VGA - komponent TV przyjmuje przez zlacze DVI wlasnie, wiec teoretycznie konsola by byla podlaczona tak samo :| tylko dash by cos tam zmienial. w dashu mam 1280x720, w TV to samo (z bliska widac, czy sygnal jest w rozdzielczosci natywnej matrycy czy nie) i nie narzekam ;)

musze popytac wsrod znajomych, czy ktos ma taki kabelek i moze sprawdze to organoleptycznie - bo na razie nie chce mi sie wydawac kasy tylko po to, zeby porownywac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolę masz ustawioną na PAL60 czy 50 ?? Ja mam ustawioną na 60 i jak odpalam film DVD na kablu Component to się TV przełacza na 578p50. Zmieniłem w konsoli na PAL50 ale i tak w trybie 720p odpala się jako PAL60. Olać to, ważne, że na VGA wszystko pięknie działa. Zrobiłem jeszcze małe porównanie w innych grach. Jeśli macie wejście VGA w TV to warto zainwestować w kabelek. Wg mnie różnica w jakości jest duża. Po VGA wszystko jest jaśniejsz, wyraźniejsze, bardziej ostre.

Ja mam ustawioną rodziałkę natywną telewizora, czyli 1366x768. W grach jak nacisnę przycisk na TV by poinformował mnie o aktualnej rodzielczości wyświetlanej, pokazuje to samo

na moje to masz zwalona obsluge sygnalu hd przez component-tv ktory posiadasz to dosyc tanie urzadzenie w stosunku do markowych, i choc zapewne jestes z niego zadowolony to jednak testujac sygnal po componecie odkryles jego wade- czyli problem z poprawnym wyswietlaniem (skalowaniem)takiego sygnalu(hd)

Oczywiscie to tylko moje domniemanie ,ale zglosilbym to do serwisu a wczesniej przetestowal ten sam kabel i konsole u kogos innego na tv-hd.Wtedy upewnisz sie czy to wina konsoli,kabla czy twojego tv.

 

Sprobuj takze aktywowac menu serwisowe-moze bedzie tam mozliwosc regulacji ustawien funkci

 

Bo z mojego punktu widzenia ,jesli x360 wyswietla poprawnie sygnal na VGA to i po componecie nie powinien miec problemow

 

Nowy Teaser "HALO 3 " w grudniu!!

IGN.COM

 

Halo 3 Teaser Ad in December

On December 4, during ESPN's Monday Night Football game featuring the Panthers against the Eagles, a one-time showing of a new 60-second Halo 3 teaser will be aired. Handled by the McCann Erickson advertising agency (creators of your Nestle Crunch craving), the trailer provides a "unique compelling look at Master Chief and the world of Halo 3." The trailer is also scheduled for release on the Xbox Live Marketplace following its Monday Night debut.

a napiecie rosnie ;)

 

EDIT: dzis ukaze sie na marketplace -demo "Superman Returns"

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gladiac źle rozumujesz :) z sygnałem HD nie mam najmniejszego problemu. Gry bez najmniejszych problemów odpalają się w 720p i 1080i. Problem jest z filmami DVD ( czyli nie HD) ale tylko w przypadku Component. Wg mnie problemem są ustawienia regionalne których nie da się zmienić. SamoDobro w twoim przypadku to inna sprawa, bo teoretycznie to masz podłączone przez DVi a nie przez Component

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...